Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 12:01   #1
Trazim savjet ... roditelji s ozbiljnim zdravstvenim problemima

Dragi roditelji i svi oni koji se tako osjećaju ili će to uskoro postati.

Budući da na "pravu" nemogu nikako dobiti savjet ili nekakvu informaciju, obraćam se vama jer stvarno više neznam šta mi je činiti.

Situacija je ovakva; roditelji se razvode, ja imam 19 godina, braća jedan 13, jedan 10. Stvar je u tome da nitko od roditelja ne "zasluzuje" nastaviti odgoj te djece. Majka je psihički bolesna (poremećaj ponašanja) lječila se neko vrijeme i u Jankomiru, napustila nas je prilikom kad se otac napio i to joj je posluzilo u prilog da ona ispadne jadna i zlostavljana zena. Već par mjeseci svi troje zivimo s ocem , koji je zaista puno učinio i dao sve od sebe, ali... On pije.. Ne svaki dan, već recimo svaki mjesec se napije ko svinja i onda dodje, porazbija što mu je na putu i mene npr. izvrijedja...Sljedeći dan se pokušava praviti ko da ništa nije bilo.

Ja to više nemogu trpit, a ni braća takodjer..Mogla sam pet puta preko toga prijeći i shvatiti ga, ali više nemam snage za to..Počinjem osjećati neku vrstu prezira prema njemu kao što sam i osjetila prema majci.

Kad pitam braću šta bi oni, oni kazu da nebi ni kod mame ni kod tate,al da nebi ni u dom. Šta učiniti? Nemamo puno rodbine, ni bake ni djedove..Samo dvije tete, jednu već stariju koja zivi sama sa starijim sinom i drugu sa već dvoje djece..Šta je po vašem mišljenju "najbolje" učiniti u mojoj situaciji? Postavila sam pitanje na forumu prava dali je moguće da ja preuzmem skrbništvo..ali sumnjam da bi mi se to dozvolilo..

Molim vas hitno neki savjet ako ikako znate i puno hvala.
Ivanka0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:14   #2
Jako mi je zao zbog tvoje situacije. Nevjerujem da mogu bas puno pomoci, ali mozda bi najstrucniji savijet ili barem informaciju dobila u centru za socijalnu skrb, ili na nekom od SOS telefona.
Sve u svemu, zelim tebi i svoj braci svu srecu.....i saljem veliki
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:46   #3
Stvarno mi je žao tvoje situacije, jako je grozn ai tužna. A moje mišljenej je pošto si punoljetna da bi možda i mogla dobiti skrbništvo, vjerovatno će uvjet biti posao. Nisam stručna al tako mislim. Nadam se da ćete uspješno sve rješiti.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:56   #4
Ova temica zahtjeva pomoch humanitarne forumske akcije!!!!!!

Jel tak?????

Ivanka....svakako se obrati svojoj podruchnoj socijalnoj sluzbi....jer bolje je da ti sama nazovesh i provjerish kakve su ti moguchnosti (jer che tako i onak najvjerovatnije oni sami to pokrenut). Mozda che vas ostaviti kod oca, ali ako se on odluchi lijechiti...neznam kako to ide....Pokushaj razgovarati sa njim kad je triejzan ako se moze??????

Ako neshto trebash.......obrati se na temu - humanitarna akcija....jer evo pocheli smo nesh kemijat da se pomogne svima koji trebaju pomoch, pa mozemo i tebe ukljuchit!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:38   #5
Ivanka, jesi li zaposlena ili ne?

Bi li bilo moguce razgovarati s ocem kad je trijezan o potrebi lijecenja njegovog alkoholizma?
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:41   #6
Evo ovako, socijalna služba ionako treba svaki dan doć na vrata. Neznam šta da im kažem... Već su jednom i htjeli odvest klince u dom, jer se nitko od roditelja nije udostojio doć provest noć s njima, pa sam ja "spasila" situaciju..

Uglavnom, razgovara sam jednom prilikom sa područnom socijalnom sluzbom, na šta mi je ona rekla da joj je jako žao, da shvaća da mi je teško i dala mi broj od psihologa/hrabrog telefona? Eto toliko o našoj socijalnoj službi...

Šta se mene same tiće ja sam se već "navikla" na ovakvu situaciju, ali zaista želim na neki način spasiti braću i ne želim da više imaju takav život...Ne mogu ih gledati tako tužne, a i u školi im sve gore ide...
Ivanka0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 08:23   #7
Ivanka slichnoj situaciji ja pokushavam pomoch........Pokushavaj spashavat situcaiju i dalje.....jer evo u ovoj obitleji nikto nije imao spasit situaciju i dogodilo se to da che klinci bit smjeshteni u dom!

Raspitaj se i kod psihologa...objasni da se ti vech goidnama brinesh o njima i da si voljna i sposobna i dalje (mozda ti on da kakvu potvrdu da si psihichki i zradvsteno ok, pa mozda pomogne).

Zovi opet socijalnu...je sranje, ali ako oni vide da se ti brinesh i da ne dopushtash da oni prvi uportijebe svoju silu, mozda vide da si spremna borit se i mogu pomochi i tebi.

I nemoj se postavit kao netko ko je jadan i da te socijalna potkopa.....Vichi, deri se, daj jasno do znanja da dok imaju tebe (chak i dva ziva roditelja - nema veze shto imaju probleme) da im nije potreban dom!

Veliko je pitanje jesi li zaposelna....i jeli moguche nachi ikakvo zaposlenje?
Pitaj i jeli moguche oca poslati na lijechenje (pa makar on to ne zeli)...nekak na silu!!!!!!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 08:45   #8
Pia me uputila tu na topic

evo, ja ću ti danas u toku dana probati saznati što pravno i zakonski možeš pa se javim.
Osim toga, stvarno mislim da tata treba na liječenje, nikud ne vodi to osim u bolest i smrt, to je nažalost tako. Alkohol je veliki problem i njemu treba pomoć. Ako je odbija, mora se liječiti prisilno.

Imaš posao, dal je stan vaš- to bi puno značilo u cijeloj priči
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 08:49   #9
To sam si i ja mislila......da li je moguche prisilno ga odvest na lijechenje????

Pa da bar socijal vidi da se radi na poboljshanju obiteljskih odnosa!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 08:58   #10
moram vidjeti, raspitam se danas i to. Mislim da ako je pijan, jako pa da se nazove hitna da bi ga odveli. Provjerim s mamom pa javim, mislim da će ona to znati
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:49   #11
pošaljem ti na pp ono što je moguće ako tatu maknete iz priče, pa ti odluči dal to staviti tu na topic
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:53   #12
Opet socijal nish ne radi da im pomogne da ostanu zajedno (sanirat oca, vidjet kako majka funkcionira kad je na ljekovima, pomoch curi nachi posao ili im dati socijalnu pomoch, izvidjeti jel ima tko od susjeda ili obitelj da im potpomogne)

Zashto se na tome ne radi????....Nego jedino rjeshenje je da klinci moraju u dom.....ja ne kuzim zashto??????

Zar oni nisu tu da pomognu obitelji prvo....pa onda ako se ne moze...ili nitko nije voljan pomochi i promijeniti se, onda poduzimaju neke mjere?????
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:25   #13
Evo ovak; ja sam trenutno prva godina faksa, redovan student. Al ne odlazim na predavanja, tj. odustala sam od faksa te sad koristim samo studentska prava. Planirala sam na ljeto upisati jedan drugi faks vanredno..E sad neznam, postoji mogućnost da dobijem posao sa dobrom plaćom i u jako dobroj firmi ali za to mi treba mama koja mi jedina mozda moze srediti taj posao. Druga solucija je rad preko student servisa što sam do sad planirala ali neznam dal ću to moći ostvariti s obzirom na ovu situaciju.

Šta se tiče stana, to je stan koji su kupili tatini pokojni roditelji, s tim da ga tata još "otplaćuje", tak nešto..Uglavnom znam da je nešto pričo da bi ga moro prvo platit taj otkup i tek ga onda može prodat.

Šta se tiče lječenja stvarno neznam...Mama tvrdi da on ima od obiteljske doktorice već neke uputnice (još od prije par godina) za lječenje od ptsp-a il za alkoholizam ,nisam sigurna.. Uopće više neznam šta napraviti jer su braća zbunjena, tužna, skužila sam da još jedino meni vjeruju, a šta se tiče samih roditelja ovako ću to najbolje opisati, tati je jako stalo, potrudio se ovih mjeseci puno i raznoliko kuhat, čak mogu reći da nam se standard življenja podigao na veću razinu, iako sam u cijeloj toj priči ja ta koja se doma pretrgava od posla,jer od troje muških u kući nitko ništa ne radi osim jede i spava. Šta se tiče mame, ona nakon što je otišla još u 6. mjesecu ove godine, meni se nije javlja sigurno nekih 3 mjeseca..Tek sad pred početak prvog ročišta za rastavu mi se udostojila javit..Jedino što ona ponavlja ko papiga je da je on nju pijan otjero iz stana, ima i policijski zapisnik za to, da je njenih 4500 kuna mjesečne plaće preamlo da nas uzdržava i da ima više da bi nas istog trena uzela k sebi i kako si neće dozvolit da je tata potonovno otjera u jankomir na lječenje..MIslim iz ovih par rečenica jasno se vidi da u cijeloj priči njoj je na prvom mjestu ona sama..
Ivanka0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 12:28   #14
ivanka, ja osobno ne bih tatu prijavljivala ni socijalcima ni na lijecenje... sve sto oni znaju je djecu u dom.
ja bih s njim pokusala sklopit neki dogovor.
ono - ok, ti pijes, al aj idi odma u krevet, ne dolazi kuci tu noc ili tako nesto. mozda se mozete na tu noc skloniti kod neke susjede s kojom ste dobri...
ne govorim ofrlje... imala sam jako slicnu situaciju doma, bas u tvojim godinama, samo bez brace i sestara.
naravno da ces ga prezirat, ali to trenutno nije bitno.
ti si najodraslija i najzrelija u cijeloj ovoj situaciji.
i koliko god to bilo bolno, ti si njima roditelj vise nego oni tebi.

braci objasnis da je tata takav, da to nije ok, ali da su oni jaki i pametni, a ti si uvijek tu za njih, i da morate ostat zajedno.
sretno.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:27   #15
Po ovom si shto si navela...vidi se da je tati stalo.....pokushaj ga josh malo obrlatit do kraja...pa mozda ode na lijechenje i podrzi ako dodje socijalna
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.