Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2016., 22:30   #1
Online trener

Dakle, posto se na jednoj drugoj temi povela prica o licnim trenerima, i o tome da li je neophodno da on bude uz vezbaca sve vreme vezbanja, kao neko ko se jako dugo bavi raznim vrstama telesnog vezbanja postavljam ovu temu u nameri da se na njoj pomogne onima kojima treba savet u vezi nacina na koji se pravilno izvodi pokret, doziranja vezbi, kombinacije vezbi na treningu, kombinacije vrsta treninga, pravilnog zagrevanja i svega ostalog.

Pitajte ako imate nedoumice, postavljajte klipove da vidimo da li pravilno izvodite vezbe, ili pak samo trazite da se recima opise kako bi bilo pravilno izvesti neku vezbu ili zauzeti pocetni stav za nju (tzv setup).

Evo i prvi dobar savet, pre bilo kakvog ozbiljnijeg benca ili OHP-a mora se nauciti da se lopatice povuku jedna prema drugoj i nanize angazovanjem misica trapeza, posebno je ovde kritican donji trapez koji lopaticu i rame dovodi u povoljan polozaj za angazovanje pravih misicnh vlakana i izbegavanje povreda, tako cestih na bencu.

Uopste, tzv tight core je od esencijalnog znacaja za sve osnovne vezbe i neophodno ga je nauciti pre bilo kakvog upustajnja u rad sa vecim tezinama..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 13:55   #2
Ja imam problema sa ponekim vjebama jer izgleda da neradim bas pravilno i vec ajmo rec tjedan dana osjetim tupu bol ispod lijeve lopatice, osjetim pogotovo kad radim ledja...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 13:59   #3
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
Ja imam problema sa ponekim vjebama jer izgleda da neradim bas pravilno i vec ajmo rec tjedan dana osjetim tupu bol ispod lijeve lopatice, osjetim pogotovo kad radim ledja...
Premalo podataka, koje vezbe?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 14:21   #4
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Premalo podataka, koje vezbe?
najcesce osjetim kod dead lift, seated low row i kod lat pulldown. I sada dok sjedim osjetim tupu bol ispod lopatice..
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 14:34   #5
Ovo moze biti los polozaj lopatice tokom izvodjenja vezbi, i los polozaj lopatice uopste, uzrok su najcesce slabo ili neravnomerno razvijeni misici koji pokrecu i stabilizuju lopatice, a to je ceo set njih, trapezi, serratus anteriori, romboidi.

Po lokaciji bola, rekao bih da je u pitanju donji trapez, pokusaj sa ovim pokretom, prati sta se desava u bolnom podrucju, i ima li razlike u izvodjenju i osecaju kad radis levu stranu u odnosu na desnu:

https://www.youtube.com/watch?v=uGn1NxSLBDI

Najbolje bez opterecenja. A mozes i prvo jednom rukom pa drugom.

Javi naravno kakvi su utisci.

Jos da mozes da postavis klip dok radis vezbe koje ti izazivaju bol, bilo bi mnogo lakse skontati sta je.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.