Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2023., 09:22   #201
Ne rade to više nego nadziru kamerama, po sekcijama.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 09:50   #202
Da, pre se merila prosecna brzina, ali je bilo dovoljno stati na pumpu npr, popiti kafu i ne bi bio u prekrsaju.
Sada ima kamere na svakih par kilometara i snime bilo gde ako si vozio brze.

Medjutim mislim da strancima do sada nisu naplacivali kazne, ako nesto nije promenjeno u medjuvremenu, iz razloga sto podaci nisu stizali u realnom vremenu, vec sa nekim zakasnjenjem, tako da bi taj stranac vec napustio zemlju.
shimano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 10:58   #203
Mislim (ne tvrdim!) da je prije problem u nedijeljenju informacija o vlasnicima vozila između EU i non-EU zemalja (osim ako Srbija nema takav sporazum sa pojedinim zemljama), pa onda praktično niti nemaš kome slati kaznu.
Hvatanje "na licu mjesta" svakako nije predmet za sustav kamera nego dostava na kućnu adresu.
Ista stvar je u BiH - ništa ne dolazi na kućnu adresu u EU, ali ako te zaustave u kontroli, provjere po tablicama i onda naplate na licu mjesta.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 19:46   #204
Dakle, postom mi je dosla kazna iz italije da sam prekoracio brzinu. Naime, dozvoljeno je 70, a ja vozio 80. Tolerancija, zamisli, iznosi 5 km/h.

Sad oni od mene traze da im posaljem identitet vozaca..iskreno kazna mi se ne placa, ali ako na prekoracenje od 5 na sat treba platit ista vise od 50 eura, to je prasece. Manje od toga mogu tolerirat. I usput moze li me itko naganjati radi ovog iz druge drzave?
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:07   #205
Ja sam za prekoracenje (12km/h vise od dopustenog) dobio kaznu od nelih 130, 140 eura. Prije 6 godina
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 20:41   #206
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Dakle, postom mi je dosla kazna iz italije da sam prekoracio brzinu. Naime, dozvoljeno je 70, a ja vozio 80. Tolerancija, zamisli, iznosi 5 km/h.

Sad oni od mene traze da im posaljem identitet vozaca..iskreno kazna mi se ne placa, ali ako na prekoracenje od 5 na sat treba platit ista vise od 50 eura, to je prasece. Manje od toga mogu tolerirat. I usput moze li me itko naganjati radi ovog iz druge drzave?
Bit ćeš ganjan.. neće te nitko pitati "jel se tebi hoće ili neće"..
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 21:45   #207
U Sloveniji je nama bilo jednom 50 ograničenje u naselju, tolerancija 10%, kazna za 58kmh na radaru mislim oko 100 eura.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 22:47   #208
U DE je tolerancija 3km/h u gradu i 3%van grada
PS dobio kaznu iz austrije za 14 iznad ogranicenja, 50E
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 12:35   #209
8 km/h iznad u naseljenom u AT 30€

Kriv i platio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:01   #210
Quote:
nadprosjecni kaže: Pogledaj post
U DE je tolerancija 3km/h u gradu i 3%van grada
PS dobio kaznu iz austrije za 14 iznad ogranicenja, 50E
tako bi trebalo biti i kod nas a ne da se rađaju divljaci i Šumaheri ili Fitipaldiji. Onaj koji uživa u brzini neka se učlani u sportski klub i neka vozi utrke a na cestama neka se skulira tj. neka se drži propisa.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:13   #211
Ajde ne seri i prvo počisti pred svojim vratima. Ko odobrava kretenska ograničenja u HR?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:17   #212
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
tako bi trebalo biti i kod nas a ne da se rađaju divljaci i Šumaheri ili Fitipaldiji. Onaj koji uživa u brzini neka se učlani u sportski klub i neka vozi utrke a na cestama neka se skulira tj. neka se drži propisa.
Kod nas su ograničenja postavljena s tolerancijom na umu, a negdje i daleko niža nego imaju smisla.


Sad još možeš ići u full Marušić mod pa žugati o tome kako na celeru može biti i 150 na autocesti bez da si u prekršaju jer i celer dodaje nekoliko postotaka, kao da u slučaju nesreće ozlijede ovise o brojci na celeru, a ne o stvarnoj brzini...
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:18   #213
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
tako bi trebalo biti i kod nas a ne da se rađaju divljaci i Šumaheri ili Fitipaldiji. Onaj koji uživa u brzini neka se učlani u sportski klub i neka vozi utrke a na cestama neka se skulira tj. neka se drži propisa.
gdje ima u zagrebu sportski klub u kojem se mogu utrke s autima?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:19   #214
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
tako bi trebalo biti i kod nas a ne da se rađaju divljaci i Šumaheri ili Fitipaldiji. Onaj koji uživa u brzini neka se učlani u sportski klub i neka vozi utrke a na cestama neka se skulira tj. neka se drži propisa.
U Austriji ogranicenje na drzavnoj cesti, nekoj magistrali, 80-100. Naselje 50. Prijelaz preko pruge 60. Vecinom magistrala ide oko naselja i uredno se vozis po ogranicenju. Usporedi to s nasim retardiranim ogranicenjima. Kvragu, brze se vozim i po Albaniji, a isto sve po ogranicenju vozim jer kod njih policije ima svakih par km. Nitko ne cmolji ko nasi, naletim na kolonu gdje nitko ne pretjece, prvi majmun se vozi 55 na ogranicenju 90. Jos on meni nesto mase dok sam mu trubio i pretjecao ga... Mogao se maknut i propustit kolonu barem na 10 mjesta samo sto sam ja vidio.
Al nek je on siguran da ga kamera nece snimit...

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
jerx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:26   #215
Ti što mašu a voze 30-40 ispod ograničenja su mi omiljen...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 17:55   #216
Zasto kukate, nama na obiteljsku adresu doslo da se plati 770 CHF i to za samo 16 km/h neto prekoracenja, odbili su cijelih 3 km/h….
Prove se kazneni postupak, kao da je tvornica pokradena, neko veliko krivicno djelo…stavili radar 8 metara iza table naziva naseljenog mjesta….
Najbolje platit….
Srecom Nijemci su nesto humaniji…
https://youtu.be/cUWH2VtnVDM?si=9AaVB_yOoj_3p7RI
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 18:05   #217
Quote:
nadprosjecni kaže: Pogledaj post
U DE je tolerancija 3km/h u gradu i 3%van grada
PS dobio kaznu iz austrije za 14 iznad ogranicenja, 50E
Proslo ljeto me u DE uslikalo pri brzini od 91 km/h, ogranicenje je bilo 80 km/h. odbili mi 3 km/h i poslali kaznu od 20 ojera za 88 km/h brzinu.
miro06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 18:16   #218
Skupi fotografi
Update: slovenci me slikali na 67, ogranicenje 50, tolerancija 5. Za 12 prekoracenja kazna 120 eura. Imaju istu foru ako platis u roku mislim 30 ili 60 dana, placas samo pola.
Dobro sam i prosao.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
jerx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 22:37   #219
Slovenci su poznatiji po kazni za vinjetu, nasrecu pa nisam osobno provjerio
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 23:39   #220
Bas svi od reda proizvode i imaju neke podmukle zamke,najcesce bez table ogranicenja, u nekim opskurnim, nazovi naseljenim mjestima.
Gdje te sa nekakvim mizernim prekoracenjem derne barem 30 €.
I to stanje se rapidno pogorsalo u zadnjih nekoliko godina.
Pa nikad do tad nisam nikakvu kaznu za brzinu dobio,a sada kao da Ferrarija vozim,pa bi ajde bar bilo opravdano.
Lako za nekakvu autocestu gdje mozes vidjet kako se lokalci krecu,ali ove lokalne ceste su cista lutrija.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.