Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2016., 19:00   #1901
Evo da vam dam mali Feedback od mene.

Vratila sam se iz Hrvatske, napravila novu osobnu karticu, nisam nikakvu kaznu platila /moja je osobna vec prije tri godine istjekla/.
Sve je bilo bez problema, sada sam na mojoj novoj osobnoj, adresu iz Njemacke gdje stanujem dala zapisati. Samo sam trebala Meldebescheinigung pokazati.

Sada vise nemoram putovnicu uvijek samnom nositi, nego mi fino pase osobna u novcanik. Bila je jako brzo gotova, nakon 7 dana sam ju podigla.

Dobila sam sms da je gotova, dobro da sam dala moj mobilni broj, jer bi ja inace isla tjedan dana kasnije po osobnu, jer su mi rekli da ce za dva tjedna biti gotova, a ovako nakon tjedan dana, i tako sam se vec prije mogla natrag vratiti.

Znaci ja sam se previse sekirala kak ce to sve ici, islo bas sve u redu i jako fina sluzbenica koju sam mogla sve pitati i dobila sam smirene odgovore, a imala sam jako puno pitanja

Samo sam imala jedan drugi problem, isla u jednu banku, gdje sam vec oko 10 godina imala 300 Euro/nisam vec godinama nista uplacivala/ pa htjela to podici i dati otkaz toj banki.
Imala sam jedno veliko iznenadjenje, od tih 300 euro, dali su mi samo 170 euro natrag.
Rekli su mi da sam imala/potpisala poslovni ugovor sa njima i da su oni meni Gebühr oduzimali citave ove godine i to se nakupilo ovih 10 godina na 130 Euro Gebühr.
A ja prije toliko godina htjela samo malo sparati doma, pa otvorila u banci konto i taj krivi ugovor potpisala, kojim me je sluzbenica savjetovala....ja htjela samo sparati a ne nekakve poslovne ugovore imati.
Racunala sam da cu bar par euro zins dobiti, kad ono, oni meni fino odrapili, na krivi savjet od sluzbenice.
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:42   #1902
Jedno kratko; može li se zahtjev za izdavanje, i nakon toga preuzimanje osobne iskaznice odraditi u bilo kojoj PU u županiji?

Naime ja živim u zaprešiću a radim u ZG i lutrija je stić i doć na red onaj jedan dan u tjednu kad rade valjda nakon 16h, pa bih, ako može, otišao to odraditi u Petrinjsku..

Isto pitanje može i za vozačku, ako nije problem, radi naslova teme.

hvala
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:33   #1903
Osobna ide po prebivalištu ili boravištu a vozčka i putovnica u bilo kojoj PP.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:29   #1904
Pošto mi je osobna istekla i sutra je idem produljit jel se moram slikat opet ili mogu iskoristit sliku sa one nove vozačke (koja izgleda kao osobna)?
Negdje sam čitao da ako se ima jedna elektronička isprava (a ta vozačka bi trebala biti e dokument) da se uzima slika sa te isprave za neku drugu i da se nemoraju slike donosit.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:22   #1905
Dižemo stambeni kredit i moj sudužnik nema osobnu iskaznicu (izgubio, nije prijavio) i ima putovnicu.

Možemo li sve obaviti s putovnicom njegovom ili je potreban ipak osobna?

Ja kao tražitelj kredita imam osobnu.

Također, koji je postupak sad s prijavom izgubljene osobne?
Samo ode u Petrinjsku, 20kn biljega i 80kn nova osobna + nove slike?
Ili ima neka dodatna procedura/kazna/narodne novine?
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 09:05   #1906
Ako ima na putovnici oib onda bi moglo ali treba pitat u banci.

Kaže da je izgubio jučer i prijavi.Nema kazne,nema novina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:55   #1907
gdje nabavit čitač osobne iskaznice za prijavu na egrađani razine sigurnosti 4?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:40   #1908
Mogu li sam ispuniti uplatnicu za plaćanje ili moram uzeti uplatnicu u PU?

I plaća se samo 79,50, ništa više?
__________________
Budala, a u životu pametan jesam!
Tesla Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:50   #1909
Možeš,a ionako prvo daš zahtjev i uzemeš uplatnicu
.Ako je obični postupak da
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:54   #1910
Znači treba i neki papir (zahtjev) ispuniti?
Pretpostavljam da to mogu u PU uzeti?
__________________
Budala, a u životu pametan jesam!
Tesla Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 11:36   #1911
Ne možeš uzet jer je to njihov zahtjev i oni ispunjavaju,uzimaju potpis i otisak prsta.
http://www.policija.hr/main.aspx?id=42
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:57   #1912
Da li neprodużenje osobne iskaznice povlaći neke konsekvencije?

Osoba żivi vani a osobna joj je istekla pretprośle godine -tek je sada primjetila jer ju nije koristila u inostranstvu.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 12:38   #1913
koristi li tko eoi s e-građanima pomoću čitača osobne??
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:49   #1914
Uzela sam 1.12. ubrzani postupak izrade osobne iskaznice, a 11.2. bih trebala na put. To je točno 10 dana, međutim to je subota. Ima netko iskustva, jel ima šanse da mi bude gotovo u 9 kalendarskih dana?
salsadancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:54   #1915
Quote:
salsadancer kaže: Pogledaj post
Uzela sam 1.12. ubrzani postupak izrade osobne iskaznice, a 11.2. bih trebala na put. To je točno 10 dana, međutim to je subota. Ima netko iskustva, jel ima šanse da mi bude gotovo u 9 kalendarskih dana?
Ja sam radila po žurnom postupku za 500 kn ali je za tri dana gotova. Meni nisu bili neradni dani pa su bili točni, ali su mi naglasili da je tri radna dana.

Ovo je pretpostavljavam lapsus da si predala 1.12..
Za ubrzani je 10 dana, držim fige
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:43   #1916
Quote:
marija.z kaže: Pogledaj post
Ja sam radila po žurnom postupku za 500 kn ali je za tri dana gotova. Meni nisu bili neradni dani pa su bili točni, ali su mi naglasili da je tri radna dana.

Ovo je pretpostavljavam lapsus da si predala 1.12..
Za ubrzani je 10 dana, držim fige
Dada lapsus, predala sam 1.2. Dobila sam danas mup na telefon i rekla mi je žena da se broji tako da je i 1.2. uključen u tih 10 dana te da će sigurno biti gotovo do petka. Javim pa da se zna za ubuduće!
salsadancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:52   #1917
Quote:
salsadancer kaže: Pogledaj post
Dada lapsus, predala sam 1.2. Dobila sam danas mup na telefon i rekla mi je žena da se broji tako da je i 1.2. uključen u tih 10 dana te da će sigurno biti gotovo do petka. Javim pa da se zna za ubuduće!
Osobna mi je gotova danas, 8.2. a predala sam zahtjev 1.2. Eto, bili su pravu
salsadancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:30   #1918
Pozdrav! Koliko je potrebno uplatiti za osobnu iskaznicu, redovni postupak? Hvala
renalicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 19:10   #1919
Quote:
renalicious kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Koliko je potrebno uplatiti za osobnu iskaznicu, redovni postupak? Hvala
79,50 kn
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:22   #1920
Pozdrav, zanima me imam li pravo na dvojezičnu osobnu iskaznicu na talijanskom jeziku, ako nisam pripadnica talijanske manjine, tj. to mi nigdje ne piše, kao ni talijanska narodnost?
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.