Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 10:44   #801
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
evo uz sudoper imam ovakav dupli sifon:
[img=http://img85.imageshack.us/img85/1554/sifonru5.th.jpg]
zauzima 40 cm od dna sudopera do kraja + 18cm sudoper i ne ostane ništa
za ladicu

ostaje mi jedino dolje ladicu a gore vrata ili U-ladica gore
Možeš se poigrati sa sifonom. Dakle, ugradiš dva sifona za tuš kabinu direkt na korito sudopera. Oni su puno plići od sifona za sudopere. Njih okreneš prema zidu i cijevi od sifona do odvoda tada provedeš iz zid tako da dobiješ koristan prostor za ladicu. Mana tog sisiteme je što nemaš priključak za perilicu, ali njega možeš dobiti tako da ga napraviš odvojeno.

Nešto sam skicirao ovdje:
sifon.xls
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 15.01.2008., 14:28   #802
ma

Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Možeš se poigrati sa sifonom. Dakle, ugradiš dva sifona za tuš kabinu direkt na korito sudopera. Oni su puno plići od sifona za sudopere. Njih okreneš prema zidu i cijevi od sifona do odvoda tada provedeš iz zid tako da dobiješ koristan prostor za ladicu. Mana tog sisiteme je što nemaš priključak za perilicu, ali njega možeš dobiti tako da ga napraviš odvojeno.

Nešto sam skicirao ovdje:
sifon.xls
ma predobro, hvala ti puno
a perilicu i nemam pa još manje muke
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Old 15.01.2008., 20:47   #803
E, evo mene...opet.

Sad me zanima kako spajate šank na zid. Imam zidić cca 7-8 cm-a debljine siporeks.
Šank je 25 mm iveral. dog 170 i širok 22 cm.
Malo sam si kontao i nikako da skontam čime da to pričvrstim.
Došao sam na ideju da spičim trio matice malo veće (8 ili 10) ako postoji ispod u ploču i da zavrtim u nju šipku s navojem tako da imam dovoljno dugu armaturu koje bi bila eventualno čvrsti spoj. U zid bih zabušio adekvatne vertiklane rupe za te navojne šipke....

Šta vi mislite o tome? Kako vi izvodite navedeni spoj?

Fala na savjetima...

Evo situacije: http://web.vip.hr/sibi.vip/sank.jpg


Slika će uskoro...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...

Zadnje uređivanje sibi : 15.01.2008. at 21:17. Reason: stigla slika
sibi is offline  
Old 15.01.2008., 20:50   #804
pozdrav,

evo mog posta koji sam postao na temi izrada kuhinja, i tamo su mi rekli da se na ovoj temi može naći puno dobrih svajeta. Evo posta u cijelosti. pozdrav

pozdrav,
dragi forumaši, novi sam (smo, supruga i ja) na forumu i trebam vašu pomoć. Radi se o kuhinji. Doma smo si sami napravili nacrt kuhinje i sa tim papirom smo išli okolo po kuhinjskim salonima da nam naprave ponudu. Raspon cijena je od 20000 do 39000 kn bez aparata. Kuhinja je u "L" obliku, dosta velika pa smo se odlučuli samo za donje elemente. Dimenzije su otprilike 3,5m x 3,5m. E sad, radi se o slijedečem. Naši prijatelji isto rade kuhinju, ali sami. Kuhinja im je odprilike istih dimenzija samo je na dva suprotna zida i oni su dali "krojnu listu" da im se sve izreže po mjeri i njihova kuhinja ih košta 3000kn, bez prednjica. Znaći samo radna ploča i elementi. Sad još čekaju fronte i to bi bilo to. Uglavno kuhinja im ispada jeftinja za min. 10000 kn. Budući da smo dosta "spretni" odlučili smo i sami raditi sebi kuhinju, jedino kaj nam fali su krojne liste. Naši prijatelji su nam voljni pomoć, ali nažalost oni nemaju više svoje krojne liste po kojima bi se mogli orijentirat. Zanima me da li netko slučajno ima kakvu krojnu listu po kojoj bi se mogli orijentirat. Treba nam u biti krojna lista od pojedinih elemenata. Npr. element širine 60cm sa vratima, pa isti takav element samo 80cm i 40cm, i ladičar od 60 cm širine.
Zahvaljujem na svakom odgovoru
zviper is offline  
Old 16.01.2008., 08:17   #805
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
E, evo mene...opet.

Sad me zanima kako spajate šank na zid. Imam zidić cca 7-8 cm-a debljine siporeks.
Šank je 25 mm iveral. dog 170 i širok 22 cm.
Malo sam si kontao i nikako da skontam čime da to pričvrstim.
Došao sam na ideju da spičim trio matice malo veće (8 ili 10) ako postoji ispod u ploču i da zavrtim u nju šipku s navojem tako da imam dovoljno dugu armaturu koje bi bila eventualno čvrsti spoj. U zid bih zabušio adekvatne vertiklane rupe za te navojne šipke....

Šta vi mislite o tome? Kako vi izvodite navedeni spoj?

Fala na savjetima...

Evo situacije: http://web.vip.hr/sibi.vip/sank.jpg


Slika će uskoro...
Poliuretansko lijepilo u kartuši (poput silikona).
Jednostavno i čvrsto. Ne nadiže se kao PUR pjena iako se radi o njenoj inačici.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 16.01.2008., 09:39   #806
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Poliuretansko lijepilo u kartuši (poput silikona).
Jednostavno i čvrsto. Ne nadiže se kao PUR pjena iako se radi o njenoj inačici.
a gdje toga ima za kupiti? Znači pakirano je kao i silikon? jel to možda od Sike?

Fala...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 16.01.2008., 09:47   #807
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Poliuretansko lijepilo u kartuši (poput silikona).
Jednostavno i čvrsto. Ne nadiže se kao PUR pjena iako se radi o njenoj inačici.
Tzv. "tekući čavli". Drži ko beton, nikakve šipke ni armature ti ne trebaju. Prije ćeš odvalit cijeli šank zajedno s pločom nego samu ploču.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 16.01.2008., 09:49   #808
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
a gdje toga ima za kupiti? Znači pakirano je kao i silikon? jel to možda od Sike?

Fala...
Ne znam točno gdje u ZG, ali ima toga u velikim bau centrima i znam da ima u scachermayeru, ja koristim soudalovo i još neku njemačko.

Ako još napraviš onako kako si nacrtao sa šipkama i sve to nafilaš s PU lijepilom u rupe i na gornju stranu zida pa na to pritisneš dasku, kasnije možeš samo srušiti zid zajedno sa daskom.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 16.01.2008., 13:18   #809
Ok, hvala vlado i zorane, idem tražiti pu ljepilo...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 16.01.2008., 15:13   #810
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
a gdje toga ima za kupiti? Znači pakirano je kao i silikon? jel to možda od Sike?

Fala...
imaš od UHU-a...dobro je.....neznam točno gdje sam kupovao, ali pevec, gramat, bauhaus i nemreš fulat..negdje sigurno ima....

pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 16.01.2008., 21:46   #811
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
imaš od UHU-a...dobro je.....neznam točno gdje sam kupovao, ali pevec, gramat, bauhaus i nemreš fulat..negdje sigurno ima....

pozdrav,
Tomislav
kupio na zavrtnici... tamo gdje prodaju laminat... Kleber pur ljepilo, kaže tip da nije ekpandirajuće...
imam betonsku kocku od pol tone pa ću je zalijepit na strop, ak ne opadne sigurno valja...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 17.01.2008., 09:07   #812
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
imam betonsku kocku od pol tone pa ću je zalijepit na strop, ak ne opadne sigurno valja...
"Punica, ojte mi tu malo samo pridržat dok ne stisne, minutu-dvije...Ups! Ne valja!"
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 17.01.2008., 09:22   #813
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
"Punica, ojte mi tu malo samo pridržat dok ne stisne, minutu-dvije...Ups! Ne valja!"
eh....
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 17.01.2008., 09:25   #814
tko joj je kriv kad nije dobro držala.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 17.01.2008., 09:59   #815
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
kupio na zavrtnici... tamo gdje prodaju laminat... Kleber pur ljepilo, kaže tip da nije ekpandirajuće...
imam betonsku kocku od pol tone pa ću je zalijepit na strop, ak ne opadne sigurno valja...
Pazi samo da ti je gornja strana siporeksa čvrsta , tj. da se ne trusi ,jer kada ga zaljepiš onda se može desiti da aksialnim opterečenjem (kad se nasloniš sa strane) pomakne ISPOD ljepila.Ljepilo tog tipa ne penetrira više od 3-4 mm u siporeks.Jednom riječi najbolja kombinacija bi bila sa tri tipla za siporeks uči u zidić pa na to nalijepiti ploču,Cijela priča ovisi o opterečenju....
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 17.01.2008., 13:31   #816
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Pazi samo da ti je gornja strana siporeksa čvrsta , tj. da se ne trusi ,jer kada ga zaljepiš onda se može desiti da aksialnim opterečenjem (kad se nasloniš sa strane) pomakne ISPOD ljepila.Ljepilo tog tipa ne penetrira više od 3-4 mm u siporeks.Jednom riječi najbolja kombinacija bi bila sa tri tipla za siporeks uči u zidić pa na to nalijepiti ploču,Cijela priča ovisi o opterečenju....
znači nisu na odmet i nekakve armaturice...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 17.01.2008., 19:00   #817
Je..pogotovo ako ti je punica ostala zabavljena sa onim betoskim blokom pa nema tko pridržavati)))
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 17.01.2008., 21:41   #818
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
"Punica, ojte mi tu malo samo pridržat dok ne stisne, minutu-dvije...Ups! Ne valja!"
Valja, valja!

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 17.01.2008., 23:32   #819
jel ima tko kakve slike i nacrte drvenih stolova klupa stolica za vani. ono tipa puno drvo. rucni rad. moze i stranica di ima za kupit
supher mali is offline  
Old 18.01.2008., 10:42   #820
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
jel ima tko kakve slike i nacrte drvenih stolova klupa stolica za vani. ono tipa puno drvo. rucni rad. moze i stranica di ima za kupit
Za šta, konkretno, to trebaš? Izbor je pooovelik
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.