Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 16:55   #7241
ravna vs polukriva spojnica, savjet

pozdrav,

radim neki ormarič za dnevnu sobu, što je moj prvi projekt.
pa sam došao u dilemu i trebam savjet, dali sam dobro smanjio dimenzije vrata naspram veličine korpusa i koje pante koristiti.

imam kopus širine 98 cm i visine 90 cm.
na koji će doći dvoja vrata, lijeva i desna.

na krojnu listu sam si stavio dvoja vrata dimenzija 48,7 cm x 89,7 cm.
po mome mišljenju ista je stvar dali koristio ravne ili polukrive spojnice.?

i dali se drugačije smanjuju dimenzije vratiju naspram korpusa ovisno dali koristimo ravne ili polukrive spojnice?

čitam kojekakve savjete, od smanjenja 2-4 mm vratiju pa sam ja stavio 3.
a imam neke kuhinjske elemente koji su jedan do drugoga, odnosno korpus do korpusa i ispadaju kao lijeva i desna vrata jednog korpusa/kutije, pa sam na temelju toga odlučio koristiti ravne pante umjesto polukrivih kakve bih prema nekoj logici trebao koristiti, ali mi ne djeluje estetski lijepo ono uvlačenje s strane pantiju kod polukrivih pantiju već želim da mi vrata pokrivaju cijelu prednju stranu.

hvala unaprijed,
lp
matben is offline  
Old 26.02.2017., 21:22   #7242
Mjere su ti dobre. A može i 48,8 x 90 ako je korpus sam za sebe. Isključivo ravni panti.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 26.02.2017., 21:35   #7243
Quote:
matben kaže: Pogledaj post
pozdrav,

radim neki ormarič za dnevnu sobu, što je moj prvi projekt.
pa sam došao u dilemu i trebam savjet, dali sam dobro smanjio dimenzije vrata naspram veličine korpusa i koje pante koristiti.

imam kopus širine 98 cm i visine 90 cm.
na koji će doći dvoja vrata, lijeva i desna.

na krojnu listu sam si stavio dvoja vrata dimenzija 48,7 cm x 89,7 cm.
po mome mišljenju ista je stvar dali koristio ravne ili polukrive spojnice.?

i dali se drugačije smanjuju dimenzije vratiju naspram korpusa ovisno dali koristimo ravne ili polukrive spojnice?

čitam kojekakve savjete, od smanjenja 2-4 mm vratiju pa sam ja stavio 3.
a imam neke kuhinjske elemente koji su jedan do drugoga, odnosno korpus do korpusa i ispadaju kao lijeva i desna vrata jednog korpusa/kutije, pa sam na temelju toga odlučio koristiti ravne pante umjesto polukrivih kakve bih prema nekoj logici trebao koristiti, ali mi ne djeluje estetski lijepo ono uvlačenje s strane pantiju kod polukrivih pantiju već želim da mi vrata pokrivaju cijelu prednju stranu.

hvala unaprijed,
lp
Neki majstori smanjuju čak 5mm, ja 4mm po visini i širini jer imam više prostora za štelanje, ali i 3 je Ok. U ovom slučaju isključivo ravne spojnice
đoz32 is offline  
Old 03.03.2017., 16:06   #7244
Quote:
ivid kaže: Pogledaj post
Hmm ne znam, obzirom da moram stavit ispod sudopera bojler.
Dali se mogu napraviti police iako je bojler ispod sudopera.
Koja je preporuka?

Evo slike što sam do sada nacrtao, to ovako izgleda:
https://i.imgsafe.org/3f0acc68ab.jpg

Lijevo od visokog ormara su vrata, tako da nemam prostora se širiti. S desne strane još je taman mjesto za hladnjak 60cm širine.
ja sam u Ikein kutni element montirao bojler - samo sam policu urezao, ide bez problema
Aries_71 is offline  
Old 06.03.2017., 09:45   #7245
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
ja sam u Ikein kutni element montirao bojler - samo sam policu urezao, ide bez problema
moze savjet?
na korpuse od ikee bi stavila vrata iz elgrada. znam da rezu rupe. mogu staviti pante iz ikeje ili moraju biti iz elgrada? naravno vec ih kupila. treba se paziti na nešto kad se naručuju?
puno hvala unaprijed
tomorrow2 is offline  
Old 06.03.2017., 10:33   #7246
jeftine vodilice za ladice

Dosao sam u posjed nekoliko kuglicnih vodilica za ladice, izgledaju odprilike kao ove:

http://www.svezakucuidom.com/kuglicn...lica-30cm.html

Vodilica ide jednako daleko i naprijed i nazad po sini, nema nikakvih amortizera ili kerefeka za otvaranje. Ali ne vidim gdje bi bila polugica za odvajanje vodilice i šine.

Zna li netko kako (i gdje) se montiraju takve vodilice?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Old 06.03.2017., 13:34   #7247
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Dosao sam u posjed nekoliko kuglicnih vodilica za ladice, izgledaju odprilike kao ove:

http://www.svezakucuidom.com/kuglicn...lica-30cm.html

Vodilica ide jednako daleko i naprijed i nazad po sini, nema nikakvih amortizera ili kerefeka za otvaranje. Ali ne vidim gdje bi bila polugica za odvajanje vodilice i šine.

Zna li netko kako (i gdje) se montiraju takve vodilice?
hmm mislim da nadjoh, vodilice se ne rastavljaju, nego u ladici s boka treba biti utor 17mm u koji ulegne vodilica:

https://www.youtube.com/watch?v=HE560ot7xyc
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Old 06.03.2017., 15:15   #7248
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
moze savjet?
na korpuse od ikee bi stavila vrata iz elgrada. znam da rezu rupe. mogu staviti pante iz ikeje ili moraju biti iz elgrada? naravno vec ih kupila. treba se paziti na nešto kad se naručuju?
puno hvala unaprijed
mislim da ne bi trebalo biti problema - otiđete do Ikee, tamo su izložene fronte i izmjerite točne pozicije rupa za pante (mislim da koriste Blum okove ali provjerite)
Aries_71 is offline  
Old 06.03.2017., 16:30   #7249
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
mislim da ne bi trebalo biti problema - otiđete do Ikee, tamo su izložene fronte i izmjerite točne pozicije rupa za pante (mislim da koriste Blum okove ali provjerite)
donje fronte su mi njihove, tako da imam uzorak na kojem sm izmjerila centar rupe.
cca 48 mm od dna i 22 mm bočno. 35 mm je promjer, kao što je buše u elgradu.
koliko "duboku" rupu buši elgrad? jedino to može biti razlika.
kolka je tolerancija na pantama za podešavanje?
strah me da su namjerno napravili nešto da se ne može kombinirati.
ikea mi daleko, a elgrad isto mi nije blizu pa ne stignem do 17h do njega. jedino u subotu, a to mi kasno za naručiti

Zadnje uređivanje tomorrow2 : 06.03.2017. at 16:48.
tomorrow2 is offline  
Old 12.03.2017., 14:30   #7250
Pozdrav svima. planiram raditi ugradbeni ormar sa kliznim vratima. trebam savjet vezano uz okov. ima u iverpanu wingo a u elgradu terno scorrevoli (listajući katalog vidim da mi odgovara muro). Koji je bolji? jel moguće da na wingo ispuna ide samo 8mm bijeli gl? na terno muro mogu staviti 18mm čak i 22mm.. 8 mm mi se čini možda malo premalo ili?
LLMB0611 is offline  
Old 12.03.2017., 14:53   #7251
Klizna vrata za ormar obično se rade od aluminijskih profila sa ispunom od iverala debljine 8 do 18 mm ili stakla debljine 4 mm. Wingo je predviđen za ispune debljine do 8 mm (i stakla debljine 4 mm, naravno). Elgrad u ponudi ima više sistema profila za ispune debljine do 10 mm. Muro je predviđen za direktnu ugradnju u iveral debljine 16 do 22 mm. Klizna vrata od alu profila sa tanjom ispunom su znatno lakša i za ugradnju i za manipulaciju, a klizanje po donjoj vodilici je gotovo bešumno, pogotovo kod Elgradovog sistema M4. Moguća je i kombinacija ugradnje materijala debljine 18 ili 19 mm u profile predviđene za ispune debljine 8 ili 10 mm. Ipak, za amatera bi frezanje debljih ispuna po određenoj shemi mogao biti problem pa se radije drži tanjih ispuna.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 12.03.2017., 15:34   #7252
Hvala na odgovoru. znam za muro, vidio sam da se donji kotači montiraju direktno u iveral. nije problem oko frezanja, ali znači wingo ili elgrad m4 bi bili sasvim dobri za ormar? sigurno i jeftiniji ako se uzme u obzir da je tanja ispuna...
LLMB0611 is offline  
Old 12.03.2017., 16:24   #7253
Pogledaj cjenike pa ćeš se uvjeriti da i nije tako. M4 svakako preporučam. Wingo ili ER od Elgrada mu nisu ni do koljena. Glede frezanja: samo se neki dekori nude u debljini od 8/10 mm, ne svi. Ako ONA baš zapne, može se napraviti i od bilo kojeg dekora, ak' me kužiš?
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 12.03.2017., 17:06   #7254
kužim evo sastavljam si baš popis za m4 pa ću složit i cijenu. da vidim na čemu sam... taj m4...to je baš od elgrada okov ili ? ima negdje možda baš detaljan katalog za točne mjere? ovaj na elgrad stranici mi je malo loš katalog...
LLMB0611 is offline  
Old 12.03.2017., 17:33   #7255
Trebaš samo mjere otvora. Pored toga definiraj broj podjela i visinu pojedinog polja, vrstu ispune za svako polje i vrstu profila. Opcionalno izaberi opremu (softclose i brtve) M4 je okov koji Elgrad isporučuje kao trgovac. Ima ga u alu ili Inox varijanti. Pazi, inox je skuplji iako je riječ tek o poliranom aluminiju.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 12.03.2017., 17:43   #7256
ispisao sam već sve, da definitivno idem na alu varijantu jer takve lajsne imam na sobnim vratima. zahvaljujem na pomoći. lp
LLMB0611 is offline  
Old 27.03.2017., 11:16   #7257
Pozdrav ljudi. Planiram raditi stol za balkon, stalaže za špajzu sa kutijama i ukrasnu ogradu za balkon. Stalaža će biti od dasaka i to samo okvir i police a na police dolaze kutije. Napravit ću dvije stalaže, 212x100cm (dubina 30cm) i spojiti ih zajedno, nadam se da će širina od 100cm biti ok da može nositi težinu stvari. Bilo bi cca do 50 kg po polici. Kutije su raznih dimenzija od 30x30, 40x30 i 60x30 cm, visina je uvijek 35cm, za visinu police od 40cm. Mislim to sve raditi od dasaka 2cmx10cm. Hoće li to biti dovoljno čvrsto za okvir stalaže? Stalaža bude principa kao ormar bez zadnje i prednje stranice jer sam mislio na zadnju stranicu u x staviti daske da drže ravno stalažu. Po potrebi ću ju dodatno učvrstiti u zid ali mislim da bude ok i ako samo stoji na podu. Koje drvo da uzmem a da nije 2k kuna po kubiku? Mislim da ću u pilani uzimati materijal pa ako se ne varam sam ograničen na par vrsti.
__________________
Moj idol je jesam!
abaxa is offline  
Old 30.03.2017., 23:34   #7258
Quote:
abaxa kaže: Pogledaj post
Koje drvo da uzmem a da nije 2k kuna po kubiku? Mislim da ću u pilani uzimati materijal pa ako se ne varam sam ograničen na par vrsti.
Smreka/jela je jedini materijal koji se može kupiti po cijeni nižoj od 2k KN. Ima ga u raznim dimenzijama. Pošto ne znamo kojim alatom i iskustvom raspolažeš, ne možemo ti niti preporučiti određenu dimenziju. Meni su se kao najbolji pokazali štafli 5x8 cm.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 03.04.2017., 10:50   #7259
Iskustvo je 0 makar sam gledao puno youtube videa o temi Jučer sam naišao na zanimljivu stvar. Palete 130x105cm, rastaviti ih i imam kolko tolko iste dimenzije daski. A i mogu kupiti točno kolko mi treba (plus 10% za svaki slučaj). Ako se ne varam tamo su daske širine 10cm. Od alata imam bušilicu i ubodnu pilu, planiram kupiti ručni cirkular ili posuditi, a kad sve bude gotovo možda kupim i kakav aparat za brušenje, ovisno o lovi. Vremena imam tako da mi baš i ne treba profi alat, radije da imam nešto što mogu bacit kad zahebem, nešto na čemu se mogu učiti.
Jedino kaj mi je upitnik je da li će daske 2cm debele, tri jedna do druge da čine policu, biti dosta da na razmak 100cm od nosača do nosača drži recimo 50kg.
__________________
Moj idol je jesam!
abaxa is offline  
Old 03.04.2017., 12:00   #7260
Pozdrav,

Našla sam online set za kupatilo koji je kod nas u dućanima 50% skuplji. Jedini problem je što taj jeftiniji ima obične ladice sa utorom na korpusu ladice, bez metalnih vodilica. Ladica ima 4 kom. Da li se može bez nekih velikih oštećenja na takav ormarić montirati nekakav soft close sistem, da to funkcionira. Pretpostavljam da je pero na kojem kliže ladica nekako zavidano i da se može skinuti. Da li se to uopće isplati modificirati, cijeli set košta 900 eur, znači razlika u cijeni između seta kod nas (sa soft close sistemom) i ovoga online je oko 450 eur, koliko koštaju te vodilice za 4 ladice?
spooklica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.