Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 13:14   #61
davala je krv, of kors
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 13:47   #62
Quote:
Icy kaže: Pogledaj post
već nekoliko dana gledam na tv apel HZTM davateljima krvi pa sam odlučio pokušati. ima li ko kakva iskustva? ili savjet? Ako još neko želi evo i linka, nije reklama pa mislim da nije zabranjeno. www.hztm.hr

Prvi put je ajmo reć najčudnije. Ne znaš što očekivet, ali je osjećaj jako dobar kasnije.
Drugi put se uglavnom sjećaš nelagode ako ju je bilo prvog puta.
Treći put ideš rutinski.
Četvrti put isto ko i treći.

Dalje ne znam , u iščekivanju sam poziva.

Ali činjenica je da se nakon davanja krvi osjećaš sretno i zadovoljno.
__________________
...ja sam opušten i relaksiran...welcome to america...
rockyxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:04   #63
Quote:
rockyxxx kaže: Pogledaj post
u iščekivanju sam poziva.
ja sam odlučio postat redoviti DDK pa sam odem svaka 3 miseca na Zavod
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:59   #64
izgleda da je akcija davanja krvi uspjela.Evo malo više o tome možete pročitat ovdje
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 20:54   #65
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
izgleda da je akcija davanja krvi uspjela.Evo malo više o tome možete pročitat ovdje
da,dobro izgleda

i danas je bila gužva u zavodu
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 15:04   #66
Dao sam samo jednom krv, ali osjecaj nevjerojatan - osim kaj si napravio dobro djelo, mozes jest i pit kolko te volje, a vina i hrane ostane i previse. Ici cu svaki put kad cu moci. Podrska svima koji daju krf.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 15:34   #67
meni je onaj restoran pokraj patologije bio puno bolji nego 4 palme di sad daju bon za ručak
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 18:09   #68
Drago mi je što sam otvorio ovaj topic, još jednom se pokazalo da više malih dobrih djela zajedno čine jedno veliko!!
 
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 21:25   #69
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
meni je onaj restoran pokraj patologije bio puno bolji nego 4 palme di sad daju bon za ručak

taj restoran 4 palme je takva rupčaga da uopće više neću uzimati bon. onaj kraj bolnice je bio ok.

ma brige me za bon, idem kad god uvatim vremena, dala sam 4-5 puta, osjećaj je predobar. ne košta te ništa, a znaš da si učinio nešto dobro. ma nakon davanja krvi cijeli dan se nekako posebno osjećam.

ljudi svi na firule ili di već i dajte pola litrice krvi
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 21:29   #70
dao sam par puta u armiji. Skompali smo se sa likom koji je poslije vadjenja krvi dijelio po "casu" crvenog vina. Naravno nije bila casa nego smo nas par polokali vina za cijelu satniju.
vr6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 05:57   #71
Topic za svaku pohvalu!!
svim oonima koji su bar jednom darivali krv zelim reci da su najvjerojatnije spasili 2 zivota, ne jedan!Kad darujete krv, nakon obrade na transmisivne bolesti, krv se centrifugira i crvena krvna zrnca se odvajaju od plazme. crvena krvna zrnca uglavnom dobijajju pacijenti nakon kiruskih zahvata, rodilje nakon krvarenja pri porodjajima, anemicni pacijenti.
plazmu dobijaju najcesce ljudi koji boluju od raka i najcesce osobe sa velikim opeklinama!ako zelite znati uglavnom dok darivate krv laborantica vam moze reci da li odvajaju krv ili ne ako vas bas zanima.
Inace davanje krvi ne bi trebalo biti problem, najcesci problem (uglavnom i jedini) moze biti kolabiranje, gubitak svijesti na par secundi, a uglavnom se dogadja u slucaju ako se dariva krv po prvi put(od straha), ako niste nista jeli(preporucuje se dobar obrok 45 minuta prije darivanja, po mogucnosti crveno meso),ako je rano ujutro i najcesce u svojoj praksi sam vidjala srednjoskolce da padaju u nesvijest, mladi ljudi ne jedu ujutro, daruju krv i naravno da ce se onesvijestisad nisam sigurna da li se u Cro moze darivat prije 18 god?da bi imali sto manje problema sa iglama i pronalaskom vena, pijte sto vise tekucine 24h prije darivanja pri tom izbjegavajte kavu i alkohol zbog dehidracije!
i da dodam, to sto darivate (predpostavljam 450ml-500ml) je zaliha koja vasem organizmu i ne treba, s tim nakon 2h sto ste darivali krv mozete nastaviti sa normalnim aktivnostima:
ma gdje bili, sta radili, imamo svi 1h u tri mijeseca da odemo do zavoda i spasimo jedan, dva ili tri zivota(ako odvajjaju i trombocite onda i 3 zivota)...
Hvala svim onim kojima daruju zivot darivanjem krvi
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:16   #72
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
..
plazmu dobijaju najcesce ljudi koji boluju od raka i najcesce osobe sa velikim opeklinama!...
Nisam lječnik pa ne znam kome se sve daje plazme (iako pretpostavljam da ljudi pod kemoterapijom dobivaju koncetrat eritrocita - i to najvjerojantije filtrirane), AFAIK najviše plazme odlazi u prodaju (cijena je oko 85kn/L za svježe smrznutu plazmu) kozmetičkoj industriji...
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:20   #73
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Nisam lječnik pa ne znam kome se sve daje plazme (iako pretpostavljam da ljudi pod kemoterapijom dobivaju koncetrat eritrocita - i to najvjerojantije filtrirane), AFAIK najviše plazme odlazi u prodaju (cijena je oko 85kn/L za svježe smrznutu plazmu) kozmetičkoj industriji...
da li je to objasnjeno ljudima koji daruju krv? iznenadjena sam da netko moze prodat tako nesto! Da li plate te koje daruju????
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:37   #74
Nije to ništa čudno, i svaka doza krvi se naplačuje, samo što se račun (u Hrvatskoj je gotovo nemoguće ne imati zdravstveno osiguranje ) uručuje HZZO-u, ako osoba nema ZO preptostavljam da bi taj račun morala platiti sama. Ako se ne varam cijena doze krvi je oko 350kn (nisam100% siguran za visinu iznosa, ali je tu negdje).
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:04   #75
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
da li je to objasnjeno ljudima koji daruju krv? iznenadjena sam da netko moze prodat tako nesto! Da li plate te koje daruju????
@trapava, to je činjenica. Međutim kao višegodišnji davatelj krvi dobio sam informaciju da krvni pripravci imaju rok trajanja (što nema veze s davateljskim statusom - dali bi mi informaciju u svakom slučaju). Što će reći, bolje ih je prodati nego pustiti da propadnu.

Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Nije to ništa čudno, i svaka doza krvi se naplačuje, samo što se račun (u Hrvatskoj je gotovo nemoguće ne imati zdravstveno osiguranje ) uručuje HZZO-u, ako osoba nema ZO preptostavljam da bi taj račun morala platiti sama. Ako se ne varam cijena doze krvi je oko 350kn (nisam100% siguran za visinu iznosa, ali je tu negdje).
O cijeni nemam pojma, ali molim te da slijedeći put kad ti bude zgodno pričati o ozbiljnim stvarima na ozbiljan način natjeraš prste da otipkaju cielu informaciju, ne samo onaj dio koji će poticati nebulozne rasprave. Ovo je MK, mjesto za trabunjanje svih ljudi dobre volje. Molim Te, nemoj se svrstati u one kojimato nedostaje. pozz
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:24   #76
@hoggar the terrible:
Nisam mislio pokrenuti neku nebuloznu raspravu, nego sam samo dopunio post trapave oko toga za što se koristi plazma (mnogi ljudi ne znaju da se plazma koristi u kozmetičkoj ind., pa sam mislio da bi to voljeli znati...)
Po meni je sasvim normalno da se krvni pripravci naplaćuju jer se iz toga pokrivaju troškovi prikupljanja i obrade krvi (svaka doza se testira na hep. B i C, HIV i sifilis, zatim se određuje krvna grupa i fenotipi, prije davanja krvi se radi interakcija kojom se utvrđuje kompatibilnost krvi primatelja i davatelja, tu su još troškovi materijala, kao što su vrećice, filteri, reagensi....). Kada si nakon prvog davanja dobio knjižicu sa upisanom krvnom grupom zar si mislio da određivanje tvoje krvne grupe nije imalo troškove u vidu reagensa i vremena tehničara koji su odredili krvnu grupu te doktora koji je pregledao nalaz i upisao ti ga u knjižicu. Normalno da se ti troškovi moraju iz nečega pokriti, neće ih valjda zaposlenici transfuzije plaćati iz svojeg džepa. Te stvari bi trebale biti jasne same po sebi. Ne razumijem koji dio mojeg posta te je uvrijedio tako da mi jedino ostaje da se ispričam ako je moj prošli post bio nejasan i uvredljiv za tebe kao davatelja, a ako sumnjaš u moje navode lako ih provjeriš, pa mi javi točne inf., meni će biti drago da nadopuniš moje (ne)znanje
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan

Zadnje uređivanje Johnny B. : 20.07.2008. at 22:07.
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:28   #77
meni nije jasno koja se to krv stigne prodavat kozmetičkoj industriji kad krvi uvijek fali? Rijetko da će se stvorit zalihe jer u RH samo 3,8% stanovništva daje krv.

Možda prodaju krv životinja,čisto sumnjam da pravi neku razliku jel neka krema napravljena od ljudske plazme ili od goveđe plazme iz klaonice.

Znam za slučaj prodaje krvi privatnim klinikama ali je ta krv opet otišla ljudima na operaciji a ne u kozmetičke pripravke.Samo što je neko na tome zaradio dok su DDK iz ljubavi davali za ljude u potrebi
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:42   #78
@Gutaperka
Koliko ja znam krv nitko ne prodaje kozmetičkoj industriji.
Nakon prikupljanja krvi, ona se centrifugira i tada se odvajaju eritrociti od plazme. Najviše se troše zalihe koncentrata eritrocita (to je ono što ljudi obično nazivaju krv), a plazma se troši puno manje i kada se nakupe zalihe to se prodaje, nema smisla da se baci ako se može korisno iskoristiti i još uz to utržiti koja kuna

*da opet ne dobijem po prstima od hoggara zbog "ne cjelovitosti informacija" osim ova dva navedena, postoje i drugi krvni pripravci, ali ovo nije niti vrijeme niti mjesto (niti ja imam znanja) da o tome raspravljamo
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:46   #79
Svijze zamrznuta plazma ima rok trajanja 1godinu, sto je dovoljan rok da se upotrijebi u pametnije svrhe od kozmetickih preparata...



necu vise komentirat pocinjem se zivcirat
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:49   #80
bila jucer

(samo mi je los prosjek 2/6 )
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger