Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2014., 20:05   #1921
tako sam nekako i mislila. fala ti, frupy. i neću ti se više zahvaljivat, podrazumijeva se.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 20:11   #1922
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 20:42   #1923
Oprostite curke, nisam nikog htjela zabrinuti samo dobronamjerno upozoriti
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 20:54   #1924
Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Oprostite curke, nisam nikog htjela zabrinuti samo dobronamjerno upozoriti
pa, ja sam pitala koje su moguće posljedice za bebu, ti si odgovorila i fala ti na tome. nisi kriva šta odgovor nije onakav kakav sam tila vidit, ali stvarno nisam pomislila da si me namjerno tila uplašit, dapače. osim toga, bolje da i drugi vide šta si napisala, pa da izbjegnu ovu moju brigu i eventualne posljedice.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:33   #1925
Hi, malo razmišljam koji prenatal uzet, vjerojatno priko iherba. Razmišljam o solgarovom od 240 tableta za 20 dolara i twinlabovog za 16 dolara. Pitanje je koliko se dnevno pije ovog solgarovog? Mislin da na iherbu piše 4 puta, to mi se čini previše. Isto tako, s obzirom da iman hashimoto, koliko mi je joda preporučljivo u trudnoći, da li osim ptenatala triban jos nesto pit kao omegu 3....? Skroz san izgubljena
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:37   #1926
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
Hi, malo razmišljam koji prenatal uzet, vjerojatno priko iherba. Razmišljam o solgarovom od 240 tableta za 20 dolara i twinlabovog za 16 dolara. Pitanje je koliko se dnevno pije ovog solgarovog? Mislin da na iherbu piše 4 puta, to mi se čini previše. Isto tako, s obzirom da iman hashimoto, koliko mi je joda preporučljivo u trudnoći, da li osim ptenatala triban jos nesto pit kao omegu 3....? Skroz san izgubljena
Daj se posavjetuj s ginom.
I kad kupujes vitamine izvana, najprije se u apoteci raspitaj koje su preporucljive doze za nas, jer su na americkim deklaracijama konjske doze, od 2-4 tablete, koje onda nasi uredno srezu na 1, max 2 tablete.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:06   #1927
slažem se sa frupy. nemoj pit "američke doze" jer su pretjerane.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:04   #1928
Ma nisan n mislila pit te njihove doze, nego do sada nisan pila solgar pa ne znam sta pise na nadoj deklaraciji. U prvoj trudnoci pila san twinlab po jednu dnevno. A kakvi su ovi od dm-a? Prvi pregled mi je tek 31.7. i tada bi mi ginicka tribala potvrdit trudnocu.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:07   #1929
Koliko tipfelera moj boze. U svakom slucaju puno vam hvala cure.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:13   #1930
pa, pitaj u nekoj našoj apoteci da ti daju da pogledaš šta piše na pakiranju. zapravo, daj link na te solgarove tablete, ako ti nije problem, ili napiši kako se točno zovu. šta se tiče vitamina iz dm-a, vjerojatno nisu loši, ali s obzirom na cijenu ne virujem da koriste baš najkvalitetnije sastojke.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:31   #1931
Svako cu se raspitat u apoteci. U nasim apotekama ima kupit u pakiranjima od 120 i 60 tableta i ove od 120 kostaju 223 kn. Na iherbu ima samo jedan solgarov prenatal od 240 tableta, upisala san samo solgar prenatal i izaslo mi je to. Inace kosta 25 dolara ali je sad neka akcija pa kosta 20 dolara. Meni je bitno i da su ovi sa iherba legitimni proizvod tj. originali, posto do sada nisan kupovala to on line. Ono sta ste prije spominjali o vitaminu a nisam ni znala, pa san vidila da ovaj solgarov ima vitamin a iz beta karotena bez retinola.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 19:38   #1932
našla sam ih. meni se čini da bi bilo sasvim dovoljno da taj solgar uzimaš dvi tablete dnevno, npr. jednu ujutro i jednu navečer. i ne brini, iherb prodaje originalne proizvode, samo je pitanje doziranja.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 21:38   #1933
Ja sam prije par dana dobila paket od iHerba. Narucila sam Solgarov cink i folat. Nisam primjetila razliku u nasem i njihovom pakiranju tj sve bilo original zatvoreno i ono ispid cepa. Tako da mislim da nema sumnje u autenticnost
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 22:29   #1934
Već nekoliko puta sam naručivala solgar preko iherba i definitvno preporučam. Što se prenatala tiče, vjerujem da su doze iste kako i kod nas. Samo su na iherbu pakiranja veća.

Vitamin C sam uzela za sebe, a ostale vitamine za mamu i tete. Kombinacija Ca/Mg/Vitamin D im jako odgovara. Kažu da ih glava i kosti manje bole
Sada čekaju megasorb da stigne..

Solgar, Vitamin C, 1000 mg, 250 Veggie Caps
Solgar, Calcium Magnesium with Vitamin D3, 300 Tablets
Solgar, Chelated Magnesium, 250 Tablets
Solgar, Megasorb B-Complex "50", 100 Tablets
malena14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 07:23   #1935
Stigao mi je paket sa iherba, usporedila sam s evitalom tako da znam koliko čega i koje jačine. Npr.maximum folne koju smiješ unijeti je 1000 mg dnevno , evital ima 800,a taj solgar ima puno manje pa sam našla ove http://www.iherb.com/21st-Century-He...-Tablets/26461 ,najsličnije su po sastavu evitalu pa ću probati.
Nalazi su mi super iako imam uzasne mucnine i tako sam slaba i umorna ali ne pretjerujem sa tabletama. Prenatal 1 dnevno, kalcij dodatno svakih par dana po 1 tabletu, ,magnezij kad mi počnu trnci u nogama (imala s tim probleme u prošloj trudnoći), zeljezo(jer doktor to uvijek da) i omegu pred kraj trudnoće, te cucim fluor za zube. Inače nisam ljubitelj tableta čak i kad imam glavobolju ne popijem tabletu jer mi to nije prvo rješenje.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 07:36   #1936
Quote:
malena14 kaže: Pogledaj post
Što se prenatala tiče, vjerujem da su doze iste kako i kod nas.
Nisu.
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
Nalazi su mi super iako imam uzasne mucnine i tako sam slaba i umorna ali ne pretjerujem sa tabletama. Prenatal 1 dnevno, kalcij dodatno svakih par dana po 1 tabletu, ,magnezij kad mi počnu trnci u nogama (imala s tim probleme u prošloj trudnoći), zeljezo(jer doktor to uvijek da) i omegu pred kraj trudnoće, te cucim fluor za zube. Inače nisam ljubitelj tableta čak i kad imam glavobolju ne popijem tabletu jer mi to nije prvo rješenje.
Meni ovo zvuci previse.
U kojem si tjednu?
Fluor za zube ti definitivno ne treba, to odavno vise ne preporucaju ni stomatolozi ni ginekolozi.
Dodatni kalcij isto nije nuzan ako pijes prenatal i jedes mlijecne proizvode.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 10:26   #1937
ja sam čula da je fluor u trudnoći bolje izbjegavat. šta se folne tiče, ako se uzima baš svaki dan onda je i 400 mcg sasvim dovoljno, magnezij dobro dođe tu i tamo, a ostalo po potrebi - uglavnom željezo, ako ga fali. kad iduči put budem trudna, ako Bog da, jako ću pazit šta pijem i uzimat ću što manje dodataka prehrani.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 10:54   #1938
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je fluor u trudnoći bolje izbjegavat. šta se folne tiče, ako se uzima baš svaki dan onda je i 400 mcg sasvim dovoljno, magnezij dobro dođe tu i tamo, a ostalo po potrebi - uglavnom željezo, ako ga fali. kad iduči put budem trudna, ako Bog da, jako ću pazit šta pijem i uzimat ću što manje dodataka prehrani.

Istina, folna je dovoljna u dozi od 400 do 800 mcg.
Doze kakve su u folacinu (5 mg) su terapijske.
A za fluor se nekad mislilo da pomaze u trudnoci, ali odavno ga vise nitko ne propisuje.

Meni je magnezij ziva koma, nikako ga ne podnosim i uzimam ga bas kad je neophodno (cak ne ni zbog grceva u nogama nego kad imam BH kontrakcije, sto je u ovoj trudnoci, fala bogu rijetko jer sam jos uvijek na utrogestanu)

A sto se zeljeza tice, super mi je elevit po tom pitanju jer su ga nakrcali sa Fe i puno bolje se osjecam nego kad sam pila nw prenatal, a i krvna slika mi je bolja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 11:00   #1939
Uzimam Prenatal od TL i Omegu Natal od NW i folnu od planiranja T.
Folnu sam uzimala nekih 5 mj trudnoce.
Magnezij od TL sam pocela kad su mi poceli grcevi i blage kontrakcije ( od negdje 4 mj.).
Ferrum Lek uzimam sad zadnja 3 mj trudnoce.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 11:02   #1940
E da, vec sam davno ovdje pisala: u prvoj T sam dobila od zubara fluor tbl., ali nakon kaj sam se dobro informirala, nisam ga pila. Fluor se vise ne daje, smatra se da ga u vodi imamo dovoljno, a visak u tbl moze biti stetan za bubrege te nema dokaza o ucinkovitosti na zube.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.