Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2009., 21:51   #201
a nishta drugo vam ne mogu rec nego hvala...

@C71 daj boze da ti sve bude ok, mora bit, najgore je proshlo
@Ivanicapeca hvala puno na iscrpnim informacijama
petrich666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 20:19   #202
Tumora na mozgu

Eto, moj otac ima metastaze na mozgu, i na klinici za tumore u Zagrebu je odluceno kako ce dobiti zracenje 5 puta u jednom tjednu s tim da bi to bilo jednokratno, te da vise ne bi isao na zracenja.

Interesuje me da li neko zna koliko ce to zracenje da mu pomogne, s obzirom da su mu hod, pokreti, govor usporeni, te da mu je potrebna jedna osoba da se brine o njemu. Za sada je to neko od familije, ali da li ce on moci biti samostalan i ako da, u kojoj mjeri poslije zracenja? Eto pitanja koje me brine.

Na klinici su objasnili kako bi doslo do poboljsanja najkasnije 7 dana poslije poslednjeg zracenja ...

No, da li iko zna nesto podrobnije o tome?

Puno hvala
dalko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 04:55   #203
koji je primarni tumor? i u kojem stadiju, kako je do sada išlo liječenje? zračenje će pomoći utoliko što će se smanjiti intrakranijski tlak i sve njegove posljedice, tj doći će do poboljšanja u neurološkom statusu.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 10:45   #204
ta tema već postoji.

ja ti mogu reći svoje iskustvo.
odstranili su tumor i poslali me na zračenje, 30 tura, dakle 6 tjedana. loše sam se počela osjećati zadnji tjedan, ali kad je zračenje završilo trebalo mi je određeno vrijeme da se vratim u normalu.
meni zračenje nije pomoglo, jer je 5 mjeseci poslije došlo do recidiva.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:15   #205
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ta tema već postoji.

ja ti mogu reći svoje iskustvo.
odstranili su tumor i poslali me na zračenje, 30 tura, dakle 6 tjedana. loše sam se počela osjećati zadnji tjedan, ali kad je zračenje završilo trebalo mi je određeno vrijeme da se vratim u normalu.
meni zračenje nije pomoglo, jer je 5 mjeseci poslije došlo do recidiva.
Draga, tvoj tumor je primaran, ovo je sekundaran. Postoji razlika.
Sekundarni obično (zavisno i o tipu primarnog tumora) dobro odgovaraju na zračenje ako se tumor uhvati na vrijeme.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:28   #206
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Draga, tvoj tumor je primaran, ovo je sekundaran. Postoji razlika.
Sekundarni obično (zavisno i o tipu primarnog tumora) dobro odgovaraju na zračenje ako se tumor uhvati na vrijeme.
ok.
sad znam i to.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:14   #207
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ok.
sad znam i to.
Kak si ti? Jesi gotova s Temodalom? Ideš skoro na kontrolni MR?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 22:53   #208
zadnja dva mjeseca muče me neke tupe glavobolje, apatija, smušenost...
sve u svemu nisam baš svoja.
napravili su mi neurološku obradu u vinogradskoj uključujući i ct.
svi nalazi su mi ok osim eeg-a, odnosno eeg-a s deprivacijom spavanja.
preporuka liječnice je napraviti još dodatno mr.
sad sam na 100 muka pa molim stručnije i iskusnije za pomoć.
koliko dugo se čeka na mr u zagrebačkim bolnicama?
gdje je to najbolje napraviti?
da li moji simptomi i nalazi upućuju na hitnost navedene pretrage?
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:29   #209
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kak si ti? Jesi gotova s Temodalom? Ideš skoro na kontrolni MR?
jesam, gotova sam s temodalom još prije dva mjeseca. na MR idem u četvrtak. lagano me hvata nervoza kakav će biti nalaz.
drugu kemo sam teže podnijela nego prvu, a možda je i sve to zbog nakupljenih kemikalija, tko će ga znati. znam samo da sam nakon temodala još u malo gorem stanju nego nakon prve kemoterapije.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:32   #210
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
koliko dugo se čeka na mr u zagrebačkim bolnicama?
gdje je to najbolje napraviti?
da li moji simptomi i nalazi upućuju na hitnost navedene pretrage?
u medikolu sam se naručila prije tri mjeseca, ovaj tjedan sam na redu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 12:45   #211
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
jesam, gotova sam s temodalom još prije dva mjeseca. na MR idem u četvrtak. lagano me hvata nervoza kakav će biti nalaz.
drugu kemo sam teže podnijela nego prvu, a možda je i sve to zbog nakupljenih kemikalija, tko će ga znati. znam samo da sam nakon temodala još u malo gorem stanju nego nakon prve kemoterapije.
Samo polako.
Ako i ne bude dobro, ima još opcija, al očito si ok jer da temodal nije djelovao , odavno bi ti se pogoršalo stanje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:42   #212
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Samo polako.
Ako i ne bude dobro, ima još opcija, al očito si ok jer da temodal nije djelovao , odavno bi ti se pogoršalo stanje.
ma ne znam ni sama. skeptična sam prema svemu i pušem na hladno.
i kad je došao recidiv osjetila sam da sam za nijansu slabija, ali ni na kraju pameti mi nije bilo da se zlo vratilo. ta mala nijansa očitovala se u novom tumoru veličine jedan centimetar.
bojim se da će mi svaki odlazak na megnetnu biti traumatičan.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:48   #213
Pitanje-jel tko bio na operaciji gama-nožem. jedna poznanica je to prošla jer ima genetski kod bujanja stanica, pa je i na mozgu imala, pa opet narasli, po kralježnici..?
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:51   #214
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Pitanje-jel tko bio na operaciji gama-nožem. jedna poznanica je to prošla jer ima genetski kod bujanja stanica, pa je i na mozgu imala, pa opet narasli, po kralježnici..?
Oprosti, al ovo boldano mi nije jasno O kakvom genskom kodu pričaš?

Ima ljudi koji su bili na gama nožu. Što te konkretno zanima?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:54   #215
NALAZ MR MOZGA

Molim vas ako ima netko da mi malo protumači ovaj nalaz.
Išla sam na MR mozga jer su sumnjali da imam neuralgiju trigeminusa ali na kraju se ispostavilo da imam disfunkciju temporomandibularnog zgloba(čeljusni zglob).
Kako sam se na magnetsku naručila u 12. a došla na red u 5. mjesecu iako sam u međuvremenu otkrila što mi je odlučila sam obaviti i tu magnetsku i mislila da će sve bit ok ali izgleda da nije. Pa ako se neko razumije, jer meni ništa nije jasno a ne mogu dočekat pregled kod neurologa od straha.

Tehnike: T1, T2, FLAIR, sagitalni, aksijalni i koronarni presjeci nativno.

MR mozga pokazuje uredan raspored moždanih struktura i uredan signal osim areala mrljastog, povišen signal u T2 i FLAIR tehnici desno uz posteriorni dio korpusa lateralne komore. Okolina mozgovine je uredna kao i ventrikularni sistem.
Zaključak: Manja mijeloliza uz posteriorni rog desne lateralne komore bez drugih popratnih promjena u okolinii. Postupalna, postishemična reakcija?

Hvala puno ako neko odgovori...do tad cu umirat od straha..
winter.03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:19   #216
Quote:
winter.03 kaže: Pogledaj post
Molim vas ako ima netko da mi malo protumači ovaj nalaz.
Išla sam na MR mozga jer su sumnjali da imam neuralgiju trigeminusa ali na kraju se ispostavilo da imam disfunkciju temporomandibularnog zgloba(čeljusni zglob).
Kako sam se na magnetsku naručila u 12. a došla na red u 5. mjesecu iako sam u međuvremenu otkrila što mi je odlučila sam obaviti i tu magnetsku i mislila da će sve bit ok ali izgleda da nije. Pa ako se neko razumije, jer meni ništa nije jasno a ne mogu dočekat pregled kod neurologa od straha.

Tehnike: T1, T2, FLAIR, sagitalni, aksijalni i koronarni presjeci nativno.

MR mozga pokazuje uredan raspored moždanih struktura i uredan signal osim areala mrljastog, povišen signal u T2 i FLAIR tehnici desno uz posteriorni dio korpusa lateralne komore. Okolina mozgovine je uredna kao i ventrikularni sistem.
Zaključak: Manja mijeloliza uz posteriorni rog desne lateralne komore bez drugih popratnih promjena u okolinii. Postupalna, postishemična reakcija?

Hvala puno ako neko odgovori...do tad cu umirat od straha..
Pretpostavljaju da si imala ili nekakav insult (mali moždani udar) ili upalu (menengitis npr.) pa se naprvila ta manja mijeloliza. Moram priznati da nisam čula za taj izraz, ali čula sam za mijelozu, ali teško mi je to povezati s mozgom. Mijeloza ima veze s promjenama tkiva koštane srži. Uvjerena sam da će ti netko od stručnih forumaša odgovoriti točnije.
Ono što je najvažnije, radiolog ne misli da imaš tumor.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:49   #217
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pretpostavljaju da si imala ili nekakav insult (mali moždani udar) ili upalu (menengitis npr.) pa se naprvila ta manja mijeloliza. Moram priznati da nisam čula za taj izraz, ali čula sam za mijelozu, ali teško mi je to povezati s mozgom. Mijeloza ima veze s promjenama tkiva koštane srži. Uvjerena sam da će ti netko od stručnih forumaša odgovoriti točnije.
Ono što je najvažnije, radiolog ne misli da imaš tumor.
Hvala puno!!!
Jedva cekam pregled kod neurologa malo mi je lakše jer ipak nije ono najgore. Nisam ni ja čula za mijelolizu i ne nalazim ništa o tome na netu, ali tako piše u nalazu..Jedna osoba mi je rekla da je moguće da je to zbog neke visoke temperature u djetinjstvu. Mozdani udar? Je li moguće da sam ga imala a da to ni neznam? Inače tako neka blaža stanja se liječe tabletama ili?
winter.03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 01:36   #218
Nije tumor, ali je vidljivo nekakvo oštećenje mijelinskog omotača (mijeloliza) koje bi moglo biti posljedica preboljene infekcije (encefalitis) ili blažeg moždanog udara. Neurolog će pogledati slike, ali uglavnom nije nešto zbog čega bi trebala imati loš san
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 18:38   #219
Pozdrav.
Molio bih savjet. Član obitelji već 2-3 tjedna trpi stalnu glavobolju i vrtoglavicu.
Boli iza uha, čelo, potiljak. Što dalje raditi? Komu se obratiti? Doktori daju neke
tablete i to je to.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:16   #220
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Molio bih savjet. Član obitelji već 2-3 tjedna trpi stalnu glavobolju i vrtoglavicu.
Boli iza uha, čelo, potiljak. Što dalje raditi? Komu se obratiti? Doktori daju neke
tablete i to je to.
moj neurolog je rekao da čovjeka kojeg glava neprestano boli, unatoč analgeticima, duže od dva tjedna treba shvatiti ozbiljno.

ako tog člana obitelji glava boli stalno, unatoč tabletama, nemojte gubiti vrijeme s doktorom opće prakse. vikend je, idealno da ga otpeljate na hitnu gdje će ga pregledati neurolog i ako procijeni da je potrebno odmah će se napraviti ct.

ja sam hodočastila doktoru opće prakse koji mi je propisivao razne analgetike.
na kraju sam za vikend otišla na hitnu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.