Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 14:19   #61
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post


Puric!

Ee, budem otišao do njega, jer drugih prijedloga nema.

Pročitao sam neka iskustva vezana uz njih, i u jednom čovjek piše, kako su mu priznali garanciju, iako je prošlo par dana od isteka garancije za reparaciju dizni.

Lijepo je što su više nego korektni u vezi garancije, samo malo zabrinjava što se posao mora ponavljati.

Inače zašto je bilo pitanje!

Jedno relativno nedavno osobno iskustvo (ne radi se o Puriću), donesem turbinu sa upitom za reparaciju, odgovor, cijena od-do moramo prvo rastaviti.

Uskoro, cijena je ona maksimalna, jer vam je otišao i varijabilni dio turbine.

Istu turbinu odnesem kod drugog servisera, isti upit. Sačekajte da pogledam, cijena vam je tolika (manja) jer imate sreće varijabilni dio turbine vam je ispravan.

To je iskustvo sa hr-serviserima, i sad ti vjeruj.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:49   #62
Kad pročitam ove probleme sa dci motorima zažalim što
sam kupio polovnog dci.
Svi pišete probleme ,ajde neka neki napišu pozitivna
iskustva sa dci motorima,ako takvih ima?!!
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:58   #63
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Kad pročitam ove probleme sa dci motorima zažalim što
sam kupio polovnog dci.
Svi pišete probleme ,ajde neka neki napišu pozitivna
iskustva sa dci motorima,ako takvih ima?!!
I onda se nadu oni vorumski pametnjakovici "kupi renova decei, skup je mercedes" :banghead:

Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:34   #64
Daj ne gnojite. Hrpa tih motora se vrti po cestama, u načelu mali broj ljudi ima probleme. Moj je na 212000, toči vozi. Znam ljude s clijačima preko 300 000. Da, tu i tamo ima problema, nr znam koji auto nema
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:42   #65
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Kad pročitam ove probleme sa dci motorima zažalim što
sam kupio polovnog dci.
Svi pišete probleme ,ajde neka neki napišu pozitivna
iskustva sa dci motorima,ako takvih ima?!!
ajde si sutra daj truda pa izbroj kolko auti oko tebe je opremljeno francuskim dizel motorima.
ili su tu negdje sa vw-om ili su čak i bolji.

računaj da se PSA hdi ugrađuje u peugeote, citroene, mazde, fordove i volvače. nisu svi PSA ali ih dobar dio jest jer su stvarno odlični motori.
renaultov dci je u maltene 2/3 svih renaulta, u nisanima, u daciama a i većina opelovih kombija ima renaultove dizel motore.

kad uzmeš broj auta sa tim motorima, broj kvarova je i manji nego kod nekih razvikanijih proizvođača.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:02   #66
I wonder,eto drago mi je da tako misliš o dci motorima
jer ovdje ih samo blate kao da su najgora smeća.
Po mom čisto laičkom iskustvu mislim da izuzetnu ulogu
igra odrzavanje vozila i naravno nacin voznje.

Da se razumijemo ja sam za sada prezadovoljan sa svojim
dci,ali eto samo kazem da nije lako čitati sve ove probleme
dizelasa.

I da pitam odma dali se 1.9 dci nekada ugradivao i u
volvo vozila ili sam krivo čuo??
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:09   #67
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
I onda se nadu oni vorumski pametnjakovici "kupi renova decei, skup je mercedes" :banghead:

Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2
Pa i mercedes ima dci motore sad.

Ja ne znam šta da kažem osim da znam više dci-a krenuvši od onih najkritičnijih da su okrenuli 300k uz redovno održavanje nego ovih šta su se prosrali. A ni kod konkurencije ne cvjeta cvijeće kod dizela, na stranu balkanski mitovi.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:10   #68
ugrađivalo se svašta.

jedno vrijeme su ugrađivali 1,7 benzince od renaulta.
1,9 D i TD su isto bili od renaulta.
noviji dizeli su od PSA.
ugrađivali su i VW 2,4 dizel motore.

da li su imali 1,9 dci, to ne znam.
francuske dizele mogu blatiti samo neznalice.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:19   #69
evo ja tri mjeseca vozim malu gradsku jurilicu clio 1,5 dci ...2004 godina,74kw,100konja....i auto je mrak...
i ja sam se nacitao svega ali sam ostao ugodno iznenadjen...malisa em ide em vuce ko blesav,udoban.....
odradio 2x900km bez frke sa 4,2l prosjecne potrosnje...a brzina izmedju 100-130-----

cak razmisljam prodati ovog pa uzeti opet clia...samo novoijeg.....
iako sam vw fan i zagrizeni 1,9tdi vozac ostao sam ugodno iznenadjen.....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:05   #70
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Kad pročitam ove probleme sa dci motorima zažalim što
sam kupio polovnog dci.
Svi pišete probleme ,ajde neka neki napišu pozitivna
iskustva sa dci motorima,ako takvih ima?!!
Treba uvijek precizno govoriti, stari 1.9dci motori su imali češće problema, 1.9dci 130ks je nepoderiv doslovno, kao što ti je napisano već 100 puta. Ko da si sam zazivaš kvarove. Nema problema, čak i neki uobičajeni su bolje riješeni, tipa dpf i dvomaseni zamašnjak.

Zna se za neke probleme kod 1.5dci motora, i to se onda daje na sva zvona zato jer nije njemački auto. Još kad vidiš koliko se francuskih motora kotrlja po cestama, nije ni čudo. Čini mi se da Megana dvojki ima gomila po cesti, definitivno više od Golfova petica, a dobar dio tih su dizelaši. I tdi ima gomilu problema pa je to sve u redu.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 08:28   #71
Renault Clio 1.5 dci - 2002.god.

Ljudi pomagajte.

Moj autić koji je kod mene evo točno godinu dana već misec dana na popravku. Glavni problem-neće da upali, ne povlači gorivo, tlak slab.. Ispitali su dizne i dvi nisu bile dobre, prominim te dvi, druge dvi su ok i ostavim ih...reparira se i pumpa koja je tamnan bila na izmaku snage...stavi se novi filter goriva,nekakvi reparator (naglašavam da je polovni jer ima bit da mu je to sad problem)... znači sve se u tih misec dana učinilo šta se moglo. Odem ja njega pokupit jer je kao rješen, i u momentu dok mi je meštar objašnjava šta je sve napravljeno, moj kralj se ugasi i ne pali više-ka na početku.. Reče on da je vjerojatno taj polovni reparator loš..

Ima li nade za njega i ko tu koga?!? Clio je 2002. godište sa prijeđenih 160000 km, 60 kW.

P.S. Sve to skupa je pratija moj otac tako da me nisu imali razloga preveslat
samosandra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:40   #72
Prvo....sta je to taj reparator?
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:55   #73
Quote:
MariooZG kaže: Pogledaj post
Prvo....sta je to taj reparator?
ne postoji reparator . zato postoji regulator
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 08:52   #74
Quote:
samosandra28 kaže: Pogledaj post
Moj autić koji je kod mene evo točno godinu dana već misec dana na popravku. Glavni problem-neće da upali, ne povlači gorivo, tlak slab.. Ispitali su dizne i dvi nisu bile dobre, prominim te dvi, druge dvi su ok i ostavim ih...reparira se i pumpa koja je tamnan bila na izmaku snage...stavi se novi filter goriva,nekakvi reparator (naglašavam da je polovni jer ima bit da mu je to sad problem)... znači sve se u tih misec dana učinilo šta se moglo. Odem ja njega pokupit jer je kao rješen, i u momentu dok mi je meštar objašnjava šta je sve napravljeno, moj kralj se ugasi i ne pali više-ka na početku.. Reče on da je vjerojatno taj polovni reparator loš..

Ima li nade za njega i ko tu koga?!? Clio je 2002. godište sa prijeđenih 160000 km, 60 kW.

P.S. Sve to skupa je pratija moj otac tako da me nisu imali razloga preveslat
Men se čini da ipak taj majstor ženi i tebe i tvog oca
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 09:01   #75
A isto ko i na onoj temi o Micri - najlakše je reći "dijagnostika je pokazala" ... odlično, dijagnostika te zajebala, dakle vraćaj pare ili popravljaj.

BTW - zanimljivo kak je oljuštena pumpa sjebala samo DVIJE dize a ne sve četri.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:38   #76
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Isti motor,ista kilometraža,isto se čuje tiho kliktanje prilikom ubrzavanja na nižim okretajima kad je hladan i tako je od početka...kada je zagrijan na radnu temperaturu kliktanja nema...mislim da su serviseri u pravu,da je nešto nenormalno već bi se iskazalo kvarom.
+ ovdje još jedan Megane 2006. 1.5dci

+ još jedan Megane mislim 2005. 16V benzinac

- nemam pojma zašto, ja sam dobio dojam da se to "tk tk tk tk tk"/ ili "kli kli klik", kao pucketanje negdje nečega čuje negdje u vratima/staklima
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 11:19   #77
Na dobrom si tragu,navodno negdje u motornom prostoru vibrira povratno crijevo goriva,kada se okolina zagrije vibracije prestaju.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 19:55   #78
Dakle-nije reparator nego regulator-moj grijeh :-D
I evo, rekoše gospoda da će stavit novu pumpu jer nemaju više šta prominit.
samosandra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:21   #79
Quote:
samosandra28 kaže: Pogledaj post
Moram ga popravit da bi ista dalje mogla..a vidin niko nema ideju
I naravno-zar nebi već imala nekog zgodnog, mlađeg i lipše Das Auto da mogu
Što su rekli za cijenu promjene pumpe, odnosno, sve skupa?
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 21:50   #80
Odi kod Ivanuša u zaprešić...on će te dalje slati nekom meštru u krapinu ili bedekovčinu.

Istu stvar sam imao na svojemu. Ivanuš je sve promijenio, sve što ima veze s dovodom i ubrizgavanjem goriva. Jedina razlika što je moj palio i onda je crkao i dan - dva nije htio upaliti, i tako u krug.
Selili su čak i kompjutor motora s drugoga clia na moj, i sa mojega na taj. I opet isto je bilo.

Na kraju su sami odšlepali auto kod nekog majstora u krapinu/bedekovčinu (ne sjećam se točno više) koji je riješio problem. Toliko je taj auto izludio sve, da mi je na kraju sam Ivanuš rekao da ga je htio razbiti i meni dati lovu za drugi. Uglavnom, na kraju balade, nikada mi nisu rekli što je bilo s autom.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.