Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2008., 22:28   #41
Bila sam jednom u posjetu toj zajednici i mogu reci da je sve to na mene ostavilo dubok dojam (pozitivan naravno).I htjela bi ponovo otici i savakako jednog dana ako budem u mogucnosti pomoci nekoj takvoj zajednici!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 07:44   #42
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Bila sam jednom u posjetu toj zajednici i mogu reci da je sve to na mene ostavilo dubok dojam (pozitivan naravno).I htjela bi ponovo otici i savakako jednog dana ako budem u mogucnosti pomoci nekoj takvoj zajednici!
Možeš otići i na iskustvo nekih mjesec i pol dana
A a sad upravo idem malo u posjet zajednici
Propali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 08:02   #43
Taj vid ( religijski) prvo krscanski. a sad u okolini Tuzle i Islamski imaju uspjeh. Provjereno i dokazano. Legalne bolnicko- zdravstvene institucije imaju kudikamo slabije rezultate. Zasto? Trebamo sami naci odgovor.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 10:03   #44
Quote:
Propali kaže: Pogledaj post
Možeš otići i na iskustvo nekih mjesec i pol dana
A a sad upravo idem malo u posjet zajednici
Stvarno?Nisam to znala,bila sam jednom sa skolom,ali zavrsila sam skolu pa nisam bila sigurna mogu li tek tako opet otici...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 10:41   #45
Sličan metod liječenja na muslimanski način. Uglavnom, svodi se na duhovnu promjenu unutar čovjeka.

http://bhmuslimmonitor.info/ba/inter...snjacki-5.html


Onaj koje izumio kompjuter i internet on je olakšao ljudima komunikaciju


BOšNJACI.net: Smijemo li reći da ovaj svijet danas izgleda kao drogiran?
Hafiz Bugari: Na jedan način jeste drogiran, jer puno ima u svijetu da su ovisnici o parama, položaju… a i droge…

BOšNJACI.net: Slovite za uspješnog koordinatora Centra koji liječi ovisnike droge. Kako bi bilo da prođu kroz taj Centar?
Hafiz Bugari: Taj Centar i jeste dijelom i za to, ali treba otvarati jop centara ovisnika o mobitelu, centara ovisnika o my spaceu. Ne kažemo da sve to ima i da to ne treba koristiti, ali ne dozovoliti da tebe to ima. Tako da izgubiš osjećaj za porodicom, za ženom, djecom… Svu tehnologiju koju je Allah dao kao milost i koja danas egzistira treba koristiti da bi lakše obavili ulogu zašta je namijenjena, a ne da smo mi iskorišteni od svega toga. Onaj koje izumio kompjuter i internet on je samo htio da olakša ljudima, da bolje komuniciraju, da bolje upoznaju jedni drugog preko te tehnike, a ne da ta tehnika zarobi čovjeka da on ne može svojoj ženi doći, ona u jednoj sobi a on sa kompjuterom u drogoj. Ne može otac svoje dijete da zovne jer mu piše na vratima ‘zabranjen ulaz’.

BOšNJACI.net: Kako Kur’an tumači savremenu tehnologiju koja je danas dostupna čovječanstvu?
Hafiz Bugari: Zapamtite, sva tehnologija i svaka nauka ona je izvedena iz Kur’ana. Baš svaka, samo je pogrešan pristup i korištenju toga što je inovirano i napravljeno, a to je sto Gospodar zabranjuje.

BOšNJACI.net: Neko će možda reći da se prije 1428 godina nije znalo da će biti interneta…
Hafiz Bugari: Pa čovječe, ulema naša sve je znala, čak i stara bosanska ulema je govorila, da će doći vrijeme da će ljudi pričati preko kutije koju će nositi u šaci.


Droga je zajednička slabost cijelog svijeta


BOšNJACI.net: Nakon prestanka agresije na BiH, krenulo se sa jednim specijalnim ratom protiv bosanske, bolje reći bošnjačke omladine. Jednostavno droga nam razvaljuje omladinu. Recite nam nešto o tom fenomenu odnosno specijalnoj vrsti rata protiv naše omladine?
Hafiz Bugari: To je jedna velika žalost. Pretjerana želja za strašću, za uživanjima i za iživljavanjima, i za materijalizmom, to je posebno učinilo da mnoge slabe duše danas pate. Dakle da ubijaju druge ljude samo da bi oni imali bolje auto, samo da bi dobili neki položaj, samo da bi sačuvali položaj itd. To je jedna zajednička slabost u svijetu, i mi moramo ozbiljno da se posvetimo toj bolesti. Ta bolest ne gleda koje je čovjek vjere ona hvata svakoga. Tu moramo da se malo ozbiljnije posvetimo da spriječimo te ljude jer oni ne znaju sami šta rade. Ja sam sreo jednog čovjeka negdje u Europi kada sam bio na jednom putovanju. Između ostalih sa mnom je bio jedan momak koji je bio izliječen od droge i ja sam njega poveo da on drži predavanje. Bila je puna sala i nakon tog susreta prilazi jedan momak i poceo plakati, i kaže molim te želim da razgovaram stobom, i kaže molim te nemoj o ovome nikom pričati, i tako anonimno kaže, ja nisam znao kako ti ljudi pate do sada dok on nije ispričao. Ja sam bio jedan od tih dealera. On je prestao kad je prvi put slušao čovjeka kroz kakve se on tegobe i kakve se su to patnje kroz koje sve prolaze, onda je on rekao ja nisam mogao da vjerujem da sam ja taj koji među tim momcima širim drogu. On je konto to je isto ko biznis, e vidite da ljudi koji čine to oni ne znaju šta prouzrokuju, ne znaju šta pripremaju svojoj djeci jer ono što drugom želiš to se tebi sigurno vratiti.

BOšNJACI.net: Kad je bolesna država onda je bolesno i društvo?
Hafiz Bugari: Ma da vam kažem svi smo nekako bolesni, moramo priznati a kad priznamo onda je lijek na vidiku.


U Centru je vjera jedini lijek


BOšNJACI.net: Recite nam nešto o Centru koji se upravo bavi specijalnim tretmanom ovisnika droge i alkohola?
Hafiz Bugari: Pa da vam kažem, to je jedan od centara. On je nekako više posvećen da se pored drugih fizičkih terapija koje sedam do deset dana imaju u bolnici na odvikavanju zatim prelaze u različite centre. Naš Centar gdje se inače liječe, oni su kazali i potvrdili da je vjera jedini lijek koji itekako uspješno djeluje. Dakle kroz vjeru, i to je transparentno, javno rečeno svima, da je to Centar u kojem oni hrane svoju dušu vjerom - kroz namaz, kroz ibadet kroz pokornost, kroz igru, kroz razgovore kojima su svima potrebni, jer vjera je ta koja upravo teži razgovoru. Vjerujte vjera je želja tog korisnika kad želi da ozdravi. On se mijenja totalno iznutra, on mijenja svoja shvatanja, on nije tu da bi se samo skinuo sa droge, on je tu da se skine od svega onoga što ima pogrešan odnos i stav prema svemu. Dakle prema roditeljima, prema djetetu, prema … On, bivši ovisnik je tu da se iz temelja mijenja, a razgovori da budu iskreni i oslobođeni bilo kakvog interesa. Vjera i razgovori su glavni razlozi izliječenja ne samo njih nego svakog bolesnog.
Postoje različiti centri, negdje im vjera lijek. Ali momci iz našeg Centra i koji su bili glavni inicijatori za taj centar, oni kažu da je vjera jedini lijek. Jer kroz vjeru da se čovjek transformiše, da čovjek potpuno doživi preporod. Kada on izlazi iz Centra on je promijenio, što kazu, i dušu a ne samo naviku.

BOšNJACI.net: Da li je to Centar samo za pripadnike islamske vjere ili… ?
Hafiz Bugari: Taj Centar je otvoren za sve, ali eto pošto ljudi znaju da se to na vjerski način liječe ovisnici, te da tu ima namaz, da ima post, onda se drugi i ne javljaju, zato što znaju da imaju druge Centre koje recimo Hrvati drže i gdje oni imaju na svoj način rada.

BOšNJACI.net: Kako se Centar financira?
Hafiz Bugari: E to je na žalost na dobrovoljnoj bazi. Dobri ljudi i donatori pomažu. Nešto malo smo dobili prošle godine iz buDžeta, ali to je vrlo malo u odnosu na potrebe kakve imaju. Uglavnom se nadamo da će se poboljšati to stanje jer su uvidjeli mnogi ljudi koje uspjehe postiže taj Centar. Bila je emisija preko tv-a i bili su zvaničnici, oni su se iznenadili kad su vidjeli kako taj Centar funkcionše i kad su vidjeli kako se ti ljudi polako vraćaju u normalan život. To je dakle u korist države u korist čovječanstva. Zato očekujemo da će biti mnogo više pomoći, posebno od onih koji cijene rad našeg Centra i upošljenih u njemu..
Rufaija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:00   #46
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Stvarno?Nisam to znala,bila sam jednom sa skolom,ali zavrsila sam skolu pa nisam bila sigurna mogu li tek tako opet otici...
Možeš naravno samo se treba najaviti a pogotovo ako imaš nekoga s kim bi otišla a da im je poznat.. I naravno zakopčana do grla
Propali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 11:30   #47
Smile

Quote:
TUZLA kaže: Pogledaj post
Ydravo. Ja sam u cenacolu bila gotovo 3 godine. Istina je da je tesko, ali vjeruj mi da je za mene bila jedini spas iz CRNILA u kojemu sam se nalazila. Sada sam oko 3 godine doma...to je to. Ponovo zivim.
P jaranice moja jes mi to ti??? Ja evo malp gleda ode ovo i vidija poruku, ako si jaranica moja onda ces me odma pripoznat. Nadan se da jesi...
Ajde pa se tipkamo!!!
Alex72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 11:47   #48
Ljudi moji... nema to veze sa izlječenjem. I makar je par forumaša to već reklo, zrno mudrosti se utopi u moru gluposti.
Komune su zamjena jedne ovisnosti drugom, u većinskom broju slučajeva. Proces izlječenja uopće nije gotov.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 16:13   #49
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji... nema to veze sa izlječenjem. I makar je par forumaša to već reklo, zrno mudrosti se utopi u moru gluposti.
Komune su zamjena jedne ovisnosti drugom, u većinskom broju slučajeva. Proces izlječenja uopće nije gotov.
Nisam primijetio da ovi koji su bili tamo nešto pretjerano prodikuju. Kažu da je koristilo, ali ne djeluju mi fanatično.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 16:44   #50
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Nisam primijetio da ovi koji su bili tamo nešto pretjerano prodikuju. Kažu da je koristilo, ali ne djeluju mi fanatično.
Kako tko. Osobno znam sličan slučaj. Bit je u tome da ne idu kopati po umu oboljelog, nego mu daju potporu u vidu prelaska na drugu preokupaciju. U načelu, izvrše zamjenu podražaja koji vodi ugodi. Više nije kemijski agens nego informacija.
Sljedeću razinu, smanjivanje doze i vraćanje u normalno stanje, ne izvršavaju. A zašto i bi? Što više vjernika, njima bolje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 17:33   #51
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Kako tko. Osobno znam sličan slučaj. Bit je u tome da ne idu kopati po umu oboljelog, nego mu daju potporu u vidu prelaska na drugu preokupaciju. U načelu, izvrše zamjenu podražaja koji vodi ugodi. Više nije kemijski agens nego informacija.
Sljedeću razinu, smanjivanje doze i vraćanje u normalno stanje, ne izvršavaju. A zašto i bi? Što više vjernika, njima bolje.
Jap. Gledati s pozitivne strane. vjernici manje koštaju državu od narkića.
A mogu biti i jako korisni ako ih znadeš upotrijebiti.
Npr. da se volontiranje u cestogradnji proglasi boguugodnim.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:43   #52
Zanima me da li ce tkouskoro ici u zajednicu Cenacolo u Vrbovcu (u posjet, na iskustvo ili na lijecenje)? Trebala bi jednu uslugu.
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 23:59   #53
Quote:
osjecanka kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ce tkouskoro ici u zajednicu Cenacolo u Vrbovcu (u posjet, na iskustvo ili na lijecenje)? Trebala bi jednu uslugu.

Pozdrav!
Možda mogu pomoći. Reci?!
Ići ću tamo na rehabilitaciju. I čini se da već ima koristi od mene.
( humor mi je i dalje na mjestu; baš i ne ). . .
I opet Pozdrav!
Nikoshaila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 14:34   #54
Nikoshaila imas privatnu poruku!
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:52   #55
Thumbs up

Quote:
osjecanka kaže: Pogledaj post
Da li ima tko da je bio na iskustvu u Cenacolu?
Ili netko tko je tamo proveo nekoliko godina?
Jaa sam bio jedan dobar period, nekih 50-tak miseci, ne znam sta bi tebe zanimalo, uglavnom mogu ti reci da nikad ama bas NIKAD nisam bolje i kvalitetnije zivio. Tamo se zivi u pravom smislu rici zzivot!!
Alex72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 17:06   #56
Quote:
Alex72 kaže: Pogledaj post
Jaa sam bio jedan dobar period, nekih 50-tak miseci, ne znam sta bi tebe zanimalo, uglavnom mogu ti reci da nikad ama bas NIKAD nisam bolje i kvalitetnije zivio. Tamo se zivi u pravom smislu rici zzivot!!
ja nerazumijem kako netko tamo može biti jedan dan, a ne 50ak mjeseci jbt, pa bolje je u zatvoru, tamo bar te nitko ne sili da moliš boga pet puta dnevno, da radiš ko konj i nitko ti ne soli pamet. i još nesmiješ ni cigaretu zapaliti. jbt koja rigorozna komuna.
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:50   #57
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
ja nerazumijem kako netko tamo može biti jedan dan, a ne 50ak mjeseci jbt, pa bolje je u zatvoru, tamo bar te nitko ne sili da moliš boga pet puta dnevno, da radiš ko konj i nitko ti ne soli pamet. i još nesmiješ ni cigaretu zapaliti. jbt koja rigorozna komuna.
Težnja za slobodom je podvala humanista iz devetnaestog stoljeća, a i ovih modernijih. Ljudi zapravo vole da im se barem malo zapovijeda.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:18   #58
Ne razumiš!!!

Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
ja nerazumijem kako netko tamo može biti jedan dan, a ne 50ak mjeseci jbt, pa bolje je u zatvoru, tamo bar te nitko ne sili da moliš boga pet puta dnevno, da radiš ko konj i nitko ti ne soli pamet. i još nesmiješ ni cigaretu zapaliti. jbt koja rigorozna komuna.
A da jbga, nisam ni ocekiva da me razumi covik koji nije bar malo upucen u rad i funkciju komune! Mslm, ode je tema religija, pa bi tribalo nešto znat o njoj pa se bacat u diskusiju. Mislis sve je to rigorozno, molit se, ne pušit, ne pit i svakodnevno radit, a kao nije rigorozno vući se po ulici s iglom u ruci, krasti, lagati, varati, i tomu sl. Laički rečeno narkomana i triba odvest iz jedne krajnosti u drugu da bi na kraju dosa do jedne sredine i živija "normalno"(kao sta mozda i sam zivis). A sad bi ja moga pisat u nedogled o tom al nisam bas pri vremenu, samo san tija da malo razmislis o svojim nepromisljenim rijecima (volija bi znat, da se nadjes u situaciji, ne daj Bože, da biraš između komune i zatvora, šta bi izabra)( u komuni nije problem kad ti padne sapun...)
Alex72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 21:38   #59
bulimija

ja imam problem s bulimijom već dug god sve sam provala osim te zajednice pa moželi mi ko pojASNITI OD CURA KOJE SU BILE KAKO JE TAMO DALI IMA JOŠ KO DA IMA S ISTIM PROBLEMOM I KOLKO NAJKRAĆE TRIBA DA SE IZLJEĆIŠ.
plava zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:12   #60
Quote:
Alex72 kaže: Pogledaj post
A da jbga, nisam ni ocekiva da me razumi covik koji nije bar malo upucen u rad i funkciju komune! Mslm, ode je tema religija, pa bi tribalo nešto znat o njoj pa se bacat u diskusiju. Mislis sve je to rigorozno, molit se, ne pušit, ne pit i svakodnevno radit, a kao nije rigorozno vući se po ulici s iglom u ruci, krasti, lagati, varati, i tomu sl. Laički rečeno narkomana i triba odvest iz jedne krajnosti u drugu da bi na kraju dosa do jedne sredine i živija "normalno"(kao sta mozda i sam zivis). A sad bi ja moga pisat u nedogled o tom al nisam bas pri vremenu, samo san tija da malo razmislis o svojim nepromisljenim rijecima (volija bi znat, da se nadjes u situaciji, ne daj Bože, da biraš između komune i zatvora, šta bi izabra)( u komuni nije problem kad ti padne sapun...)
Vlastita koža je najbolji učitelj. Odličan post
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.