Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 22:44   #7601
ok prvi dan istrage forumasa uspjesno zavrsen - cekamo updateove
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:38   #7602
ne smijes koristit pustolj
dok ti izvadis pistolj, viknes triput pucat cu, i krenes pucat svaka zvijer skoci 5x
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:21   #7603
Alo Logicus,
ima li šta?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:52   #7604
i nema ga? Jel iv uopce, mozda se nesto stvarno desilo?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:58   #7605
pojelo ga cudoviste iz ida
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:51   #7606
i stvarno ga nema
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:48   #7607
Logicus ajd javi se covjece. Samo da znamo da si ziv. Stavi barem tacku
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:16   #7608
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
ne smijes koristit pustolj
dok ti izvadis pistolj, viknes triput pucat cu, i krenes pucat svaka zvijer skoci 5x
Kad sam bio mal, zvali su me brzi! Onda sam narastao

Nema tu vikanja puno, ali mislim da bi tebe zvao u pomoć

Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Alo Logicus,
ima li šta?
Ništa, pare kapaju

Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
i nema ga? Jel iv uopce, mozda se nesto stvarno desilo?
Da ti pravo kažem, napola, zeznuto radit non stop noćne...

Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
pojelo ga cudoviste iz ida
Ja sam njega!!

Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
i stvarno ga nema
Ima me ima, i to na sve strane, u svim dimenzijama!

Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Logicus ajd javi se covjece. Samo da znamo da si ziv. Stavi barem tacku
Sve OK uglavnom, nema od onda ništa. Radi se i dalje, al opet ostaje da je ono sve bilo čudno.

Evo i tri za tebe ...
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:54   #7609
Evo ispričat ću i ja nešto. Postoji mnogo priča koje mogu podijeliti s vama, ne znam je li nešto paranormalno uzrok tome ili plod nečije mašte, na vama je da odlučite, a ja.... ja sam neodlučna. Pošto danas nemam mnogo vremena napisat ću samo par pričica.

Kada sam bila mala baka mi je pričala kako je moj dida predvečer išao nahraniti i napojiti krave. Ispod kuće ima veliki šljivik zatim livada i rijeka koja dosta nabuja kada padaju obilne kiše.
Bio je sumrak i dida je iz smjera te rijeke čuo kako ga netko doziva imenom "Tuuunja, Tunjaaa", dida se zvao Antun a tako du ga zvali samo poznanici.
On se odazove jer je je pretpostavio da netko treba njegovu pomoć, možda ne može konjima prijeći rijeku. Kad za čas čuje se opet "Tuuunjaaa, Tunjaaa", ali ovaj put glas se čuje bliže. Njemu već pomalo sumljivo ali se odlučio odazvati i drugi put. Kad treći put on začuje kako doziva njegovo ime ali ovaj put skroz blizu, kao da je iza štale u šljiviku. On se uplašio, nije se više htio odazivati i ode u kuću. Par dana kasnije bio je kod nekog travara u susjednom selu kojem je objasnio što mu se desilo i tada mu je ovaj objasnio, dobro da se dida nije treći put odazvao jer bi ga vila ubila, rastrgala, jer je jednom u sumrak nekamo išao sa konjima i pregazio postelju na kojoj je vila dojila malo.
Već se par puta ovdje pisalo kako se ne smije odazivati kada te netko sumljiv doziva, to su i mene kao malu upozoravali, sad, ima li nešto u tome ili ne....prosudite sami.

Druga priča je vezana uz oca mojeg prijatelja. To je bilo jako davno, prije domovinskog rata, tada o ratu nije bilo ni riječi. Negdje 1985. njegova žena je bila kod vrača u nadi da će joj pomoći oko bračnih problema, naime prijateljev otac volio je popiti i tada bi njega, brata i mamu tukao i tako, pa ne bi bio sposoban otići na posao, prijetio bi mu otkaz i uglavnom teške stvari. Tada je njoj vrač rekao, da je njezin muž prošao kroz križanje gdje je bila bačena kletva, on je prvi naišao i pokupio ju, te da će kroz par godina poginuti od vatrenog oružja, s obzirom da je kletva jaka nemoguće ju je poništiti. Križanje se nalazi u blizini njihove kuće i vrač joj je točno objasnio sto je tamo zakopano i rekao joj je ako želi pokušati poništiti kletu da iskopa zakopane predmete te da ih baci u rijeku tekućicu. Sve je ona to uradila u nadi da ga spasi. Nakon par godina kada je to selo bilo napadnuto od strane srba, njezin muž se dobrovoljno javio da ide u obranu, skupilo se tada par jadnih seljana, i otišlo u borbu. Tada im se gubi svaki trag. Prošlo je i mjesec dana, njih nema. Tada je netko od domaćih čuo da su zarobljeni, ali je postojala nada da su ipak živi. Nakon toga moja sestra ga sanja kako stoji pored bunara, lijep, sređen, smješka se ali ništa ne govori. To jutro ispriča njegovoj ženi svoj san a ona kaže "joj, to nije dobar znak". Nakon par tjedana nađeni su izmasakrirani, jedno 10 ak seljana koji su takoreć goloruki išli braniti svoje selo, moj tata je išao sa njegovom ženom identificirati ga i kaže za je pao u nesvjest, moj otac je također bio vojnik i svašta je vidio i doživio, ali ovo je bilo strašno, kaže kao da su ih zvijeri rastrgale. Prvo su iz puškama izranjavali a potom su ih žive trgali i na borove razapeli. Strašno
Eto, to su za sada moje dvije priče.
carrie123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 23:39   #7610
Sravanjalo

Quote:
carrie123 kaže: Pogledaj post
On se uplašio, nije se više htio odazivati i ode u kuću. Par dana kasnije bio je kod nekog travara u susjednom selu kojem je objasnio što mu se desilo i tada mu je ovaj objasnio, dobro da se dida nije treći put odazvao jer bi ga vila ubila, rastrgala, jer je jednom u sumrak nekamo išao sa konjima i pregazio postelju na kojoj je vila dojila malo.
Već se par puta ovdje pisalo kako se ne smije odazivati kada te netko sumljiv doziva, to su i mene kao malu upozoravali, sad, ima li nešto u tome ili ne....prosudite sami.
.
Ovo me asocira na jednu priču iz moga otoka, a nju mi je pričao otac.
Doduše ne radi se da je netko ugazio na mjesto gdje je dojila vila, nego da je netko ugazio u zdjelu iz koje su jeli đavli.
Naime, jednom se neka baba vratila kući navečer i bilo joj je loše. morala je prileći. Otac je stajao sa strane i slušao. I kaže jedna baba drugoj. da je gospođu "stravanjalo" , pa da se razbolila.
Za par dana je gospođa ozdravila. A majka je mome ocu objasnila što je to "stravanjalo" !?
A to je gaženje zdjelu iz koje su vrazi jeli. Normalno, ta je zdjela nevidljiva i nalazi se negdje u prirodi.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:23   #7611
Evo još jedna priča moga oca...
s obzirom da je lovac, ribolovac, poljoprivrednik usudim se reći da je 80% svog života proveo u prirodi što po danu što po noći. Nikada se on ničega nije bojao niti vjerovao da ikakve nadnaravne sile postoje niti se ikada susreo s tako nečim....sve do jednom....
Bile su Sisvete, znači dan mrtvih, taj dan smo svi zajedno obišli groblja, zapalili svijeće, vratili se kući i u 21h navečer on se sprema ide u lov. Ništa čudno za njega. Vratio se on relativno brzo, negdje oko ponoći i onako malo zbunjen počne on pričati mami što mu se desilo. Priča ide ovako, stigao je u polje, vrlo brzo naišlo krdo divljih svinja i on upuca jednog vepra. Imao je običaj odmah ga u šumi očistiti, znači mjesto radnje Lonjsko polje, 01.11. oko 23h, mrkli mrak, kad odjednom čuje on ljude koji pričaju, onako poprilično glasno i dosta blizu no on ih ne razumije, ne kuži što pričaju, sad njemu čudno odakle ti ljudi u šumi pa odluči da se makne, potrpa svinju u prikolicu, upali traktor i puteljkom se odveze jedno 2km dalje. Stane, ugasi traktor i nastavi sa poslom...i dalje mrkli mrak, nema žive duše, kad odjednom....pogađate...začuje on iste te glasove kako nešto govore, razgovaraju, kao da ih je barem 5, ali ništa ne može razaznati, niti jednu riječ.Tako njega lijepo po prvi put u životu uhvati jeza, nelagoda pa čak i strah jer tako nešto nije niti slično doživio. Kako su ga ti "ljudi" mogli tako brzo sustići, što su htjeli to nikada nismo saznali. Ponovno je sve potrpao u prikolicu upalio traktor i lijepo otišao kući. Rekao je da u lov više nikada neće na Sisvete.

Zadnje uređivanje carrie123 : 03.08.2017. at 00:34.
carrie123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 01:05   #7612
Evo i jedna moja priča, nije scary ali napist ću je s obzirom da sam na ovome forumu više puta pročitala kako su ljudi znali viđati velike ptice po noći, što se meni i cimerici jednom desilo. Često nakon toga smo se znale sjetiti toga događaja i prepričavati prijateljima ali ugl. su nam se smijali i rekli da je to sigurno bio Batman.
Bilo je to mislim 2001g, cimerica i ja živjele smo u stanu na Savici u jednoj staroj zgradi, naš stan je imao veliki tj ogromni prozor, ispred njega smo držale mali tv na stoliću, bilo je proljeće, lijepo vani, svijetla večer, sve svijetli od ulične rasvjete i zgrada, svjetla velegrada, svaka je ležala na svome krevetu, ugašeno svjetlo u stanu i gledamo neki film, zavjesa skroz razmaknuta kad odjednom se sa četvrtog kata spusti ooogromna crna ptica, velikih širokih krila, toliko velika da je u jednom trenu zacrnila cijeli pogled kroz prozor na sekundu nastalo potpuno zamračenje u sobi, sporo i teško zamahne još par puta svojim ogromnim crnim krilima i nestane između zgrada. Ja u čudu gledam i šutim misleći da mi se pričinilo...kad me cimerica pogleda i upita "jesi i ti to vidjela", ja kažem "jesam, koji je to vrag" onda me prošla jeza jer smo to obje vidjele i stvarno je ta ptica djelovala neobično...kao da se Batman spustio Tko zna, možda i Zg ima svog Batmana.....
Šalu na stranu, ne kužim se u ptice i ne znam koja bi to vrsta mogla biti ali da je bilo čudno svakako je, kao i moj tadašnji životni period kada se sve raspadalo i dešavale se samo čudne stvari...

Zadnje uređivanje carrie123 : 03.08.2017. at 02:04.
carrie123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:59   #7613
Quote:
carrie123 kaže: Pogledaj post
Evo i jedna moja priča, nije scary ali napist ću je s obzirom da sam na ovome forumu više puta pročitala kako su ljudi znali viđati velike ptice po noći, što se meni i cimerici jednom desilo. Često nakon toga smo se znale sjetiti toga događaja i prepričavati prijateljima ali ugl. su nam se smijali i rekli da je to sigurno bio Batman.
Bilo je to mislim 2001g, cimerica i ja živjele smo u stanu na Savici u jednoj staroj zgradi, naš stan je imao veliki tj ogromni prozor, ispred njega smo držale mali tv na stoliću, bilo je proljeće, lijepo vani, svijetla večer, sve svijetli od ulične rasvjete i zgrada, svjetla velegrada, svaka je ležala na svome krevetu, ugašeno svjetlo u stanu i gledamo neki film, zavjesa skroz razmaknuta kad odjednom se sa četvrtog kata spusti ooogromna crna ptica, velikih širokih krila, toliko velika da je u jednom trenu zacrnila cijeli pogled kroz prozor na sekundu nastalo potpuno zamračenje u sobi, sporo i teško zamahne još par puta svojim ogromnim crnim krilima i nestane između zgrada. Ja u čudu gledam i šutim misleći da mi se pričinilo...kad me cimerica pogleda i upita "jesi i ti to vidjela", ja kažem "jesam, koji je to vrag" onda me prošla jeza jer smo to obje vidjele i stvarno je ta ptica djelovala neobično...kao da se Batman spustio Tko zna, možda i Zg ima svog Batmana.....
Šalu na stranu, ne kužim se u ptice i ne znam koja bi to vrsta mogla biti ali da je bilo čudno svakako je, kao i moj tadašnji životni period kada se sve raspadalo i dešavale se samo čudne stvari...


zmaj


nego sto se vila tice,meni je baka pricala kako je u njenom selu navecer jedan covjek isao kuci i na putu sreo nekoliko predivniih djevojaka sa dugom kosom i da su ga zvale,a on becar ko becar navalio, kaze da se drugo jutro probudio neznam koliko kilometara na oranici sav izubijan,da su ga vile ocerupale jer ih je dirao...a druga prica kaze kako je mlada djevojka takoder ugazila u gnijezdo vila,i izgubila pamet ( poludila)..mislim da je zavrsila u vrapcu
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:49   #7614
Quote:
carrie123 kaže: Pogledaj post
Evo i jedna moja priča, nije scary ali napist ću je s obzirom da sam na ovome forumu više puta pročitala kako su ljudi znali viđati velike ptice po noći, što se meni i cimerici jednom desilo........................... kad odjednom se sa četvrtog kata spusti ooogromna crna ptica, velikih širokih krila, toliko velika da je u jednom trenu zacrnila cijeli pogled kroz prozor na sekundu nastalo potpuno zamračenje u sobi, sporo i teško zamahne još par puta svojim ogromnim crnim krilima i nestane između zgrada. Ja u čudu gledam i šutim misleći da mi se pričinilo...kad me cimerica pogleda i upita "jesi i ti to vidjela", ja kažem "jesam, koji je to vrag" onda me prošla jeza jer smo to obje vidjele i stvarno je ta ptica djelovala neobično...kao da se Batman spustio Tko zna, možda i Zg ima svog Batmana.....
Šalu na stranu, ne kužim se u ptice i ne znam koja bi to vrsta mogla biti ali da je bilo čudno svakako je, kao i moj tadašnji životni period kada se sve raspadalo i dešavale se samo čudne stvari...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6643640&postcount=15
Dakle te noći u 2.ooh probudilo nas je sve troje deranje,vrištanje,nešto između plaća malog djeteta i deranje mačke kad joj staneš na rep.Moja prva pomisao je bila da je na cesti koja prolazi uz kuću stradala koja od mojih mačaka.Odmah sam izašla da vidim što je.Izašli su i moj suprug i moja majka.Dvorišna rasvjeta je izuzetno dobra,tako da se vidjelo kao u po bijela dana.
I tada pred očima nas troje odraslih,nepraznovjernih,trijeznih ljudi s obližnjeg drveta počelo se u zrak,uz neprekinuto glasanje,dizati nešto,što nikada nitko od nas troje u životu nije vidio.Uz polagano udaranje ogromnih,višemetarskih krila,odjekivalo je kao udarci po napetoj koži,neprestajući se glasati,razjapljenih čeljusti(ne kljuna),diglo se desetak metara u zrak i tada doslovno rasplinulo.
Bez obzira koliko se nas troje nakon toga trudilo u kasnijim razgovorima detaljno utvrditi što smo to vidjeli,pretražujući sve dostupne enciklopedije o pticama,nigdje nismo naišli na podatak o takvom stvorenju.
Ujutro nazvala me kolegica iz bolnice i saopćila mi da je otac umro u 2.ooh.
Moja majka je sve do smrtnog časa tvrdila da je to bio očev duh,odnosno ono u što se pretvorio kao osoba koja je gotovo unišila živote dviju žena i petero djece.
Nikako nisam mogla prihvatiti takvu tvrdnju jer sam mišljenja da je takvo obličje demona,plod ljudske mašte,ali do dana današnjeg nemogu objasniti što e to bilo.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:56   #7615
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moja majka je sve do smrtnog časa tvrdila da je to bio očev duh,odnosno ono u što se pretvorio kao osoba koja je gotovo unišila živote dviju žena i petero djece.
Nikako nisam mogla prihvatiti takvu tvrdnju jer sam mišljenja da je takvo obličje demona,plod ljudske mašte,ali do dana današnjeg nemogu objasniti što e to bilo.
Demoni nisu ljudska mašta. Oni zaista postoje.

Vjerojatno je mama bila u pravu jer vrlo zli ljudi nakon smrti postaju demoni.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:42   #7616
Da, postoje - u bajkama kao biblija i sl.
I u glavama lakovjernih ljudi...
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 07:25   #7617
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Da, postoje - u bajkama kao biblija i sl.
I u glavama lakovjernih ljudi...
ono sto religije svijeta zovu demonima su bica jedne'druge' dimenzije pa su fizickim ocima nevidljivi
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:04   #7618
Da, mi demone ne možemo vidjeti.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:54   #7619
Quote:
Nji Hao kaže: Pogledaj post
Da, mi demone ne možemo vidjeti.
Da, obično ne možeš vidjeti ono što ne postoji.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:19   #7620
Wolfdale i Sinn Fein...Kog vraga radite na ovoj stranici ako tako betonirano ne vjerujete u demone?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.