Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 07:57   #21
Najužasnija hrana koju su mi poslužili u restoranu je jedan "odrezak u šumskim gljivama" u Šestinskom lagviću.
Neopisivo nekaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:48   #22
Nagovorila me mala da odemo u EX na Srdočima (Rijeka) na neki famozni njoki (koje je jela kod susjede na rođendanu kao "take-out").
Uglavnom došli mi, neki naručili picu a mala njoke sa 4 vrste sira jer je mislila da su to oni koji su joj se sviđali (plus sam joj ja rekla da će ti vjerojatno biti najbolji).
Pica je bila klasično dobra a ti njoki... bilo ih je stvarno hrpa, i bila je za tu količinu mala cijena, ali jbg bili su preliveni nečim nedefiniranim a sve bi to bilo još OK da u taj prelijev (od 4 vrste sira) nije bila dodana žlica Vegete .
Ja nisam mogla vjerovati očima. Gledam njoke, slabo prelivene sa narančastim točkicama .
Tražila sam da probam jedan njok i jasno da jedini okus koji su ti njoki imali je bio okus po Vegeti .

Pa si mislim, kome to zaimeBoga može pasti na pamet tako skuhati ?
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 14:00   #23
radje bi da ima vegete unutra nego sljedece: fuzi 4 sira (Danilea, Rocko Polje) - fuzi zaliveni, nek mi kamen na glavu padne ako je ono uopce bilo vrhnje za kuhanje, ugl, nesto jako rijetko, od sira unutra je bilo ni s, doslovno....vise mi je licilo da je netko prstohvat svjezeg sira uzeo i stavio unutra....a kamoli 4 vrste sira....zacinjeno - nikako......bilo je jestivo nakon sto sam nasolila i napaprila sama....samo jestivo....nis drugo.....
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:55   #24
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mi smo u Cantini barem jednom mjesečno.Konobari uvijek savršeno ljubazni i usluga korektna,nikad dugog čekanja.
Nikad nisam uspjela pojesti cijalo glavno jelo.Nikad!
Zaista me čudi ovako nešto.
Supač! A da li je Branka još uvijek šefica?
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 04:26   #25
Thumbs down Restoran Turk u Buzinu

Radi se o prilično razvikanom restoranu koji rado pohode direktori i poduzetnici pa sam i ja bio u njemu par puta u zadnjih par godina s poslovnim partnerima. Uglavnom radi se, po njihovim riječima, o "domaćoj" kuhinji, dobroj janjetini, poznat je po lungiću i ostalim jelima iz nazovimo to "zagrebačke" roštiljske ponude. U tih nekoliko puta hrana je bila solidna, ali nedovoljno dobra da opravda bar pedeset posto veće cijene od ponude niza sličnih kafana. Uređenje je blago rustikalno s detaljima koji odaju da je vlasnik pekao zanat u zemljama njemačkog govornog područja.
Sve u svemu restoran u koji ja sam nikad ne bih svojom voljom otišao, ali za koji opet nisam mogao reći da je loš, nego onako - ništa posebno.
Pravo razočarenje je nastupilo prošle subote kada sam bio na svadbi svojih prijatelja koji su bili odlučili da je upriliče baš tamo. Radilo se o manjoj svadbi od oko četrdeset ljudi, a prijatelji su odabrali njihovu najskuplju ponudu za svadbe koja ih je koštala oko 55 evra po stolici.
Najprije jasno predjelo: na malom tanjuru po osobi komad nečega što je ličilo na malo bolju šunku iz ovitka, šnita kulenove vrlo daleke rođake i još jedna neke salame koje se ne mogu više ni sjetiti i komad nešto boljeg sira površine 4 kvadratna centimetra sve ukrašeno dvjema maslinama. Kruh - tri vrste sve starije od najmanje 24 sata. Svi ostadosmo bez riječi impresionirani količinom i kvalitetom...
Juha - govedska poslužena u supentopu (otprilike dva tanjura po glavi) od Podravkine kesice (Miris supe iz Knor-kese kako je davno u jednoj humorističkoj emisiji rekao pokojni Mija Aleksić)
Glavno jelo na ovalu za po šest osoba:
Pečena teletina (kao ispod peke) ukusna ali u količini 3 deke po glavi, svinjske šnicle male prevučene nekim biljnim sirom sa tragovima okusa šampinjona te pohovane i punjene tučje šnicle - punjenje: ona odvratna šunka za picu (ili je sve u kompletu iz ledovog asortimana po svjedočenju drugih gostiju pošto ovo nisam probao)
malo raskuhane riže - otprilike jedna velika žlica po glavi, pečeni krompir - nasječen kao za tepsiju, ali obrađen u fritezi i kupovni kroketi
Salata miješana ajde bože pomozi, začinjena, normalno, alkoholnom kvasinom
Onda janjetina i prasetina - prasetina od praseta iz poodmaklog puberteta - janjetina dobro pečena, ali je meso ostalo u kuhinji, mi smo dobili komade s kojih nije imalo šta ni da se glocne.
I na kraju vinski goveđi gulaš napravljen na obilnoj bazi od Podravkinog paradajza iz konzerve, koji je, čak i takav, bio ono najbolje od svega što su iznijeli...
Kava odvratna i poslužena samo onim gostima koje su konobari u momentu posluživanja zatekli da sjede, i sve redom "mali makjato" bez pitanja ko kakvu kavu u stvari pije
Ono što je bilo dobro su kolači i torte iz domaće radinosti i bijelo vino za gemište za koje su se pobrinuli prijatelji sami...

Kad se sve sabere i oduzme klasičan primjer zagrebačkog ugostiteljstva - krene dobro i onda se pokvari i pljačka naivne goste vjerojatno s izuzetkom stalnijih mušterija iz poslovnih krugova navedenih u uvodu

Zadnje uređivanje turbododo : 21.02.2012. at 05:05.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:27   #26
Restoran SLATINA (bivše Skopje) u Opatiji, najlošije, sve prljavo, namirnice sa isteknutim rokom trajanja.. A Mira puši i ogovara, standardno! Zaobilazite u širokom luku
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:01   #27
hm, s obzirom da je dignuta tema onda bi rekao da se u Zagrebu najlošije jede u pivnici Medvedgrad i to ne samo da je hrana loša (u najboljem slučaju prosječna, i to vrlo rijetko) nego su i stvari tipa čvarkuša za koje bi čovjek očekivao da će na tom mjestu biti dobre,
i čvarkuše znaju biti stare a često ih uopće nema
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 06:22   #28
Najlošije što sam probao to je bilo kod Macole u Korenici.
Bio je neki lovački paprikaš sa rižom,ali to je bilo nešto odvratno,hrana je smrdila,zapaprena,doslovice nikakava,odvratno kad se sjetim....
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 08:37   #29
Posavina je generalno najlošija što se tiče restoranske ponude.
Ljudi imaju toliko niske standarde da restorani koji su objektivno loši imaju dobre recenzije na npr google maps.
Plus ljudi u posavini imaju još uvijek naviku jesti meso prepečeno do teksture đona od cipele pa tako rade i restorani. Platiš steak 150kn, pa svaki zalogaj žvačeš 10 minuta.

Kuća dida tunje npr, ili ranč ramarin.
Naručio jednom kotlete i reko drugi puta ću reći.
Dođem drugi puta i kažem da želim srednje pečeno, i stvarno je bilo malo bolje, ali izvana bijelo kao snijeg, zato što grill "majstor" nezna da se meso peče na vrućem grilu/tavi. Naravno ne pomaže ni to što svi radije vole poslužiti 4 odreska tanka kao papir, umjesto da daju jedan pošten.

Dimljena vješalica na drugom mjestu kao da je na loži bila dimljena. I opet naravno prepečena.

Pohane stvari redovito pržene u prehladnom ulju pa se napiju ulja i kad grizeš curi masnoća. Pomfri je ili takav ili suh kao pacike/otučci i prepržen.

Majoneze i umaci su redovito neke trećerazredne splačine, a većinom i ima samo majoneza i ketchup, i u 90% slučajeva kada zatražiš ne dobiješ, jer ni nemaju to na meniju pa se kao pravi da unosi u mobitel/tablet (glavno da njih imaju) a onda moraš vući za rukav da dobiješ.

BBQ rebarca su kuhana u vodi do statusa štavljene kože i onda umočena u kupovni umak pun šećera.

Žalosno je, ali u usporedbi sa tim nekim restoranima, mcdonalds je kulinarska institucija. Došao sam do te faze da kada idem sa ženom na večeru, ili idemo negdje dalje, u baranju/osijek, ili odemo u mcdonalds.
Bio je jedan restoran novi koji se činio solidan, radili su sa sous vide, ali došla pandemija i gotovo.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.