Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2006., 15:21   #121
Quote:
violent_femmes9 kaže:
to su ti kilokalorije.

ne znam za cokolino ali 100 kcal su ti recimo dvije jabuke. ili recimo 40 g kruha (to je otprilike 3/4 jedne snite).
pa to je nista onda!
trebala bi vjezbat dva sata da bi to bilo ravnopravno jednom sandwichu npr
uzas
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 19:19   #122
Quote:
hana kaže:
evo ja izvukla ovaj stari topic da vidim jel moj orbitrack laze ili ne laze

daklem
primjer: cca 7 km za 20 min na brzini oko 20 km/h sa pulsom oko 100 (valjda jer ga ne mjerim bas) mi napise da sam potrosila 100 CAL (pise cal a sad je to kilokalorija ili kalorija ili sta neznam)

jel to moguce? i ako je zasto tako malo? pa 100 ima porcija cokolina ili neka vocka?!
Jos kada bi napisala kojim s opterecenjem vjezbas....
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 19:54   #123
ja vozim već nekih 10 dana 500 cal dnevno, 100% sigurno, dakle oko pola sata, brzinom od oko 30 km/h, Koliko kalorija je potrebno da bi smršao jedan kg

visok sam 183 i težak 80 kg, koja bi moja prava težina trebala biti, 15 god

Zna li netko neku dobru hrvatsku stranicu za bodybuilding

ovako, vježbam dosta, kao mali sam bio debeljuco, pa sam sad ostao krupniji, nešto kao Niko kovač

jak sam dosta, mogu napraviti 20-ak sklekova itd., imam snagu, ali želim malo oblikovati tijelo, pogotovo trbuh, dajte mi neku stranicu
nightman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 20:02   #124
Quote:
Feuerfuchs kaže:
Jos kada bi napisala kojim s opterecenjem vjezbas....
a neka srednja recimo, mozda jedan u plus od srednje prema najtezoj
kako se opce racuna potrosnja kalorija?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 20:24   #125
Quote:
hana kaže:
a neka srednja recimo, mozda jedan u plus od srednje prema najtezoj
kako se opce racuna potrosnja kalorija?
Nema tu sada egzaktne formule, naravno postoji nekakva okvirna tabela po kojoj proizvodaci rade izracun koji ti ocitavas na displayu tvog orbitracka.
Bitni faktori su vrijeme voje ces provesti na orbitracku, brzina kojom trcis, stupanj opterecenja i tvoja tezina, sto su ovi faktori veci potrosit ces vise kalorija.
Uostalom isprobaj, vozi jedan dan 30 min s ne znam opterecenjem 8, sutra odvezi 30 min s opterecenjem 9, sljedeci dan s opterecenjem 10 i vidjet ces razliku.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 20:46   #126
Quote:
Feuerfuchs kaže:
Nema tu sada egzaktne formule, naravno postoji nekakva okvirna tabela po kojoj proizvodaci rade izracun koji ti ocitavas na displayu tvog orbitracka.
Bitni faktori su vrijeme voje ces provesti na orbitracku, brzina kojom trcis, stupanj opterecenja i tvoja tezina, sto su ovi faktori veci potrosit ces vise kalorija.
Uostalom isprobaj, vozi jedan dan 30 min s ne znam opterecenjem 8, sutra odvezi 30 min s opterecenjem 9, sljedeci dan s opterecenjem 10 i vidjet ces razliku.
ali na opterecenju 8 cu proc mozda 5 km za pol ure a na opterecenju 3 cu proc 10 km za pol ure... sta nema i ta km-taza neku vezu?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 21:10   #127
Quote:
hana kaže:
ali na opterecenju 8 cu proc mozda 5 km za pol ure a na opterecenju 3 cu proc 10 km za pol ure... sta nema i ta km-taza neku vezu?
Komad jebemu citaj malo sto pise.
Kilometri su vezani uz brzinu ako ti je brzina uvijek ista neovisno o opterecenju uvjek ces za jednako vrijeme prijeci isti broj km.
Znaci uz istu brzinu, isto vrijeme i istu tezinu a vece opterecenje, ces potrositi vise kalorija.
Isto tako ako su ostali faktori isti a vjezbas duze vrijeme potrosit ces vise kalorija, ili ako imas vecu brzinu uz isto vrijeme i opterecenje.
Jel kuis sada?
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 21:11   #128
Ne znam koliko ce vas ovo utjesit, al svejedno cu napisat.

Prije mora, tj. proslog ljeta, zbog sjedenja i bureka(mostly ) sam dosao sa jedno 73 kile na 80-81. Brijem u nekih 3 mjeseca da sam to uspio
Odlucio sam ic trcat jer vise ne treniram nista.

I'll cut to the chase...

Nisam se hranio kak spada(nikad ni nisam, j*biga), nisam pazio koliko jedem ni nista. Trcao sam jedno barem 45 dana u 2 mjeseca...znaci skoro svaki dan.
Prvi put mi je trebalo 35 minuta da otrcim tu dionicu i to sam jos skratio
Ja mislim da to ima jedno 3 km(tko zna u biti, nikad nisam mjerio). Nakon mjesec dana sam trcao to isto(ne skraceno ) u 20 minuta.
Uvijek sam obukao kratke hlace(s obzirom da je to bilo od kraja 4 do kraja 6 mjeseca), dvije majice gore i kisnu jaknu. Ono..da se oznojim kak spada.

Skino sam 6 kila.

Znaci ak ja mogu zbog trcanja po pol sata na dan(ostatak dana sam vise manje sjedio za kompom, lol) bez ikakvog pazenja na prehranu skinut 6 kila...onda moze svatko.

Ja sam malo opet trcao i ako opet ne zahladi pocinjem jako brzo. Ako sad krenete, do kraja 6. mjeseca mozete skinut preko 10 kila bez nekog beda. Jos ak se pravilno hranite...auuu...na ljeto ste ludi
A i kaj je najbolje...prvo mi je bilo tesko trcat..a sad fakat volim
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 21:16   #129
@ Never

yap svi kazu da je trcanje najbolje ali ja jednostavno ne mogu nemogu pravilno disat, ponestaje mi zraka, boli me slezena i znam da se sve to moze naucit ali meni ne ide, a probavala sam... jednostavno nije to za mene... rolanje, orbitrek... ali trcanje

ali ako bi uzeli da si ti trcao 20 min na dan i skinuo za 60 dana 6 kila
znaci da bi ja sa 20 min orbitrekiranja trebala skinut bar 3 kile ili??
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 22:16   #130
Ma joj..ko da ja pravilno disem...ja hvatam zrak a ne da disem pravilno

Slezena te vjerojatno boli jer prebrzo trcis. Treba krenut trckarat, pogotovo ako nisi dugo trenirala ili se bavila bilo cim sto dize kondiciju.

Ja gledam na to vjezbanje, trcanje, kaj god ovak:

Ako hoces skidat kile, trebas se znojit. Sto vise to bolje. Al nemoj sad ic u saunu i sjedit

Znaci ako treba, skaci na mjestu lagano neko vrijeme. Mislim, lupam bezveze al kuzis kaj mislim.
Trebas se zapuhat, ubrzat puls i oznojit ko svinjce

Tak svaki dan i budes vidila A koliko to treba trajat..ne bitno..samo da ostvaris te tri stvari koje sam nabrojao
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 10:36   #131
@ Never
znam ali na trcanje me tesko nagovorit, mozda da imam "partnera u trcanju" i bi ali sama nema teorije
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 16:42   #132
Quote:
hana kaže:
@ Never
znam ali na trcanje me tesko nagovorit, mozda da imam "partnera u trcanju" i bi ali sama nema teorije
Joj, ja ne bih mogao s nekim trcat. Kad si sam(a) mozes si odredit tempo, ne moras nis pricat(kao da bih mogao ) itd.

Al gle...ne moras trcat....kupi si uze pa skaci na mjestu Kuis, moras neki napor napravit i znojit se.
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 14:37   #133
Quote:
Kristina19 kaže:
Ajde mi pomozite!
Ovak, dolazi ljeto i sad se masovno skidaju kile.
Ne, ne, neću vas pitat još za jednu dijetu nego nešto vezano za potrošnju kalorija.
Vježbam na orbitreku pola sata svaki dan (brzina oko 30km/h) i za to vrijeme (veli orbitrek ) potrošim SAMO 40kcal! Pa to je jako malo! A u jednoj knjižici mi piše da se potroši oko 250kcal! Razlika je ogromna pa me zanima u čemu je problem i što je od ovoga točno?

nisam bila dovoljno strpljiva pročitati što sve ostali misle ali brojanje kalorija ti je uzaludan posao. niti ćeš smršavit, a ako nešto i izgubiš dobit ćeš ekpresno natrag. pola sata trčkanja po traci ili nekakvog razgibavanja je 0. najmanje 50-60 minuta, minimalno 3 puta tjedno jaki trening. ili ti: red, rad i disciplina
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 20:22   #134
Da, al nemres pocet sa 50-60 minuta ispocetka, nema sanse. Osim ako ces trckarat skoro kao da hodas

Ja radije trcim svaki dan po pola sata nego 3 puta po sat vremena(a i nemrem toliko dugo zasad).
Za jedno mjesec dana cu moci produziti "stazu" a da trcim istim tempom. S vremenom malo povecas, pa malo ubrzas tempo...za 2-3 mjeseca ce to puno bolje sve skupa izgledat
A i kazem ti..oko 45 dana trcanja po pola sata u 2 mjeseca vremena i 5 kila je otislo. A to je bez pravilne prehrane i kaj ja znam kaj sve ne.
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 22:57   #135
Samo kratko dvije stvari:
-kad se govori o trcanju (ili bilo kojoj aerobnoj aktivnosti) morate znati mehanizam trosenja ugljikohidrata/masti odnosno kalorija. Bukvalno receno - da biste poceli trositi masne naslage prvo trebate potrositi zalihe glikogena odnosno ugljikohidrata, a tek nakon toga tijelo kao "rezervnu energiju" pocne trositi masti (i usput dijelom i misice). To je razlog zasto je npr. dobro ici trcati ujutro na prazan zeludac ili nakon 30-45 min u teretani: u oba slucaja na trcanje krecemo kad su potrosene zalihe ugljikohidtara, dakle ili nakon osam sati spavanja i nejedenja, ili nakon sto smo UH potrosili u teretani. Zaista, trcanje od 15-20 minuta ne znaci puno, tu mozete potrositi kalorija koliko pojedete u manje obroku...
-drugo, za trosnje kalorija je puno efektivniji HIIT trening, odnosno trening u kojem se mijenjaju intenziteti trcanja. Takav nacin dodatno ubrzava metabolizam, i u stanju "ubrzanosti" ostaje nakon treninga duze nego nakon obicnog trcanja.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 16:02   #136
Yep..Al zato ja jedem u 13 sati i to neki mali sendvic a trcim oko 6. Izmedju nis ne jedem a radim do 3 i moram do doma pjesice.
Kad dobijem konde vise, vise cu trcat. Nigdje mi se ne zuri, imam skoro 5 mjeseci vremena...a i hocu izgubit "samo" 5-7 kila
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 20:48   #137
Lightbulb Atkinsova dijeta

Evo registrirala sam se u nadi da ću nać nekog sugovornika, uopće ne znam baratat ovim forumom, el evo, nek ovo nazovemo probom....
daklem_-------- Ne mogu uć u ketolzu/lipolizu, a trudim se ko konj, imamknjigu drzim se pravila jako striktno i nista.... Upomoć,,,
i još jedno pitanje, zna li ko koliko kalorija sagorim brzim hodanjem sat vremena
Atkinsovci, javite mi se.......
marina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:25   #138
hej, evo pišem prvi put, nesto sam procitala o potrosnji kalorija, al ono sta mene zanima je sljedece: dnevno unesem oko 1500kcal, s tim da ujutro vozim bicikl oko sat vremena. onda nakon toga rucam, uglavnom zdravu hranu, ne jedem slatko uopce ni gazirano, al dobro s tim nemam problema, nego zanima me kako potrositi taj rucak. Obicno idem vjezbat nakon nekih pola sata od rucka. prvo sam na steperu nekih 10 min, onda preskačem uze 10 min, i onda vjezbam uz onaj dvd od cindy crawford 45 min. Sad me zanima dal ja potrosim dovoljno da bi pocela brze mrsavit. i jos svaku vecer vozim bicikl dva sata, to po nasipu... Do sad sam skinula 25 kg, al sad sam nekako stala s tim, zasto ne kuzim..hmm e da, nakon rucka ne jedem nista, to mi je zadnji obrok...
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 20:54   #139
Quote:
marina00 kaže: Pogledaj post
Evo registrirala sam se u nadi da ću nać nekog sugovornika, uopće ne znam baratat ovim forumom, el evo, nek ovo nazovemo probom....
daklem_-------- Ne mogu uć u ketolzu/lipolizu, a trudim se ko konj, imamknjigu drzim se pravila jako striktno i nista.... Upomoć,,,
i još jedno pitanje, zna li ko koliko kalorija sagorim brzim hodanjem sat vremena
Atkinsovci, javite mi se.......
ALAAAAAAAAAA

nemojte brojat kalorije!!!

pazi ovo.

Za marendu puno pojedi, za rucak ili manistru usuvo, ili rizu, ili povrce. za veceru voce.
za misec dana garantiran 5 kila manje ovisno o sadasnjoj tezini.

Od brojanja kalorija samo manje mršavis, viruj mi to je na psihickoj bazi
Mario21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 09:03   #140
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Morph sve što ti tu kažeš je OK. Ali previše kompliciraš. Jednostavno rečeno, nećete odmah početi mršaviti jer tijelo ima uskladištenu "brzu" energiju u raznim oblicima koju treba potrošiti. To traje par dana. No, i nakon par dana nemojte očekivati nešto vidljivo. Treba tijelo držati u tom režimu duže vrijeme (recimo mjesec dana) i onda vidjeti da li se gubi kilaža. Ako da, samo tako nastaviti. Znači nema onog, dva dana ću klačit, tri neću, pa tri hoću... Klačiti treba svaki dan, a najmanje svaki drugi dan i bez zabušavanja.

Ako nema gubitka kilaže, onda se nešto ne radi dobro. Il se previše jede, il se jede nakon fizičke aktivnosti, il se zabušava.

I još nešto jaaaako bitno: "zdravo" mršavljenje neide preko 3 kg mjesečno. Svatko tko vam kaže da je u mjesec dana skinuo 10 kila il laže ko pas il se uništava i prije/poslije će to jako požalit.
To je sve istina...

Ja sam izgubio 10-15kila u manje od dva mjeseca ali je to bilo zbilja ekstremno mršavljenje.
Jedan obrok dnevno oko 15 sati popodne sa najviše dva komada kruha i trčanje svaki dan od otprilike 4,5 kilometra u jakom ritmu. Bez unosa dodatnih kalorija u obliku slatkih napitaka i sl...
I sve to u "najljućim" ljetnim mjesecima...

Gubljenje 3 kile na mjesec je moguće idealna solucija za mršavljenje... ne bi trebalo izazvati prevelike stresove organizma.

Ukratko sve što je napisano u postu kojeg sam kvotao stoji u potpunosti.
DKoor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.