Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 14:40   #1221
Zašto Bog dopušta patnje ?

Zato jer ne postoji u smislu osobe ili bića koje bi imalo nešto dopuštati ili ne dopuštati.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:18   #1222
dopuna

Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Zašto Bog dopušta patnje ?

Zato jer ne postoji u smislu osobe ili bića koje bi imalo nešto dopuštati ili ne dopuštati.
mozda bi samo dodao i da neide po zaslugama ? ako netko pati ne znaci nuzno da je zasluzio patnje,kaj ne
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 13:59   #1223
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
mozda bi samo dodao i da neide po zaslugama ? ako netko pati ne znaci nuzno da je zasluzio patnje,kaj ne
Upravo tako
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:04   #1224
Zato što je uništenje dio procesa stvaranja i širenja, a to svemir stalno radi, a svemir je indiferentan prema svima i svemu i ne može se baviti trivijalnim pitanjima tipa ko je šta zaslužio a ko nije.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:45   #1225
Quote:
tom-m kaže: Pogledaj post
Zato što je uništenje dio procesa stvaranja i širenja, a to svemir stalno radi, a svemir je indiferentan prema svima i svemu i ne može se baviti trivijalnim pitanjima tipa ko je šta zaslužio a ko nije.
Ne bi ni sam bolje rekao u tako malo riječi.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:06   #1226
Zato što ti je Bog odnosno Svemir dao punu slobodu nad tvojim životom. Ti si tu sam za sebe da se pobrineš oko svojih osjećaja i ostalog. Možda jednom i shvatimo zašto smo u nekim trenutcima patili, a nismo zaslužili. Ja kad sam imao neke gadne situacije u određenom roku vremena sam otišao na tri puta bolje mjesto/poziciju u svome životu. I onda sam tek prvi puta shvatio da to za mene u neku ruku i nije bila patnja, nego su mi se vrata otvarala za puno bolje stvari. Ako sami ne istražujemo zašto je to tako i zašto baš mi nekad, nitko drugi za nas neće...i naravno, možda nikad ne dobijemo odgovor. But im happy... Shvatio sam...
ĐES-Man Đii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:02   #1227
"Prava sreća leži u Jednoti; gde god je dvojnost, tu je i nevolja.
Nije svaka patnja loša. Kada vodi večnoj sreći odsustva želja, treba je smatrati prerušenim blagoslovom. Ljudi bi na fizičku i psihičku patnju trebalo da gledaju kao na darove od Boga. One nam daju lekcije o uzaludnosti prolaznog, i o suštinskoj vrednosti večnog. Stupnjevi doživljaja blaženstva razlikuju se u skladu sa srazmernim iskustvom patnje. Prava sreća, koja dolazi kroz realizovanje Boga, vredna je svih fizičkih i psihičkih patnji u univerzumu. Tada sva ta patnja kao da nikada nije ni postojala.

Ne obeshrabrujte se i ne uzrujavajte kada se nesreća, maler ili nedaće sruče na vas. Zahvalite Bogu, jer vam je time pružio priliku da primenite uzdržavanje i steknete duhovnu snagu. Onaj ko je stekao sposobnost mirnog podnošenja nedaća nesumnjivo može da stupi na duhovni Put.

Muškarac ili žena, bogataš ili siromah, veliki ili mali - svi su podložni nekoj vrsti patnje. Olakšanje od svake vrste patnje je u nama ukoliko se potrudimo, u svim okolnostima i u ma kojem društvenom položaju, da pošteno mislimo, da pošteno postupamo i da pošteno živimo. Kada ispoljimo svesrdnu veru u Boga, biće nađeno olakšanje."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:44   #1228
razlog za patnju je lako shvatiti, ali je patnju teško podnositi sa stoičkim mirom...
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 01:40   #1229
Zašto Bog dopušta patnje?
Jer nam je dao slobodnu volju(a ona vuče jako puno toga sa sobom),čemu takvo glupo pitanje?
__________________
I like being alone. At least, I convince myself that I'm better off that way. And then I met someone at a psychiatric hospital of all places. She changed me. And then she left. We're better off alone. We suffer alone. Doesn't matter if you're a model husband, or father of the year. Tomorrow will be the same for you.
Minion85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 03:33   #1230
Čemu tako glupi odgovor?
wwiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 03:48   #1231
Zašto Bog dopušta patnje? Ako je Jehova Bog svemoćan, pun ljubavi, mudar i pravedan, zašto u svijetu ima toliko mržnje i nepravde? Jesi li si ikada postavio ta pitanja?

Pa možda zato što Bog uopće ni ne postoji lol. Ovo je priča za naivne.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 05:22   #1232
Zato sto ne postoji.

Nema na cemu.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:26   #1233
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Zašto Bog dopušta patnje? Ako je Jehova Bog svemoćan, pun ljubavi, mudar i pravedan, zašto u svijetu ima toliko mržnje i nepravde? Jesi li si ikada postavio ta pitanja?

Pa možda zato što Bog uopće ni ne postoji lol. Ovo je priča za naivne.
Možda za to nije kriv Bog, već način na koji koristimo dobivenu slobodnu volju.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:04   #1234
Dragi Yakuzza ja stvarno nemogu shvatiti taj tvoj sklop vrijednosti.Do koje granice se ide sa opravdavanjem boga i krivljenja svega na slobodnu volju.Pa koji dobar bog može dopuštat sve šta se događa na zemlji.Jebote pa otmu malo dijete muče ga siluju ubiju i zakopaju u šumi.
Demone i takve stvari taj mali netreba ni zamišljati,zasigurno da je tom djetetu bilo gore od svih strašnih crkvenih priča zajedno.
I kakav čovjek onda moraš bit da ideš opravdavat tako nešto.I kakav se dobar bog nebi upleo u to i rekoa ovo je stvarno prevršilo svaku granicu šta su neki od ovih mojih idiota sposobni napravit,ipak sam sfušo kad sam stvorio čovjeka i trebo bi ja to popravit.
Daj mi objasni.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 15:21   #1235
problem je ovdje religijski odmah u samom startu
Bog ... čiji bog ? od kojeg plemena, od čije religije ? iz čije povijesti ?

uzimati židovskog boga kao jedno jedino je idiotizam, a to sto su vas odgajali da je to jedno jedino ... to je vaš problem
povijest diktira drukcije cinjenice

mozda je "bog" laprdalo koje je samo "protutnjalo", "stvorilo" i "otišlo"
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:30   #1236
Pa zato bi baš od ovih religijskih/duhovnih fanova jednom volio čut: da,vjerujem u boga i seruckam zato šta sam pička i bojim ga se i bojim se kazne i zato bi ga opravdavo u bilo kojem slučaju,a ti proljeće misli šta hoćeš tvoj problem.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:41   #1237
sumnjam

Quote:
Minion85 kaže: Pogledaj post
Zašto Bog dopušta patnje?
Jer nam je dao slobodnu volju(a ona vuče jako puno toga sa sobom),čemu takvo glupo pitanje?
mislim da slobodna volja u tom smislu ne postoji !? određeni smo mjestom rođenja genetikom okolinom itd.
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:06   #1238
mislim da tri teze rješavaju pitanje patnje: ona o slobodnoj volji, o reinkarnaciji (i karmi) i o duhovnoj evoluciji
__________________
This is the way
angrif is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:09   #1239
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
mislim da slobodna volja u tom smislu ne postoji !? određeni smo mjestom rođenja genetikom okolinom itd.
najjače mi je kada netko kaže da životinje nemaju dušu i da se vode samo nagonima i genetikom. a sa čime se onda većina nas vodi u 99% životnog puta?

ukratko, slažem se da je jako puno toga zadano u životu i da samo vrlo rijetki nadilaze ta zadana ograničenja..a i onda uz dosta sreće/truda
__________________
This is the way
angrif is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:28   #1240
Quote:
angrif kaže: Pogledaj post
mislim da tri teze rješavaju pitanje patnje: ona o slobodnoj volji, o reinkarnaciji (i karmi) i o duhovnoj evoluciji
Šteta što su sve tri pogrešne, a pitanje besmisleno...
alfabet321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.