Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 09:41   #41
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti ne mogu ti nista, koliko znam jos ne vrijedi da nam mogu poslati kazne, mislim da nece jos vrijediti niti kad udjemo u EU.

Ali, zakon o naplati kazni iz prometa na teritoriji cijele EU je vec donesen, ali ne znam kad tocno stupa na snagu.
Većinom si u pravu. Ja bih čak rekao i potpuno, ali, kao što vidiš, moj upis je odgovor @CDRWu koji je još 2007me tvrdio da je neki njegov kolega dobio na kućnu adresu u Hrvatskoj jednu od dvije kazne iz Austrije (ili iz Njemačke - nije baš jasno ).

To je ono na što sam mislio kad sam (dvaput) rekao kako me, eto, baš zanima hoće li se i meni to dogoditi.

Ako je tako bilo prije 6 godina, a svi znamo da sve ide u smjeru sve veće globalizacije, sve jačih prekograničnih (bilateralnih i multilateralnih) suradnji ... Rekao bih da je šansa da mi nešto dođe doma (ili da me "nađu" na neki drugi način) još veća nego tada.

Quote:
kunde kaže: Pogledaj post
ako sam te dobro shvatio,parkirao si u suprotnom smjeru?
ako je tako onda te nije ni morao vidjeti jer je zabranjeno parkirati u suprotnom smjeru.
mislim da je hrvatska potpisala neki sporazum u vezi tih kazni sa austrijom i slovenijom i da je to od 1.1.2013 stupilo na snagu ali nisam sto posto siguran a neda mi se traziti po google.
Mislim da nisi dobro shvatio. Na mjestu na kojem sam parkirao uopće nije zabranjeno parkirati. Niti me se za zabranjeno parkiranje tereti.

Parkirao sam sa suprotne strane i pri tome mi je auto ostao jasno obrnuto okrenut.

Iz tog je položaja mog automobila "komunalni redar" zaključio da sam "morao" prečkati lijevu (suprotnu) stranu kolnika (što sam uistinu i napravio), ili, kako je on to naznačio u opisu prekršaja kojeg sam počinio, "vozio sam lijevom stranom kolnika".

Neki bi mi malo drčniji odvjetnik možda mogao savjetovati da tvrdim kako me "komunalni redar" nije uopće vidio kako "vozim lijevom stranom" (kao što me i nije) i da me je u spomenuti položaj mogla i poveća auto-dizalica postavit.

Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
@nvnk
Plati to i nemoj se zahebavat do ove godine nije bilo bitno, ali sad jest za tih 25€ možeš imat silnih sranja jer kao članica unije ćemo sve slat u centralni registar i primat iz nejga - ako se to već i ne radi i nema više bježanja od naplate niti od nas za strance niti nama za vani, zato se i stavljaju sve one ekstra kamere po AC ove godine jer znaju da nemoraju više privodit čehe sa 250 km/h samo pošalju čestitke...
Ovo što sugeriraš jednostavno nije istina, kao što i @MaliZeleni10 kaže. (Ili, najvjerojatnije, još nije istina. )

Takovi centralni registri u EU postoje, ali samo za kaznena djela i to ne sva. Za prometne prekršaje oni jednostavno ne postoje i čak unutar EU, podlijeganje kaznama za prekršaje počinjene na teritoriju neke druge države, a koji nisu sankcionirani na licu mjesta, ovise samo i jedino o bilateralnim sporazumima dviju država.

Nije da nije jasno da trend ide u smjeru uvođenja općeg reciprociteta za ama baš sve prometne prekršaje unutar ama baš svih članica EU ("centralni registar", kako ti kažeš), ali u ovom bi trenutku nešto takovo još uvijek bilo - veći trošak nego (financijska) korist.

Za sada mislim da takav reciprocitet postoji samo za najteže prekršaje (za koje su kazne najviše, pa je i isplativost veća), ili čak možda niti za njih.

No, kao što već rekoh: @CDRW sugerira da je između Austrije i Hrvatske postojao posebni bilateralni sporazum i to još prije 6 godina.

Dakle, volio bih da se ovdje počni javljati sa osobnim iskustvima ljudi koji su u zadnjih godinu - dvije bili u sličnoj situaciji; Dakle, ako ste na šajbi pronašli "čestitku" austrijskog "komunalnog redara" - jeste li nakon toga dobili bilo što na kućnu adresu ili imali ikakve probleme u Austriji ili EU?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:30   #42
Quote:
Mislim da nisi dobro shvatio. Na mjestu na kojem sam parkirao uopće nije zabranjeno parkirati. Niti me se za zabranjeno parkiranje tereti.

Parkirao sam sa suprotne strane i pri tome mi je auto ostao jasno obrnuto okrenut.
ako si parkirao u suprotnom smjeru onda nema veze dali je parkiranje dozvoljeno ili nije jer je parkiranje u suprotnom smjeru zabranjeno.
evo malo sam potrazio na netu posto se sjecam da mi je nesto u vezi naplacivanja tih kazni iz austrije ostalo u uhu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...a-kucnu-adresu
kunde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:32   #43
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Većinom si u pravu. Ja bih čak rekao i potpuno, ali, kao što vidiš, moj upis je odgovor @CDRWu koji je još 2007me tvrdio da je neki njegov kolega dobio na kućnu adresu u Hrvatskoj jednu od dvije kazne iz Austrije (ili iz Njemačke - nije baš jasno ).

To je ono na što sam mislio kad sam (dvaput) rekao kako me, eto, baš zanima hoće li se i meni to dogoditi.
Sa Njemačkom i Austrijom postoji bilateralni ugovor! Kazne za prekršaj uredno stižu na kućnu adresu u Hrvatsku ( još) ...kolega je imao sa BAG ( pošeremetio mu se OBU pa nije plaćena jedna dionica cestarine za kamion) i naravno uredno došlo u firmu i upit tko je vozio jer vozača stiže u tom slučaju 240-250€ kazne .....i naravno platio!



Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ovo što sugeriraš jednostavno nije istina, kao što i @MaliZeleni10 kaže. (Ili, najvjerojatnije, još nije istina. )

Takovi centralni registri u EU postoje, ali samo za kaznena djela i to ne sva. Za prometne prekršaje oni jednostavno ne postoje i čak unutar EU, podlijeganje kaznama za prekršaje počinjene na teritoriju neke druge države, a koji nisu sankcionirani na licu mjesta, ovise samo i jedino o bilateralnim sporazumima dviju država.

Nije da nije jasno da trend ide u smjeru uvođenja općeg reciprociteta za ama baš sve prometne prekršaje unutar ama baš svih članica EU ("centralni registar", kako ti kažeš), ali u ovom bi trenutku nešto takovo još uvijek bilo - veći trošak nego (financijska) korist.

Za sada mislim da takav reciprocitet postoji samo za najteže prekršaje (za koje su kazne najviše, pa je i isplativost veća), ili čak možda niti za njih.

No, kao što već rekoh: @CDRW sugerira da je između Austrije i Hrvatske postojao posebni bilateralni sporazum i to još prije 6 godina.

Dakle, volio bih da se ovdje počni javljati sa osobnim iskustvima ljudi koji su u zadnjih godinu - dvije bili u sličnoj situaciji; Dakle, ako ste na šajbi pronašli "čestitku" austrijskog "komunalnog redara" - jeste li nakon toga dobili bilo što na kućnu adresu ili imali ikakve probleme u Austriji ili EU?
Zašto pišeš nešto o ćemu nemaš pojma? Godinu dana je već na snazi odluka EU parlamenta o prosljeđivanju kazni za prometne prekršaje U CIJELOJ EU!

Sistem funkcionira tako da rješenje o kazni stiže organima uprave domicila vozača.....a onda ta uprava kažnjava i naplaćuje PO DOMAĆEM KATALOGU CIJENA ZA PREKRŠAJE! I taj novac NE IDE DRŽAVI u kojoj je kazna počinjena već ostaje državi domicila vozača (vlasnika vozila) ...znači hrvatski vozač zaradi kaznu u D .....D šalje kaznu u Hrvatsku ...hrvatski organ je naplaćuje i zadržava....njemački vozač napravi kaznu u HR ....HR šalje u Njemačku ..njemački organ naplaćuje i zadržava novac u Njemačkoj!

Ako 1.07. uđemo u EU ...tada su sve pravomoćne kazne koje nisu ušle u zastaru naplative po HR prekršajnom cjeniku .....dobije se nalog za uplatu od hrvatskog organa ....i plativo u roku 8 dana! Amen i basta!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:06   #44
Velika ti hvala na ovom linku, upravo sam nešto takovo i tražio svojim upisom!

U tom članku iz NL pronalazim za sebe jednu dobru i jednu lošu vijest:

Quote:
Pritom je predviđeno da se preko granice šalju kazne veće od 50 eura.
To je dobra vijest, jer, kao što rekoh, meni je rebnuto samo 25€.

Quote:
Dogovor četiriju država zapravo je oživotvorenje europske direktive, koja omogućuje bolju prekograničnu suradnju unutar Europske unije kada su posrijedi prometni prekršaji i to prebrza vožnja, nekorištenje sigurnosnih pojaseva, prolazak kroz crveno svjetlo, vožnja pod utjecajem alkohola ili droga, nenošenje kacige, vožnja zabranjenom prometnom trakom te nedopušteno korištenje mobitela u vožnji. Pogrešno parkiranje nije među navedenim prekršajima.
Ovo je loša vijest i to je razlog zbog kojeg sam "pilio" na činjenici da mi na kazni ne piše da sam bio krivo parkiran, nego (doslovce) piše da sam "vozio lijevom stranom ceste".

U konačnici se to praktički svodi na ono što si naveo: Zabranjeno se je sparkirati u suprotnom smjeru. Ali faktički me se ne tereti za pogrešno parkiranje nego za prekršaj koji je teži.

Zadnje uređivanje nvnk : 01.02.2013. at 11:26.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:17   #45
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Zašto pišeš nešto o ćemu nemaš pojma?
Zašto misliš da svoje mišljenje moraš potkrepljivati agresivnim nastupom?

Jer, dok ne pružiš neke dokaze, to sve što si naveo, samo je tvoje mišljenje.

Koliko vidim, moje mišljenje dijeli još nekoliko sudionika u ovoj raspravi.

Također, tekst iz Novog lista kojeg je @kunde linkao na posredan način govori o trenutačnom nepostojanju bilo kakve vrste centralnog registra prometnih prekršaja (ili pak mehanizma o kojem ti govoriš). Jer, kada bi takav postojao, ne bi bilo potrebno poticanje na mrežu bilateralnih sporazuma o čemu se u tom članku govori.

Uglavnom, molio bih te da sniziš ton jer ovdje nismo zato da dokazujemo "čiji je veći".

Zadnje uređivanje nvnk : 01.02.2013. at 11:24.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:38   #46
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Sa Njemačkom i Austrijom postoji bilateralni ugovor! Kazne za prekršaj uredno stižu na kućnu adresu u Hrvatsku ( još) ...kolega je imao sa BAG ( pošeremetio mu se OBU pa nije plaćena jedna dionica cestarine za kamion) i naravno uredno došlo u firmu i upit tko je vozio jer vozača stiže u tom slučaju 240-250€ kazne .....i naravno platio!





Zašto pišeš nešto o ćemu nemaš pojma? Godinu dana je već na snazi odluka EU parlamenta o prosljeđivanju kazni za prometne prekršaje U CIJELOJ EU!

Sistem funkcionira tako da rješenje o kazni stiže organima uprave domicila vozača.....a onda ta uprava kažnjava i naplaćuje PO DOMAĆEM KATALOGU CIJENA ZA PREKRŠAJE! I taj novac NE IDE DRŽAVI u kojoj je kazna počinjena već ostaje državi domicila vozača (vlasnika vozila) ...znači hrvatski vozač zaradi kaznu u D .....D šalje kaznu u Hrvatsku ...hrvatski organ je naplaćuje i zadržava....njemački vozač napravi kaznu u HR ....HR šalje u Njemačku ..njemački organ naplaćuje i zadržava novac u Njemačkoj!

Ako 1.07. uđemo u EU ...tada su sve pravomoćne kazne koje nisu ušle u zastaru naplative po HR prekršajnom cjeniku .....dobije se nalog za uplatu od hrvatskog organa ....i plativo u roku 8 dana! Amen i basta!
Ovaj drugi dio teksta zvuci kao jedan jako dobar business, nije ni cudo da svi stalno poskupljuju kazne, pohlepna administracija.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:39   #47
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da svoje mišljenje moraš potkrepljivati agresivnim nastupom?

Jer, dok ne pružiš neke dokaze, to sve što si naveo, samo je tvoje mišljenje.

Koliko vidim, moje mišljenje dijeli još nekoliko sudionika u ovoj raspravi.

Također, tekst iz Novog lista kojeg je @kunde linkao na posredan način govori o trenutačnom nepostojanju bilo kakve vrste centralnog registra prometnih prekršaja (ili pak mehanizma o kojem ti govoriš). Jer, kada bi takav postojao, ne bi bilo potrebno poticanje na mrežu bilateralnih sporazuma o čemu se u tom članku govori.

Uglavnom, molio bih te da sniziš ton jer ovdje nismo zato da dokazujemo "čiji je veći".
ma pusti ga mora da su ga turski i poljski kamioni preticali na autoputu kao staru kantu pa je ljut sam na sebe
ponekad se zna narogusiti ali u biti je kao pudlica
EU ima medjusobni (osim italije i grcke) dogovor o naplati kazni stim da to ne vrijedi za hrvatsku i dali ce ulaskom hrvatske u EU to vrijediti jos treba vidjeti,za nas je jos uvijek relevantan onaj link iznad kojeg sam stavio.
a za EU ovaj:
http://www.adac.de/infotestrat/ratge...g/default.aspx
kunde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:21   #48
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da svoje mišljenje moraš potkrepljivati agresivnim nastupom?

Jer, dok ne pružiš neke dokaze, to sve što si naveo, samo je tvoje mišljenje.

Koliko vidim, moje mišljenje dijeli još nekoliko sudionika u ovoj raspravi.

Također, tekst iz Novog lista kojeg je @kunde linkao na posredan način govori o trenutačnom nepostojanju bilo kakve vrste centralnog registra prometnih prekršaja (ili pak mehanizma o kojem ti govoriš). Jer, kada bi takav postojao, ne bi bilo potrebno poticanje na mrežu bilateralnih sporazuma o čemu se u tom članku govori.

Uglavnom, molio bih te da sniziš ton jer ovdje nismo zato da dokazujemo "čiji je veći".
nedavno ti je bil tekst u auto blicu o tome.
HR je sklopila sporazum sa austrijom, bugarskom, mađarskom...o naplati prometnih kazni. od 01.07. ove godine.

da si imal pogrešno parkiranje, nikom ništa. ovo je vožnja u suprotnom smjeru i to šalju. sad, da li će poslati kaznu ako je ispod 50 eura, ne sjećam se, ali sigurno piše u tom ugovoru.

pjeniš se na kolegu bezveze, a propustio si najbitniji dio:
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ako 1.07. uđemo u EU ...tada su sve pravomoćne kazne koje nisu ušle u zastaru naplative po HR prekršajnom cjeniku .....dobije se nalog za uplatu od hrvatskog organa ....i plativo u roku 8 dana! Amen i basta!
jer nije bit u tome da ti ne platiš kaznu.
bit je u zastari, koja neće nastupiti za samo 6 mjeseci.

i teoretski ti se kazna može naplatiti čim uđemo u EU ili nedaj bože da te negdje zaustave pa iskoči neplaćena kazna.
ti sam odvagni da li ti to treba.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:40   #49
evo ljudi sutra ja i žena putujemo u Bosnu, idemo s mojim autom ( mercedes 124 300D) auto ima 113ks. s obzirom da ja imam zabranu vožnje unutar granica BIH ja mogu vozit do granice, a sada nekoliko pitanja: žena mi je mladi vozač bi li mogla imat problema zbog snage auta jer ona ga zakonski ne smi vozit unutar RH, kakvi su bosanski propisi po pitanju svitala tj do kad ona tribaju bit upaljena po danu, i još nešto, stavio sam ljetne gume na mercedesa, postoji li neko ograničenje po pitanju zimske opreme u BIH ( mislim pri tom na datumsko)
molim vas ako ko može dat odgovore jer dosta mi je više i BIH prometne policije i njihovog plaćanja kazni na licu mjesta i odlazaka u policijsku postaju jer aranžman za mene i ženu kad smo išli na doček nove godine sa prijateljima me koštao koliko i kazne koje sam platio u BIH
__________________
Priča svaka slika da ne zaboravin nikad:Tomislav B.K. 23.01.1971.-30.05.2006.,Marko I. 02.05.1990.-26.04.2011. http://www.youtube.com/watch?v=cp0lXBTLL4w
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:48   #50
Quote:
zippo6969 kaže: Pogledaj post
evo ljudi sutra ja i žena putujemo u Bosnu, idemo s mojim autom ( mercedes 124 300D) auto ima 113ks. s obzirom da ja imam zabranu vožnje unutar granica BIH ja mogu vozit do granice, a sada nekoliko pitanja: žena mi je mladi vozač bi li mogla imat problema zbog snage auta jer ona ga zakonski ne smi vozit unutar RH, kakvi su bosanski propisi po pitanju svitala tj do kad ona tribaju bit upaljena po danu, i još nešto, stavio sam ljetne gume na mercedesa, postoji li neko ograničenje po pitanju zimske opreme u BIH ( mislim pri tom na datumsko)
molim vas ako ko može dat odgovore jer dosta mi je više i BIH prometne policije i njihovog plaćanja kazni na licu mjesta i odlazaka u policijsku postaju jer aranžman za mene i ženu kad smo išli na doček nove godine sa prijateljima me koštao koliko i kazne koje sam platio u BIH
U Bosni moraš imati upaljena svjetla, a piše ti i nakon prelaska granice. Najbolje je da se između dviju granica promijenite.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:20   #51
bila sam u bosni i uslikao me radar, tj. mog decka
on je vozio moj auto, a ja sam bila suvozac
cijelo vrijeme se drzao propisa od starha da ga policija ne zajebava

na izlazu vec je pisalo radar i ogranicenje 50
on je vozio preko 60 (jos sam ja rekla da uspori )
i eto nije i uslikao nas

sta mogu ocekivati? hoce mi stici kazna? kolika?
hvala!
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:28   #52
http://krajina.ba/107878/drzava-gubi...jure-kroz-bih/
sad sam ovo nasla
mozda se izvucem
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:37   #53
Ajde molim te - nemamo ugovor o izručenju zločinaca a ti se bojiš kazne za prebrzu vožnju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:39   #54
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
bila sam u bosni i uslikao me radar, tj. mog decka
on je vozio moj auto, a ja sam bila suvozac
cijelo vrijeme se drzao propisa od starha da ga policija ne zajebava

na izlazu vec je pisalo radar i ogranicenje 50
on je vozio preko 60 (jos sam ja rekla da uspori )
i eto nije i uslikao nas

sta mogu ocekivati? hoce mi stici kazna? kolika?
hvala!
Kaznu na kućnu adresu sigurno nećeš dobiti, ali ako te u BIH policija zaustavi u idućih godinu dana (toliko se čuva zapis njihovih radara) onda ćeš ju platiti. Isto tako, na naplatnim kućicama na autocestama u BIH gotovo uvijek stoji policija i scanira registracije vozila koja silaze s autocesta pa te i oni isto mogu zaustaviti i naplatiti kaznu.
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 20:26   #55
prosli vikend u becu pod brisac stigla kazna za parkiranje 36,00 eur. Platiti ili ne? Obzirom na ove sporazume ni sam vise ne znam na koje kazne se odnosi na koje ne
silver shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 21:04   #56
Ne.
Iza mene uvjek blica u Austriji i nikad ništa. Još manje vjerujem da kazna za parkiranje od nekakve komunalne službe može doći.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 21:12   #57
Koliko ja znam, jos uvijek nije stupio na snagu EU propis o naplati prometnih prekrsaja unutar EU-a bez obzira gdje su pocinjeni.

A posto HR nema takav ugovor sa Austrijom, nema teorije da te bilokako natjeraju da to platis.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 10:21   #58
Evo da i ovdje napisem svoj problem.

Imam problem. Ako moze neko pomoci bio bi jako zahvalan. Izgleda dosta glupo i smijesno, ali ne znam kaj napraviti.

Dakle ja sam sada u austriji ovaj mjesec. Ovdje smo nas trojica vec 6 dana. I jucer smo isli van, napili se i vozili doma s biciklima. Policija nas je presrela, uzela podatke i dala alkotest. Imali smo oko jednog promila u krvi svi, cak i vise.
I sada sam citao kazne kolike su na internetu, to su dosta velike kazne jer je njima valjda isto voziti auto ili bicikl pijan ne znam. I sam da napomenem da nikakve probleme nismo radili, ni vozili brzo, samo su nas presreli.

Rekli su da cemo unutar dva tjedna dobiti kazne. I onda imamo jos dva tjedna za platiti ili eventualno pisanje zalbe. Nakon toga ili platiti ili u zatvor.

I sad ne znam kaj sad. Kaj ako ja samo odem doma u hrvatsku kada dobijem tu kaznu? Moze li se to ili ne? Ili bih trebao sada otici odma? Mogu li me na granici sa slovenijom sprijeciti da ju prijedem? I mogu li me ako sam ja u hrvatskoj natjerati da to platim? Ili tek kada iduci put dodem u austriju?

Znam da izgleda blesavo, ali kazne su stvarno visoke, a ja nemam toliko novaca. Ako netko ima neko slicno iskustvo molim pomoc.

Uglavnom pitanje je moze li mene hrvatska natjerati ili prisiliti da platim tu kaznu i kako? Ili tek ako i kada dodem u austriju iduci put?
miroslav14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:05   #59
Quote:
miroslav14 kaže: Pogledaj post
Evo da i ovdje napisem svoj problem.

Imam problem. Ako moze neko pomoci bio bi jako zahvalan. Izgleda dosta glupo i smijesno, ali ne znam kaj napraviti.

Dakle ja sam sada u austriji ovaj mjesec. Ovdje smo nas trojica vec 6 dana. I jucer smo isli van, napili se i vozili doma s biciklima. Policija nas je presrela, uzela podatke i dala alkotest. Imali smo oko jednog promila u krvi svi, cak i vise.
I sada sam citao kazne kolike su na internetu, to su dosta velike kazne jer je njima valjda isto voziti auto ili bicikl pijan ne znam. I sam da napomenem da nikakve probleme nismo radili, ni vozili brzo, samo su nas presreli.

Rekli su da cemo unutar dva tjedna dobiti kazne. I onda imamo jos dva tjedna za platiti ili eventualno pisanje zalbe. Nakon toga ili platiti ili u zatvor.

I sad ne znam kaj sad. Kaj ako ja samo odem doma u hrvatsku kada dobijem tu kaznu? Moze li se to ili ne? Ili bih trebao sada otici odma? Mogu li me na granici sa slovenijom sprijeciti da ju prijedem? I mogu li me ako sam ja u hrvatskoj natjerati da to platim? Ili tek kada iduci put dodem u austriju?

Znam da izgleda blesavo, ali kazne su stvarno visoke, a ja nemam toliko novaca. Ako netko ima neko slicno iskustvo molim pomoc.

Uglavnom pitanje je moze li mene hrvatska natjerati ili prisiliti da platim tu kaznu i kako? Ili tek ako i kada dodem u austriju iduci put?
po uhidbenom nalogu bit ces izrucen austriji!!
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:19   #60
Kaj onda predlazes? Da cekam tu kaznu sad i onda kad dode im kazem da nemam tolko para da bi odmah isao u zatvor? Rekli su kao da bi do jednog tjedna to trebalo biti.
miroslav14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.