Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 09:55   #1
Pravnica bez pravosudnog

Radim preko 15 godina u jednoj manjoj firmi kao pravnica. Imamo povremeno neka dugovanja koja nam ne budu plaćena pa pokrećemo ovrhu, a to nam je dosad uvijek radio jedan odvjetnik. Prije nekih mjesec dana naš šef se posvađao s tim odvjetnikom oko jednog bitnog predmeta i raskinuo suradnju s njim. Kasnije se pokazalo da je šef bio u krivu i to je i sam vidio ali mu bilo neugodno priznat pa ipak više nije htio angažirat tog odvjetnika i sad je meni rekao da trebam sastavljati prijedloge za ovrhu. Mene zanima u slučaju da neki dužnik uloži žalbu pa se postupak pretvori u parnicu da li ja uopće smijem ići na sudsku raspravu kad nemam položen pravosudni? Gledala sam već zpp ali nisam baš našla tamo neki odgovor.
vivianka74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:28   #2
Quote:
vivianka74 kaže: Pogledaj post
Radim preko 15 godina u jednoj manjoj firmi kao pravnica. Imamo povremeno neka dugovanja koja nam ne budu plaćena pa pokrećemo ovrhu, a to nam je dosad uvijek radio jedan odvjetnik. Prije nekih mjesec dana naš šef se posvađao s tim odvjetnikom oko jednog bitnog predmeta i raskinuo suradnju s njim. Kasnije se pokazalo da je šef bio u krivu i to je i sam vidio ali mu bilo neugodno priznat pa ipak više nije htio angažirat tog odvjetnika i sad je meni rekao da trebam sastavljati prijedloge za ovrhu. Mene zanima u slučaju da neki dužnik uloži žalbu pa se postupak pretvori u parnicu da li ja uopće smijem ići na sudsku raspravu kad nemam položen pravosudni? Gledala sam već zpp ali nisam baš našla tamo neki odgovor.
ti u 15 godina nisi položila pravosudni?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:45   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ti u 15 godina nisi položila pravosudni?
Ne znam zašto je to čudno tolko? Nije da sam izlazila na pravosudni pa padala već nikad nisam ni izašla. Nije ni da sam imala kad zbog drugih obveza, i pravo sam završila dok sam istodobno sama podizala dvoje male djece.
vivianka74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:29   #4
I nema zastupanja na sudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:37   #5
pa jel nije samo sporove preko 50 iljada da ne smije?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:49   #6
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
pa jel nije samo sporove preko 50 iljada da ne smije?
Ako je vjerovati pravnicama u našoj firmi, ovo je istina...
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:06   #7
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Ako je vjerovati pravnicama u našoj firmi, ovo je istina...
Pravnik/vježbenik bez položenog pravosudnog ispita može zastupati pravnu ili fizičku osobu u sporovima vrijednosti do 50.000,00 kuna.

Pouzdano znam jer sam i ja nekad išla na ročišta male vrijednosti spora i nekih naknada šteta u iznosu od cca. 6.000 €.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:22   #8
Ma kaj se sikirikaš pa imamo "diplomiranih"...bez diplome, "diplomiranih" sa samo upisom na faks, "diplomiranih" sa plagijatom, "diplomiranih"......ti bar imaš faks!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 20:20   #9
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I nema zastupanja na sudu.
Drz se ti policijskih pitanja.

Naravno da smije zastupati kao zaposlenik po ovlasti direktora. A ako su manje ocrhe neće bit problema. Samo malo prije spavanja zpp i bit ćete za pet!!

A ovi mudraci ...nije vam pravosudni tamo neki stručni ispit kaj se nauči za mj.dana bubanja.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:31   #10
Quote:
vivianka74 kaže: Pogledaj post
sad je meni rekao da trebam sastavljati prijedloge za ovrhu. Mene zanima u slučaju da neki dužnik uloži žalbu pa se postupak pretvori u parnicu da li ja uopće smijem ići na sudsku raspravu kad nemam položen pravosudni? Gledala sam već zpp ali nisam baš našla tamo neki odgovor.
Članak 91 ZPP ti daje odgovor na tvoje pitanje.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.