Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2006., 09:28   #201
nego, kako prodjose nasi vrli fudbaleri na gostovanju kod neugodnog Gornjeg Bazja?



edit: evo sad procitao na Mreznici da su dobili 1:0 golom Pinturica iz penala u 31. minuti da bar sad dobiju nekog prvoligasa u prvom kolu kupa, a ne opet nekog bezveznog drugoligasa koji nas i tako izbaci
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 11:13   #202
Quote:
KLCCLK kaže:
da, da, jasno, moramo dat do znanja da smo lojali i preziremo velikosrpski projekt, ali se istvoremeno ne sramimo svog porijekla, tako da nakon te pjesme krece glasno skandiranje "Hrvatski Srbi!!" i "Nikola Tesla!!"


Dobro, nemojmo o tome, ako slučajno modovi ovo čitaju, da ne bi bilo sranja sa njima.

Quote:
KLCCLK kaže:
nego, kako prodjose nasi vrli fudbaleri na gostovanju kod neugodnog Gornjeg Bazja?



edit: evo sad procitao na Mreznici da su dobili 1:0 golom Pinturica iz penala u 31. minuti da bar sad dobiju nekog prvoligasa u prvom kolu kupa, a ne opet nekog bezveznog drugoligasa koji nas i tako izbaci
Oćemo Liverpul!!!
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:35   #203
pošto je piva na Danima piva?
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:25   #204
slash - zas bi bilo sranja, podrzavamo lojalne Srbe

deer - nemam pojma, obicno to odluce par dana prije i onda je svuda ista cijena, obicno je relativno skupa


eh, da, u prilogu akciji "Jest da su to Dani Piva a ne Barokne veceri al ipak ne mora bit takav vasar" ove godine nema narodnjackog satora, a ima novitet - jazz sator. jest da mi to isto bas ne pase uz Dane Piva, bolje da su napravili neki mali jazz festival 2-3 dana ispred Zorin doma, al dobro....
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 16:15   #205
- o u kupu bi volio kamen ingrad , onda nekog drugoligaša, onda varteks, u polufinalu hajduk dobivamo golom nikolića u sučevoj nadoknadi za 4:3, i u finalu razbijamo dinamo na sred maksimira 3:1....a da nepričam o tisućama gademz i karlstadt boys na slavlju na platou dana piva

- derbi za koju godinu Petrova Gora (hrv.srbi)- Vojnić95(hrv.bosanci), bem ti sunac, gori crna zemlja

@ deer hunter
- piva ce bit 10 kuna ko i uvjek
KA-Power is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:18   #206
Quote:
KLCCLK kaže:
slash - zas bi bilo sranja, podrzavamo lojalne Srbe
Ma ne zato, nego ipak je ovo topic o Karlovcu, u podforumu Lijepa naša. Makar ćemo podržavati Petrovu goru kao da su Lijepi naši.

Quote:
KLCCLK kaže:
eh, da, u prilogu akciji "Jest da su to Dani Piva a ne Barokne veceri al ipak ne mora bit takav vasar" ove godine nema narodnjackog satora, a ima novitet - jazz sator. jest da mi to isto bas ne pase uz Dane Piva, bolje da su napravili neki mali jazz festival 2-3 dana ispred Zorin doma, al dobro....
Jebiga, ipak mislim da je to malo glupo. Makar ne volim narodnjake, prije bih išao na narodnjake nego na jazz. Na Dane pive idem da se proveselim ili šta ja znam šta, a ne da zujim uz jazz. Jest da je to nemjerljivo bolja muzika od narodnjaka, ali da bi ju volio slušat, moraš ju razumjeti. A ne razumije ju 99% ljudi prisutnih tamo. Tako da mislim da će taj štaor zjapit prazan. A ipak, kad bi ljudi čuli "Udara u glavu k'o šampanjac", odmah bi šator bio pun.

Quote:
KA-Power kaže:
- o u kupu bi volio kamen ingrad , onda nekog drugoligaša, onda varteks, u polufinalu hajduk dobivamo golom nikolića u sučevoj nadoknadi za 4:3, i u finalu razbijamo dinamo na sred maksimira 3:1....a da nepričam o tisućama gademz i karlstadt boys na slavlju na platou dana piva
Samo da napomenem da se od četvrtfinala igraju po dvije utakmice, tako da i to ubaciš u svoje snove. Npr. Dinamo u Karlovcu 3:0, a na Maksimiru 5:0.

Quote:
deer hunter kaže:
pošto je piva na Danima piva?
Jedino što loše u svemu tome je to da Karlovačka pivovara nije organizator, nego samo sponzor Dana piva, a piva je tako skupa zato što su tamo štandovi od birtija, koje cijene pivu onoliko koliko je u birtiji. Da je pivovara organizator, vjerojatno bi piva bila prodavana po 4-5 kuna, kao u trgovini, jer si birtije ne bi uzimale proviziju. U tom slučaju bi puno više ljudi dolazilo, Zagepčanima bi se isplatilo platit benzin i cestarinu i onda ovdje doći petkom ili subotom, a ovako jednako plaćaju pivu, koliko i u Zagrebu...

Dakle, za pol litre pive se može dobiti litru nekog malo lošijeg domaćeg vina. Umjesto da se piva prolijeva i da bude "peta rijeka" Karlovca, predpostavljam da ću popiti mnogo više vina nego pive...
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:58   #207
Quote:
KLCCLK kaže:
ove godine nema narodnjackog satora, a ima novitet - jazz sator.
odlično!

dolazim prvi put ove godine i baš se dobro poklopilo... ni u ludilu ne bi išla na narodnjake
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:37   #208
Quote:
deer_hunter kaže:
odlično!

dolazim prvi put ove godine i baš se dobro poklopilo... ni u ludilu ne bi išla na narodnjake
Vjeruj mi, treštat će narodnjaci odnekud, ali jednako kao i prije, nitko tebe neće siliti da ih ideš slušati. Oni su i prije bili, a i sad ćee biti u 1-2 šatora, a ti imaš 15-20 drugih u koje možeš otići.
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 13:14   #209
Fala Qrcu da ste prestali o nogometu. Petrova gora, Mekušje , Vojnić... Vi ste kudili Karlovac , a danas čitam u Karlovačkom tjedniku da "Karlovac ima ekipu za vrh tablice" -by njihov trener. Nemate pojma

Glede dana piva- mislim da će bit isto ko i zadnjih par godina. Prave fešte su bile kad je to pivovara organizirala. Sad mi to izgleda preskupo za tako jedan obično ne previše zanimljiv događaj. Onako je piva barem bila jeftinija.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:19   #210
e bas je jucer super bilo otvaranje Medjunarodnog festivala folklora.
priznajem da sam licemjer i da mi je nas folklor "seljacki" a strance volim gledat
al bas su mi bili super Turci i Poljaci, plesu ko ludjaci, ko akrobatska tocka su
a Sanac krcat da igla ne moze stat
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:20   #211
e da, a u "Kazalisnoj kavani" okrutna i gruba prevara. nije bio bend sa zgodnom curicom koja super pjeva nego neki potpuno novi tipovi koji su imali okej repertoar, ali pjevac je uzasan

i da se vratimo na nasu odanost NK Petrova Gora, nazivcirali su me jer su svirali nekoliko srpskih pjesama (EKV, Bajaga, Balasevic) i pjevali ih na ijekavici Kak mi je to jadno, nemoj svirat srpske pjesme ili ak ides svirat EKV onda pjevaj pjesmu kako ide
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:22   #212
nego, jel cuo netko nesto oko kosarke? ja jucer cuo pricu da bi sad u devetom mjesecu trebao bit neki veliki turnir u organizaciji "Zorone" a kao ekshibicija bi igrali seniori Cibone i Olimpije?
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:07   #213
Ah, Dani piva... Jest da su cijene malkoc prevelike za jednu takvu manifestaciju i da je piva obično razvodnjena za popiz..ti, ali svejedno svake godine idem bar na dvije-tri večeri... i pijem pivu, of kors. Ionako kad negdje dođem i kažem da sam iz Karlovca,. svi kažu "Ah, da, vi ste okorjeli pivopije" ili nešto u tom stilu. Pa da ne kvarim dojam
Btw, jel ima negdje program? Nisam bila u Klc dva tjedna, a i prije toga sam bila samo na dva dana, pa sam malo van toka...
Nema narodnjačkog šatora - jupi! (i jedna Ludnica je too much ), jazz šator, hm, ok, whatever, ne slušam baš jazz... Zašto nakon one jedne godine više nije bilo rock šatora?

A stanje u gradu... mislim, volim ja Karlovac, to da, al da je dosadan za ubit se, to je činjenica... Izbor mjesta za van na nuli (da sam još u srednjoj, svaku subotu bih visila po parkovima s cugom, no ovako mi je to ipak crnjak raditi češće no jednom u dva mjeseca), atmosfera u gradu depresivna i besperspektivna... Ne znam, ljudi, Karlovac je grad koji kao da umire iz dana u dan.
__________________
Lady of the Lake Scrolls
niniane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:50   #214
program je nesto bolji nego ranijih godina, pogotovo pred kraj


Petak, 25.8. - Slavonske Lole

Subota, 26.8. - Miroslav Škoro

Nedjelja, 27.8. - Jasmin Stavros

Ponedjeljak, 28.8. - Prljavo kazaliste

Utorak, 29.8. - "Narodni radio" (Baruni, Bulic, Leo...)

Srijeda, 30.8. - Hari Mata Hari

Četvrtak, 31.8. - Jole

Petak, 1.9. - Psihomodo Pop

Subota, 2.9. - Soulfingers

Nedjelja, 3.9. - Severina


tako da ove godine imam cak dva koncerta na koja doista i zelim ici: Psihomodo Pop i Soulfingersi i tri koja mogu podnijet bez prevelike patnje (Prljavci, Stavros i Severina). U ostale dane detoksikacija
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:56   #215
inace se ne slazem bas za izlaske - veci problem su ljudi nego mjesta i to manje-vise svuda po Hrvatskoj, pa tako i u Karlovcu. uopce vise nema klapa i velikih drustava nego svi samo kukaju po doma i pilje u kompjutere, a i kad izadju onda samo znaju pit (a ne pit i zajebavat se kao mi ).

daleko od toga da je idealno, ali bolje je nego prije par godina i ima sasvim u redu mjesta za izac i kad god izadjem mi je super, kao i mojoj ekipi, al to je zato sto nismo ubijeni u pojam kao ove malo mladje generacije (cast izuzecima) - Cohiba, Knjiga i Kava, Pappa's, Kazalisna sa bendovima, Drmes, Carlstadt, River 1, River 2 - to su prostori koji nisu zabavnjacko-narodnjacki. e pa sad, ako nekome bas nista od toga ne valja onda je ipak u njemu problem

istina je jedino da osim KiK-a nema pravog mjesta za bas krajnje alternativce, dakle pankere, metalce, hardcore ekipu...
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:49   #216
Uhm... Ja ću, nadam se, na Škoru i Prljavce. Možda Hari Mata Hari i Psihići, ako budem u Klc tada...
Vidiš, meni se baš nekako čini da je prije par godina karlovačka scena bila bolja. Amadeus i A2, Star F, Lav, Scena, Hrvatski... Danas kad se zatvore River i Papas, imaš samo - Ludaru. A to mi je ukratko -
Možda i je stvar u ljudima...
Današnje generacije kao da su zadovoljne stanjem kakvo je i ni ne pokušavaju ga promijeniti već samo tonu sve dublje u sivu karlovačku svakodnevicu...
Zbilja mi fali Star F.
__________________
Lady of the Lake Scrolls
niniane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:39   #217
Quote:
niniane kaže:
Danas kad se zatvore River i Papas, imaš samo - Ludaru. A to mi je ukratko -
Možda i je stvar u ljudima...
Današnje generacije kao da su zadovoljne stanjem kakvo je i ni ne pokušavaju ga promijeniti već samo tonu sve dublje u sivu karlovačku svakodnevicu...
River i Papas se zatvore u 3-4 ujutro (ili ja nisam bio dovoljno dugo tamo, pa ne znam da se ranije zatvara), tako da mislim da je to čisto dovoljno, te da se poslije toga komotno može ići kući.
Stvarno, KLCCLK je nabrojao mjesta gdje se može ići vikendom, još bi tu dodao Antonio, Leonardo, Buddha i Ella bar, još kad bi se Scena ponovno otvorila, više ne bi imali što prigovoriti Karlovačkim izlascima.

Što se tiče narodnjaka, jedino mjesto koje je baš u Karlovcu, a da se slušaju narodnjaci je Ludnica, tako da ne vidim zašto bi se uvijek sralo po njoj, jer moraju i ljudi koji slušaju narodnjake nekud ići. XXL je zatvoren kad je Ludnica otvorena, tako da nikad nije bilo dva mjesta za narodnjake...

Što se tiče zadovoljstva ili ne, ja baš mislim obrnuto, da su današnje generacije nezadovoljne, ali ništa ne žele poduzeti, osim pričati svima da je loše, i to gotovo bez izuzetaka svi. Puno, ali stvarno dosta ljudi govori da neće niti jednom ići na dane pive jer nema dovoljno sadržaja za njih. Ako ne mogu u 10 dana naći ništa za sebe, i to ne u glavnom šatoru, nego bilo gdje na tih 10000 kvadratnih metara, onda stvarno ne znam što bi oni htjeli. Također prigovaraju da Dani pive svake godine izgledaju isto. Jebote, šta bi ti ljudi htjeli, da se mijenja 20-godišnja tradicija da bi oni pohvalili jednu od većih manifestacija u Hrvatskoj.
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:48   #218
Quote:
KLCCLK kaže:
i da se vratimo na nasu odanost NK Petrova Gora, nazivcirali su me jer su svirali nekoliko srpskih pjesama (EKV, Bajaga, Balasevic) i pjevali ih na ijekavici Kak mi je to jadno, nemoj svirat srpske pjesme ili ak ides svirat EKV onda pjevaj pjesmu kako ide
Majku im, trebali su pjevat hrvatske pjesme na ekavici, a ne obrnuto. Klub navijača NK Petrove Gore bi morao neke drastične stvari poduzeti. Moramo naći bombaša samoubojicu koji će se raznijeti kad budu slijedeći put nastupali, u znak protesta protiv takvog nepošivanja srpske kulture. Jel ima tko zainteresiran da bude bombaš? Ajmo KLCCLK, prijavi se.
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 21:37   #219
niniane - nije stvar u tome da su zadovoljni, nego su potpuno apaticni. jasno, necu generalizirat, ima fantasticnih pojedinaca, kao i onih potpuno normalnih - ali generalna slika je apatija i to svugdje, a ne samo u Karlovcu - bit cu uobrazena svinja pa cu citirat samog sebe s jednog drugog topica (mislim, bas je bilo rijeci o tome pa zato )

Quote:
OSIJEK - Na cestama auto prođe svakih pol sata, kafići prazni, restorani isto tako.
Kolikogod želi biti veliki, ipak je to u stvari jedna provincijska palanka
Sva dobra mjesta su se zatvorila...osim ak ne volite narodnjake

ŠIBENIK - Šibenik je mrtav grad. Grad čine ljudi, u Šibeniku nema ljudi.

SISAK - svi hodaju kao da su u dubokoj depri,
Ima jedna jedina slastičarna u gradu o kojoj bolje da ne pričam
Ništa pod milim bogom se tamo ne događa, a ako se što i čuje čisti crnjak

VINKOVCI - inače u Vk nema niš' novoga pa stoga svi koji možete bježte iz Vk.
A mislim stvarno kad je tamo uopće išta i bilo osim za "jeseni"???

VIROVITICA - mi smo selendra a ne grad.

SLAVONSKI BROD - grad bez imalo kulture i kulturnog zivota
ne bi se vratio u njega ni pod koju cijenu dok ne prestane vladavina narodnjaka i seljancizma i dok se kultura ne vrati u jadan napaceni grad.
Trenutacno je Brod rupa

KARLOVAC - šta rec o Karlovcu osim da je truli grad na samrti.

VARAŽDIN – gdje se moze izac? nigdje...
ima u varaždinu mjesta, samo je problem šta je svugdje dosadno


tome mogu dodati vrlo friško osobno iskustvo:

RIJEKA - proveo sam vrlo ugodan dan u tom gradu koji mi je inače vrlo drag. po završetku druženja, ekipa s kojom sam bio je počela s komentarima tipa "nije Rijeka inače tako ružna, danas je takav dan", "znam da je dosadno vani", itd...isprike koje nitko nije tražio, jer je meni bilo - super.
to su ti sve citati zitelja tih gradova s ovog istog podforuma.

po meni je tu apatiju stvorio malo rat i postratna depresija, a mozda i vise "moderne tehnologije", to jest mjesavina jednog i drugog. mi smo konstantno bili vani i tada su svi imali ogromne klape i hrpu prijatelja - ja sam poceo izlazit bas ono ljeto prije rata i tada je bilo doista odlicno, Zagrepcani su masovno dolazili u Karlovac van - ali je nama najbolje bilo kad bi bili negdje vani: zimi se islo u Hrvatski, a u proljece i ljeto smo bili po parkovima i rijekama. i uvijek smo bili i zadovoljni i sretni.

danas je drugacije - klinci cesto uopce ne idu van, samo se doma igraju na kompjuterima i playstationima, samim tim ne stvore prave klape, ne prodju ono sto trebaju proc i onda odjednom pocnu izlazit i ne znaju sta bi sa sobom. i nista zivo ih ne zanima: tu je slash u pravu, ima hrpa mladih (ne vise samo klinaca) po cijeloj Hrvatskoj koju nista zivo ne zanima - i njima je glupo ali ne mogu nista poduzet jer ne znaju sto bi zapravo htjeli i sto bi im bilo dobro.
i tu nazalost tesko da ima spasa: znam dosta decki i cura koji su naricali i kukali, pa su onda otisli na faks i za par mjeseci su jednako naricali na racun Zagreba - to je razumljivo, jer ako nekome ne valja bas nista od nabrojanih kafica i klubova, ako ne voli kazaliste, ne ide u kino, ne zanima ga nijedan sport, glupi su mu svi koncerti - onda jasno da ce mu svugdje biti glupo.

da, mislim da je bas stvar u sveopcoj apatiji za koju ja ne vidim rjesenja (a valjda nekakvo postoji): jer klinci od 10 godina nemaju potrebu za nocnim zivotom, a kad sam ja imao 10 godina nasa ulica je bila krcata i svi smo bili vani od jutra do mraka, danas je ziva pustos, samo su doma i pilje u monitore i TV. dakle, nije stvar u mjestima za izlaske, jer ako danas u Hrvatskoj klinac i klinka od 10 godina nemaju nikakvu potrebu izac van i igrat s prijateljima nogomet, skrivaca ili lastis onda je nesto opasno sjebano.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 21:43   #220
Quote:
slash kaže:
Majku im, trebali su pjevat hrvatske pjesme na ekavici, a ne obrnuto. Klub navijača NK Petrove Gore bi morao neke drastične stvari poduzeti. Moramo naći bombaša samoubojicu koji će se raznijeti kad budu slijedeći put nastupali, u znak protesta protiv takvog nepošivanja srpske kulture. Jel ima tko zainteresiran da bude bombaš? Ajmo KLCCLK, prijavi se.
cek pa mi cemo valjda kao inicijatori ideje bit veliki vodje koji ce im obecavat raj i tisuce djevica, necemo mi bit samoubojice

al vidis, ovo prvo...hm, Kordunasi zapravo oduvijek govore ijekavicom, tako da je ovo mozda borba za nasu stvar! Kao "Stop ekavici medju hrvatskim Srbima!" - "Ijekavicom protiv droge!"


no, salu na stranu, ja bi da se vrati "Free time" i ona odlicna pjevacica (Nipple mi je sumnjiv, stalno je pricao da je ide gledat i sad mala odjednom nestala... hm)
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.