Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 19:33   #21
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Čijim temeljnim principima logike se elien hipoteza protivi?

Ajmo ovako... u svemiru postoi x miliardi galaxija
u svim tim galaksijama je x biliuna sunčevih sustava.
zašto misliš da samo na ovom planetu postoi inteligentan život.
jesi provjerio ostale?
Ako misliš da drugdje nepostoi život obrazloži.


Mislim da si moraš mjenjat temeljne principe logike Haram.

Što se tiče starog Ocama Čovjek dobro govori ali u tu računicu samo ubaci
Alien hipotezu(što je logički moguče)
I sve bude jasno.
Pogledaj dole linkove od slika koje je postavio Zombie_666
Pa mi reci jel nije logičnije za pretpostavit da je te ogromne dioritne blokove
izradila neka Van_zemaljska inteligentna rasa
ili ti je logičnije zaključit da su to izradile Ajmare indianci. bez modernih strojeva, modernih alata, nacrta, mjernih instrumenata, pogonskih hala.
rezervnih alata, i to još na 4000 metara nadmorske visine gdje neraste ništ osim lišaja i kržljave trave.?
Moramo uračunati i to da samo dio tih sustava imaju planete, da samo dio tih planeta može imati uvjete za život, da samo na dijelu njih taj život može i nastati, da samo na dijelu njih taj život može dovoljno potrajati da bi se razvio u neki oblik koji bi bio sposoban i zainteresiran za širenje po svemiru, da je od toga samo dio u dovoljnoj blizini da može doći u kontakt sa našom vrstom u, astronomski gledano, istom momentu postojanja, u svemiru koji je star i velik 13 000 000 000 godina, i u kojem po našim saznanjima materija ne može putovati brzinom svjetlosti ili većom… zbog toga su i astronomski male šanse da dođe do susreta dviju vrsta/civilizacija/inteligencija/votever…
o nekima od tih vjerojatnosti detaljnije ovdje:
http://www.universetoday.com/13741/t...-the-universe/
i na kraju da idu graditi takve strukture…

… protiv ovakve mogućnosti :

Nisu nam dobro poznati svi dijelovi naše prošlosti, i dotični stari narodi su u nekim segmentima bili ipak tehnički sposobniji pa nam ostavili takve građevine.


Što tu je ili nije u skladu s logikom i dobrim starim Okamom, što ima manje nepoznanica ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:52   #22
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Moramo uračunati i to da samo dio tih sustava imaju planete, da samo dio tih planeta može imati uvjete za život, da samo na dijelu njih taj život može i nastati, da samo na dijelu njih taj život može dovoljno potrajati da bi se razvio u neki oblik koji bi bio sposoban i zainteresiran za širenje po svemiru, da je od toga samo dio u dovoljnoj blizini da može doći u kontakt sa našom vrstom u, astronomski gledano, istom momentu postojanja, u svemiru koji je star i velik 13 000 000 000 godina, i u kojem po našim saznanjima materija ne može putovati brzinom svjetlosti ili većom… zbog toga su i astronomski male šanse da dođe do susreta dviju vrsta/civilizacija/inteligencija/votever…
o nekima od tih vjerojatnosti detaljnije ovdje:
http://www.universetoday.com/13741/t...-the-universe/
i na kraju da idu graditi takve strukture…

… protiv ovakve mogućnosti :

Nisu nam dobro poznati svi dijelovi naše prošlosti, i dotični stari narodi su u nekim segmentima bili ipak tehnički sposobniji pa nam ostavili takve građevine.


Što tu je ili nije u skladu s logikom i dobrim starim Okamom, što ima manje nepoznanica ?
Neka je u ovih 13 milijardi godina bila 1 inteligenta vrsta na svakoj drugoj galaxiji i to ti je več cjelo čudo civilizacija.

Ako su u nečemu neki stari narodi bili sposobniji to je samo zato što su to znanje od Nekoga dobili, recimi zašto oni aboriđini nisu razvili neku značajniju civilizaciju pa da se sada divimo njihovoj kulturi i građevinama.
a gle ih.. več 40-50 000 godina tumaraju goli po Australiji-

A što se putovanja tiče i interesa
tko zna kakve su vrste prjevoza i dimenzije još na raspolaganju.

A što bi oni radili ovdje na zemlji?
Nabrojat se može cjeli niz interesa, vječna tema rat dobra i zla.

haram ajde priznaj da ti to sve več dobro kužiš al te iluminati plačaju
da nas ovdje prcaš po forumima
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:25   #23
@haram

Ovi recimo leteči tanjuri i drugi NLO-i,neindetificirani podvodni objekti također,po tvom mišljenju;čija je to tehnologija?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:13   #24
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Neka je u ovih 13 milijardi godina bila 1 inteligenta vrsta na svakoj drugoj galaxiji i to ti je več cjelo čudo civilizacija.
Po optimističkoj računici, u našoj galaktici bi ih moglo biti desetak tisuća... ali uzevši u obzir i dosadašnju trajnost i veličinu galaktike, opet ispada vrrrrlo mala šansa za susret...

Quote:
Ako su u nečemu neki stari narodi bili sposobniji to je samo zato što su to znanje od Nekoga dobili, recimi zašto oni aboriđini nisu razvili neku značajniju civilizaciju pa da se sada divimo njihovoj kulturi i građevinama.
a gle ih.. več 40-50 000 godina tumaraju goli po Australiji-
Razlike u tajmingu među kulturama na različitim područjima za nas izgledaju značajne, ali su zanemarive u geološkim ili astronomskim razmjerima... a možda i bi i oni "jednog od ovih dana" stvorili neku svoju civilizaciju, da su ostali izolirani... uglavnom pitanje za antropologe, ne za egzobiologe, rekao bih...

Quote:
A što se putovanja tiče i interesa
tko zna kakve su vrste prjevoza i dimenzije još na raspolaganju.
... uvođenje novih nepoznanica...

Quote:
A što bi oni radili ovdje na zemlji?
Nabrojat se može cjeli niz interesa, vječna tema rat dobra i zla.
... dobro i zlo -to mi zvuči previše u ljudskim kategorijama...

Quote:
haram ajde priznaj da ti to sve več dobro kužiš al te iluminati plačaju
da nas ovdje prcaš po forumima
Iluminati ?! Nije istina !!! :hsssss:

Quote:
batler kaže: Pogledaj post
@haram

Ovi recimo leteči tanjuri i drugi NLO-i,neindetificirani podvodni objekti također,po tvom mišljenju;čija je to tehnologija?
Spilberg studija ?

A gle: ne negiram postojanje NLO fenomena (u nekim slučajevima), kao ni nedostatak potpunog i valjanog objašnjenja o nastanku ovih građevina, ali dosadašnje razotkrivanje svijeta je uvijek išlo u smjeru kako je stvarnost oko nas čudnija od svega što smo mi mogli dotad i zamisliti... zato ne bi trebali brzati sa zaključcima, dok ne prikupimo dovoljan broj valjanih podataka i obradimo ih na ispravan način...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.06.2011. at 13:17.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:37   #25
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Spilberg studija ?

A gle: ne negiram postojanje NLO fenomena (u nekim slučajevima), kao ni nedostatak potpunog i valjanog objašnjenja o nastanku ovih građevina, ali dosadašnje razotkrivanje svijeta je uvijek išlo u smjeru kako je stvarnost oko nas čudnija od svega što smo mi mogli dotad i zamisliti... zato ne bi trebali brzati sa zaključcima, dok ne prikupimo dovoljan broj valjanih podataka i obradimo ih na ispravan način...
Ajde,tu se potpuno slažemo.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 21:29   #26
Odlicna tema.
Ova teorija u zadnje vrijeme ima dosta sljedbenika.
Kada govorimo o prvim ljudskim civilizacijama i organizovanim drustvima nasa povijest se uglavnom bavi periodom od zadnjih 5000-9000 godina, mislim da je to pogresno.
Neke gradjevine su nastajala prije toga i vjerujem da ce se povijest svijeta mijenjati po tom planu.
Po teoriji Darvina kazu da je covjek nastao od nekog zajednickog pretka covjeka i majmuna.
Ali nikada nisu nadjeni fosili tog "prelaznog" bica, znaci imamo fosile homo erectusa i slicno ali nema fosila bica koje je "iznenada" preslo na hodanje na dvije noge a jos manje imamo pravi razlog za to(osim isusivanja suma i stvaranja savana i slicno).
Znaci svi fosili pokazuju ili si majmun ili si covjek, laicki receno.
Milionima godina "ljudi" su navodno zivjeli na planeti bez nekog posebno znacaja i uticaja na planetu, nisu bili dovoljno inteligentni ni da zapale vatru a da ne govorimo o necemu drugom.
Iznenada, zadnjih 10.000 godina dolazi do nevjerovatnog napretka.
Ako vidimo da je povijest planete 4.200.000 onda shvatamo da je 10.000 godina samo treptaj u tom periodu.
Sta je bilo tako znacajno da stvori "nas" ovakve kakvi jesmo.
Slicnost sa zivotinjama nije uopce tako velika kako neki misle, mozda na prvi pogled jeste ali mnoge stvari nas razlikuju....zivotinjama je jedina svrha hranjenje i razmnozavanje, stvari kao sto su empatija, savjest, svjesnost postojanja i okoline, zanimanja za mnoge druge stvari osim hrane i jos mnogo toga cini nas drugacijima.
Ljudski DNA je drugaciji za 7% od ostalih.
Neki "znanstvenici" tvrde da je taj dio mozda uticao na stvaranje modernog covjeka od strane vanzemaljaca ali je to jos uvijek naucna fantastika.

Sigurno je da ima prostora za mastanja i razne teorije, ali dok ne dodju neki jaci dokazi sve ce se svesti na nagadjanja.

Vjerume da ce ubrzani razvoj tehnologije i znanosti dati odgovore na mnoga pitanja u skoroj buducnosti.
Svi mi gledamo prema zvijezdama pre cesto da bi sve bilo slucajno
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:04   #27
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
Ljudski DNA je drugaciji za 7% od ostalih.
Neki "znanstvenici" tvrde da je taj dio mozda uticao na stvaranje modernog covjeka od strane vanzemaljaca ali je to jos uvijek naucna fantastika.
uh sad će te mnogi popljuvati (kao i mene i još nekolicinu) jer pretjerano gledamo SF filmove ili nasjedamo na sladunjave priče samozvanih naučnika i arheologa.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:46   #28
Dinozi, molim te provjeri još jednom istinitost toga što si napisao, jer ti je doslovno sve pogrešno. Što se tiče evolucije i Darwina, imaš od Richarda Dawkinsa knjigu "Najveće predstava na Zemlji", a što se tiče povijesti civilizacija, prolistaj malo neki od suvremenijih arheoloških priručnika. današnja arheologija je puno uzbudljivija od svih blesavih tlapnji o Atlantidi, Mu, Lemuriji i sličnome, a uz to je uspostavila i kontinuitet između prošlosti i sadašnjosti.

A što se tiče onih navodnih 7% razlike u genomu, to bi lako mogao biti još jedan nejestivi ćušpajz iz kuhinje akademika Paara. Yes, objavili su mu ga neki svjetski časopisi, ali to ionako rade sa svim znanstvenim hipotezama, da bi ih se lakše moglo izložiti kritici, te prihvatanju ili odbacivanju.
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 19:41   #29
Poceo sam gledati cisto da vidim o kojim ce se monumentalnim glupostima raditi u toj seriji.
Kad sam vidio von Danikena pomislio sam od ovoga monumentalnije ne moze.

Pronasao sam gomilu njegovih lazi i konstrukcija toliko blesavih da je to strasno.
Evo par primjera:
-Daniken tvrdi da su kipovi na Uskrsnjem otoku isklesani uz pomoc sofisticirane svemirske tehnologije i da to ne mogu "primitivni" ljudi napravit.
Medjutim Heyerdhal je nagovorio lokalno pucanstvo da napravi takve kipove s primitivnim orudjem.
Isto tako Daniken kaze da na Uskrsnjem otoku nema drva koja bi sluzila kao valjci. Klipan nije znao da je prije parsto godina otok bio sumovit.

-Zamjenio je tradicionalne meksicke vjerske simbole na ploci Paleque i rekao da je to svemirac koji uzlece svemirskim brodom.

-Jezivo je pogrjesio u procjeni tezine Keopsove piramide.

-Navodio je epizode iz Epa o Gilgamesu koje se nisu uopce dogodile nego ih je izmislio.

-1972 je tvrdio da je nasao drevnu knjiznicu u spiljama u Ekvadoru.
Jasno,nije bilo knjiznice ,a spilje su potpuno prirodne.
On je to kasnije priznao,ali se branio na nacin da njegova knjiga nije znanstveni rad.
Onda sad opet trubi gluposti u ovoj seriji i hvata nove naivcine koji ce kupiti njegove gluposti.

I nasao ih je. Koga briga sto je lazov i pisac jeftinih SF knjiga.
Neustrasivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 00:07   #30
Sve u svemu zanimljivo, istinito ili ne, podsjeća me na Stargate

Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 09:33   #31
Neustrašivi ima potpuno pravo! I ja sam svojevremeno pročitao dosta od Danikena, skoro sve što je objavio 60-ih i 70- ih godina prošlog stoljeća. Prvo mi je u oči palo da sevoli olako poigravati tisućljećima, kao da su u pitanju kruške i jabuke. Tako on za jednu sumersku stelu iz Ura kaže da je stara 6000 godina, a ona potječe iz oko 2500. prije Krista. Sličan je njegov pristup egipatskim piramidama, ali i drugim arheološkim lokalitetima širom svijeta. Čisti ping- pong!

Također je točno da on nikada nije bio u ekvadorskim špiljama, te da je godinama kasnije to i priznao. I njegove priče o Uskršnjim otocima opovrgla su kasnija istraživanja arheologa i ekologa.

Sve u svemu, totalni bućkuriš kao posljedica prebujne mašte i želje za lakom i brzom zaradom. To su mu zamjerili i oni samozvani ozbiljniji istraživači rubnih područja. To čak nije ni SF, jer se time vrijeđa taj cijenjeni književni žanr.
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:00   #32
u tom slučaju, a s obzirom da je i riješena misterija, može lock teme
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 08:26   #33
Pa zapravo i može! Ni sa ekološkim recikliranjem ne treba pretjerivati.
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 12:55   #34
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
Odlicna tema.
Ova teorija u zadnje vrijeme ima dosta sljedbenika.
Kada govorimo o prvim ljudskim civilizacijama i organizovanim drustvima nasa povijest se uglavnom bavi periodom od zadnjih 5000-9000 godina, mislim da je to pogresno.
Neke gradjevine su nastajala prije toga i vjerujem da ce se povijest svijeta mijenjati po tom planu.
Po teoriji Darvina kazu da je covjek nastao od nekog zajednickog pretka covjeka i majmuna.
Ali nikada nisu nadjeni fosili tog "prelaznog" bica, znaci imamo fosile homo erectusa i slicno ali nema fosila bica koje je "iznenada" preslo na hodanje na dvije noge a jos manje imamo pravi razlog za to(osim isusivanja suma i stvaranja savana i slicno).
Znaci svi fosili pokazuju ili si majmun ili si covjek, laicki receno.
Milionima godina "ljudi" su navodno zivjeli na planeti bez nekog posebno znacaja i uticaja na planetu, nisu bili dovoljno inteligentni ni da zapale vatru a da ne govorimo o necemu drugom.
Iznenada, zadnjih 10.000 godina dolazi do nevjerovatnog napretka.
Ako vidimo da je povijest planete 4.200.000 onda shvatamo da je 10.000 godina samo treptaj u tom periodu.
Sta je bilo tako znacajno da stvori "nas" ovakve kakvi jesmo.
Slicnost sa zivotinjama nije uopce tako velika kako neki misle, mozda na prvi pogled jeste ali mnoge stvari nas razlikuju....zivotinjama je jedina svrha hranjenje i razmnozavanje, stvari kao sto su empatija, savjest, svjesnost postojanja i okoline, zanimanja za mnoge druge stvari osim hrane i jos mnogo toga cini nas drugacijima.
Ljudski DNA je drugaciji za 7% od ostalih.
Neki "znanstvenici" tvrde da je taj dio mozda uticao na stvaranje modernog covjeka od strane vanzemaljaca ali je to jos uvijek naucna fantastika.

Sigurno je da ima prostora za mastanja i razne teorije, ali dok ne dodju neki jaci dokazi sve ce se svesti na nagadjanja.

Vjerume da ce ubrzani razvoj tehnologije i znanosti dati odgovore na mnoga pitanja u skoroj buducnosti.
Svi mi gledamo prema zvijezdama pre cesto da bi sve bilo slucajno
Prvo da se zahvalim Bong!-u. Izvrsno.
Pohvalio bih i tvoj članak. Moram reći da sličnu diskusiju i sam vodim pod drugom temom. Sve 5.
pozdrav
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 12:23   #35
Ok su dokumentarci, baš mi je netko pričao neki dan o njima, kad evo linkova . Sve je to već više-manje prožvakano, no lijepo je pogledati sajtove i u pokretnoj slici... Neobjektivnost i natezanje činjenica - da, no to radi i mainstream znanost. Treba im netko i vratiti. A neobjašnjivih podudarnosti i čudnih nalaza je stvarno napretek.

U zadnje vrijeme me od tih priča intrigiraju najviše drevne karte, a posebno ova Piri Reisova. Bilo kakvo racionalno objašnjenje ruši ili geološku ili povijesnu znanstvenu paradigmu...
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:34   #36
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme me od tih priča intrigiraju najviše drevne karte, a posebno ova Piri Reisova. Bilo kakvo racionalno objašnjenje ruši ili geološku ili povijesnu znanstvenu paradigmu...
S wikipedije:

The Piri Reis map is not the most accurate map of the sixteenth century, as has been claimed, there being many, many world maps produced in the remaining eighty-seven years of that century that far surpass it in accuracy. The Ribero maps of the 1520s and 1530s, the Ortelius map of 1570, and the Wright-Molyneux map of 1599 (‘the best map of the sixteenth century’) are only a few better-known examples.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 09:53   #37
Quote:
majaazdaja kaže: Pogledaj post
To bi mogao biti jedan od razloga.
Drugi bi bio da su dosli i napravili wipeout.
Nema sukoba ,dodju , satru. Ajmo Jovo nanovo. Ha da.

Pogledala sam filmove sve iz prve sezone.
Najzesce me muci fiksacija na Orionov pojas.
Masa stvari je repetativna ,pojavljuju se svuda na zamlji gotovo identicne, ali taj pojas se toliko istice svuda.

Gotovo sam sigurna da dio odgovora lezi tamo.
Slažem se , od piramida do stonehđa , sve je fiksirano na pojas
Desaparecido is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 23:17   #38
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Neustrašivi ima potpuno pravo! I ja sam svojevremeno pročitao dosta od Danikena, skoro sve što je objavio 60-ih i 70- ih godina prošlog stoljeća. Prvo mi je u oči palo da sevoli olako poigravati tisućljećima, kao da su u pitanju kruške i jabuke. Tako on za jednu sumersku stelu iz Ura kaže da je stara 6000 godina, a ona potječe iz oko 2500. prije Krista. Sličan je njegov pristup egipatskim piramidama, ali i drugim arheološkim lokalitetima širom svijeta. Čisti ping- pong!

Također je točno da on nikada nije bio u ekvadorskim špiljama, te da je godinama kasnije to i priznao. I njegove priče o Uskršnjim otocima opovrgla su kasnija istraživanja arheologa i ekologa.

Sve u svemu, totalni bućkuriš kao posljedica prebujne mašte i želje za lakom i brzom zaradom. To su mu zamjerili i oni samozvani ozbiljniji istraživači rubnih područja. To čak nije ni SF, jer se time vrijeđa taj cijenjeni književni žanr.
Istina je da ti vrijeđaš intelekt forumaša. Tko pominje i brani Danikena? Čovjek je zaslužan što je prvi (ako je uoppće prvi) postavio pitanja i pokrenuo valove (iz priče ne talasaj). Tvoje obezobređivanje Danikana o kojem je ozbiljna alternativa davno donijela stav je obično laprdanje - lart-pour-lartizam. Tek da talasaš - nemoj....
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 17:45   #39
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
Istina je da ti vrijeđaš intelekt forumaša. Tko pominje i brani Danikena? Čovjek je zaslužan što je prvi (ako je uoppće prvi) postavio pitanja i pokrenuo valove (iz priče ne talasaj). Tvoje obezobređivanje Danikana o kojem je ozbiljna alternativa davno donijela stav je obično laprdanje - lart-pour-lartizam. Tek da talasaš - nemoj....
Ozbiljna alternativa? Pojasni to malo. Kako su se izjasnili?

Daniken je pokrenuo talase špekulacija, zašto ne bi neistomišljenici pokrenuli talase logičkog razmišljanja.

Zar je rasprava vrijeđanje intelekta?
__________________
Znanost može sve, ono što opaža vidi jasno i može postići nemoguće.
Skoczimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 23:33   #40
Upadam padobranski,jel vrijedi ovo što?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.