Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 19:25   #4541
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ima onih raznih krema za oblatne, ako ti je to zanimljivo. Npr. čokoladna, od limuna, karamel krema.. Ako si za nešto takvo, nakeljim ti.
Neki rade i rolade od oblatne, ali mislim da ti je lakše ovo di se samo mažu kremom.
Da, molim te stavi recept/link za te kreme.

Moj najdrazi kolac ili je to keks s oblatnama je onaj s przenim secerom i orasima ali ja to nikada nisam radila sama. Plus cini mi se da je to za nekakva slavlja i slicno a ne za ovako za svaki dan, no ako imas i to stavi. Na netu je stotinu recepata ali naravno kako znati koji je pravi.
Nicki is offline  
Old 31.03.2017., 07:27   #4542
Na kraju sam napravila dvije verzije. Za žene nešto kao salatu s piletinom, za dečke drugo meso a la lo mein. Čak sam im i nešto s kikirikijem uspjela podvalit i pojeli su, a inače ne vole ništa osim onog što su im mame kuhale

Hvala svima na savjetima
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 31.03.2017., 10:03   #4543
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3632

Nakon ovog gore ohladim ga do kraja da postane konzistencije kukuruznih žganaca, narežem 2 cm debele šnite, premažem ih maslinovim uljem i prepržim ih na gril tavi.

U juhu ili temeljac možeš tijekom pripreme dodati različite dodatke ovisno uz što ćeš ga poslije servirati. Ja sam dodavao suhe vrganje kad sam htio napraviti prilog za uz divljač ili komadiće šparoga i ispao je izvrstan prilog uz boškarina na šug, a možeš zadnjih deset minuta u amaranth dodati par žlica miksane blanširane koprive i medvjeđeg luka i dobiješ zelene "žgance" kao zanimljivi prilog uz ribu.
Tnx.



Ja se isto pridružujem žicanju recepata za oblatne. Imam doma kore koje me gledaju mjesecima, mislim da ću sada za Uskrs nešto napraviti s njima da ih potrošim.
Radila sam po nekom bakinom receptu one karamel, al brate mili kuhala sam mlijeko jedno 4-5 sata dok se nije reduciralo, ako netko ima nekakav trik da se ne nakuhava toliko ja bi mu bila zahvalna. Znam da se kondenzirano mlijeko može kupiti, ali ne bi kupovno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 31.03.2017., 10:45   #4544
Hvala svima na pomoći.

Predjelo je bilo - šparge sa malo gorgonzole zamotano u pršut
Šparoge prethodno skuhane
Završno složeno u vatrostalnu keramičku zdjelu, kratko zapečeno, posipano parmeanom

Brancini punjeni tankom kriškom viljamovke kruške, obloženo sve krumpirima i lukom. Zalijano vinom - pošip i maslinjakom

Poslije pauze kulen slavonski i tri vrste sira, uz cheri rajčice
Gregorjanec is offline  
Old 31.03.2017., 10:47   #4545
Svi zadovoljni!
Gregorjanec is offline  
Old 05.04.2017., 00:40   #4546
Je li tko radio ovaj kolac/tortu (recept ima i na gastro.hr): http://zdravakrava.24sata.hr/hrana/z...acebook+status
Po slici izgleda kao da ostane dijelom nepecena sredina tj da kad se ubode cackalica ona ne izadje ful suha ali sve je od jedne smjese pa mi malo cudno...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 05.04.2017., 00:47   #4547
Po recepturi je slično onome što je garga jednom stavila, pravio sam i ja, i bilo je super, samo što ondje nije bilo ovog sirovog dijela. Ovako kako je prikazano na slici gdje si linkala mi se baš i ne sviđa
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 05.04.2017., 00:57   #4548
Fotka je samo preuzeta sa stocka koliko vidim.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 05.04.2017., 07:55   #4549
na fotki je sredina "sirova" jer su to jabuke, tj. vjerojatno se slagalo tijesto-jabuke-tijesto, a ne sve pomiješano kak piše u receptu.
gargamišamel is offline  
Old 05.04.2017., 19:26   #4550
Imam problem. Ploča špahera mi je danima na popravku i imam samo pečnicu. Molim recepte za jela iz pečnice poput bosanskog lonca jer nam pečeno meso na razne načine izlazi na uši.
__________________
nenadjebivo zajebana
domenika is offline  
Old 05.04.2017., 19:28   #4551
Za početak napravi lazanje
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 05.04.2017., 20:30   #4552
Quote:
domenika kaže: Pogledaj post
Imam problem. Ploča špahera mi je danima na popravku i imam samo pečnicu. Molim recepte za jela iz pečnice poput bosanskog lonca jer nam pečeno meso na razne načine izlazi na uši.
Pa to je lako. Sve slozence s rizom, mljevenim mesom, grahom mozes raditi u pecnici pogotovo ako imas nesto kao duch oven posudu ili slicno. Znam da za lazanje ili neke od slozenaca treba prvo ispirjati meso, kapulu i slicno, no zasto ne probati nesto drugo?
Sarmu recimo, bilo sto sto mozes krckati na sporetu mozes i u pecnici.
Nicki is offline  
Old 05.04.2017., 20:33   #4553
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ima onih raznih krema za oblatne, ako ti je to zanimljivo. Npr. čokoladna, od limuna, karamel krema.. Ako si za nešto takvo, nakeljim ti.
Neki rade i rolade od oblatne, ali mislim da ti je lakše ovo di se samo mažu kremom.
Gipsy je zaboravila na moje oblatne i kreme.

Dok cekam(o) ima li netko provjereni recept za figaro mislim da se zove krema od przenog secera i oraha? Nikad to nisam ranije radila, bojim se da mi ne zagori secer, ali obozavala sam to jesti.
Nicki is offline  
Old 06.04.2017., 11:53   #4554
Nisam zaboravila nego sam na putu. Nemam bakinu bilježnicu sa sobom. Vraćam se kasno večeras pa sutra nakeljim sve redom.
Gipsyqueen is offline  
Old 09.04.2017., 08:14   #4555
Quote:
domenika kaže: Pogledaj post
Imam problem. Ploča špahera mi je danima na popravku i imam samo pečnicu. Molim recepte za jela iz pečnice poput bosanskog lonca jer nam pečeno meso na razne načine izlazi na uši.
Burek, krumpiruša, musaka, francuski krumpir, pole, pizza, složenac od graha (tipa sloj luka, sloj graha, može i sloj krmenadla, pa opet sloj luka, sloj graha), zapečene tjestenine di nejde bešamel, pohane punjene paprike sirom.. Evo onako na brzaka, google pomaže isto..
samting is offline  
Old 11.04.2017., 19:08   #4556
Kreme za oblatne

Čokoladna

3 jaja
150g šećera
100g čokolade
200g maslaca
par žlica ruma

Jaja, šećer i čokoladu tucite na pari. Miješajte i kad se smjesa počne zgušnjavati maknite s pare i ostavite da se hladi.
Pjenasto umutite maslac pa umiješajte u čokoladnu kremu i dodajte rum. Premazujte listove i stavite hladiti pod opterećenjem. Ako želite, prije rezanja kolač prelijte čokoladnom glazurom.

Limun

Tucite 200g šećera, 1 vanil šećer i 6 žumanjaka, da bude pjenasto. Dodajte koricu i sok 1 neprskanog limuna. Kuhajte na pari i zatim ohladite. U to dodajte 250g maslaca istučenog s 50g šećera u prahu. (Ja u ovo dodajem još korice limuna, a ponekad i malo kokosa.)

Karamel oblatne s orasima baka radi isto ovako, očito je prastari recept - http://recipeci.com/staverka-karamel...orasima/20611/

Ima i ova Dlapekina varijanta s karamelom - https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=4457
Gipsyqueen is offline  
Old 11.04.2017., 20:39   #4557
Hvala ti puno! Mislim da cu napraviti ove karamel oblatne.
Nicki is offline  
Old 11.04.2017., 21:25   #4558
Nema na čemu. Ja sam mislila da sam neki dan zakeljila, ali očito mi post nije prošao.
Gipsyqueen is offline  
Old 11.04.2017., 21:53   #4559
sad bum i ja morala napravit te oblatne. đipsa, koliko oblatni koristiš za čokoladnu kremu? to sve strpaš između dvije ili slažeš sve iz pakiranja?
imaju li neke dobre za kupiti ili je to sve isto, žilavo kad omekša?
gargamišamel is offline  
Old 14.04.2017., 22:46   #4560
Pitanje,da li je itko od vas pripremao artičoku ako da,kako?
tirkizno is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.