Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2024., 09:35   #6621
Quote:
Baskervill kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc, naime kupio bih 2 HDMI kabla: 1. za povezivanje MaxTV prijemnika s TVom, 2. za povezivanje sound bara s TVom (ima ARC koji koristim). Pitanje je da li trebam kupiti neki posebni HDMI kabel ili pazim samo na duljinu jer mi potrebno 4m svaki kabel?

Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Ne, ali poželjno je da imaju barem high speed certifikat kao garanciju funkcionalnosti na datoj duljini.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 09:40   #6622
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Da i nisi podmazivao, gumice stare i gube svoja svojstva. Također deck je potrebno barem jednom tjedno upaliti i pokrenuti bar sat vremena kako bi gumice malo proradile i kako se ne bi s vremenom zaljepile za podlogu.

Nakon određenog broja godina sve gumene djelove potrebno je zamjeniti jer to više nije ono što je nekada bilo. A isto i kondenzatori naročito oni koji imaju u sebi neku tekućinu mijenjaju svoja svojstva i treba ih zamjeniti. Cijena ovih djelova nije velika, no teško je naći kvalitetnog majstora koji to zna profesionalno odraditi i nakon zamjene kalibrirati refreširani deck na originalne tvorničke postave.

Slična stvar se događa i kod automobila u kojima s godinama gumena crijeva gube svoja svojstva i dođe do curenja rashladne tekućine ili benzina. Imam osobno iskustvo na dva automobila sa starenjem materijala i gubljenjem prvobitnih svojstava. Ista stvar je bila i sa deckom kojeg je trebalo servisirati i promjeniti gumene djelove.
Bez brige, namijenjao sam se u životu i kondenzatora i remenja na svim retro kramama.

Ne volim Technics DD (Direct Drive) deckove otvarat, moraš odlemljivat žice s motora za otvaranje/zatvaranje vrata. Imam i AZ7 s vjerojatno istim mehanizmom ali taj nakon otvaranja i promjene remena nikad više nije znao otvarat/zatvarat vrata. Ima neki dio s previše kombinacija, a nisam slikao/zapamtio kako je originalno stajao. Čak sam dovukao service manual iz USA i u njemu su zaboravili napomenut kak taj dio treba stajat,

BTW, sad sam na ona 2 s uljem nekoliko puta premotao kazete naprijed/natrag i oba rade, mamu im... Da, izgleda da im treba redovnog rada kako si napisao.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 19:25   #6623
Ako netko ima iskustva

Imam nekakav Samsung QLED tv, 50 inča, star jedva dvije godine.

Danas se odjednom sam počeo gasiti i paliti i tako sto puta.
Isključim ga iz struje, provjerim daljinski, iskopčam kablove, opet ih ukopčam - ne pomaže. Čim ga uključim u struju, sam se upali, na dvije sekunde pokaze izbornik i izgasi se, daljinski nula bodova, čini mi se da ima i neka debela vodoravna, siva pruga preko cijelog ekrana. Još tri godine je pod garancijom. Ima netko slično iskustvo? Je li to možda matična ploča otišla?
Iskustvo sa servisom? Kupljen je u Linksu.

Ili mi je pametnije kupiti nešto novo, bolje, ako tko ima preporuku? Ekran 50.

Hvala
defenselab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 08:21   #6624
Nosi na servis. Spominješ liniju pa pretpostavljam da je ekran crkao. E sad hoće li ti mjenjati panel ili vratiti novce - vidjet ćeš
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 18:32   #6625
Tesla firmware

Pozdrav roditelji imaju neki Tesla tv , svaku godinu ide na servis jer cijelo vrijeme vrti onaj Tesla logo , kolko vidim problem je u firmware u , pa dal netko možda ima kakav file za Tesle? Kad malo držim power gumbić , pojavi se onaj krepani mali android sa otvorenim trbuhom i piše "no command" .
Zippper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 19:30   #6626
Pozdrav svima,
Na TV-u se pojavila bijela crta ( par mm debela), Sony LCD, model ne znam. Po nekom iskustvu da li se isplati popravljati ili je novi opcija koju treba prihvatiti.
Stavio bi sliku ali mi ne ide.
Hvala
ribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 19:50   #6627
Crte su obicno problem s panelom a popravak je neisplativ
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.