Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2014., 12:19   #1421
Mislim da nije dobro da je lutealna faza kratka. Kod zatrudnjivanja je to problem jer 10 dana nije dosta da se plod uhvati. Postoji cak ime tog sindroma, guglaj malo
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:08   #1422
Talking

Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije dobro da je lutealna faza kratka. Kod zatrudnjivanja je to problem jer 10 dana nije dosta da se plod uhvati. Postoji cak ime tog sindroma, guglaj malo
Da, defekt lutealne faze se to zove...uspjela sam je dignut na jedva 12 dana sa B6 vitaminom, i sad mi je vrkuta sve vratila na staro...ali doduse jos je prekratko pijem, pa cemo vidjeti sta ce biti dalje
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 19:31   #1423
poklanjam eclectic institute - horehound organic - 60 ml, ekstrakt organske marulje; potpuno novo, niti otvoreno, rok trajanja: 04/2016.

bilo bi lijepo da se javi netko kome stvarno treba i/ili nema novca da sam sebi kupi.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:42   #1424
imam i ja pitanje :-)

imala sam kiretažu u 12. tjednu početkom srpnja. počela sam piti marulju i vrkutu ali sam u jednu šalicu cca 250ml stavljala pomiješano čajnu žličicu marulje i čajnu žličicu vrkute. to pijem 3-4 puta dnevno.

sad na forumu vidim da žene piju odvojeno ta dva čaja pa bih molila za pojašnjenje oko doziranja tj. radim li krivo?

i jeste li vi imale pojačano mokrenje od ovih čajeva?
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:16   #1425
Quote:
DixyMo kaže: Pogledaj post
imam i ja pitanje :-)

imala sam kiretažu u 12. tjednu početkom srpnja. počela sam piti marulju i vrkutu ali sam u jednu šalicu cca 250ml stavljala pomiješano čajnu žličicu marulje i čajnu žličicu vrkute. to pijem 3-4 puta dnevno.

sad na forumu vidim da žene piju odvojeno ta dva čaja pa bih molila za pojašnjenje oko doziranja tj. radim li krivo?

i jeste li vi imale pojačano mokrenje od ovih čajeva?
da......
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 22:14   #1426
Quote:
DixyMo kaže: Pogledaj post
imam i ja pitanje :-)



imala sam kiretažu u 12. tjednu početkom srpnja. počela sam piti marulju i vrkutu ali sam u jednu šalicu cca 250ml stavljala pomiješano čajnu žličicu marulje i čajnu žličicu vrkute. to pijem 3-4 puta dnevno.



sad na forumu vidim da žene piju odvojeno ta dva čaja pa bih molila za pojašnjenje oko doziranja tj. radim li krivo?

I ja mjesam vrkutu i marulju zajedno. Lakse je marulju tako piti
A ne znam da li se smije...
Cure???
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 09:07   #1427
Ja sam prvo pila odvojeno, pa kako je narulja meni naprosto nepitka, pocela sam mijesati..
Mislim da moze skupa
Ali ja sam na kraju i odustala od marulje
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 10:26   #1428
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
poklanjam eclectic institute - horehound organic - 60 ml, ekstrakt organske marulje; potpuno novo, niti otvoreno, rok trajanja: 04/2016.

bilo bi lijepo da se javi netko kome stvarno treba i/ili nema novca da sam sebi kupi.
citiram samu sebe. ovo je još kod mene, pa ako neko želi neka se javi na pp. meni samo bezveze stoji u kući ...
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 14:49   #1429
Evo da se i ja pridruzim Vama, dijagnosticiran je PCO na jednom jajniku,al kao doktor je rekao da nista strasno jer nema cista. I ja mislila sve u redu samnom dok nismo dobili zelju za bebom, pilule Yaz sam prije 8 mjeseci ostavila, i u prolječe smo krenuli u akciju i nista, sto je jos gore proslu menstruaciju nisam ni dobila, tako da mi prakticki kasni 2 mjeseca i to zbog izostanka ovulacije, sad sam bila na pretragama hormona i cekam rezultat. I dok cekam narucila sam si maticnu mlijec, ulje nocurke i cajeve vrkutu, koprivu i kadulju i Cactus Agnus te polako sve konzumiram. Valjda ce nesto pokrenuti tu ovulaciju.

Eto ako jos ima tave probleme bit ce mi drago da se druzimo..
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 11:31   #1430
A vidim da ova tema nije aktivna, očito svima dobro ide i nemaju nikakvih problema.. U svakom slučaju javit ću se sa rezultatima za nekih mjesec dana, možda će nekom značiti moje iskustvo.
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 11:45   #1431
Sdjalic sretno! Nadam se da ce ti pomoci regulirati cikluse i ovulaciju i Evine kapi su ti jako dobre
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:54   #1432
Hvala Cathie... I ja se toplo nadam...
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 17:06   #1433
Thumbs up

Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pridruzim Vama, dijagnosticiran je PCO na jednom jajniku,al kao doktor je rekao da nista strasno jer nema cista. I ja mislila sve u redu samnom dok nismo dobili zelju za bebom, pilule Yaz sam prije 8 mjeseci ostavila, i u prolječe smo krenuli u akciju i nista, sto je jos gore proslu menstruaciju nisam ni dobila, tako da mi prakticki kasni 2 mjeseca i to zbog izostanka ovulacije, sad sam bila na pretragama hormona i cekam rezultat. I dok cekam narucila sam si maticnu mlijec, ulje nocurke i cajeve vrkutu, koprivu i kadulju i Cactus Agnus te polako sve konzumiram. Valjda ce nesto pokrenuti tu ovulaciju.

Eto ako jos ima tave probleme bit ce mi drago da se druzimo..
meni je prošli ciklus vrkuta totalno pojačala ovulaciju, a ovaj mjesec sam pred kraj menge pila malo malo kaduljice zbog drugih problema i krvarenje se pojačalo..tako daaaaaaaa nemoj kadulju i marulju piti za vrijeme menge
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 01:41   #1434
Quote:
Kendra xy kaže: Pogledaj post
meni je prošli ciklus vrkuta totalno pojačala ovulaciju, a ovaj mjesec sam pred kraj menge pila malo malo kaduljice zbog drugih problema i krvarenje se pojačalo..tako daaaaaaaa nemoj kadulju i marulju piti za vrijeme menge
Prvo ju trebam dobiti, za marulju sam citala da se pije nakon mentruacije i prije ovulacije. Al za kadulju nisam nista cula, tako da hvala na djeljenju iskustva.

Jel i ti pijes u cilju postizanja +a?
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:18   #1435
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Prvo ju trebam dobiti, za marulju sam citala da se pije nakon mentruacije i prije ovulacije. Al za kadulju nisam nista cula, tako da hvala na djeljenju iskustva.

Jel i ti pijes u cilju postizanja +a?
Da, vec 4 god. da cemo postici + pa ide malo teze ...ja imam niski progesteron, pila sam marulju i vrkutu , marulja je za prvi dio ciklusa, a vrkutu sam prvi mj.pila samo drugi dio ciklusa i nije mi bas pomogla..a sljedeci sam je pila od 1DC i digla mi progesteron i pojacala ovulaciju ..nju sam isto dosta slabu imala :/
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:28   #1436
Thumbs up

Quote:
Kendra xy kaže: Pogledaj post
Da, vec 4 god. da cemo postici + pa ide malo teze ...ja imam niski progesteron, pila sam marulju i vrkutu , marulja je za prvi dio ciklusa, a vrkutu sam prvi mj.pila samo drugi dio ciklusa i nije mi bas pomogla..a sljedeci sam je pila od 1DC i digla mi progesteron i pojacala ovulaciju ..nju sam isto dosta slabu imala :/
Predpostavljam da ides redovito kod ginekologa, pa jel nisi jos bila na hormonalnoj terapiji za postizanje ovulacije?

Ja jos svoje rezultate nisam dobila tako da uopce neznam u cemu je problem. Menstruaciji za sada ni traga da ce se pojaviti. Barem da ju dobijem pa da mogu sta poceti pratiti, a ovako sam izgubljena ko burek u svemiru. A to cekanje me izludi, al nema predaje, na kraju cemo postici svoje ciljeve, tao da glavu gore.
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:46   #1437
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da ides redovito kod ginekologa, pa jel nisi jos bila na hormonalnoj terapiji za postizanje ovulacije?

Ja jos svoje rezultate nisam dobila tako da uopce neznam u cemu je problem. Menstruaciji za sada ni traga da ce se pojaviti. Barem da ju dobijem pa da mogu sta poceti pratiti, a ovako sam izgubljena ko burek u svemiru. A to cekanje me izludi, al nema predaje, na kraju cemo postici svoje ciljeve, tao da glavu gore.
Idem redovito, da, imala sam jedan spontani i od tada se sve poremetilo, gin me stavila na duphaston i rekla da pratim bazalnu da vidim da li uopće ovuliram, kasnije su ustanovili da su jajnici ok, ovulacije ima, ali je slabija, ali je lutealna prekratka da bi se plod uopće implantirao , čim prestanem s nekom terapijom, sve se vrati na staro A mislim da bi tebi vrkuta pomogla kod ovulacije i sređivanja ciklusa, negdje sam čitala da ona ima slično djelovanje kao Klomifen
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 10:10   #1438
Quote:
Kendra xy kaže: Pogledaj post
Idem redovito, da, imala sam jedan spontani i od tada se sve poremetilo, gin me stavila na duphaston i rekla da pratim bazalnu da vidim da li uopće ovuliram, kasnije su ustanovili da su jajnici ok, ovulacije ima, ali je slabija, ali je lutealna prekratka da bi se plod uopće implantirao , čim prestanem s nekom terapijom, sve se vrati na staro A mislim da bi tebi vrkuta pomogla kod ovulacije i sređivanja ciklusa, negdje sam čitala da ona ima slično djelovanje kao Klomifen
koliko ti je godina? jesil vadila hormonski status?
ako uzimas duphastone ili neku drugu formu progesterona, onda ne mozes puno zakljuciti na osnovu bazalne temperature.
valjalo bi vidjeti kakav je progesteron na ca 7dpo.
ne bi bilo lose da cekiras i vitamin D i ako je nizak da ga suplementiras.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:10   #1439
Quote:
Kendra xy kaže: Pogledaj post
Idem redovito, da, imala sam jedan spontani i od tada se sve poremetilo, gin me stavila na duphaston i rekla da pratim bazalnu da vidim da li uopće ovuliram, kasnije su ustanovili da su jajnici ok, ovulacije ima, ali je slabija, ali je lutealna prekratka da bi se plod uopće implantirao , čim prestanem s nekom terapijom, sve se vrati na staro A mislim da bi tebi vrkuta pomogla kod ovulacije i sređivanja ciklusa, negdje sam čitala da ona ima slično djelovanje kao Klomifen
Žao mi zbog spontanog, al ako si tad ostala trudna to znači da češ opet samo pitanje vremena. Držim ti fige u svakom slučaju.

MI smo još jako friški u planiranju bebe ovo nam je 4 put da pokušavamo. Meni je samo žao što sam odlazila kod ginekologa tko u opće ne lijeći ljude nego rutinski obavi što mora i to je to, i sad kad smo kod bebe ne ide jer tada se nije sve na vrijeme istražilo i poduzelo što se trebalo poduzeti. Borim se već aknama 10 godina i bila kod 100 dermatologa i ginekologa svi su mi lijepo govorili da je u sve u redu i samo me ko bumerang bacali jedno kod drugog,prepisivali mi 100 preparata koji su me doduše novce koštali i na kraju sam odustala od toga i vratila se tabletama gdje se stanje malo poboljšalo ali ne i riješilo, i sad kad sam prestala s pilama i želim ostati trudna Schockkkk..nema ovulacije...Ma užas..Zato samma pokušavam riješiti stvar prehranom, dodacima prehrani i čajevima. Ginič ni onako neče nam pomoći sve dok barem godinu dana ne pokušavamo na prirodan način postići trudnoću.

Koliko dugo ti piješ čajeve? i jel smatraš da zaista pomažu? Jesi probala i Cactus agnus?
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:45   #1440
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Žao mi zbog spontanog, al ako si tad ostala trudna to znači da češ opet samo pitanje vremena. Držim ti fige u svakom slučaju.

MI smo još jako friški u planiranju bebe ovo nam je 4 put da pokušavamo. Meni je samo žao što sam odlazila kod ginekologa tko u opće ne lijeći ljude nego rutinski obavi što mora i to je to, i sad kad smo kod bebe ne ide jer tada se nije sve na vrijeme istražilo i poduzelo što se trebalo poduzeti. Borim se već aknama 10 godina i bila kod 100 dermatologa i ginekologa svi su mi lijepo govorili da je u sve u redu i samo me ko bumerang bacali jedno kod drugog,prepisivali mi 100 preparata koji su me doduše novce koštali i na kraju sam odustala od toga i vratila se tabletama gdje se stanje malo poboljšalo ali ne i riješilo, i sad kad sam prestala s pilama i želim ostati trudna Schockkkk..nema ovulacije...Ma užas..Zato samma pokušavam riješiti stvar prehranom, dodacima prehrani i čajevima. Ginič ni onako neče nam pomoći sve dok barem godinu dana ne pokušavamo na prirodan način postići trudnoću.

Koliko dugo ti piješ čajeve? i jel smatraš da zaista pomažu? Jesi probala i Cactus agnus?
nisam probala agnus, čajeve pijem 2 mjeseca, ali ja imam isto problematičnu kožu i nokte koji stalno listaju,pa sam to riješila b6 vitaminom+b complex a prije mi je gin prepisala prenatal od centravita i od toga sam se samo počela debljat čajevi mi zasad pomažu koliko vidim ali tek kad sam ih počela piti od 1 DC, plodne sluzi imam do koljena i pomakla mi je ovulaciju sa 16 na 14 dan i pojačala ju , ali to od vrkute, od marulje sam imala bolove u maternici kao pred mengu, ovaj ciklus uopće nisam pila marulju, zaboravila na nju Tako ti i meni druga gin rekla pa sve ok, još ste mladi, opustite se bla bla briga njih, oni samo rutinski sve to obavljaju manje više Probaj sa vrkutom i maruljom, dosta cura kaže da im je pomoglo, samo pazi kad piješ marulju i to je to

Zadnje uređivanje Kendra xy : 29.07.2014. at 16:55.
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.