Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 14:23   #61
DA, zbog police osiguranja najvise.Al ne cini mi se skroz ..legalno, legitimno to.
500kn mi je trazlika RI-ZG, to bi taman ponistilo ovih 500kn koje cu davati zato sto je LPG vozilo.

Znaci kad bih isao u to slijed je sljedeci: di je vec opcina ili policija u RI podrucju prijaviti prebivaliste (onda se izraduje nova osobna?to mi je trosak opet), doc u ZG i prijavit boraviste u ZG (dobijem onaj neki papiric dodatni - ili u putovnicu zabiljeze to ).

I onda opet u RI registrirat auto po prvi put na RI podrucje , vadit nove tablice ocito (ove koje sad imam su ZG ).
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:57   #62
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
DA, zbog police osiguranja najvise.Al ne cini mi se skroz ..legalno, legitimno to.
500kn mi je trazlika RI-ZG, to bi taman ponistilo ovih 500kn koje cu davati zato sto je LPG vozilo.

Znaci kad bih isao u to slijed je sljedeci: di je vec opcina ili policija u RI podrucju prijaviti prebivaliste (onda se izraduje nova osobna?to mi je trosak opet), doc u ZG i prijavit boraviste u ZG (dobijem onaj neki papiric dodatni - ili u putovnicu zabiljeze to ).

I onda opet u RI registrirat auto po prvi put na RI podrucje , vadit nove tablice ocito (ove koje sad imam su ZG ).
Sve to bi ti bilo veći trošak i zafrkancija nego tih 500 kn uštede na polici. Mislim da se boravište mora produžavati svake godine, nisam sigurna, a za novo prebivalište pak moraš sa nečim dokazati da se imaš pravo tamo prijaviti
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:06   #63
Imam jedan auto (clio) s max bonusima na obavezno i kasko. Ako kupim jos jedan (drugi) auto, da li kako mogu ostvariti isti ili bilo kakav popust na njegovo obavezno i kasko osiguranje? Da li je bitno da je na meni (kao do sada clio) ili moze biti i na drugoj osobi, npr. supruga?
dudof1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:45   #64
25% ako je osigurano na istu osobu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:01   #65
Hvala na odgovoru, zapravo je trebalo samo malo progooglati.
Jos jedno pitanje vezano uz kupnju drugog auta i auto osiguranja.

Posto bi drugi auto spadao u skuplji razred osiguranja po snazi motora, da li se moze kako zamijeniti 50% s prvog auta na novi auto, a 25% koje bi islo na drugi (novi) auto da ide zapravo na stari "prvi" auto? Komplikaza do bola.
dudof1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:05   #66
Vjerojatno može. Ako se dobro sjećam prije par godina sam ja napravio slično i nisu mi pravili problema -da li je sad nešto drugačije
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:14   #67
Odlicno, moguce da se onda moze i danas. Nesto tipa auto koji trenutno imam da darujem supruzi, novi (drugi) kad regam odmah imam 50%, a posto onaj "prvi" vozi supruznik/supruga, mozda ima pravo na tih 25% kao drugi auto od supruznika.
dudof1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:26   #68
Malo ćeš se morat poigrat darovnim ugovorima ako se ne varam ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:36   #69
Quote:
dudof1 kaže: Pogledaj post
Odlicno, moguce da se onda moze i danas. Nesto tipa auto koji trenutno imam da darujem supruzi, novi (drugi) kad regam odmah imam 50%, a posto onaj "prvi" vozi supruznik/supruga, mozda ima pravo na tih 25% kao drugi auto od supruznika.
Ne samo možda, nego ima pravo jer bi vam to bio drugi auto u obitelji. Napravi darovni ugovor, ovjeri kod bilježnika i u poreznoj upravi da ne podliježe plaćanju poreza (dokaz: vjenčani list) i neka ona prenese auto na sebe. Ti ćeš kod plaćanja osiguranja za novi auto predočiti darovni ugovor i kopiju police te ostvariti 50%, a ona će kod slijedeće registracije starog auta predočiti tvoju staru policu i vjenčani list i tako ostvariti 25%.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:48   #70
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ne samo možda, nego ima pravo jer bi vam to bio drugi auto u obitelji. Napravi darovni ugovor, ovjeri kod bilježnika i u poreznoj upravi da ne podliježe plaćanju poreza (dokaz: vjenčani list) i neka ona prenese auto na sebe. Ti ćeš kod plaćanja osiguranja za novi auto predočiti darovni ugovor i kopiju police te ostvariti 50%, a ona će kod slijedeće registracije starog auta predočiti tvoju staru policu i vjenčani list i tako ostvariti 25%.
Hvala na odgovoru. A zapravo je to kombinacija koja odgovara stanju na terenu.
dudof1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:36   #71
Quote:
dudof1 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, zapravo je trebalo samo malo progooglati.
Jos jedno pitanje vezano uz kupnju drugog auta i auto osiguranja.

Posto bi drugi auto spadao u skuplji razred osiguranja po snazi motora, da li se moze kako zamijeniti 50% s prvog auta na novi auto, a 25% koje bi islo na drugi (novi) auto da ide zapravo na stari "prvi" auto? Komplikaza do bola.
Ne može. Barem ne legalno, ako ti u kojem osiguranju to i žele napraviti, imaš sreće. Bonus se veže uz vozilo i na drugo vozilo se može prenijeti jedino ako postojeće vozilo prodaš ili odjaviš.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:43   #72
dragec, dragec....


Ukoliko kupujete još jedno vozilo [ukoliko se radi o fizičkoj osobi] temeljem već stečenog bonusa na važećoj polici osiguranja od automobilske odgovornosti, za novonabavljeno osobno vozilo iste premijske grupe [samo za osobna vozila i motocikle] Vi ili Vaš supružnik ostvarujete slijedeći bonus:

Ostvareni bonus na važećoj polici------Bonus za drugo i svako sljedeće novonabavljeno osobno vozilo
50% i 45%--------25%
40% i 35%--------20%
30% i 25% -------15%

http://www.euroherc.hr/motorna-vozila/autoodgovornost
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:42   #73
Padaju cijene AO polica!

http://netmobil.net.hr/vijesti/pojef...ska-osiguranja

Generali već spustio cijene do 23%, ostali se navodno još nećkaju...

Primjer kolege koji je plaćao 2700kn sa 50% bonusa, a sad plaća 2000. Poprilična ušteda....
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:45   #74
Nazvao danas Generali i izračunali mi policu. Auto 88kw 50 % Bonusa, table Gospić ukupno 1715 kn. Da sam striji od 31g bio bi još dodatan popust.

To je 200 kn manje od prvog najjeftinijeg osiguranja. Pa se ti misli. Pola rezervara goriva!!
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:05   #75
Eto tu možete nastaviti o cijenama osiguranja, popustima i sl.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:08   #76
prije tjedan dana produžio regu na jednom autu, radio policu AO kod istog osiguravatelja kod kojega sam i lane, isti bonus , 50%, ove sam godine iskamačio 300 kn manju cifru.

zadovoljan.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:22   #77
a kaj ne stave izračun na web, mislim ovi generali, kaj su retardirani ili ne znaju platiti nekog da im stavi kalkulator na stranicu, nije da zarađuju za čačkalice ili se boje, samo ne znam kog kad kažu da je sve po zakonu. Još jedni lovci u mutnom.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:25   #78
Meni isto nejde u glavu da jedna ozbiljna firma nema online kalkulator, ali kao sto sam vec prije par godina zakljucio, a svakim danom se sve vise uvjeravam u to, kod nas je sve to jedna velika bara , i velike firme i male..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 09:07   #79
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
a kaj ne stave izračun na web, mislim ovi generali, kaj su retardirani ili ne znaju platiti nekog da im stavi kalkulator na stranicu, nije da zarađuju za čačkalice ili se boje, samo ne znam kog kad kažu da je sve po zakonu. Još jedni lovci u mutnom.
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Meni isto nejde u glavu da jedna ozbiljna firma nema online kalkulator, ali kao sto sam vec prije par godina zakljucio, a svakim danom se sve vise uvjeravam u to, kod nas je sve to jedna velika bara , i velike firme i male..
Pa valjda žele da nazovete ili da osobno odete tamo, pa da vam uvaljaju kojekakva osiguranja

Inače bio prije tjedan dana u generaliju i u odnosu na prošlu godinu polica je jeftinija 327 kn, 15-ak posto (vozilo 66 kW). Taman za tehnički.
Gabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 11:12   #80
Da se iskamčit i kod osiguranja koja ne reklamiraju 23%
150-200kn (ovisno o visini police) ti daju popust mimo računa i 100kn daju još nekih sitnica.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.