Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora
Korisničko ime
Lozinka

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 16:59   #9961
noldo
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
pa gdje ste bas izabrali Stutt?
inace grad u kojem se prica 'najgori' njemacki.

zasto idete u hostel, zar nije jeftinije uzeti mali stan, moze i van grada.
ja mislim da bi dosta novaca moglo otici dok ne nadjete posao, sto ako to potraje koji mjesec? ne zelim vas obeshrabriti, jer nekad treba biti malo lud i napraviti po svom, ali sve se teze i sporije nalazi posao u DE,
mozda bolje ostati u HR i ici na razgovore?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:08   #9962
MissAnabella
Registrirani korisnik

MissAnabella Avatar

Registracija: Jul 2014.
Njemacka

Imam prijateljicu u struci koja je od brojnih prijasnjih prilika ipak sad najzadovoljnija sa Stuttgartom.
Sto se tice stana, navodno jako puno najmodavaca trazi nekakve papire da predocis da dokazes da mozes placati stanarinu, tako da to nije opcija. Nije da nisam i to trazila ali uglavnom nisam dobila nikakvih odgovora.

Mislili smo eventualno prvih 15 dana platit hostel, nasli smo dosta povoljnih pa od tamo probat naci mozda neki stancic.

Znam da je rizik al vidimo da se odavde iz Hrvatske isto nista povoljno ne dogada. Zato sam i rekla da bi radila za pocetak bilo sta, a to ne mogu birat ako ne vidim na licu mjesta "s kim imam posla".
Svako malo putovati Hr-De isto bi kostalo, pa onda idemo radije tamo pa ako potrosimo sve i ne nademo nista, opet nam bude savjest cista da smo probali.

Dok vidim na stranici na facebooku da ljudi odu u Njemacku i nadu posao za par dana a odu s 200, 300 eura, nekako mislim pa nisam valjda ja takav baksuz da nebi mogla nac posao. Neznam

Edit: mi odlazimo s puno vise

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje MissAnabella : Jučer at 17:16.
MissAnabella is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:31   #9963
noldo
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
ma salim se, dobar je Stutt, zamalo sam i ja preselio tamo..

za stan bi bilo dobro naci nekog naseg, probaj se muvati po kolodvoru, crkvi i sl.

sve dolaske na razgovore za posao placa poslodavac, istina da ce prije zvati nekoga tko je tu nego platiti troskove..

u svakom slucaju...sretno i javite kako ide i sto je bilo...ako i ne uspije, bar ste pokusali. vecina niti ne pokusa...
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:03   #9964
amadeus65
Neozbiljan korisnik

amadeus65 Avatar

Registracija: Apr 2010.
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
za stan bi bilo dobro naci nekog naseg, probaj se muvati po kolodvoru, crkvi i sl.
a i kazu da u pogrebnom zavodu znaju gdje se stan ispraznio
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old Jučer, 21:01   #9965
MissAnabella
Registrirani korisnik

MissAnabella Avatar

Registracija: Jul 2014.
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
ma salim se, dobar je Stutt, zamalo sam i ja preselio tamo..

sve dolaske na razgovore za posao placa poslodavac, istina da ce prije zvati nekoga tko je tu nego platiti troskove..

u svakom slucaju...sretno i javite kako ide i sto je bilo...ako i ne uspije, bar ste pokusali. vecina niti ne pokusa...

Thanx!

Naravno da se javljam s terena!
Savjeti ti zapravo uopce nisu losi, tako smo i planirali, sto prije se povezati s nasim ljudima i mozemo mi s nasim budzetom ostati gore fina 3,4 mjeseca dok se sve ne poslozi. A nadam se da bude.

Naravno, ako jos ima netko nekakav savjet, slobodno se nadoveze, posebno uz posao med sestrara/njegovateljica!

Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:10   #9966
MaliZeleni10
I'm The Man

MaliZeleni10 Avatar

Registracija: Apr 2008.
Opcepoznato je da u Njemackoj kronicno nedostaje medicinskog osoblja, tako da ne bi trebalo biti problema naci posao.

Mislim da je za automehanicara situacija slicna, decko treba krenuti od servisa do servisa i pitati da li trebaju nekoga, najbolje u servisu za marku auta koju najbolje poznaje.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja