Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 14:55   #21
daj neka me netko odvede negdje radio bih bilo sta nemam love!!!!!!!!!!!!!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 23:56   #22
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
daj neka me netko odvede negdje radio bih bilo sta nemam love!!!!!!!!!!!!!
Covjece, daj se saberi, kakav je to stav?
Nece te nigdje nitko odvesti, to trebas sam.
Koliko vec pricas, jesi li sto poduzeo do sada?
Evo si godinu dana na forumu i pises kako bi zelio vanka...sto si konkretno napravio u tih godinu dana?
Nije to toliko tesko, samo trebas imati plan.
Ne mozes ovako, ti samo znas da bi radio bilo sto bilo gdje i nista vise...

Zadnje uređivanje talia : 05.06.2007. at 02:34.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 00:17   #23
Ej Micek jel treba drajvalera???
UrbanLaufer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 03:33   #24
Quote:
micek kaže: Pogledaj post
Inzinjeri gradjevine mogu zaraditi i do 8-9K $ mjesecno, pa i vise ali standardno je oko 5-6K. Sve ovisi o uvjetima koje poslodavac daje - ponekad ti nude samo cistu lovu i vizu pa se ti snalazi za stan (uzasno su skupi) a neki ti nude stan + placu + auto itd. Sve nekako zavisi na koga naletis. Ako neko od gradjevinaca ima dobar CV neka mi se javi na PM pa cu mu dati mail na koji da mi salje, znam neke ljude pa nikad se ne zna. Sve koji salju CV molim da me ne spamaju - ako nemate bar 3-5 godina radnog iskustva i neke projekte iza sebe molim da odustanu - thanks.

Medicinari manje znam ali mislim da ovisi da li si u privatnom sektoru ili drzavnom(nemoguce dobiti). Raspitat cu se. Koji fah u medicini?


Kako god bilo SVAKA diploma iz Hr se mora verificirati, ako imate diplomu iz EU nije potrebno.

Stanovi u Dubai renta;

1-sobni (to je dnevni bor. + spavaca, znaci dvosobni po nasim mjerilima); 15 000 Eur godisnje
2-sobni ; 28 000 Eur godisnje

Stanovi u Sharjah (odmah do Dubaija, svi s manjim budgetom tamo zive ukljucujuci i mene - veliki traffic jams non stop)

1-sobni: 9 000 Eur godisnje
2-sobni; 12 000 Eur godisnje

Ima i vila i kuca po enormnim cijenama - 70 000 Eura godisnje - i ne bi vjerovali, sve puno!!!

Ako se odmah ne javim sorry ali busy sam preko glave
Da li govoris o bruto ili neto placi, ako je bruto, koliki su porezi odprilike?
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 07:26   #25
nema poreza u dubaiu,bar ne sluzbenog...ali kako sve poskupljuje katastrofalno,moze se nazvati "porezom"
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 07:31   #26
greska...
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:48   #27
Poreza nema, koliko se dogovoris za placu toliko imas ali zato ovdje nema mirovinskog, zdravstvenog(ima ali se placa ili ti placa firma ako si sreckovic), besplatnog skolstva.. Skupo je stanovanje i prva godina ovdje jer se moras dosta iskesirati za vize (ako imas familiju) razne ugovore za stanovanje, depozite, realizacije kredita za auto i ostalo, ali nakon toga je OK - hrana je jeftina, benzin zanemariva stavka, garderoba u bescjenje, rezije vrlo podnosljive (bez obzira na AC koji non stop radi inace umres od vrucine...)
Da ne bi bilo sve tako ruzicasto, pobrinut ce se prometna guzva koja je NESNOSNA - npr u normalnim prometnim uvjetima stignem do posla za 10 minuta, medjutim tijekom radnog tjedna treba mi oko sat vremena. Nema javnog prijevoza (ima ali ga nitko ne koristi), doduse sada se gradi metro.. Radni tjedan je 6 dana i rijetki su sretnici koji rade 5. Skole za djecu su skupe do bola (ako nesto vrijede), i ljudi koji ovdje zive uglavnom kazu - imam svega osim vremena!
Cinjenica je da se moze odlicno zaraditi, po nekoj statistici svaki 10-i stanovnik Dubaia je milijunas. Ima bezbroj mogucnosti za investicije i 'brzo' bogacenje, sto bi svaki Balkanac pozelio. Rijetka su mjesta na svijetu gdje se odvija toliko biznisa i vrti takav novac, uz malo vjestine, znanja i puno strpljenja moze se odlicno potkoziti, i to u kratkom roku. Jedan moj frendic je dosao ovdje prije 3 godine bez prebijene pare, samo je imao osiguran posao. Danas je doslovno milioner, ima svoj biznis i za njega radi 10 ljudi. Covjek kupio 2 stana u Dxb i investirao i u domovini u neke nekretnine... OK, nije svakom tako, ali vecina ljudi koji su ovdje nece vam se zaliti da nemaju novaca. Moja obitelj je tu prvu godinu, djeca se super snalaze, kad smo dosli samo sam ja imao posao, sada i supruga radi, imamo maid i uspjeli smo i ustedjeti nesto novaca. I to samo za godinu dana...
micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 12:22   #28
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Covjece, daj se saberi, kakav je to stav?
Nece te nigdje nitko odvesti, to trebas sam.
Koliko vec pricas, jesi li sto poduzeo do sada?
Evo si godinu dana na forumu i pises kako bi zelio vanka...sto si konkretno napravio u tih godinu dana?
Nije to toliko tesko, samo trebas imati plan.
Ne mozes ovako, ti samo znas da bi radio bilo sto bilo gdje i nista vise...
da ti malo odhebes a? soli pamet svojima u Kanadi!

micek imas privat!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 17:08   #29
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
da ti malo odhebes a? soli pamet svojima u Kanadi!
Slusaj, stari, tko moze postovat odraslu osobu od 30 godina, koja napise "neka me netko negdje odvede?"
Nisi malo dite...
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 23:44   #30
to je bila zahebancija , trenutno radim da otplatim neke stvari i skupljam za put a os me ti postovat ili ne hebe mi se razumis? ne zivim zbog drugih nego zbog sebe!!!!!!!!!!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:42   #31
Quote:
micek kaže: Pogledaj post
Ja radim u sea+land transport/logistics a supruga se bavi slicnim poslom ali u aviation. Slucajno sam u to upao to mi nije profesija (a ni supruzi), ali jako se isplati pa sto da ne..koju godinu i dosta.
Vecina ljudi ovdje su diplomirani gradjevinci - posla za gradjevince ima koliko hoces a YU fakulteti su priznati (bilo koji, ZG,BG,SK) i cijenjeni. U Dubai se toliko gradi da ljudi nikad dosta. Ima ljudi i u drugim industrijama (avio - piloti, stjuardese), ugostiteljstvo (ne isplati se, jako mala lova), security i sve vrste senior managementa (financije, bankarstvo, investments, real estates) i naravno medicina. Uglavnom ekipa s diplomama i radnim iskustvom ima prolaz i treba ti neka veza da dobijes dobar posao. Ako imas diplomu i nesto radnog iskustva imas dobre sanse, sve zavisi od profesije.

Najvise se traze sve vrste gradjevinaca, arhitekti, inzinjeri itd - visoko obrazovanje nuzno - milijardu Indijaca ima ovdje, svi su neki (satro) MBA i sta ja znam, uglavnom nemaju pojma, ali ih uzimaju jer kostaju 100 puta manje od bilo kojeg bijelca, pa Arapin radje uzme 4-5 Indijaca ili Pakija nego tebe.
Onda su financije - audit i accounts, pa avio industrija pa medicina....

ima i poslova u turizmu kao fitness instruktori, kuhari konobari itd ali to je slabo placeno (mozda su meni apetiti porasli )

Eto tako to je to..ako neko treba savjet ili pomoc nek se javi...
Jarane,
Dali ti ili neko koga znaš ima iskustva sa traženjem posla na jobsindubai.com?
Aplicirao sam za par pozicija i nedavno sam dobio odgovor od [email protected]
Citiram:

Dear Candidate,

We have recently searched our database for an urgent job opportunity for an Employer and your qualifications have matched this position. In order to expedite your employment process, please log into your account immediately so that you can update your resume and accept this position.

If you have not completed your registration process with Jobs In Dubai, please follow the instructions given below:

Click on the link below to update your resumes and your contact information in the fields provided. You will then receive login information to your temporary account. If you are having difficulties following these steps, please email staff at the address provided below.
http://www.jobsindubai.com/applyonline.asp

Canada Head Office
Anna Gill
Account Manager
3863 O'neil Gate
Mississauga, Ontario , L5L 5X6
Email: [email protected]
Tel: Direct: 905.607.5855
Customer Service: 905.607.2795
Customer Care: 905.607.2943

United Arab Emirates
JID NetWorks
Dubai Branch Office
Falcon Gallery Bldg, Suite 308A
Behind Dubai Dry Docks,
Fax: +971 4 345 4009
Web Site : www.jobsindubai.ae

Ja sam prije nekih par mjeseci nakon što sam prvi put aplicirao, od njih dobio mail gdje se traži da uplatim neku lovu (oko 35 USD) kako bi dovršili moj proces registracije i sl. Bojim se da je to neka "navlakuša".
Što se tiče mojih kvalifikacija, od 1996 do 2003 radio sam u logistici za mirovne snage u BiH. Nakon toga sam proveo skoro 2 godine radeći u Iraku za jednu zapadnoeuropsku logističku kompaniju kao Storage&Distribution Center Manager. Tu se podrazumjeva da mi je engleski perfektan. Barem mi tako kažu oni s kojima sam imao priliku kontaktirati i kojima je to maternji jezik.

pozdrav,
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 02:03   #32
Quote:
bosancheros kaže: Pogledaj post
Jarane,
Ja sam prije nekih par mjeseci nakon što sam prvi put aplicirao, od njih dobio mail gdje se traži da uplatim neku lovu (oko 35 USD) kako bi dovršili moj proces registracije i sl. Bojim se da je to neka "navlakuša".
Pa mogao si ukucat u Google i za 10tak sekundi i sam skuzit da su scam:

http://britishexpats.com/forum/showthread.php?t=192117
Prebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 15:15   #33
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Pa mogao si ukucat u Google i za 10tak sekundi i sam skuzit da su scam:

http://britishexpats.com/forum/showthread.php?t=192117
Thnks,

Nego, imali neki normalan i čist način da se dodje do posla u UAE a na osnovu onoga što stoji u CV-u?
Any one, please.
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:04   #34
Dobi sam i ja jednu ponudu za IT support...

E sad, jel mi može neko reći da li je plaća od AED 4000 ok ili je to premalo za normalan život.

thx

pozdraf
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:06   #35
Jobsindubai su scam, kako kolega kaze, na njihovom sajtu ima 3 miliona izmisljenih poslova i svatko bi prema njima trebao postati milioner preko noci, potpises ugovor i za godinu dana si car. Stay away!


Posalji mi svoj CV na [email protected] mozda ti mogu nesto srediti posto smo u bransi. U svakom slucaju probat cu se javiti nekim ljudima.
micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:08   #36
4000 AED je way to low. Minimum 6000 + smjestaj i prevoz, to trebas traziti. Ako ti cijeli paket nije veci od 10-11 000 AED ne razmisljaj.
micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:15   #37
Quote:
micek kaže: Pogledaj post
4000 AED je way to low. Minimum 6000 + smjestaj i prevoz, to trebas traziti. Ako ti cijeli paket nije veci od 10-11 000 AED ne razmisljaj.
Ok...thx...tražim i dalje...Ionak ak niš ne uspije odo ja za Irak ili (ak mi upali) za Kuwait
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:52   #38
Poslije pracenja Australija 60 minutes program on Dubai i interview sa Australijskim enginjerima i familijama koje zive sa njima sve je fantasticno.

Ali sta me je veoma razocaralo pokazivanje Indijskih i Pakistani i ostalih Azijskih radnika, koji rade po 12 sati i zive po barakama i dobe placeno
veoma male place.

I to mi je sam GLORI od Dubai...sramota..
vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:26   #39
Quote:
micek kaže: Pogledaj post
Jobsindubai su scam, kako kolega kaze, na njihovom sajtu ima 3 miliona izmisljenih poslova i svatko bi prema njima trebao postati milioner preko noci, potpises ugovor i za godinu dana si car. Stay away!

Posalji mi svoj CV na [email protected] mozda ti mogu nesto srediti posto smo u bransi. U svakom slucaju probat cu se javiti nekim ljudima.
hej micek... a koje su sanse za zaposljavanje tamo osobi koja nema zavrsen faks, ali ima preko 10 godina iskustva u IT struci... tocnije programiranje (vb, asp, sql kao glavne stvari i jos ponesto iskustva u oracle-u i c++) i par godina radnog iskustva u designu tj. prijelomu (corel, photoshop, ventura)...

tj. jel vrijedi ista to moje 10 i vise godisnje radno iskustvo za njih tamo?

thx..
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 04:43   #40
ja sam radio na srednjem istoku i cesto bio u dubaiu.grad djeluje impresivno,place su dobre ali...koji god posao imao tamo i kolika god je placa uvijek sam se osjecao kao bijelo roblje.
oni su naviknuti da placaju ljude da rade za njih.i sad,nema veze sto nisi pakistanac ili indijac koji za 800 dirhama cupka travu na +45 uz cestu ili si inzinjer gradjevine placen 35000 dirhama,odnos lokalaca prema tebi je isti,ponizavajuci.
ja sam izdrzao 9 mjeseci i skupio se na daleki istok i puno mi je bolje.ako ikako mogu,izbjegavao bi srednji istok kao mjesto za zivit i radit
useless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.