Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 00:25   #5001
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Ako ti je zvuk los u Mulleru, pozali se na blagajni, vrati kartu, poduzmi nesto. Pisanje po forumima nije poduzimanje icega.
Dobri, stari, vječno nadrkani kaeovo. Budući da se forum čita i u upravi kina , i pisanje po njemu je poduzimanje nečega.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:49   #5002
Jebiga, ucim od najboljih/najgorih. Znas ono, kad dodjes na blagajnu Cineplexxa i toliko si nadrkan oko nicega da sve prsti, a ja stojim iza tebe i valjam se od smijeha u sebi.
Kaj se citanja u Europi tice, imaju oni i kontakt-mailove koje citaju i na koje reagiraju...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 01:25   #5003
kafić funkcionira, kino ne. kino im se raspada, kafić ne. i što još da napišem?
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 01:42   #5004
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Znas ono, kad dodjes na blagajnu Cineplexxa i toliko si nadrkan oko nicega da sve prsti, a ja stojim iza tebe i valjam se od smijeha u sebi.
Ne znam.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:03   #5005
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne znam.
Doslo mi je da ti se predstavim i velim, aj nemoj, nije drama, jebate.
Pazi, kad ti ja to velim, onda znas koliko je sati.

Vihore, malo pretjerujes. Reagirao sam jer si se javio kao da drze kino da bi zaradjivali na kaficu, a za sve ostalo ih boli cipela. Meni je to zlobno. Ljudi se tako neodgovorno prosipaju po internetu. Jebiga.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:37   #5006
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Vihore, malo pretjerujes. Reagirao sam jer si se javio kao da drze kino da bi zaradjivali na kaficu, a za sve ostalo ih boli cipela. Meni je to zlobno. Ljudi se tako neodgovorno prosipaju po internetu. Jebiga.
ne, ne mislim da su oni svjesno usli u pricu o kaficu kao primarnom izvoru prihoda. ali mi se cini da nisu dovoljno radili na samom kinu. gledaj, da su stavili ogroman natpis tipa "ovdje je kava kunu skuplja jer zelimo nove stolice u kinu" imali bi dosad nove stolice.
krenuli su, zapelo je na milijun mjesta ali novi su se stolci trebali nabaviti. kino je jednostavno neudobno, ocvalo. to je sarmantno kad dodjes jednom u mjesec, dva ali za vise od toga je tek pogresno. znam da zgradu oni ne mogu sanirati jer je to spomenik kulture, jer grad, konzervatori, ovo, ono. ali neke druge stvari poput solica i pozornice su mogli srediti.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:27   #5007
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
ne, ne mislim da su oni svjesno usli u pricu o kaficu kao primarnom izvoru prihoda. ali mi se cini da nisu dovoljno radili na samom kinu. gledaj, da su stavili ogroman natpis tipa "ovdje je kava kunu skuplja jer zelimo nove stolice u kinu" imali bi dosad nove stolice.
krenuli su, zapelo je na milijun mjesta ali novi su se stolci trebali nabaviti. kino je jednostavno neudobno, ocvalo. to je sarmantno kad dodjes jednom u mjesec, dva ali za vise od toga je tek pogresno. znam da zgradu oni ne mogu sanirati jer je to spomenik kulture, jer grad, konzervatori, ovo, ono. ali neke druge stvari poput solica i pozornice su mogli srediti.
"Ne rade na kinu"...

http://www.kinoeuropa.hr/vijesti/nag...sko-kino-34595

... tako se radi na kinu. A navodno je Kino Europa (ZFF valjda) poslalo 20 dopisa na tu temu u Grad Zagreb, jer ne može samostalno drndati po kulturnom dobru. Ovi ne odgovaraju, da bi ih mogli sad izbaciti, vjerojatno uz ove izvrsne argumente koje i ti ovdje bacaš.
cloudconnected6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:13   #5008
Quote:
cloudconnected6 kaže: Pogledaj post
"Ne rade na kinu"...

http://www.kinoeuropa.hr/vijesti/nag...sko-kino-34595

... tako se radi na kinu. A navodno je Kino Europa (ZFF valjda) poslalo 20 dopisa na tu temu u Grad Zagreb, jer ne može samostalno drndati po kulturnom dobru. Ovi ne odgovaraju, da bi ih mogli sad izbaciti, vjerojatno uz ove izvrsne argumente koje i ti ovdje bacaš.
ne, tako se radi na kino repertoaru. evo ti link na originalnu stranicu:
http://www.europa-cinemas.org/en/Net...Cinemas-Awards

a kad smo već kod toga - nije samo ekipa iz zff-a zaslužna za to priznanje već i svi ostali festivali koji se tamo održavaju jer oni svi zajedno oplemenjuju repertoar tog kina. dakle, uračunati u tu jednadžbu treba i animafest, festival tolerancije, dane hrvatskog filma, festival nevidljivog filma, one take film festival, human rights, queer i sigurno ih ima još.

na samom kinu se nije radilo gotovo ništa. i ne pamtim nikakvu medijsku akciju na tu temu. recimo kad su pune novine bile te nagrade nitko nije ni spomenuo ideju da se kino mora renovirati. a i onako iz pete sam dao ideju za financiranje sjedalica. da su recimo skupili novac za sjedalice na tu foru volio bih vidjeti koja bi se to gradska uprava usprotivila ideji. ovako je kasno... i zato se meni čini da ih više muči gubitak kafića nego gubitak kina.

a ako ćemo i cjepidlačiti oko te europe cinemas nagrade evo dajem sto kuna da ove godine neće pobijediti niti jedno kino iz sljedećih zemalja: hrvatska, nizozemska, slovačka, estonija, francuska, njemačka, litva, poljska, švicarska, njemačka, danska, mađarska, poljska, italija, španjolska. naime... još njih 26 čeka u redu
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:46   #5009
Kino je u vlasništvu grada, zašto bi ZFF trebao inicirati renovaciju? Trebali bi sami uložiti vrijeme i energiju u skupljanje novca (vjerojatno i vlastiti novac) za dvoranu iz koje ih danas-sutra Grad može izbaciti?
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:37   #5010
U zvuk su već nešto uložili (vlastiti novac). Nove sjedalice za čitavu dvoranu koštaju kišu Isusovu (nabavljaju i njih). Da još od vlastitih sredstava ne bi renovirali i zgradu?

Dabogda vam u kinu Europa osvanuo šoping-centar.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 01:23   #5011
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Kino je u vlasništvu grada, zašto bi ZFF trebao inicirati renovaciju? Trebali bi sami uložiti vrijeme i energiju u skupljanje novca (vjerojatno i vlastiti novac) za dvoranu iz koje ih danas-sutra Grad može izbaciti?
da, trebali su. ako dođeš gradu s riješenim financiranjem za dio stolica primjerice i pokreneš paralelnu medijsku akciju onda grad na fini način prisiljavaš da nešto napravi ili ne napravi. ako sjediš, šutiš i briješ svoje onda ti se fino dogodi da ti jednog dana dođe grad i kaže: ovo je nepopravljivo, preskupo je, slabo ste se brinuli. a izgleda da će se to i dogoditi.

ja sam apsolutno za postojanje kina europa ali nisam ni izdaleka uvjeren da je zff ekipa bila dobar gospodar u proteklom periodu.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 01:26   #5012
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
U zvuk su već nešto uložili (vlastiti novac). Nove sjedalice za čitavu dvoranu koštaju kišu Isusovu (nabavljaju i njih). Da još od vlastitih sredstava ne bi renovirali i zgradu?

Dabogda vam u kinu Europa osvanuo šoping-centar.
pa to im je core biznis, pa zar ih trebamo hvaliti što ulažu (navodno, jer niisam baš primijetio iskorake) u svoj posao!?
zgradu ne mogu renovirati i to sam već ranije napisao. ali zato u solce, tepih, pozornicu, rasvjetu itekako mogu.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:15   #5013
Renovirali su projekcijsku kabinu, predvorje, zvuk, stolice su, koliko vidim, u planu, digitalizirali su se, otvorili Muller... Tebi je to losa briga? Okkkkkeeeej...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 18:02   #5014
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
da, trebali su. ako dođeš gradu s riješenim financiranjem za dio stolica primjerice i pokreneš paralelnu medijsku akciju onda grad na fini način prisiljavaš da nešto napravi ili ne napravi.
Ako dođu gradu s planom da riješe financiranje stolica, naravno da će im grad pustiti da ih renoviraju. To ne znači da će ih pustiti da ostanu u prostoru.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:36   #5015
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Renovirali su projekcijsku kabinu
to su morali s digitalizacijom

Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
predvorje
molim? ono što sam od renoviranja predvorja primijetio jest da su uveli bravu na wcima u koju moraš utipkati kod s računa iz kafića.

Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
zvuk
ok. nije da je zvuk sjajan ali ok.


Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
stolice su, koliko vidim, u planu
a jesu, je li? dobro su se sjetili nakon skoro deset godina..


Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
digitalizirali su se
to su oni ili je havc mozda odradio taj posao?


Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
otvorili Muller
što je točno mueller? projekcijska sala nije. ali jest dobro uređen prostor za promocije ovoga ili onoga. je li to core djelatnost jednog kina?


Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Tebi je to losa briga? Okkkkkeeeej...
to je meni eksploatacija. mužnja. pa dok ide... sad kad se čini da bi moglo presahnuti se ekipa uzjogunila. suze lijem...
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 02:02   #5016
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Ako dođu gradu s planom da riješe financiranje stolica, naravno da će im grad pustiti da ih renoviraju. To ne znači da će ih pustiti da ostanu u prostoru.
naravno. ali je teže gradu ugasiti kino. jer da smo ti i ja u proteklih godinu dana tamo popili deset kava i s tim kavama uplatili u fond za obnovu stolica 20 kuna pitali bi se malo jače zašto grad gasi to kino. to je stvar politike. bandić želi pobijediti. loš pr mu otežava laku pobjedu. gašenje kina koje je grad (dakle mi!) platio dvadeset milijuna kuna prije deset godina i kojemu smo ti i ja u tih deset godina samoinicijativno za stolice uplatili 200 kuna će se susresti s više podignutih obrva no što se sad susreće. zamisli scenarij: mi stanovnici zagreba uplaćujemo svojevoljno novac da bi kino koje osjećamo kao "naše" bilo bolje. i imamo voditelje tog kina koji su pokretači te iste zajednice. mi skupljamo lovu za sjedalice neovisno od toga da pod normalno plaćamo porez i prirez. to je ozbiljan politički faktor protiv kojeg niti jedan razuman političar neće ići. odnosno da budem precizniji: trebaju se stvari postaviti da se niti jednom političkom faktoru NE ISPLATI ići protiv tako nečega.

zff i ekipa su na početku izgledali kao sjajna stvar. pokrenuli su odličan festival i činilo se da će nastati nešto veliko od svega. danas, desetak godina kasnije (mislim na njihov staž u europi) imamo slučaj da se taj festival koncepcijski posve pogubio, da je kino u lošijem stanju no kad su ga oni uzeli pod svoje, da je sve u što su vidljivo ulagali (web shop, kafić i dvorana mueller) je komercijalnog sadržaja i da se sve skupa nije odmaklo od jednog dobro postavljenog obiteljskog projekta.

sorry ekipo ali kino europa, zff i sve popratno je danas tek dobro uhodan obiteljski biznis. ja vas pitam gdje je tu javni interes? da se vrti trainspotting u kino dvorani a things to come u kinu mueller? baš...

no nisu oni isključivi krivci. sustav je okrenut naglavačke, kulturna politika ne postoji, progresivni, mladi ljudi su otišli ili se spremaju otići. europa je u stvari dobar simbol naših života. oronula zgrada i ideja koja je nekad obećavala.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:35   #5017
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
naravno. ali je teže gradu ugasiti kino.
Kakvo gašenje? Mogu s nekim birokratskim obrazloženjem izbaciti ZFF vani i postaviti neku drugu organizaciju da vodi kino. Posjetitelju kina to ne čini bitnu razliku.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:03   #5018
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
to su morali s digitalizacijom
Ozbiljno? Nisam znao.

Quote:
molim? ono što sam od renoviranja predvorja primijetio jest da su uveli bravu na wcima u koju moraš utipkati kod s računa iz kafića.
Aha, kino je prije par godina bilo zatvoreno bar mjesec i pol da bi stavili bravu na WC-ima. Tsk.

Quote:
a jesu, je li? dobro su se sjetili nakon skoro deset godina..
Ako ih ne zamijene, nije dobro, a ako ih zamijene, onda ti ne pase termin. Ono, meni je to glupo.

Quote:
to su oni ili je havc mozda odradio taj posao?
Koliko znam, to su oni (kao i ostala kina koja su usla u projekt). HAVC je sufinancirao. Ti pises kao da je HAVC dosao i rekao "Europa, evo vam DCP projektor". Ne bi bilo.

Quote:
što je točno mueller? projekcijska sala nije. ali jest dobro uređen prostor za promocije ovoga ili onoga. je li to core djelatnost jednog kina?
http://kinoeuropa.hr/dvorana-muller/

Quote:
to je meni eksploatacija. mužnja. pa dok ide... sad kad se čini da bi moglo presahnuti se ekipa uzjogunila. suze lijem...
Uopce ne znam kaj da ti velim jer mi se cini da ti bas nista nece biti dovoljno. Mozda bi ti neka nova uprava pasala? Neka koja ce raditi bolje od programski najboljeg kina u Europi. Kul.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:14   #5019
Jel ima igdje program kinoteke za ovaj prvi tjedan? Na internetu nađoh samo ovaj za otvaranje. I to prekasno.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:21   #5020
Evo programa. Potrudili su se da ga ne bude lako pronać, izgleda.

A ne znam kako vi upućeniji u zakulisne filmaško-politikantske veselice gledate na ovu cijelu situaciju s otvaranjem Kinoteke. Nekako se ne mogu ni pošteno veseliti jer mi baš bazdi priča, ne samo jer je očiti slatki predizborni poklončić, nego su tu i ti ugovorni odnosi s crkvom koji se revidiraju, pa najednom ulaganje mase para u prostor koji je navodno u stanju odrona već 13 godina, usporedno s ozbiljnim potkopavanjem ionako klimavih nogu Kina Tuškanac (znam da nisu njime upravljali anđeli s nebesa, ali vjerujem HFS-ovcima da se gradska uprava nije baš zamarala ulaganjem u renoviranje kina, http://www.nacional.hr/hrvatski-film...-dobili-dzabe/). Vjerujem da je tu dugoročno više stvar u lovi nego u politici (kako je ovdje već bilo dijagnosticirano i za slučaj HAVC), ali ono što je na kraju dana svima najvažnije, hoće li se kino zbilja u dogledno vrijeme ugasiti (prenamijeniti) ili je namjera samo kinu promijeniti vlasnike, naći 'boljeg gospodara', kako to Bandić nastoji prikazati?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.