Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 18:48   #41
a to je činjenica da neki ljudi dobro zarađuju tako da svoje "čistokrvne" pse pare kao na traci da bi imali što više legla "čistokrvnih" pasa koje prodaju za 100-200 eura (a pravo čistokrvno štene dođe barem 500-1000 eura).Naravno ti psi (mame,tate,štenci) se drže u užasnim rupama,bez pravilne prehrane,necijepljene,najčešće bolesne,itd.To što si u startu uštedio koji euro,na kraju te takav pas ispadne 10 puta skuplji. A da ne pričamo o tome kako ti "čistokrvni" psi od štancera često niti ne odgovaraju većini karakteristika određene pasmine.S dobrim razlogom postoje kinološki savezi i udruge
Štanceri rade sve u svrhu zarade,a samim činom kupovine psa od štancera podupireš njegovo daljnje poslovanje.Imaš teme po forumu vezane baš uz to,pa ih pročitaj.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:54   #42
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
a to je činjenica da neki ljudi dobro zarađuju tako da svoje "čistokrvne" pse pare kao na traci da bi imali što više legla "čistokrvnih" pasa koje prodaju za 100-200 eura (a pravo čistokrvno štene dođe barem 500-1000 eura).Naravno ti psi (mame,tate,štenci) se drže u užasnim rupama,bez pravilne prehrane,necijepljene,najčešće bolesne,itd.To što si u startu uštedio koji euro,na kraju te takav pas ispadne 10 puta skuplji. A da ne pričamo o tome kako ti "čistokrvni" psi od štancera često niti ne odgovaraju većini karakteristika određene pasmine.S dobrim razlogom postoje kinološki savezi i udruge
Štanceri rade sve u svrhu zarade,a samim činom kupovine psa od štancera podupireš njegovo daljnje poslovanje.Imaš teme po forumu vezane baš uz to,pa ih pročitaj.
:klap: :klap:

Ljepo sazeto!
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 19:11   #43
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
Naravno ti psi (mame,tate,štenci) se drže u užasnim rupama,bez pravilne prehrane,necijepljene,najčešće bolesne,itd.To što si u startu uštedio koji euro,na kraju te takav pas ispadne 10 puta skuplji. A da ne pričamo o tome kako ti "čistokrvni" psi od štancera često niti ne odgovaraju većini karakteristika određene pasmine.
Ok, sjeti se mog primjera sa rabljenim autima, neki od njih su ukradeni.
Sta sad?
Ocemo zabranit prodaju auta prek oglasa?
Generalizacija je zajebana stvar.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 19:34   #44
Ne znam ja tko tu generalizira
Uspoređuješ kupovinu rabljenog auta sa kupovinom psa?Sa jedne strane imaš stvar,koju ljudi kupuju u skladu sa mogučnostima i željama,i u skladu sa zakonom (a većina ljudi ipak prodaje svoje aute,a ne ukradene),a s druge strane imaš živo biće koje je "napravljeno" samo zato da bi Đuri Đuriću donio zaradu (na jednom leglu okrene barem 500 eura).Također uz ono nabrojano u mom prethodnom postu,tu je i problem što ti psi nisu "čistokrvni"-nemaju papire,i kad pročitaš u novinama da je doberman otkinuo nekome ruku,to sigurno nije bio čistokrvni,već "čistokrvni" doberman,ilitiga zbog neadekvatnog uzgoja kvazi čistokrvnih pasmina,nastradaju prave pasmine.I sve to zato što je nekima teško dati u startu malo više novaca,ako već žele određenu pasminu
Auto je "potrošna" stvar,i zaista nigdje ne vidim problem ako ćeš kupovati rabljeno,naravno da ćeš morati uložiti u njega (kao i u bilo koju stvar čiji dijelovi su potrošni),ali ne vidim zašto ti to nalikuje kupovini štenca od štancera?
Iako,ako nisi pametan kupac,u oba slučaja ćeš dobiti mačka u vreći...tako da kad kupuješ auto,vodi mehaničara sa sobom da ga pregleda,a kad želiš kupiti psa,potraži pravu uzgajivačnicu sa prijavljenim leglom i koja ima papire
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 19:39   #45
Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
A psi žive u prirodi? Sami po sebi nisu "prirodni".
Priča je počela sa stanom.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:23   #46
Oovo sam ja dobila na svoj post na fbu od jednog clana prijatleja zivotinja za temu kastracija spasava zivote

Prijatelji ne vežu svoje prijatelje lancem.

Prijatelji svoje prijatelje ne podvrgavaju prisilnom sakaćenju (kastraciji), čipiranju, cijepljenju, zatočavanju!
Tko se još može usuditi drugome prisilno odsjeći jaja i reći kako je to prijateljski čin, naravno osim zaštitara (velferista, novo-specista)?

Stop industriji mesa za tzv. "kućne ljubimce" (Whiskas, Pedigree itd.)!
Suludo je ubijati teliće, prasiće, piliće, kozliće itd., kako bi se nahranilo pse i mačke.

Stop prisilnom doživotnom kućnom pritvoru, tzv. "udomljavanju"!

"Udomljene" osobe su možda sigurne, ali nisu slobodne.

Prijatelja se ne drži pod ključem.

Osloboditi osobu iz zatočeništva nije zločin, nego veličanstveni čin humanosti.

Izbaciti neku osobu nasred ceste iz auta niti je prijateljski, niti humano, niti se može nazvati činom oslobađanja.

Ne možete biti prijatelj sa svima, no to vas ne sprječava da budete protiv zločina.

Prijatelje ne napuštajte, ali ako žele otići onda ih ne sputavajte.

Odrasla osoba ne treba vlasnika, niti skrbnika, nego prijatelja.

Sloboda svim životinjama, ne-ljudskim i ljudskim!

Bas zanimljivo
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:29   #47
dokaz da žive u svijetu mašte gdje životinje nemaju instinkte,svi su vegani i drže se za ruke i ljuljaju lijevo-desno i pjevuše kumbaya dok jednorog koji sere dugu prebire žice na gitari.

Da im je imalo stalo do životinja,nebi im najveći domet njihove aktivnosti bilo piskaranje po fejsu i filozofiranje na službenoj stranici. Oh,da,kad zafali medijske pažnje,prošeću po trgu do Vlatke.Super su,baš su zanimljivi.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:47   #48
Da inace kad smo kupovine ili udomljavanja, do sad su mi sve zivotinje bile udomljene sa ceste i kornjacu koju sam isto nasla bacenu i zavrsila je kod mene. Osim zadnjeg stenca kojeg sam isto dobila na poklon od uzgajivacnice, nakon gubitka mog Mede.

Od malih nogu nalazim pse i onda ih udomljavam.

Smatram da bi se trebao smanjit broj napustenih zivotinja tj u potpunosti to nekako regulirat.
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:51   #49
Udomljujem. Ali bi jako voljela da se životinje prodaju i da se plaća porez na njih.
Zvuci ružno znam, ali tada bi životinje imali ljudi koji zbilja imaju namjeru brinut o njima jer ljude najviše boli kada ih se po novčaniku lupi.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:56   #50
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Oovo sam ja dobila na svoj post na fbu od jednog clana prijatleja zivotinja za temu kastracija spasava zivote

Prijatelji ne vežu svoje prijatelje lancem.

Prijatelji svoje prijatelje ne podvrgavaju prisilnom sakaćenju (kastraciji), čipiranju, cijepljenju, zatočavanju!
Tko se još može usuditi drugome prisilno odsjeći jaja i reći kako je to prijateljski čin, naravno osim zaštitara (velferista, novo-specista)?

Stop industriji mesa za tzv. "kućne ljubimce" (Whiskas, Pedigree itd.)!
Suludo je ubijati teliće, prasiće, piliće, kozliće itd., kako bi se nahranilo pse i mačke.

Stop prisilnom doživotnom kućnom pritvoru, tzv. "udomljavanju"!

"Udomljene" osobe su možda sigurne, ali nisu slobodne.

Prijatelja se ne drži pod ključem.

Osloboditi osobu iz zatočeništva nije zločin, nego veličanstveni čin humanosti.

Izbaciti neku osobu nasred ceste iz auta niti je prijateljski, niti humano, niti se može nazvati činom oslobađanja.

Ne možete biti prijatelj sa svima, no to vas ne sprječava da budete protiv zločina.

Prijatelje ne napuštajte, ali ako žele otići onda ih ne sputavajte.

Odrasla osoba ne treba vlasnika, niti skrbnika, nego prijatelja.

Sloboda svim životinjama, ne-ljudskim i ljudskim!

Bas zanimljivo
Ovo sigurno nisi dobila od aktivista udruge Prijatelji životinja. Ovo si mogla dobiti od člana udruge Veseli vegani ili nekog drugog tko nema veze s PŽ-om. Od PŽ ovo dobila nisi. Ajd pazi što pišeš u buduće. Prijatelji životinja su ti koji su uveli akciju "Kastracija spašava živote" prije 10 godina, za tvoju informaciju.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:20   #51
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ma bravo, ja bih uveo stroge kazne/zakone za one koji kupuju dobre rabljene aute a ne u ducanu "jer su bahati snobovi koji bi fini auto ali ne bi dali za njega puno novca"

Nemožeš uspoređivat psa i auto!

Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
a to je činjenica da neki ljudi dobro zarađuju tako da svoje "čistokrvne" pse pare kao na traci da bi imali što više legla "čistokrvnih" pasa koje prodaju za 100-200 eura (a pravo čistokrvno štene dođe barem 500-1000 eura).Naravno ti psi (mame,tate,štenci) se drže u užasnim rupama,bez pravilne prehrane,necijepljene,najčešće bolesne,itd.To što si u startu uštedio koji euro,na kraju te takav pas ispadne 10 puta skuplji. A da ne pričamo o tome kako ti "čistokrvni" psi od štancera često niti ne odgovaraju većini karakteristika određene pasmine.S dobrim razlogom postoje kinološki savezi i udruge
Štanceri rade sve u svrhu zarade,a samim činom kupovine psa od štancera podupireš njegovo daljnje poslovanje.Imaš teme po forumu vezane baš uz to,pa ih pročitaj.
Imam prijatelja koji se bavi uzgojem pasa, ali ne kao primarna djelatnost. Psi nisu na lancu, uhranjeni su, cijepljeni. Supruga mu je veterinarka, tako da imaju svu potrebnu njegu. I jedna bitna stvar, neće štene prodat bilo kome. Ako nemaš adekvatne uvjete (dovoljno veliko dvorište) ili ako ocijeni da se prema psu nećeš odnositi korektno, neće ti ga prodat.
Mišljenja sam da većina uzgajivača pasa voli pse i da se prema njima odnose korektno.
Na stranu oni koji se bave uzgojem pasa za borbe.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:34   #52
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
a to je činjenica da neki ljudi dobro zarađuju tako da svoje "čistokrvne" pse pare kao na traci da bi imali što više legla "čistokrvnih" pasa koje prodaju za 100-200 eura (a pravo čistokrvno štene dođe barem 500-1000 eura).Naravno ti psi (mame,tate,štenci) se drže u užasnim rupama,bez pravilne prehrane,necijepljene,najčešće bolesne,itd.To što si u startu uštedio koji euro,na kraju te takav pas ispadne 10 puta skuplji. A da ne pričamo o tome kako ti "čistokrvni" psi od štancera često niti ne odgovaraju većini karakteristika određene pasmine.S dobrim razlogom postoje kinološki savezi i udruge
Štanceri rade sve u svrhu zarade,a samim činom kupovine psa od štancera podupireš njegovo daljnje poslovanje.Imaš teme po forumu vezane baš uz to,pa ih pročitaj.
Dobro, i koje je onda rjesenje za te psice? Oni ne bi trebali naci dom?

Drzava takvo ponasanje treba sankcionirati, no to ne znaci da neka dobra dusa ne bi jednom takvom psu trebala pruziti normalne uvjete zivota.
Po mom misljenju, ti psi nisu u nista boljoj poziciji od onih napustenih, sirotih lutalica.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:46   #53
Naravno da sam za udomljavanje, kupovina pasa i mačaka me podsjeća na dijete koje kupuje igračke i govori "e neću plavu, hoću baš žutu..."

Inače doma imam 2 psa i 2 mačke, jedan pas je kupljen, čistokrvi, na želju ukućana...ja sam svoju kujicu, mješanku, udomila iz groznih uvjeta jedne "udruge", sa skoro navršene 4 godine. Tvrdim da udomljenje odraslog psa može bit nešto predivno, ona je toliko dobro, milo, zahvalno i poslušno stvorenje, kao da sam ju odgajala od malena.

Što se mačaka tiče, jedna me pratila po kvartu dok sam šetala pse, bebica od mjesec-dva, sva bolesna i nikakva, a drugu sam spasila iz potoka, još manja je bila nego ova... Bilo ih je prije još, neke sam podomila, neke su stradale

Uglavnom, svoje udomljne ljubimce nebi dala za ništa... I da nisam ih uzela jer imam želju imat kućne ljubimce, već sam jednostavno osjetila dužnost spasit ta nevina bića...
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:21   #54
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ovo sigurno nisi dobila od aktivista udruge Prijatelji životinja. Ovo si mogla dobiti od člana udruge Veseli vegani ili nekog drugog tko nema veze s PŽ-om. Od PŽ ovo dobila nisi. Ajd pazi što pišeš u buduće. Prijatelji životinja su ti koji su uveli akciju "Kastracija spašava živote" prije 10 godina, za tvoju informaciju.
Ispricavam, se mislila sam da su prijetleji zvitinja jer je bila skinuta vas slika, ali kad sma vidla iza toga se kriju Veseli vegani, i meni u prvu ruku nije bilo jasno jer zanam da je bila pokrenuta akcija za bespl kastraciju preko PŽ.
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:36   #55
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Imam prijatelja koji se bavi uzgojem pasa, ali ne kao primarna djelatnost. Psi nisu na lancu, uhranjeni su, cijepljeni. Supruga mu je veterinarka, tako da imaju svu potrebnu njegu. I jedna bitna stvar, neće štene prodat bilo kome. Ako nemaš adekvatne uvjete (dovoljno veliko dvorište) ili ako ocijeni da se prema psu nećeš odnositi korektno, neće ti ga prodat.
Mišljenja sam da većina uzgajivača pasa voli pse i da se prema njima odnose korektno.
Na stranu oni koji se bave uzgojem pasa za borbe.
Velika je razlika između registriranog uzgajivača i štancera. ako ti njegovi psi nemaju papire,radi samo štetu i "potiče" određenu grupaciju ljudi,koliko god on njih pazio i mazio.A s tim problemom bi pogotovo trebala biti upoznata njegova supruga.

Nažalost ne štancaju se samo psi za borbe,štancaju se sve "tražene" pasmine na tržištu...od staforda do yorkija i pekinezera.

evo,ako ti se čita: https://www.forum.hr/showthread.php?t=300599
https://www.forum.hr/showthread.php?t=284363

Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Dobro, i koje je onda rjesenje za te psice? Oni ne bi trebali naci dom?

Drzava takvo ponasanje treba sankcionirati, no to ne znaci da neka dobra dusa ne bi jednom takvom psu trebala pruziti normalne uvjete zivota.
Po mom misljenju, ti psi nisu u nista boljoj poziciji od onih napustenih, sirotih lutalica.
Naravno da ako će ga dobra duša udomiti,a ne dati tom štanceru 100 eura da ga "udomi". Iako takvi štanceri,kad ne uspiju prodati sve iz legla (najčešće vidljivo oboljele štence) bace ih na cestu,pa eto još jednog gosta azila.
Naravno,u nekoj boljoj državi institucije bi radile svoj posao kako i treba,ali nismo u takvoj državi
Jbga nema brzog riješenja osim educirati ljude,pa će s vremenom i doći neka bolja vremena za te pse.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 01:14   #56
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Dobro, i koje je onda rjesenje za te psice? Oni ne bi trebali naci dom?
nije uopće pitanje da li bi ti psi trebali naći dom ili ne,odgovor je prilično jasan.....cilj je izgurati i na koncu kazniti takve štancere,da im takve radnje više nikada ne padnu na pamet....na žalost,svaka kupnja štenca od takve osobe znači podržavanje onoga što dotična radi.....možda začaran krug,ali odgovor je zapravo ponuđen u ostatku tvog posta :

Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Drzava takvo ponasanje treba sankcionirati, no to ne znaci da neka dobra dusa ne bi jednom takvom psu trebala pruziti normalne uvjete zivota.
Po mom misljenju, ti psi nisu u nista boljoj poziciji od onih napustenih, sirotih lutalica.
država bi trebala stati na kraj tome,slažem se.....međutim,umjesto da se konstantno proziva država ( ispravno ili ne,ne ulazim u to ) pitanje je gdje je odgovornost nas kao pojedinaca......porozan je podatak da velika većina ljudi odbija prihvatiti da postoji - mogućnost prijave.....dakle,kad se ugleda nekakva nepravilnost poput ove rijetko tko je spreman prijaviti to.....svaka čast pojedincima druga stvar,čak niti prijava ne znači konačan kraj takvih parazita u našem društvu jer dobro znamo kako stvari stoje u našoj državi znaš me - znam te - rođo - ovaj onaj - pare .....ali vrijedi makar pokušaj.....
u mojoj bližoj okolici zrak udiše jedna poluosoba koja pse prodaje za građevinski materijal,mobitele i sl. naravno,čistokrvne i naravno,čak ni prijava nije postigla to da takav papak nestane i da mu ''posao'' završi.....upravo zato sam i naveo ovo posljednje.....
da se vratimo na pse....naravno da oni ovdje nisu krivi ni za što,u ovom slučaju su stvarne žrtve i tu nema dileme.....ne vrijede ništa manje od bilo kojih drugih pasa,ali oni su začeti u odvratnoj proizvodnji,a ona je nešto protiv čega se svaki razuman čovjek treba boriti
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 12:24   #57
Ček, ček ako su uzgajivači tako fini otkuda haskiji u našim stanovima?
Jebemu čovjek i njegova sebična potreba da ima neš' sa police trgovine.
Koliko ih pruža uvjete potrebne toj pasmini?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:38   #58
Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
A psi žive u prirodi? Sami po sebi nisu "prirodni".
Da.
Moj stan je 60 kvadratnih metara, s balkonom.
Imam veliku mrcinu od psa, njemačkog ovčara, dugodlakog, 43 kg.
Odmah smo naučili da je važan mentalni, fizički i ostali izazov kod njega. Ako svemu tome udovoljavamo, treba mu 1 kvadratni metar da bi se odmarao.
Nas je 5 i on je šesti, super nam je.

Pas više nije "prirodno", iskonsko biće, kao nekada. On je dio ljudskog čopora, već odavno.
Jadan je onaj pas na lancu, u nekom dvorištu, a ne moj, koji je u stanu. Odnos je totalno drugačiji.
Želim vjerovati da svi oni koji imaju psa u stanu, da ga odgajaju i socijaliziraju, da im je član familije i da mogu računati na njega.

Graham,
razumijem da si oprezan i skeptičan. Budi uvjeren da je moj pas zadovoljan, jer mu svi dajemo važnost, pažnju i doživljavamo ga kao dio nas. Jako puno nas košta, ali je to cijena svega onoga što nam on pruža, a to se ne može opisati riječima. Da je moguće, stavila bih ga sebi u srce i da mu viri glava, da ga uvijek mogu podragati. Beskrajno ga volimo.
Nema teoretske šanse da imamo psa na lancu. Uvjerena sam da su to nesretna pasja stvorenja.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:50   #59
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Da.
Moj stan je 60 kvadratnih metara, s balkonom.
Imam veliku mrcinu od psa, njemačkog ovčara, dugodlakog, 43 kg.
Odmah smo naučili da je važan mentalni, fizički i ostali izazov kod njega. Ako svemu tome udovoljavamo, treba mu 1 kvadratni metar da bi se odmarao.
Nas je 5 i on je šesti, super nam je.

Pas više nije "prirodno", iskonsko biće, kao nekada. On je dio ljudskog čopora, već odavno.
Jadan je onaj pas na lancu, u nekom dvorištu, a ne moj, koji je u stanu. Odnos je totalno drugačiji.
Želim vjerovati da svi oni koji imaju psa u stanu, da ga odgajaju i socijaliziraju, da im je član familije i da mogu računati na njega.

Graham,
razumijem da si oprezan i skeptičan. Budi uvjeren da je moj pas zadovoljan, jer mu svi dajemo važnost, pažnju i doživljavamo ga kao dio nas. Jako puno nas košta, ali je to cijena svega onoga što nam on pruža, a to se ne može opisati riječima. Da je moguće, stavila bih ga sebi u srce i da mu viri glava, da ga uvijek mogu podragati. Beskrajno ga volimo.
Nema teoretske šanse da imamo psa na lancu. Uvjerena sam da su to nesretna pasja stvorenja.
A kaj bi onda za mene rekli kaj imam vise pasa i macka u stanu

Ali ljudi koji ne dijele prostor sa zivotinjom nemogu ni znati kakve su zivotinje u stanu.

Moji svaki dan imaju dovoljno aktivnosti i cim dodu doma nasred kreveta se razvale.

Nesretniji je pas na lancu, koji nema ljubav i toplinu kao clan obitelji, a da ne pricamo da ti psi se vjerovatno ni ne secu niti ispunjavaju svoje dnevne potrebe
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 01:09   #60
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ovo sigurno nisi dobila od aktivista udruge Prijatelji životinja. Ovo si mogla dobiti od člana udruge Veseli vegani ili nekog drugog tko nema veze s PŽ-om. Od PŽ ovo dobila nisi. Ajd pazi što pišeš u buduće. Prijatelji životinja su ti koji su uveli akciju "Kastracija spašava živote" prije 10 godina, za tvoju informaciju.
Osoba koja je ovo napisala je bila član PŽ-a je li više ne znam. Ali prvi prosvjed u organizaciji PŽ-a i mreže udruga je ta osoba predvodila s megafonom u ruci.

I za kupovinu (od uzgajivača s rodovnikom) sam kao i za udomljavanje. Zbog specifičnih uvjeta u kojima živim imam kupljenog psa, ali zato uzimam napuštene pse (i poneke mačiće) s ceste kod sebe i udomljavam ih. Imam i terarijske životinje ali one su također kupljene jer njih se ne može naći baš da se udomljavaju.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.