Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2012., 17:01   #61
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
znam, ali ne mogu ja svom psu zabraniti kako se on igra. kako da mu kažem? daj nježno se igraj?
Ja sam možda idiot, ali upravo to i radim. Sitko često ne vodi računa pa se zaleti kao blesava i na manjeg i na većeg psa, a 32 kile u zaletu nisu mala stvar. Kad je u pitanju manji pas, opominjem je da se smiri. Isto kao što ne volim da se dere kad je drugi psi ne uključe u igru pa je stišavam. Isto tako ne dopuštam da se drugi psi na njoj "iživljavaju" - tipa bedastog mužjaka koji ne razlikuje steriliziranu ženku od kuje u tjeranju: ako vlasnik nije u stanju skinuti svog psa, skinem ga ja. Baš kao što ne volim da joj se drugi pas vješa zubima za uši. Sve pet dok ona uživa u takvoj igri, ali kad vidim da nije tako, a moj glupko ne zna reći NE, interveniram. Baš kao što interveniram ako mi se učini da bi mogla presrašiti nekog manjeg psa ili ga slučajno zgaziti capom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 18:46   #62
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja sam možda idiot, ali upravo to i radim. Sitko često ne vodi računa pa se zaleti kao blesava i na manjeg i na većeg psa, a 32 kile u zaletu nisu mala stvar. Kad je u pitanju manji pas, opominjem je da se smiri. Isto kao što ne volim da se dere kad je drugi psi ne uključe u igru pa je stišavam. Isto tako ne dopuštam da se drugi psi na njoj "iživljavaju" - tipa bedastog mužjaka koji ne razlikuje steriliziranu ženku od kuje u tjeranju: ako vlasnik nije u stanju skinuti svog psa, skinem ga ja. Baš kao što ne volim da joj se drugi pas vješa zubima za uši. Sve pet dok ona uživa u takvoj igri, ali kad vidim da nije tako, a moj glupko ne zna reći NE, interveniram. Baš kao što interveniram ako mi se učini da bi mogla presrašiti nekog manjeg psa ili ga slučajno zgaziti capom.
s obzirom da Rev ima 36kg ja moram koregirat takvo ponašanje tipa da skoči na ženku jer bi seksao,ili da se zaleti na manjeg pesa...on nije zlonamjeran i još uvijek je samo razigrano blesavo štene i zato mu jbg biram društvo, kad vidim psa za kojega znam da mu je primjeren u igri pustim ga bez problema...no uzimam u obzir i paranoičnije vlasnike koji se eto boje da ovaj ne bi nešto slomio malom psu, meni je problem zato što se moje čudo eto glasa tako neartikulirano ali oni vlasnici koji ga znaju puste svoje pse bez problema k njemu čak i kad je omjer kilaža nekih 30-ak kila i ovaj se doslovce teli ko Tarzan
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 18:47   #63
Pa napisao sam ti.To sam zaključio po slici (avataru) koju si obabrala uz svoje korisničko ime. Na toj slici je ako se ne varam Argentinska doga,stoga sam zaključio logično da ti imaš tog psa,a taj pas spada u skupinu agresivnih pasa (krvoločnih). Nisi odgovorila na moje pitanje kojeg sa imaš? I slažem se u potpunosti sa Tabby
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
nikako ne dozvoljavam da mi psa grizu, jer se kao igraju, jer to nije igra..bez uvrede tako se ti psi mogu zaigrati i sa klincima i malo škljocnuti zar ne? Ja to svojoj ne dozvoljavam, i ona to zna....
Sumljam da ikakva igra u kojoj se neki pas ozljedi može biti ugodna...možda se varam, ali u parku za pse mislim da se treba poštivati neki red...
ZDENISLAVSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:01   #64
Quote:
ZDENISLAVSKI kaže: Pogledaj post
a taj pas spada u skupinu agresivnih pasa (krvoločnih).
Krvoločni kažeš. Jao zaboga A sad mi lijepo nađi klasifikaciju pasa i dokaži svoju tvrdnju.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:24   #65
Quote:
ZDENISLAVSKI kaže: Pogledaj post
Pa napisao sam ti.To sam zaključio po slici (avataru) koju si obabrala uz svoje korisničko ime. Na toj slici je ako se ne varam Argentinska doga,stoga sam zaključio logično da ti imaš tog psa,a taj pas spada u skupinu agresivnih pasa (krvoločnih). Nisi odgovorila na moje pitanje kojeg sa imaš? I slažem se u potpunosti sa Tabby
Kao prvo dogo argentino ne spada u tu tvoju skupinu agresivnih (krvoločnih pasa), to je lovni pas, kao drugo dodi do tog psa i izljubit ce te više nego bilo koji drugi. Ti po izgledu procjenjujes da li je neka pasmina opasna ili...? Sam cu ti reci da ja imam mopsa i da ga je dva puta izgrizao labrador koji je izgledom inace jako mio pas...
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:33   #66
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Krvoločni kažeš. Jao zaboga A sad mi lijepo nađi klasifikaciju pasa i dokaži svoju tvrdnju.
Pa to je opće poznata činjenica.Zašto onda u pojedinim državama postoji zakonsko ograničenje za držanje takvih pasa tipa Argentinska doga,Bokser,Pitbull,Staford,itd...
Znam ja da određena skupina ljudi koja posjeduje neku od tih ili srodnih pasmina(ili im je sklona) svoje pse brani i tvrdi da oni nikad ne bi nikog napali i da su njihovi psi bebe,ali što je je...s takvom su mi rečenicom upravo došli i ti ljudi čiji je pas nasrnuo na mog.
ZDENISLAVSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:36   #67
Uglavnom mislim da je tema krenula u krivim putem...ja sam samo željela vas upozoriti da te male ozljede mogu se pokazati vrlo opasne za zdravlje psa...
Uglavnom moja pesonja se ne zna braniti, niti upozoriti, a kada je tako gricnu ona krene trčati a njima je to igra a njoj nije.....No dobro priznajem da je pas malo previše senzibilan, ali što je tu je....I tak mislim da generaliziranje o psima isto tako nikamo ne vodi jer ja sam u Trnskom srela dogu koja je premirna i preljepa, a mali su bili divljaci....tako da nije to pravilo...

Uglavnom vratimo se na temu .....veselim se parku i nadam se da će uskoro biti gotov, pa svi na igru....
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:48   #68
Quote:
ZDENISLAVSKI kaže: Pogledaj post
Pa to je opće poznata činjenica.Zašto onda u pojedinim državama postoji zakonsko ograničenje za držanje takvih pasa tipa Argentinska doga,Bokser,Pitbull,Staford,itd...
Znam ja da određena skupina ljudi koja posjeduje neku od tih ili srodnih pasmina(ili im je sklona) svoje pse brani i tvrdi da oni nikad ne bi nikog napali i da su njihovi psi bebe,ali što je je...s takvom su mi rečenicom upravo došli i ti ljudi čiji je pas nasrnuo na mog.
Zakonom je zabranjeno u pojedinim državama zato jer su ljudi od njih radili pse za borbu, dakle namjerno su ih uzgajali kako bi zarađivali na ilegalnim borbama pasa...na taj način je na tisuće pasa ubijeno... Mislis li da su ti psi imali pravo izbora?! Da tebe bace u kavez u borbu do smrti, sta ti se ne bi pokusao boriti za vlastiti život? Dakle jedini krivac u cijeloj priči zasto su te pasmine zabranjene je ČOVJEK!

I molim moderatore da postove sa ove teme koji su offtopic prebace u pripadajuću.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:05   #69
Quote:
ZDENISLAVSKI kaže: Pogledaj post
Pa to je opće poznata činjenica.Zašto onda u pojedinim državama postoji zakonsko ograničenje za držanje takvih pasa tipa Argentinska doga,Bokser,Pitbull,Staford,itd...
Znam ja da određena skupina ljudi koja posjeduje neku od tih ili srodnih pasmina(ili im je sklona) svoje pse brani i tvrdi da oni nikad ne bi nikog napali i da su njihovi psi bebe,ali što je je...s takvom su mi rečenicom upravo došli i ti ljudi čiji je pas nasrnuo na mog.
Što je opće poznata činjenica? Lijepo sam te molila link na tu klasifikaciju ili su tvoji izvori babske priče? Poznajem klasifikacije a i naše zakone za razliku od nekih.
Ne spadam u nikakvu određenu skupinu, imam oštrodlakog jazavčara i volim sve pasmine, ali ljudsku glupost i generalizaciju ne trpim.
Meni se čini da bi ti trebao upoznati se sa psećom komunikacijom, a povlačenje svog psa je tipična pogreška onih koji tu komunikaciju ne znaju i pogrešno tumače.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:17   #70
Quote:
ZDENISLAVSKI kaže: Pogledaj post
Pa napisao sam ti.To sam zaključio po slici (avataru) koju si obabrala uz svoje korisničko ime. Na toj slici je ako se ne varam Argentinska doga,stoga sam zaključio logično da ti imaš tog psa,a taj pas spada u skupinu agresivnih pasa (krvoločnih). Nisi odgovorila na moje pitanje kojeg sa imaš? I slažem se u potpunosti sa Tabby
niti ću odgovoriti na tvoje pitanje.
nemaš apsolutno nikakvih prava optuživati kakvi su moji psi dok ih nisi upoznao niti vidio uživo.

a od takvih vlasnika poput tebe, koji misle da su njihovi psi ispali iz zlatne guzice, se mičem i hvala bogu nemam kontakta.

a ova tema je otišla skroz negdje u kuki...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 21:22   #71
evo ja sam ponosna vlasnica "krvoločnog" dogo argentinca i u tom parku smo dva puta dnevno, do sad smo imali same pohvale za njega u parku iako nikad nije na lajni, voli druge pse i da, bebač je i razigran je i voli se zaletiti i dati pusu
većinom mi ne želimo da se igra sa malim psima koje ne poznajemo jer su eto oni krvoločni, vole se zaletavat i derati
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:38   #72
I kako ide gradnja parka?? Nadam se da su do sada barem stavili jedna vrata
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 19:54   #73
jok, još uvijek je bez vrata i još uvijek fali komad ograde prema sr njemačke
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 12:29   #74
nadam se da bude nekaj do kraja 2 mj. joj...baš sam se veselila kada su u novinama napisali kako će biti gotov do 31.12. a sada je skoro pola i 2 mj. iza nas a još nije gotov....
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 12:50   #75
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
nadam se da bude nekaj do kraja 2 mj.
Sumnjam. Dok se otopi ovaj snijeg, pa dok malo porastu temperature... Mislim da ništa od parka bar do ožujka - i to bih prije rekla kraj ožujka.

Ali, možda griješim.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:35   #76
Thumbs up

Može mi netko ukratko objasnit kako da dođem do tog parka u Trnskom? Kraj čega se nalazi itd., da se mogu orjentirati jer mi Trnsko nije poznato.
Hvala puno!!
p.s. jel ima kakvih rupa kroz koje bi se možda pasići mogli provući ili je sve ok? Jer imam dva manja pasića pa da mi se ne dogodi da zbrišu.

HVALA na info!
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:43   #77
Quote:
shorty kaže: Pogledaj post
Može mi netko ukratko objasnit kako da dođem do tog parka u Trnskom? Kraj čega se nalazi itd., da se mogu orjentirati jer mi Trnsko nije poznato.
Hvala puno!!
p.s. jel ima kakvih rupa kroz koje bi se možda pasići mogli provući ili je sve ok? Jer imam dva manja pasića pa da mi se ne dogodi da zbrišu.

HVALA na info!
Jel znaš gdje je Park mladenaca u Sigetu ili Super Andrija?

Ne znam jel ima rupa.... čini mi se da je bila na jdenom dijelu, ali nisam sigurna.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:14   #78
Quote:
shorty kaže: Pogledaj post
Može mi netko ukratko objasnit kako da dođem do tog parka u Trnskom? Kraj čega se nalazi itd., da se mogu orjentirati jer mi Trnsko nije poznato.
Hvala puno!!
p.s. jel ima kakvih rupa kroz koje bi se možda pasići mogli provući ili je sve ok? Jer imam dva manja pasića pa da mi se ne dogodi da zbrišu.

HVALA na info!
Ako ideš autom, voziš po Aveniji Dubrovnik do raskršća na kojem je skretanje za Trnsko - s druge strane se skreće za Kajzericu i reciklažno dvorište. Voziš samo ravno po glavnoj cesti - nije daleko, sve dok ti se s desne strane ne ukaže Diona, a s lijeve parkiralište. Iza parkirališta nalazi se ograda psećeg parka.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:26   #79
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako ideš autom, voziš po Aveniji Dubrovnik do raskršća na kojem je skretanje za Trnsko - s druge strane se skreće za Kajzericu i reciklažno dvorište. Voziš samo ravno po glavnoj cesti - nije daleko, sve dok ti se s desne strane ne ukaže Diona, a s lijeve parkiralište. Iza parkirališta nalazi se ograda psećeg parka.
Ja sam htjela obasniti!!! Viš da sam pripremala teren sa podpitanjima...
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:35   #80
Quote:
shorty kaže: Pogledaj post
p.s. jel ima kakvih rupa kroz koje bi se možda pasići mogli provući ili je sve ok? Jer imam dva manja pasića pa da mi se ne dogodi da zbrišu.

HVALA na info!
Ima nekoliko rupa kroz koje pas može ući i izaći bez problema.
sorkicica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.