Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 17:13   #1
Zadržavanje u gostima

Sam naziv teme govori sve....voljela bih čuti vaša mišljenja o tome koliko volite ostajati u gostima, i koliok volite da gosti ostaju kod vas.
ffri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 18:28   #2
Pa ovisi. Ako sam na tulumu...

Al' ono, ako nekom dođem na kavu/čaj onda uglavnom ostanem do sat vremena. Crvi u dupetu me potjeraju, ne volim dugo sjedit.

Isto vrijedi i kad neko dođe kod mene.

Iako primjećujem da se među mojom (a ja sam mlada ) generacijom ta neka pravila ponašanja prilično mijenjaju.
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 18:43   #3
Ovisi, jel se zapijemo, jesu li im djeca doma, jel ide ko sutra radit....daj parametre neke,
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 23:01   #4
Nema nekog univerzalnog vremena.

Kod ljudi sa malom djecom krace, osim ako im nisam dosla kao "upomoc".
Ali i to varira. Ako sam dosla kasnije, pazicu na vrijeme kad dijete mora u krevet. Ako je neka prijepodnevna varijanta, znamo se druziti duze, mame spreme klopicu i nahrane dijete, pa nastavimo sa zenskim pricama.

Nekad dodjemo na kaficu kod prijatelja, pa se izorganizuje i vecerica ili neki drugi sadrzaj...isto tako se desi i kad oni dodju kod nas...

Zavisi i od drugih obaveza za taj dan, od toga da li je sutra radni dan...

Ma zapravo na krace kafice najcesce idemo u kafice, a kad smo u kucnim varijantama uglavnom ostajemo duze jedni kod drugih, jer poslije kafe cavrljamo ili gledamo TV ili spremimo klopicu i isplaniramo druzenje do kraja dana (dok se nekom ne pocne zijevati od pospanosti).

Ako pravim palacinke vikendom u 20:00, drustvo najcesce ostane do 2-3 ujutro.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 23:16   #5
ovisi koliko sam dobar prijatelj sa tom osobom. ako mi je blizak prijatelj, znala sam cili dan visiti, a ako ne, oko sat, dva. najgore mi bilo kad su mi jedni došli u bab'ne i bacili sidro nikako otići. šta je najgore uopće nemamo zajedničkih tema. ženska je samo šutila, a muž joj tu i tamo rekao aha.
le la is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 23:27   #6
ispod 2-3 ure ne valja
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 23:52   #7
Ne volim goste koji misle da ništa nisu uradili ako ne ostanu do 2-3.

Nije važno kad djeca zaspu, važno je kad ja ujutro s njima moram ustati. A prije toga moram sve to pospremiti i naspavati se. Ne može se sve stići ako su gosti tu do 3 ujutro i odoše zadovoljni spavati do 12, a ja ustajem u pola 8, ili još gore - u 6:20 ako je radni dan.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:03   #8
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Ne može se sve stići ako su gosti tu do 3 ujutro i odoše zadovoljni spavati do 12, a ja ustajem u pola 8, ili još gore - u 6:20 ako je radni dan.

Što je problem suptilno napomenuti da sutra rano ustaješ?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:06   #9
Kakve ovo veze ima sa životom u dvoje?

Volim se zadržat bar preko noći.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:25   #10
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kakve ovo veze ima sa životom u dvoje?

Volim se zadržat bar preko noći.
Nisam znala gdje smjestiti temu pa rekoh da probam ovdje...admini neka presele ako spada negdje drugdje.


1.) bračni parovi, koji ne rade, imaju malo dijete koje popodne odspava dobru turu od 3,4 do 7,8. Uz to, to je i na neki nacin familija, ali nikako pa nikako da ta kava, iliti popodnevno druzenje traje manje od 2,3 sata...a nekada nam proleti i 5 sati. Malo se poigramo sa djetetom, malo popricamo...

2.) mladi zaručeni par, ona radi svaki dan ujutro, on nekada ujutro, popodne, nkeada je i slobodan. Dan uglavnom sa njima proleti...uvijek je nekakav dir, ili setnja, ili pice negdje...a na kraju se uvijek svede da se svrati kod njih.

Nekada me je tako sram kada pogledam na sat i shvatim da je vec 11 sati a da sam dosla oko 6. Ali neznam po cemu bi se to trebala orijentirati...nema one zagrobne tisine, stalno su neke teme...pa mi je tesko procjeniti kada je vrijeme odlazku i dali je nekome vec puna kapa pricanja i htio bi da odes.

Da sam ja u pitanju, ja bih ili kazala da se rano dizem, ili pocela pospremati stol i prati sude...ili bih postala sutljivija.
ffri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:31   #11
koja vas pitanja muce?

o my god

lista za sve? sto ce vam takav zivot*
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:33   #12
nevjerojatno kako me pogodi ova tema

danas imali duple goste, 3 odraslih, 3 djece... nakon 2 ure san reka: ja bi vas zamolija da lagano dignete sidro, glava mi je ki balun

žena me nije napala, znači da se slaže

p.s. apsolutno me ne zanima što su gosti komentirali kad su otišli
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:38   #13
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
danas imali duple goste, 3 odraslih, 3 djece... nakon 2 ure san reka: ja bi vas zamolija da lagano dignete sidro, glava mi je ki balun

p.s. apsolutno me ne zanima što su gosti komentirali kad su otišli
Pa, ako ih dobro poznaješ, vjerojatno se nisu naljutili, ali, ako ne ....
Jay Cutler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:50   #14
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post

Što je problem suptilno napomenuti da sutra rano ustaješ?
Ne treba napomenuti, ljudi koji su mi u gostima to uglavnom/uvijek znaju, ali nekima to nije važno tj. važnije im je da im je da je njima dobro večeras od apstraktnog pojma kako će meni bit ujutro.

Tako da mi se to desi jednom, najviše dvaput. Svaki naredni put jednostavno ih ne zovem da dođu, idem s njom na kavu subotom ili nedeljom popodne. Vuk sit, a ovce na broju.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:59   #15
Quote:
ffri kaže: Pogledaj post
Nekada me je tako sram kada pogledam na sat i shvatim da je vec 11 sati a da sam dosla oko 6. Ali neznam po cemu bi se to trebala orijentirati...nema one zagrobne tisine, stalno su neke teme...pa mi je tesko procjeniti kada je vrijeme odlazku i dali je nekome vec puna kapa pricanja i htio bi da odes.
O jebote, pa pitaj.

Ja sam znala i po četiri dana ostat, a došla na tri sata, kao. Ali to su ljudi kojima nije problem poslat me u kurac i na spavanje kući ako sam im dopizdila. Nisam sigurna da se družim i sa kime kome je problem reć "kuki, aj sad kući, dosta je bilo". Ako zaglavim, provjerim jesam smetnja, ako mi netko ne zna reć da me više ne želi kod sebe, i ponaša se kao da mu je super tamo, zbilja mi se ne da anksiozno nagađat dal možda verbalnoi i neverbalno laže povraćajuć si u lubanju od muke što me još uvijek gleda.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 01:26   #16
Kad sam vidjela temu, odmah sam se sjetila svoje drage tete i njene djece (čitaj: dvoje razmaženih derišta bez trunke kulture i poštovanja prema drugima). Ona vam tako zna doći kod nas oko 9 ujutro, eto samo da ostavi malu (jednu od derišta) dok ode nešto obaviti. Evo nje oko 11, ostavlja i drugo derište jer eto, ne može dijete od 8 godina ostaviti samo u kući na sat vremena. Dolazi umorna oko 2,3 i zaključi kako bi mogla ostati na ručku zajedno sa dječicom. Prolazi zakašnjeli ručak, valjalo bi malo poći leći. Eto, za kojih pola sata njen muž dolazi s poslovnog puta pa će i on navratiti na minutu - dvije. I tako dođe 6,7 sati. E onda su derišta ponovo gladna, ajde daj večeru. Oko 8,9 zaključuju da im počinje njihova turska serija i da je vrijeme da idu kući. Moram li napomenuti da Mr. Uglađeni Poslovni Čovjek Tetak ostavi zasran wc malo pa često? Eto, takve goste ne volim.

Inače, kod onih koje ne poznam toliko dobro i nismo baš bliski, normalno mi je ostati oko 2,3 sata. S onima s kojima svakodnevno komuniciram vrijeme ne igra neku ulogu, uvijek su dobrodošli kod mene, kao i ja kod njih.
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 01:27   #17
neki ljudi nemaju osjecaj koiko treba ostat

ti im ponudis sve a oni se zaljepe, umjesto da idu...

trebaju citat s lica kad je nekom pun k i kad je netko bas dobre volje...

bolje ce te ugostit oni koji nemaju puno prijatelja. jer je njima to osvjezenje.

a neki se sutra dan opet pojave. ajme... ti tek ne kuze nista ili su nanjusili nesto zasto bi se trebalo opet .
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 01:31   #18
Quote:
Hopery kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela temu, odmah sam se sjetila svoje drage tete i njene djece
Jesi ti sebe na cesti našla?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 01:36   #19
Quote:
Hopery kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela temu, odmah sam se sjetila svoje drage tete i njene djece ..........
majko mila,prestrašno...pa da je moje rođeno ne bi to dozvolila
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:29   #20
Quote:
ffri kaže: Pogledaj post
Sam naziv teme govori sve....voljela bih čuti vaša mišljenja o tome koliko volite ostajati u gostima, i koliok volite da gosti ostaju kod vas.
Sve zavisi od situacije.
Koliko mi je bliska osoba kod koje idem , u kojim okolnostima, u koje vrijeme, je li sutra radni dan (pazim i na sebe i osobu kod koje sam došla).
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.