Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 11:21   #281
Frend je išao u Petsy, ili nešto tako, Petrova-Duknovićeva-Bukovačka, ali nisam siguran postoje li još.

Frendica ima salon, poslao sam joj poruku i pitao nudi li ovo što ti tražiš. Javim se kada dobijem odgovor.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:30   #282
Kupanje psa

Samo da se pohvalimo kako smo danas odradili dvotjedni kupanac i da je to bilo fenomenalno iskustvo. Dosadila mi dernjava i natezanje u kupaoni kad dode taj dan pa sam preuzeo kupanac na sebe, a posto sam prilicno smiren i pazljiv tako je Maleni shvatio da to moze biti vrlo ugodno iskustvo i niti nakon pola sata mu nije dojadilo Kupali bi se svaki dan, samo da nema tog iscesljavanja i susenja.

E da, ostao bez pseceg pa vec neko vrijeme dijelimo Schaumine proizvode (ne preporucam, mi smo malo specificni) i bas fino dimi po lavandi, a posto se Maleni nagutao zraka i vode sad podrigivanjem plasi komsiluk s terase - ljudi ne vjeruju da on moze tako rokati

Zadnje uređivanje AndrejX : 21.07.2017. at 13:44.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 10:31   #283
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Samo da se pohvalimo kako smo danas odradili dvotjedni kupanac i da je to bilo fenomenalno iskustvo. Dosadila mi dernjava i natezanje u kupaoni kad dode taj dan pa sam preuzeo kupanac na sebe, a posto sam prilicno smiren i pazljiv tako je Maleni shvatio da to moze biti vrlo ugodno iskustvo i niti nakon pola sata mu nije dojadilo Kupali bi se svaki dan, samo da nema tog iscesljavanja i susenja.

E da, ostao bez pseceg pa vec neko vrijeme dijelimo Schaumine proizvode (ne preporucam, mi smo malo specificni) i bas fino dimi po lavandi, a posto se Maleni nagutao zraka i vode sad podrigivanjem plasi komsiluk s terase - ljudi ne vjeruju da on moze tako rokati


Minijaturni

Moja nije mjerilo za kupanja, jer se šamponira 1 godišnje, ali i za to koristim radije dječji šampon, obično od lavande.

Njega mogu i ja poslije koristit, ovaj pseći ne mogu
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:07   #284
Kupanje psa

Sad dijelimo i vlazne maramice, uzeo u Konzumu cijeli karton Trixie vlaznih maramica za 20 lipa komad (inace tridesetak kuna ali ocito izlazi iz ponude)

Djeciji sampon koristim za glavu (njegovu) da mu oci ne suze ali kako sam se uigrao sad sve izreguliramo s jednim.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:16   #285
Pozdrav,



može li preporuka za neki model sušila za pse (blower)?
Za kućnu uporabu (vikendica).
Pasmina je malamut.

Ne treba ništa brutalno skupo. I da se može naručiti u HR/EU području.

Hvala!
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:12   #286
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sad dijelimo i vlazne maramice, uzeo u Konzumu cijeli karton Trixie vlaznih maramica za 20 lipa komad (inace tridesetak kuna ali ocito izlazi iz ponude)

Djeciji sampon koristim za glavu (njegovu) da mu oci ne suze ali kako sam se uigrao sad sve izreguliramo s jednim.
kaj se smiju pasići prati s šamponom koji nisu za njih? ja nekaj pročitala da psi imaju drugačiji ph pa nije dobro koristiti bilo kaj kaj nije za njih
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:47   #287
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
kaj se smiju pasići prati s šamponom koji nisu za njih? ja nekaj pročitala da psi imaju drugačiji ph pa nije dobro koristiti bilo kaj kaj nije za njih
Normalni ne, oni s kosom umjesto dlako poput yorkia mogu ali s vrlo blagim. Plus sto se moj sada kupa jednom tjedno sto je za vecinu pasa nezamislivo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:00   #288
a dobro, pitam, nisam popratila koju pasminu imaš

moj se kupa 1 mjesečno, ak se prije ne usvinji, neki dan sam mu kupila novi šampon jer onaj prijašnji nije baš nekaj i ima neki čudan miris, nadam se da mi sad pasić bu bolje i duže mirišljav
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:38   #289
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Normalni ne, oni s kosom umjesto dlako poput yorkia mogu ali s vrlo blagim. Plus sto se moj sada kupa jednom tjedno sto je za vecinu pasa nezamislivo.
Moji kad su u punoj dlaci jednom do dva puta tjedno


Što se tiče blowera - puno su zgodniji oni samostojeći (visoki). Pogotovo ako imaš stol na kojem češljaš psa.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:22   #290
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
kaj se smiju pasići prati s šamponom koji nisu za njih? ja nekaj pročitala da psi imaju drugačiji ph pa nije dobro koristiti bilo kaj kaj nije za njih
Ja nikad nisam oprala psa šamponima koji nisu isključivo za pse. I biram od obično ovu liniju
https://www.pet-centar.hr/psi/higije...-naturali.aspx
ili ovu https://www.pet-centar.hr/psi/higije...a/ingenya.aspx

Maramice ove. Njime pređemo dlaku nakon kupanja. Meni lijepo miriše.
https://www.pet-centar.hr/camon-higi...om-40-kom.aspx

Evo jedan članak o tim šamponima za ljude i pse. Mislim da odrasli ljudi ne bi trebali koristiti dječije šampone, a isto ni psi. A i nema potrebe. Možete i preko interneta naručiti.
http://ljubimci.telegraf.rs/psi/1622...-sampon-za-pse

Moj pas ima masniju kožu i to je problem. Najbolja stvar je kupanje u moru i da se pas ne pere nakon toga. To liječi kožu mog psa. Manje se masti i suzbija neželjene mirise.
Inače borimo se da se ne kupa kompletno ispod 15 dana. A nogice operemo svaka dva dana i po potrebi, a i zbog urina da ne smrdi.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:25   #291
Mi smo svojevremeno, u nedostatku psećeg šampona, upotrebljavali Johnson'sov dječji šampon, bez ikakvih loših posljedica. Za labradora i kratkodlakog mješanca.

Bolje da ne spominjem kad sam posljednji put okupala svoje beštije. Sad nam je stigao već spominjani FURminator deShedding šampon pa ćemo isprobati ima li efekta od tog.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:26   #292
I ja johnsonov dječji od lavande.

Opet-obzirom da je to jednom godišnje - i više joj je nego dobro.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:27   #293
I mi volimo tu lavandu
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:29   #294
Ja moje nikad nisam prala sa samponom za ljude nego iskljucivo njihovim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:44   #295
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ja moje nikad nisam prala sa samponom za ljude nego iskljucivo njihovim
U redu je to.

Ja je najradije ne bi ni prala ikakvim samponom.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:18   #296
Ja nju samponom perem samo ono kad ju nakon duzeg vremena nisam,znaci cca svaka 2-3mj zimi a ljeti ju cesto osvjezim samo vodom .sad kada smo na ljetovanju ju iza svakog kupanja u moru otusiram ali cistom vodom
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:11   #297
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Moji kad su u punoj dlaci jednom do dva puta tjedno
Što se tiče blowera - puno su zgodniji oni samostojeći (visoki). Pogotovo ako imaš stol na kojem češljaš psa.
Pas ima 48 kg. Nemam stol. Ovo je ipak podni cuko, mislim da moja leđe ne bi izdržala stalna dizanja.
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:14   #298
Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
Pas ima 48 kg. Nemam stol. Ovo je ipak podni cuko, mislim da moja leđe ne bi izdržala stalna dizanja.
Ma naucis ih da skoce na stol, eventualno malo pripomognes sa guzicom.

Ja ne mogu psa cesljati na podu - samo kupanje mi vec unisti leda a kamoli cesljanje i feniranje.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:54   #299
prije par dana sam malca okupala s novim šamponom, tak je lijepo mirisal cijelih 5 sekundi, a onda se prasac usvinjil, još je i kiša bila i sljedeći dan vrnul svoj prirodni pseći miris
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:22   #300
I sa najboljim samponima miris traje max par dana. Zato nasa sisaonica ima pri ruci psece parfeme i to stvarno traje jako dugo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.