Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 12:02   #21
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Misliš zapadna Njemačka ? Šta je bilo sa drugom polovicom u tom razdoblju ?

Moral napušten ? Kad je to postojao, da nije u srednjem vijeku za vrijeme križarskih ratova ?

Nove vjere ? Postojalo je i prije 20.st, tisuće vjera, a postoji i danas i kakve to veze ima i s čim ?

Uuuuu inflacija, recesija gdje ti je ona iz 1930 ? Gdje su ti one prije toga kad se išlo trbuhom za kruhom u Amerike ?

Otpadništvo od vjere ? Misliš ono kada se prije toliko voljelo Boga da su ljudi paljeni na lomačama, vodili se ratovi u Božje ime, provodila se inkvizicija i slično ? Neš' ti odmetništva danas.

A zašto se uopće uzrujavaš?
I prelaziš u ofenzivni način rasprave?

Alois Irlmaier je predviđao zbivanja nakon WW II a ne prošla vremena..Što znači od g 1945 nadalje..
Pa ako ti smatraš da je pogriješio,dobro je za tebe.
Nitko te ne tjera da vjeruješ tome.
Najmanje ja osobno...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:10   #22
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Negdje si spomenula srpanj o.g.- što bi se tada "trebalo" dogoditi?
Nije on upad Rusa u Evropu označio kao srpanj,već kao mjesec u kojem zrije žito.Obzirom u kojem je dijelu Evrope živio i kada tamo dozrijeva žito,nameće se zakjučak na srpanj.
No obzirom na trenutnu situaciju odnosa Rusa i Zapada,ne može se isključiti da bi to mogla biti ova godina.No to je isključivo moja interpretacija.
Naime u ovom dijelu svijeta gotovi svi veliki ratovi nisu počinjali zimi..dakle ako se ne dogodi do rujna o.g. nije se odnosilo na 2015 g.
Osobno smatram da Rusi u stvari ne žele započeti WWW III,ali Zapad ih manipulacijama i izazivanjem doslovno tjera na to.
PS pogledaj uvodni post,a na ovo si vjerojatno mislila..https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2819
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:31   #23
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Rođen 1895 umro 1959,nijemac koji je preživio oba svjetska rata.
Ovdje ću u slobodnom ....
Stvar sa svim tim predviđanjima je da se mogu interpetirati na sto načina, a od hrpe onoga kaj napišu, prema teoriji velikih brojeva nešto se i dogodi. Tako da onak, dobro je za zabavu.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:39   #24
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
Stvar sa svim tim predviđanjima je da se mogu interpetirati na sto načina, a od hrpe onoga kaj napišu, prema teoriji velikih brojeva nešto se i dogodi. Tako da onak, dobro je za zabavu.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:42   #25
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

A zašto se uopće uzrujavaš?
I prelaziš u ofenzivni način rasprave?
Ne uzrujavam se nego ne mogu vjerovati da ljudi nemaju logike na ovom pdf-u.

Jeli taj išta točno napisao ? Nije.

Postoji li datum u njegovim predviđanjima tipa 11.9.2001. ?

Ne postoji, stoga nije nikakav vidovnjak nego šarlatan i zabavljač neukih narodnih masa koji koristi događaje koje svaki iole pametan čovjek može utvrditi da će se događati ali se pritom koristi takav način pisanja da to ostaje na slobodnu interpretaciju toga što je pisac htio reći. I onda danas u 2015. imamo temu na internetu u kojoj ti tvrdiš da je on nešto predvidio....nije on ništa predvidio.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 16:58   #26
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ne uzrujavam se nego ne mogu vjerovati da ljudi nemaju logike na ovom pdf-u.

Jeli taj išta točno napisao ? Nije.

Postoji li datum u njegovim predviđanjima tipa 11.9.2001. ?

Ne postoji, stoga nije nikakav vidovnjak nego šarlatan i zabavljač neukih narodnih masa koji koristi događaje koje svaki iole pametan čovjek može utvrditi da će se događati ali se pritom koristi takav način pisanja da to ostaje na slobodnu interpretaciju toga što je pisac htio reći. I onda danas u 2015. imamo temu na internetu u kojoj ti tvrdiš da je on nešto predvidio....nije on ništa predvidio.
O bilo čijoj logici,a osobito pameti teško ćeš ti suditi na osnovi svoje vlastite pameti.
Svaki iole pametan čovjek(da te citiram)neće ad hoc bilo koga optužiti da nije pametan.
Jesi li stvarno uvjeren da si ti pametniji napr od mene?
Da znaš i razumiješ više od bilo koga drugog tko nije tvog mišljenja?
Jesi li možda pogledao predloženi dokumentarac Njemačke TV?
JA JESAM,pa kako govorim njemački,vrlo sam pažljivo slušala i čitala prikazane još uvije postojeće dokumente.
Irlmaier nije bio zabavljač masa,čak ga je njemački strogi sud oslobodio epiteta šarlatana.
A jesi li se ikada zapitao,kakve bi posljedice imalo da su veliki vidovnjaci pisali točne datume i točna imena ljudi?
Jesi li u stanju,zamisliti kakve bi to imalo posljedice?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 03.06.2015. at 17:09. Reason: tipfeler
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 20:38   #27
Nisam se htio vise mijesati u raspravu, ali mislim da ovdje treba nesto razjasniti:
Netko ovdje je napisao da je Alois Irlmaier sarlatan i zabavljac neukih narodnih masa. Alois Irlmaier se radi takve optuzbe nasao i pred sudom, ali ga je sud oslobodio te otpuzbe (Suedost Kurier 11.Juni 1947).
Sam Alois Irlmaier je pred kraj zivota svoje sposobnosti smatrao teretom, previse ljudi je trazilo njegovu pomoc.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 08:09   #28
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Nisam se htio vise mijesati u raspravu, ali mislim da ovdje treba nesto razjasniti:
Netko ovdje je napisao da je Alois Irlmaier sarlatan i zabavljac neukih narodnih masa. Alois Irlmaier se radi takve optuzbe nasao i pred sudom, ali ga je sud oslobodio te otpuzbe (Suedost Kurier 11.Juni 1947).
Sam Alois Irlmaier je pred kraj zivota svoje sposobnosti smatrao teretom, previse ljudi je trazilo njegovu pomoc.

Da.
mio8
Kod svih rasprava najveći problem su ljudi koji nikada nisu sebi dali truda da pođu za izvornim informacijama.Još shvačam one koji ne govore i ne razumiju materinji jezik određenog vidovnjaka ili proroka,jer samo tako bi trebalo čitati i pokušati tumačiti tj shvatiti.
Pa ako su takvi prisiljeni služiti se prevodima,(a često ne čitaju niti to,već su sebi dali pravo da sve znaju bolje od bilo koga drugoga, a njihova mišljenja su alfa i omega)nikada ne bi smjeli zaboraviti da prevod nije original.Da već jedna jedina riječ slobodno prevedena,u sebi sadrži tumačenje prevoditelja.I nikada ne zaboraviti da se iz bilo kojih razloga,nateže,rasteže i namjerno iskrivljuje bilo kakav uvid u predviđanja budućnosti.
Možda si primijetio da sam u uvodnom postu napomenula da je moj prevod: slobodan prevod.To znači da nije doslovan,već smisleno prilagođen hrvatskom jeziku,tako da se ne izgubi ono što je Irlmaier rekao.
Ovdje na ovom forumu,najbolji je primjer tema o Nostradamusu.
Nekoliko forumaša se dalo na ozbiljno prevođenje i tumačenje katrena,a uz svaku je i original.
Kad su ti forumaši odustali,iza njih se nagomilala hrpa toliko neobjektivnih,zapravo krajnje glupih tumačenja,da je to za imalo ozbiljnog čovjeka nečitljivo.
Nitko od tih naknadnih komentatora nije si ni dao truda,pročitati prethodna tumačenja tj postove.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 12:07   #29
Amary, upravo tako.
Ali sa izjavom od SinnFein se slazem (post broj 25):
"Jeli taj išta točno napisao ? Nije."
Stvarno nista tocno nije napisao, jer koliko je meni poznato on svoja vidjenja nije pisao, pricao ih je ljudima.

Ako jos nekoga zanima, sta je rekao u vezi "slijedeceg velikog rata":
-nece dugo trajati, uvijek je spominjao broj 3 (3 dana? 3 tjedna? 3 mjeseca?), nije tocno vidio, ali je rekao da je siguran da ce jos prije zime zavrsiti.
-4 udarna klina je vidio u evropi (1 preko balkana/Beograda za Italiju i 3 u Njemackoj prema zapadu)
-Proljece prije velikog rata ce neuobicajeno rano poceti.

Jos je mnogo vise spominjao, i "kutije za cigarete" sa cime ce ljudi razgovarati i sa njima se i igrati.
Za neuku narodnu masu bi to mogao biti smartphone, a za posebnu skupinu ljudi opet neka glupa izjava sarlatana.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 14:13   #30
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Amary, upravo tako.
Ali sa izjavom od SinnFein se slazem (post broj 25):
"Jeli taj išta točno napisao ? Nije."

Stvarno nista tocno nije napisao, jer koliko je meni poznato on svoja vidjenja nije pisao, pricao ih je ljudima.



Je i neki od njih su još uvijek živi s dobrim sječanjem...

No SinnFein je mislio da ništa od toga što je Irlmaier vidio nije točno..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 14:15   #31
taj isti ko ona baba vanga
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 21:11   #32
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
taj isti ko ona baba vanga
O da, oboje su u istom stanju: pokojni!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 01:06   #33
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A jesi li se ikada zapitao,kakve bi posljedice imalo da su veliki vidovnjaci pisali točne datume i točna imena ljudi?
Jesi li u stanju,zamisliti kakve bi to imalo posljedice?
Njihova laprdanja bi imala smisla i neosporive dokaze ?

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
.

No SinnFein je mislio da ništa od toga što je Irlmaier vidio nije točno..
Irlmaier nije ništa ni vidio, prije da je bolovao od neke psihičke bolesti ako mu se išta priviđalo.

Jer da je nešto vidio, znao bi napisati nešto i specifično.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 07:28   #34
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Njihova laprdanja bi imala smisla i neosporive dokaze ?



Irlmaier nije ništa ni vidio, prije da je bolovao od neke psihičke bolesti ako mu se išta priviđalo.

Jer da je nešto vidio, znao bi napisati nešto i specifično.


Pa otprilike jednako kao i tvoja!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 11:00   #35
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Zbilo se je zbilo.
Ovisi iskljucivo o tome kako interpretiras dogadjaje. Ova predvidjanja nisu zapravo nista specificno vec ono sto ti zdrav razum nalaze da ce se dogoditi. Kao da ja sada predvidim da cemo imati aute koji lete, lijekove za trenutno neizljecive bolesti, da ce netko rijesiti neki od milenijskih problema (matematika), da ce biti jos ratova, da ce biti kriza... Pa naravno da ce se to sve dogoditi. To ti nalaze zdrav razum, ne znaci da si zbog toga vidovit. Da je nesto bas precizirao onda bi mogli pricati o tome da je vidovnjak.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
razorena Njemačka nakon WW II već u 60-tima se počela strelovito oporavljati,a krajem tog desetlječa armije gastarbeitera počele su slijevati tamo.
Njemačka je bila skoro 3 desetljeća obečani raj.
Pa logika ti nalaze da ce zemlja kao Njemacka jednom u buducnosti (od trenutka kada je on to predvidio) postati pozeljna gastarbajterima. Za to definitivno ne trebas biti vidovit.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ako ti nisi uočio odpadništvo od vjere(kršćanstvo,osobito rimokatoličko,na koje Alois i mislio))ja jesam.
Opet ovisi kako to interpretiras. Ti jesi, ali je statisticka cinjenica da se broj katolika u svijetu povecava, evo ti tocan podatak - u 2013. je svjetsko pucanstvo naraslo za 1%, a broj katolika za 2%. I dalje broj katolika raste od tada. Dakle to je promasio.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da malo pogledaš po netu i nađeš kakve sve nove vjere su osvanule,koliko se proširio islam...
Prvo si napisala odpadnistvo od vjere - Islam je takodjer vjera, tako da ne znam zasto spominjes to. No u svakom slucaju, cak i ako se fokusiras na katolike opet je covjek ocito u krivu jer ga sama statistika demantira.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Moral,tradicija,napušteni.
Bas i ne, pogotovo ne u tom generalnom kontekstu. Zapad je mozda trenutno u tom po pitanju tradicije malo napusteniji i to je sve. Moral napusten? Kada je moral uopce i postojao ako cemo tako? Dakle opet je tu sve onak - ovisi kako si sama protumacis te stvari.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Inflacija/recesija u Evropi su svakim udarom sve gori i sve više posljedica iza njih,za narode./države.
Pa je, ali za to opet ne treba biti vidovnjak vec ekonomski analiticar. Dakle, to je opet onako - zdravorazumski zakljucak.

Daj nam neka njegova predvidjanja gdje je nesto konkretno precizirao, a ne ovakve stvari koje se mogu tumaciti kako kome odgovara.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 13:01   #36
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Daj nam neka njegova predvidjanja gdje je nesto konkretno precizirao, a ne ovakve stvari koje se mogu tumaciti kako kome odgovara.

Unaprijed se izvinjavavam sto se mijesam, ali ako ne smeta, ja bi vam nesto napisao gdje je konkretno precisirao:
Danas 85-godisnji Alfred P. je poznavao Irlmaiera od 1950-1959 godine. Jednog ljetnog dana 1950. godine Alfredu je dosao znanac kojem je ukradena svinjska polovica i zamolio da ga u nedelju odveze do jednog covjeka kojeg poznaje, on ce mu znati reci kuda je nestala polovica. Skupa sa drugim ljudima ispred kuce Irlmaiera su cekali i skupina americkih vojnika sa vojnom policijom i prevodiocem. Bila je to pratnja jednog americkog generala iz Heidelberga.
Uglavnom, Irlmaier je prepoznao znanca i amerikancima rekao da taj dan vise ne zeli raditi, neka navrate slijedeci dan. Prevodioc je rekao da su dosli do njega cak iz Heidelberga i pokusao pregovarati, ali Irlmaier je svoje ponovio i dodao "sada krenite u Salzburg, tamo ste ionako krenuli, i sutra dodjite opet".
To prevodioc nije spomenuo, ali nakon Irlmaierovih rijeci su bez rijeci krenuli na put.
Uglavnom, primio je znanca (seljaka) i covjeka koji ga ja vozio (Alfred P.). Kada su sjeli, pitao je seljaka "i sada zelis znati gdje je tvoje meso" a da ovaj to jos nije ni spomenuo. Rekao mu samo "kada se vratite kuci, u ulazu ce stajati covjek u kratkim crnim hlacama i bijeloj kosulji i pitat ce vas "otkud vas dvoje vec dolazite.....", to je taj".
Tada je Alfred P. Irlmaiera vidio prvi put, ali je i on bio radoznao pa ga je pitao neke stvari za sebe. Irlmaier mu je rekao neke stvari koje ce mu se desiti u buducnosti. Bez iznimki mu se sve tako i dogodilo.
Putem kuci se seljak jos par puta pitao dali je moguce da je Irlmaier u pravu.
I da, kada su dosli kuci, stvarno je taj covjek cekao u ulazu i bas to rekao....bio je to seljakov segrt.
Svinjsku polovica je nasao kod segrtove cure.
Znam, prica je malo preduga, ali vec sam dosta skratio.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 13:46   #37
Ovima je sve rekao u detalje a glede EU buducnosti sve nekakve tajne, mozgalice, haiku, itd.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 14:20   #38
Quote:
amary kaže: Pogledaj post


Pa otprilike jednako kao i tvoja!
Ne razumijem ?

Probaj opet argumentirat.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 15:57   #39
ako ja predvidim što ću sutra kuhati, jesam li ja vidovnjak?
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:06   #40
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ako ja predvidim što ću sutra kuhati, jesam li ja vidovnjak?
Apsolutno
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.