Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 03:32   #1
Tko mi može odgovoriti na to pitanje ?



Inace ja znam jako dobro odgovor na to pitanje ali me zanima i vase razmisljane odnosno znanje.




Isus Krist je Božji prvorodjeni /prvostvoreni/ sin. Preko kojeg je sve stvoreno. Boga ga je poslao na zemlju da bi nas otkupio od grijeha kojeg su počinili Adam i Eva i od smrti koja je poslijedica njihove neposlušnosti Bogu moglo bi se reći pobune protiv Boga. Pošto je Adam bio savršen čovjek trebao je savršen čovjek da nas otkupi od grijeha i smrti a to je mogao samo Isus jer smo svi od Adama naslijedili grijeh. Evo to bi bilo to ukratko. Slažete li se ?

Zadnje uređivanje Meadow : 03.07.2014. at 10:47. Reason: spajanje postova
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 07:21   #2
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Isus Krist je Božji prvorodjeni /prvostvoreni/ sin. Preko kojeg je sve stvoreno. Boga ga je poslao na zemlju da bi nas otkupio od grijeha kojeg su počinili Adam i Eva i od smrti koja je poslijedica njihove neposlušnosti Bogu moglo bi se reći pobune protiv Boga. Pošto je Adam bio savršen čovjek trebao je savršen čovjek da nas otkupi od grijeha i smrti a to je mogao samo Isus jer smo svi od Adama naslijedili grijeh. Evo to bi bilo to ukratko. Slažete li se ?
Pitanje tebi:

Zašto je preko njega,po njemu i za njega sve stvoreno? Zašto takvo jedno neobično izdvajanje jednog stvorenja /Krista/? Zašto otkupljenje preko Krista? Zašto je Krist stekao takvo povjerenje i sposobnost? Zašto i druga stvorenja nisu stvorena tako savrena i poslušna kao Krist pa pada u grijeh ne bi niti bilo?
Zašto mi trpimo zbog neposlušnosti adama i eve? Nije li njihov grijeh njihov problem a naš grijeh naš problem? I tako to.... ti kaza da znaš....

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 01.09.2012. at 07:27.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 07:34   #3
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Isus Krist je Božji prvorodjeni /prvostvoreni/ sin. Preko kojeg je sve stvoreno. Boga ga je poslao na zemlju da bi nas otkupio od grijeha kojeg su počinili Adam i Eva i od smrti koja je poslijedica njihove neposlušnosti Bogu moglo bi se reći pobune protiv Boga. Pošto je Adam bio savršen čovjek trebao je savršen čovjek da nas otkupi od grijeha i smrti a to je mogao samo Isus jer smo svi od Adama naslijedili grijeh. Evo to bi bilo to ukratko. Slažete li se ?
Moje pitanje tebi:

Kako je moguce da Adam koji je kako ti kazes bio savrsen covijek, sagrijesio?
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 08:17   #4
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Pitanje tebi:

Zašto je preko njega,po njemu i za njega sve stvoreno? Zašto takvo jedno neobično izdvajanje jednog stvorenja /Krista/? Zašto otkupljenje preko Krista? Zašto je Krist stekao takvo povjerenje i sposobnost? Zašto i druga stvorenja nisu stvorena tako savrena i poslušna kao Krist pa pada u grijeh ne bi niti bilo?
Zašto mi trpimo zbog neposlušnosti adama i eve? Nije li njihov grijeh njihov problem a naš grijeh naš problem? I tako to.... ti kaza da znaš....
Mozda bi dobro pitanje bilo koji je taj grijeh koji su Adam i Eva pocinili? Da li su jedenjem to napravili? Jedenjem cega?

"Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi - to čovjeka onečišćuje."

Mat 15:12
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 08:18   #5
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Isus Krist je Božji prvorodjeni /prvostvoreni/ sin. Preko kojeg je sve stvoreno. Boga ga je poslao na zemlju da bi nas otkupio od grijeha kojeg su počinili Adam i Eva i od smrti koja je poslijedica njihove neposlušnosti Bogu moglo bi se reći pobune protiv Boga. Pošto je Adam bio savršen čovjek trebao je savršen čovjek da nas otkupi od grijeha i smrti a to je mogao samo Isus jer smo svi od Adama naslijedili grijeh. Evo to bi bilo to ukratko. Slažete li se ?
Naslijedstvo grijeha...Gdje je tu pravda,sta ja imam stim sto je Adam uradio,koji se izmedju ostalog i pokajao za grijeh??

U Kur'anu se kaze " ...da ni jedan grješnik tuđe grijehe neće nositi /38/, i da je čovjekovo samo ono što sam uradi /39/, i da će se trud njegov sigurno iskazati /40/, i da će prema njemu u potpunosti nagrađen ili kažnjen biti."/41/ (Nagm sura)



Isus je prvorodjeni sin kazes,kako tumacis ovo rodjeni,rijec je jasna,Bog ga je rodio ispade.A i procitao sam u Bibliji da je Bog i neke druge nazivao prvorodjenim sinovima

u Starom Zavjetu se za Davida kaže da je Božiji sin prvorođenac:
"On će me zvati Oče moj!...a ja ću ga prvorođencem učiniti" (Psalmi 89, 20-28)

u Starom Zavjetu se za Efraima kaže da je Božiji sin prvenac:
"Jer Ja sam otac Izraelu, Efraim je moj prvenac" (Jeremija 31,9)

Za Salomona je Bog rekao:
"Ja ću njemu otac biti a on će meni biti sin..." (Samuel II 7,14)


Sad mi tek nista nije jasno ????
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 09:38   #6
Pa da. Sad kad nas je Krist otkupio, svatko će odgovarati za svoja djela ali po njegivoj otkupnoj žrtvi imamo nadu u vjećni život u Raju na Zemlji. Zamislite kako je Bog volio svijet kad je dao svog prvorođenog sina za otkup čovjecanstva. Ali nemojte se zavaravati. Neće svi preživjeti Harmagedon. Zli će biti uništeni zajedno sa Sotonom i njegovim demonima. " Neće svi koji me zovu gospodine ući u Božje kraljevstvo" " U taj dan ćete reći ali gospodine zar nismo u tvoje ime demone istjerivali i silna djela činili ? A ja ću vam reći :" Nisam vas poznavao!"
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 09:41   #7
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Moje pitanje tebi:

Kako je moguce da Adam koji je kako ti kazes bio savrsen covijek, sagrijesio?
Tako jer je njega i Evu prevario Sotona. A Bog je dao ljudima i anđelima divan dar-- slobodnu volju a ovi su je zlouporabili i pobunili se protiv Boga ! Eto kako su sagriješili.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 09:55   #8
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Pitanje tebi:

Zašto je preko njega,po njemu i za njega sve stvoreno? Zašto takvo jedno neobično izdvajanje jednog stvorenja /Krista/? Zašto otkupljenje preko Krista? Zašto je Krist stekao takvo povjerenje i sposobnost? Zašto i druga stvorenja nisu stvorena tako savrena i poslušna kao Krist pa pada u grijeh ne bi niti bilo?
Zašto mi trpimo zbog neposlušnosti adama i eve? Nije li njihov grijeh njihov problem a naš grijeh naš problem? I tako to.... ti kaza da znaš....
Zato jer su Bog i Isus bili zajedno milijardama godina i razvili poseban odnos i Isus je poprimio osobine i kvalitete Boga i Bog je sam rekao da mu je on po volji i bio mu je vjeran. Zato je zasluzio poseban status. Isus Krist ce nam biti kralj u raju na zemlji zapravo meni i pravim krscanima vec je sad kralj. Vlada na nebu od 1914 godine po nasem zemaljskom vremenu a uskoro ce vladati i na zemlji i zlo ce biti unisteno.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:18   #9
"Sve je lako kad si gl.."

Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tako jer je njega i Evu prevario Sotona. A Bog je dao ljudima i anđelima divan dar-- slobodnu volju a ovi su je zlouporabili i pobunili se protiv Boga ! Eto kako su sagriješili.
Kako ti to lako i jednostavno odgovaraš...ma milina. Bakunjin te lijepo pita kako je moguće da savršeni čovjek bude prevaren. Samo nesavršen može biti prevaren.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:19   #10
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Pisano je: " Teško onom tko ne vjeruje dok ne vidi."
gdje?
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:24   #11
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
gdje?
U BIBLIJI ! Ajde ti lijepo pročitaj Bibliju-Božju riječ pa ćemo onda raspravljati argumentirano i razumno.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:26   #12
A ja sam radio noćnu smjenu 12 sati i idem na spavanje. Laku noć. Čujemo se kad se probudim.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:29   #13
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
U BIBLIJI ! Ajde ti lijepo pročitaj Bibliju-Božju riječ pa ćemo onda raspravljati argumentirano i razumno.
Ako ti meni napišeš koji je to stih, onda ću te pozvati da mi održiš Biblijski tečaj.
Ako ne nađeš taj stih, onda si lažac.
Može?
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:33   #14
Praedicatore,zašto su jehovini svjedoci neznalice pa ovo ne razumiju?

Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Zato jer su Bog i Isus bili zajedno milijardama godina i razvili poseban odnos i Isus je poprimio osobine i kvalitete Boga i Bog je sam rekao da mu je on po volji i bio mu je vjeran. Zato je zasluzio poseban status.
"Prvi pa muški" a mi svi ostali kopilad griješna. Čudno,zar ne? To samo govori da nas je sve mogao stvoriti savršene kao i Isusa?


Quote:
Isus Krist ce nam biti kralj u raju na zemlji zapravo meni i pravim krscanima vec je sad kralj. Vlada na nebu od 1914 godine po nasem zemaljskom vremenu a uskoro ce vladati i na zemlji i zlo ce biti unisteno.
Nije li Krist suvladar Neba od samog početka stvaranja;zar ne piše da je preko Krista,po Kristu i za Krista sve stvoreno!? Ne kaže li Pavao da sve stvoreno u Kristu ima svoje postojanje!? Da li to ne znači da je od početka Krist suvladar sveg postojanja? Ne piše li da je Krist "zdesna Ocu" na prijestolju? Nije li kralj onaj koji je na prijestolju?
Ili je tebi važnija suluda idejna konstrukcija jehovinih svjedoka da je Krist zakraljevao tek 1914. godine? Čemu služi tvoj mozak? Da ti Raselova banda određuje što ćeš vjerovati?

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 01.09.2012. at 10:51.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:41   #15
ćutati ili odgovoriti pitanje je sad...

Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
U BIBLIJI ! Ajde ti lijepo pročitaj Bibliju-Božju riječ pa ćemo onda raspravljati argumentirano i razumno.


" Teško onom tko ne vjeruje dok ne vidi."
Molim te "ko dragog boga" da mi pokažeš gdje to piše to u bibliji. Ima jedna izjava "Blago onima koji vjerovaše a ne vidješe" ali to nije to što ti tvrdiš.

Zašto kriteriji nisu isti za sve: Toma nevjerni nije htio povjerovati u Isusa dok nije vidio rane na dlanovima!?

Ja sam te zamjetio kao veoma pametnog čovjeka sposobnog propovjedati božiju riječ pa se nadam da ćeš odgovoriti na moja pitanja!?
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:59   #16
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tako jer je njega i Evu prevario Sotona. A Bog je dao ljudima i anđelima divan dar-- slobodnu volju a ovi su je zlouporabili i pobunili se protiv Boga ! Eto kako su sagriješili.
Kako mozes pogrijesiti ako si savrsen? Tko je stvorio Sotonu? Sto je taj Sotona radio u Edenskom vrtu?
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 11:09   #17
Dobro je kad covijek.propitkuje tudju vjeru i uvjerenja jer tada propitkuje i svoja. Znaci da nije arogantan. Dajmo mu da se naspava po mozda dobijemo odgovore. ;-)
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 12:49   #18
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Dobro je kad covijek.propitkuje tudju vjeru i uvjerenja jer tada propitkuje i svoja. Znaci da nije arogantan. Dajmo mu da se naspava po mozda dobijemo odgovore. ;-)
Ova tvoja pitanja ništa ne propituju, samo pokazuju da ne poznaješ najosnovnije stvari o onome o čemu si došao raspravljati. Odgovore na pitanje odakle zlo na svijetu i tko je stvorio Sotonu naći ćeš u udžbenicima katoličkog vjeronauka za osnovnu školu.
Digging Bill86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 13:06   #19
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tko mi može odgovoriti na to pitanje ?
Najodvratniji religijski smišljeni lik svih vremena. Ne znam ima li goreg propovjednika, koji bi cijele gradove u vječiti pakao bacao "s plačem i škrgutom zubiju".
Naprosto ogavan lik. Ima i nekih dobrih izreka, ali svo dobro pada pod vječnim ognjenim jezerom i apokaliptičnim Isusovim povratkom "kao u doba Noe".
Dawkins se vrlo negativno izrazio glede Isusova Oca Jahvea, no Sin mu je još mnogo gori.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 13:09   #20
Quote:
Digging Bill86 kaže: Pogledaj post
Ova tvoja pitanja ništa ne propituju, samo pokazuju da ne poznaješ najosnovnije stvari o onome o čemu si došao raspravljati. Odgovore na pitanje odakle zlo na svijetu i tko je stvorio Sotonu naći ćeš u udžbenicima katoličkog vjeronauka za osnovnu školu.
Recimo da sam davno zavrsio osnovnu skolu i da nemam te udzbenike pri ruci pa eto tebe usrdno molim da mi to kao potpunom laiku objasnis. Takodjer je moguce da uopce nisam katolik. Mozda uopce nisam ni krscanin. Posto su tebi ta pitanja jasno i nedvosmisleno odgovorena molim te da mi ih na jednak nacin preneses. ;-)
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.