Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2009., 17:31   #61
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jednom kažeš kak se benzinske na AUTOCESTAMA zatvaraju a sad DO autoceste. Daj se dogovori. Godišnje prođem 100 puta kroz Zloveniju i još niti jednom nisam vidio zatvorenu benzinsku na AUTOCESTI. Kao što si ti napisao.
Isprika, krivo sam napisao.
Činjenica, ne idem često kroz Sloveniju (kao vjerojatno niti @Veva koji je otvorio temu).
Imao sam najbolju namjeru kupiti vinjetu. Na granici sam pitao slovenskog carinika gdje mogu kupiti, kazao je na benzinskoj. Do Maribora (putem kuda me vode znakovi) nije bila niti jedna otvorena. A dalje nisam imao hrabrosti niti volje probavati.
Dambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 00:15   #62
Quote:
sprint1 kaže: Pogledaj post
E sad, ako su informacije na ovom linku točne, za Slo zimska oprema nije potrebna:
http://www.autogume.com/forum/index.php?topic=47.0

"Slovenija:
U Sloveniji je uporaba zimske opreme datumski označena - između 15. studenog i 15. ožujka vozila moraju biti opremljena zimskom opremom, koju "predstavljaju" 4 zimska pneumatika s oznakom M+S i s minimalnom dubinom profila od 3 mm ili 4 ljetna pneumatika s minimalnom dubinom profila od 3 mm i s pripremljenim lancima za snijeg, u prtljažniku (priboru)"
jel se ovdje misli na dubinu šara ili? morat ću kroz Sloveniju pa me strah da me ne vrate

inače čisto da provjerin jel ja mislim dobro
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:08   #63
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ukratko nema
ima naplatu ko kod nas
u mađarskoj su ti isto vinjete
slovačka,češka,bugarska,švicarska vinjete
grčka povremene naplate,koje se mogu izbjeći kom se da (nešto kao što je kod nas bilo)
makedonija,srbija,španjolska i francuska naplata kao kod nas
rumunjska vinjete (kao i za bugarsku, vrijede za sve ceste, ne samo za autoceste), poljska, norveška i bjelorusija kućice s otvorenim načinom naplate (s tim da norveška ima i još nekakve moderne načine naplate tipa da ti šalju račun poštom i slično), engleska ima samo dio m6 pod naplatom, turska kao i mi, ostalo je sve besplatno. naravno, osim pojedinih tunela/mostova/dionica (čak i u njemačkoj postoji jedan tunel koji se plaća)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:00   #64
aha,zato stoji rampa spuštena dok ne kupiš vinjetu u bugarskoj
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 10:14   #65
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
jel se ovdje misli na dubinu šara ili? morat ću kroz Sloveniju pa me strah da me ne vrate
sunce mu žarko, pa što može biti dubina profila?
visina između najniže i najviše točke na profilu gume.

stavi šubler na najviši dio profila i izmjeri dubinu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:14   #66
Nije mi sad ništa jasno. Kaj treba vinjeta od Zagreba do Maribora?
bloop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:27   #67
Quote:
bloop kaže: Pogledaj post
Nije mi sad ništa jasno. Kaj treba vinjeta od Zagreba do Maribora?
treba jer ima par km autoputa od maribora do granice ali ima neka cesta kroz maribor i neku vukojeb..... pa ne trebaš vinjetu
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:35   #68
Misliš od Maribora do Austrije? Mene zanima samo do Maribora.
bloop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:44   #69
Quote:
bloop kaže: Pogledaj post
Misliš od Maribora do Austrije? Mene zanima samo do Maribora.
pa po novom ima autoput od Ptuja na dalje, e sada kako planiraš i hoćeš li navigati kroz sela... Znači, ako ima autoput, treba vinjeta!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 22:13   #70
da sad ti je autoput od ptuja
iz zg do graza si za sat i pol vožnje (iz zapadnog djela )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:18   #71
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da sad ti je autoput od ptuja
iz zg do graza si za sat i pol vožnje (iz zapadnog djela )
ak sam dobro skužio; spojili su GP Macelj-Gruskovje na autocestu (čak 500 metara) a to znači da se nemože u ZLO preko tog prijelaza bez vinjete ?!?!
http://www.dars.si/Novice/Avtocesta_...ometu_648.aspx
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:37   #72
Mah, kolko vidim Zlovenci su postavili te "autoceste" posvuda tek tolko da zatvore sve moguce prolazne puteve kroz sloveniju tak da nemres proci bez vinjete. Mislim fakat bezobrazno, recimo u Hrvatskoj uvijek imas alternativni besplatni put koji uopce nije niti tako los...
__________________
Svaki dan pomalo!
ToTaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:46   #73
Na Macelju/Gruškovju autoput ili ne?

Slovenski DARS u tom tekstu na koji je upozorio marijoj piše:
Quote:
Mednarodni mejni prehod Gruškovje uporabljajo zraven motornih vozil tudi pešci in kolesarji. Območje med mejno kontrolo in mejno črto na meji z Republiko Hrvaško ni označeno kot območje avtoceste, temveč je območje omejeno s prometno opremo na hitrost 50km/h, s čimer je v tej fazi na MMP Gruškovje omogočen prehod preko državne meje vsem vrstam vozil, vključno s pešci in kolesarji.
Iz toga se može zaključiti da ne treba vinjeta za prijelaz granice na Gruškovju (Macelj), no nije jasno što nakon toga ...

Zna li netko situaciju tamo? Jel postoji stara cesta ili su to slovenci pretvorili u autoput (tih famoznih 500m)?
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:55   #74
Ne treba vinjeta za Macelj/Gruškovje!

Dakle, jučer sam prošao preko Macelja u Sloveniju i nazad, pitao našeg i slovenskog policajca i svojim očima vidio i potvrdio što su mi rekli:

Za ulazak u Sloveniju preko graničnog prijelaza Macelj/Gruškovje NIJE POTREBNA slovenska vinjeta za autoceste.

Detalji:
Tih 560m autoceste koju su napravili slovenci nalazi se između hrvatske i slovenske granične kontrole.
Obzirom da je to "ničija zemlja", slovenci ne mogu zahtjevati da vozila već tamo imaju vinjetu, pa je stoga niti ne traže. Pored toga, Gruškovje je predviđeno i za prijelaz pješaka i bicikala (kako to i piše u tekstu koji sam quotao prije), pa se taj komad ceste ne može niti proglasiti autocestom. S naše strane je prijelaz, barem po oznakama za autocestu koje su pometali i na prilazne ceste, isključivo za motorna vozila.

Stari prijelaz na staroj cesti sa naše, hrvatske strane je zatvoren, zamjenio ga je novi u produžetku autoceste iza naplatnih kućica. Na njega sa stare ceste vodi prilazna cesta koja se penje na autocestu. Postoje uredni putokazi sa oznakom graničnog prijelaza.
Onaj slovenski je isti kojim se i do sada, u zadnjih par godina, prelazilo granicu, samo što su ga sada "prespojili" na "autocestu". Slovenci su za staru cestu napravili i nadvožnjak preko ovih 560m "autoceste", ali on nije u funkciji (nije spojen) i čini se da će tako biti sve dok ne sagrade kompletanu autocestu 2013. Tu je link na tekst i skica tog dijela autoceste (previše je zumirano na taj komad terena, nije ucrtana državna granica i nema ničega sa hrvatske strane, pa je teško skužiti kontekst).

Inače, u HAK-u su mi prekjučer rekli da je za ulazak u Sloveniju preko Macelja potrebna vinjeta. Kao, slovenci su im poslali dopis sa takvom informacijom.
Danas sam ih zvao ponovo i tip se čudio kako je moguće da mi je netko od njih to rekao. Pa se sad ti pouzdaj u HAK!
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:56   #75
Petlja za autocestu kod Ptuja

Kod Ptuja, tj. prije Zgornje Hajdine, slovenci su napravili petlju kojoj je svrha, čini se, usmjeriti promet iz Hrvatske na autocestu.

Ako ste navikli prema Mariboru samo pratiti "staru" cestu, sada ćete prije Hajdine naletjeti ravno na autocestu, a ako to izbjegnete na petlju i T-križanje na kojem možete lijevo natrag na autocestu ili desno na cestu koja jako liči na autocestu (žuti putokaz za Ptuj). Na ovoj cesti za Ptuj nema oznake za vinjetu, ali kvaka je u tome što vas vodi okolo naokolo preko Drave u - Ptuj. Preko nje, par stotina metara dalje od tog T-križanja, prelazi nadvožnjak koji vodi u pravom smjeru prema Zgornjoj Hajdini i staroj cesti za Maribor, ali se na njega ne može doći samo tako jednostavno (nikako sa ove ceste prema Ptuju ).

Na ovoj stranici bezvinjete.blogspot.com odmah na početku je karta tog dijela sa dobro ucrtanim cestama, ali nevažećim zabranama prometa - sada je ta cesta otvorena za promet i to je pravi put za Maribor.
Ono što se ne vidi na toj karti je kako doći na taj nadvožnjak.
E, za to trebate doći na žutu cestu koja ide paralelno sa tamno narančastom cestom (br. 9) - to se može na križanju koje je taman izvan donjeg ruba karte (to je ono križanje usred polja sa upozorenjem za pješački prijelaz), na njemu treba skrenuti desno, pa na prvom križanju nakon par sto metara lijevo, zatim se nakon cca kilometar dođe na kružni tok sa kojeg se vidi nadvožnjak.
Nakon nadvožnjaka slijedite glavnu cestu (svijetlo narančasto na karti), veliki lijevi zavoj, pa desni zavoj ispod nadvožnjaka koji ide preko autoceste i dolazite na staru cestu na stari nadvožnjak preko pruge, te križanje u Zgornjoj Hajdini.

Napomena: Na drugoj karti na spomenutoj stranici se te ceste i nadvožnjaci još bolje vide, ali je ucrtan duži put (ispod "pravog" nadvožnjaka, za Ptuj) i u povratku vodi preko komada autoceste za koji trebate vinjetu!
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:57   #76
Da li je onda bolje iz Zagreba preko Ormoža do Ptuja? Po dars-u, tako ne bi trebalo biti naplate.

Očajno mi je plaćati neke vinjete za 56.000 cm autoputa, a često moram tamo..
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 15:15   #77
Quote:
Hallucigenia kaže:
Da li je onda bolje iz Zagreba preko Ormoža do Ptuja? Po dars-u, tako ne bi trebalo biti naplate.
Ako ideš do Ptuja, onda ne trebaš vinjetu. Samo voziš po staroj cesti do petlje i skreneš na tu cestu koja jako liči na autocestu (ali nije autocesta, mislim da je to "cesta rezervirana za motorna vozila"). Putokazi te vode u Ptuj po običnim cestama.

Quote:
Očajno mi je plaćati neke vinjete za 56.000 cm autoputa, a često moram tamo..
Ako si pitao da li ići na Macelj za ulazak u Sloveniju, odgovor je DA, ne treba ti vinjeta. Tih 560m nije u "pod vinjetom".
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 15:35   #78
Hvala najljepša! Znači zasad do Ptuja bez brige i prek Macelja. Ma idem često a opet prerijetko da mi se vinjeta isplati. Thnx!
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:25   #79
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Ako ideš do Ptuja, onda ne trebaš vinjetu. Samo voziš po staroj cesti do petlje i skreneš na tu cestu koja jako liči na autocestu (ali nije autocesta, mislim da je to "cesta rezervirana za motorna vozila"). Putokazi te vode u Ptuj po običnim cestama.


Ako si pitao da li ići na Macelj za ulazak u Sloveniju, odgovor je DA, ne treba ti vinjeta. Tih 560m nije u "pod vinjetom".
Koliko ja znam, vinjeta je obavezna i za ceste za motorna vozila, i za sve obilaznice! Nisam baš siguran koliko je preporučljivo ne imati vinjetu!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:30   #80
pošto je slovenija mala, čuo sam da uskoro proširuju i najmanje ceste u autoputeve
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.