Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 16:49   #1
U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH

Vidim da muslimani Hrvate nazivaju ustašama, HVO su im ustaše, Tuđman, Šušak, Hercegovci. Stalno govore i o HDH, logorima ali nikada ne spomenu da je većina muslimana bila u domobranima, ustašama i Handžar diviziji a u partizanima možda par tisuća. Kako to da im je HVO ustaški a HOS nije?


Poglavnika je pod ruku držao Ali Aganović, izaslanik Islamske zajednice iz Sarajeva

Poglavnik Ante Pavelić stiže na otvaranje džamije u kolovozu 1944. godine

U džamiji ga je pozdravio zagrebački muftija Ismet Muftić, kojega su komunisti kasnije pogubili

Minareti tijekom gradnje

Panorama zagrebačke džamije nakon dovršenja

Zadnje uređivanje HR123 : 17.08.2007. at 17:33.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 16:53   #2
koliko znam njih je bilo dosta u domobranima za vrijeme ww2?
Ali opet ih je bilo više u Partizanima
__________________
LJUDI SU SNAGA
MarshalAlex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:08   #3
zanimljiva stvar o kojoj se malo piše, a bošnjaci to neće ni da pomenu su muslimani u Četnicima draže mihajlovića

tu je bilo mnogo uglednih muslimana i ne mali broj

Dr. Ismet Popovac
Fehim Musakadić - Musa - predratni šef policije Sarajev
Mustafa Pašić - Sudija
Mustafe Mulalića - sa područja Livna, koji je bio čak član Centralnog nacionalnog komiteta Ravnogorskog četničkog pokreta Draže Mihajlovića
.
.
.
više o tome
http://www.most.ba/035/012.htm
slike na
http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=5189
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:12   #4
Već sam imao temu o tome:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182432
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:12   #5
Quote:
Tenicki Direktor kaže: Pogledaj post
tu je bilo mnogo uglednih muslimana i ne mali broj
Šta je, za ime svega, navelo nekoliko desetina Muslimana da se u tom periodu stave na čelo pokreta koji zagovara bratimljenje sa Srbima u cjelini, nažalost, preko Draže Mihajlovića


http://www.most.ba/035/012.htm

I usput bilo je Hrvata u cetnicima.
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:15   #6
Pavelić je odlikovao oko 7000 muslimana, postojala su posebna odličja za muslimane...
A i doglavnik je bio musliman, taj bi danas vjerovatno bio predsjednik SDA i nazivao Hrvate Ustašama...

Muslimani-suncokreti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:44   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pavelić je odlikovao oko 7000 muslimana, postojala su posebna odličja za muslimane...
A i doglavnik je bio musliman, taj bi danas vjerovatno bio predsjednik SDA i nazivao Hrvate Ustašama...

Muslimani-suncokreti
7000 velis?
A samo u BiH je 2 mil muslimana...sta bi sa ostalim? koliko je hrvata odlikovao i ko je bio poglavnik?
ne znam uostalom koga je taj vas doglavnik odlikovao ali u mojoj familiji nije nikog. niti ce.
a takvih familija imas punopunopuno. muslimanskih naravno.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:21   #8
Quote:
strjela kaže: Pogledaj post
Šta je, za ime svega, navelo nekoliko desetina Muslimana da se u tom periodu stave na čelo pokreta koji zagovara bratimljenje sa Srbima u cjelini, nažalost, preko Draže Mihajlovića


http://www.most.ba/035/012.htm

I usput bilo je Hrvata u cetnicima.
Taj link sam i ja postovao i to je komentar na knjigu Mensura Seferovića
u komentaru se spominje samo nekoliko 10 tina uglednih muslimana u četnicima
a u knizi nekoliko hiljada muslimana u četnicima

u četnicima je bilo i hrvata i dosta slovenaca
tzv Plava Garda K. Novaka

http://users.volja.net/marijankr/slo-cetnici.html
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:26   #9
Isto tako kao što oni nas nazivaju ustašama, mi njih nazivamo balijama a borili smo se u istoj vojsci. Smotana tema, ja samo znam po original dokumentima da je moj pradjed bio neki ustaški zapovijednik i od 100 ljudi kojima je zapovijedao, 45 je bilo muslimana (imam neke dokumente doma). Žao mi je samo kaj smo se pobili međusobno u prošlom ratu, umijesto da smo rame uz rame otjerali srbe sa NAŠE zemlje...
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:35   #10
Quote:
Tenicki Direktor kaže: Pogledaj post
Taj link sam i ja postovao i to je komentar na knjigu Mensura Seferovića
u komentaru se spominje samo nekoliko 10 tina uglednih muslimana u četnicima
a u knizi nekoliko hiljada muslimana u četnicima

u četnicima je bilo i hrvata i dosta slovenaca
tzv Plava Garda K. Novaka

http://users.volja.net/marijankr/slo-cetnici.html
Navodno je i Leon Štukelj bio četnik.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 19:41   #11
Quote:
MarshalAlex kaže: Pogledaj post
koliko znam njih je bilo dosta u domobranima za vrijeme ww2?
Ali opet ih je bilo više u Partizanima



Uh, uh, uh sta izvali pa ostade ziv!
Ringo59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:33   #12
kao prvo nije mi se dalo čitati sve postove,kao drugo 13 ss nije imala 10 nego 20% posto kataolika,ali nije to ni bitno,
nego ovo za nadijevanje srpskih nadimaka nekim muslimanima u partizanskom pokretu,nije teorija,..glupasta isto nije ,nego činjenica,
a evo i zašto,..to je billo osobito početnih godina,onoga rata,naime od strane komi,tj komesarskih krugova (pretežno srpskih) isšla direktiva da se muslimanski borci,barem u početku pred srpskim suborcima,a pogotovo pred srpskim masama ne nazivaju muslimanskim imenima,da ne bi odbili srbadiju da ide u crvene,..znam to jer mi je lično pričao jedan stari avdo se zvao,..ali je njegov partizanski alter ego biuo aca,jer bi srpskim seljacima bilo odbojno da idu u vojsku gdje je bilo "turaka",..to nije bio ekstra čest slučaj ali je ga je bilo,pogotovo 41 i 42,.
valjda sam sada bio jasan?
mene inače zaboli ona stvar za time jesu li bili ovo ili ono,.u familiji i to užojn sam imao i onih u ustašama i onih u partizanima,.a znam i dosta hrvata sa istim pričama,,.
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 12:23   #13
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
to je billo osobito početnih godina,onoga rata,naime od strane komi,tj komesarskih krugova (pretežno srpskih) isšla direktiva da se muslimanski borci,barem u početku pred srpskim suborcima,a pogotovo pred srpskim masama ne nazivaju muslimanskim imenima,da ne bi odbili srbadiju da ide u crvene,..znam to jer mi je lično pričao jedan stari avdo se zvao,..ali je njegov partizanski alter ego biuo aca,jer bi srpskim seljacima bilo odbojno da idu u vojsku gdje je bilo "turaka",..to nije bio ekstra čest slučaj ali je ga je bilo,pogotovo 41 i 42,.
valjda sam sada bio jasan?
Doista ne vidim poantu priče koju si iznio.
Uvijek su se provjeravale osobe koje pristupaju tom pokretu tako da je svejedno jesu li se predstavili kao Dušan ili Mustafa.
Točno se znalo koliko muslimana ima u redovima partizanskog pokreta.
A sad, jesu li Srbi u pokretu znali te informacije ili su vjerovali da su im "drugovi" Srbi uopče nije važno za ovu temu.
__________________
Weeeee.
Z39. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 12:35   #14
Moji su bili u svakoj vojsci pokojni babo mi je pričao

da je pradedo rekao 1941 dedi-amidži i mom dedi da je došo neki težak vakat

i da imamo sad svoju državu koja nije baš skroz naša ali je bolja od kraljevine
i da se još nezna jel sigurna i da se svijetu ratuju a ko će pobjediti nezna se.
pa je najbolje da osmanovići sa svima budu dobri.
Tako je moj dedo otišo u ustaše, dedo-amidža u partizane
onda je ovaj dedu 1944 prebacio u partizane i na kraju su obojca imali boračke penzije (samo što je ovaj prvi bio borac od 1941.)

Vidite kako su stari muslimani bili mudri, to je jos jedan dokaz.

i da napomenem da je jedan dedo-dajdža (pra-nanin brat) bio u kraljevoj vojsci (vjerovatno su računali na sansu da se kralj vrati)
__________________
Osman Beg HasanoviĆ polaznik i poČetnik u Pazarskoj Medresi, Haiirli vam svima dan!!!
osman-polaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:44   #15
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
kao prvo nije mi se dalo čitati sve postove,kao drugo 13 ss nije imala 10 nego 20% posto kataolika,ali nije to ni bitno,
nego ovo za nadijevanje srpskih nadimaka nekim muslimanima u partizanskom pokretu,nije teorija,..glupasta isto nije ,nego činjenica,
a evo i zašto,..to je billo osobito početnih godina,onoga rata,naime od strane komi,tj komesarskih krugova (pretežno srpskih) isšla direktiva da se muslimanski borci,barem u početku pred srpskim suborcima,a pogotovo pred srpskim masama ne nazivaju muslimanskim imenima,da ne bi odbili srbadiju da ide u crvene,..znam to jer mi je lično pričao jedan stari avdo se zvao,..ali je njegov partizanski alter ego biuo aca,jer bi srpskim seljacima bilo odbojno da idu u vojsku gdje je bilo "turaka",..to nije bio ekstra čest slučaj ali je ga je bilo,pogotovo 41 i 42,.
valjda sam sada bio jasan?
mene inače zaboli ona stvar za time jesu li bili ovo ili ono,.u familiji i to užojn sam imao i onih u ustašama i onih u partizanima,.a znam i dosta hrvata sa istim pričama,,.

dobra ti ova....
Avdo je izgleda jaka neka relevancija...mahalaska
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:31   #16
Quote:
MarshalAlex kaže: Pogledaj post
koliko znam njih je bilo dosta u domobranima za vrijeme ww2?
Ali opet ih je bilo više u Partizanima
svi su presli pred kraj...tj. izdajice
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:05   #17
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Vidim da muslimani Hrvate nazivaju ustašama
Nikad. Ponekad Sokcima ali ustasama nikad. A i to muslimani se moze diskutovati.
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:14   #18
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Vidim da muslimani Hrvate nazivaju ustašama, HVO su im ustaše, Tuđman, Šušak, Hercegovci. Stalno govore i o HDH, logorima ali nikada ne spomenu da je većina muslimana bila u domobranima, ustašama i Handžar diviziji a u partizanima možda par tisuća. Kako to da im je HVO ustaški a HOS nije?

http://www.vecernji.hr/system/galler...0330/mus-3.jpg
Lagis, malecni, lagis.
Bilo je izdjanika u ustasama. NEki od njih, kao sto je bio slucaj u Podrinju, su bili u ustasama jer su se ovi borili protiv cetnika. To nije bila u pitanju ideologija (fasizam) vec su se priklonili onima koji su njih ubijali.
U principu, vecina Bosnjaka je bilo protiv ustasa.
Spominjanje Handzar divizije je postalo vise ofucano. Jedna divizija vam je bila i ostala. Sve ostalo su bile ustase i to zna se koje nacionalnosti...kao i naravno sam ideolog fasizma na Balkanu.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 13:07   #19
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Lagis, malecni, lagis.
Slike ne lažu
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:34   #20
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Lagis, malecni, lagis.
Bilo je izdjanika u ustasama. NEki od njih, kao sto je bio slucaj u Podrinju, su bili u ustasama jer su se ovi borili protiv cetnika. To nije bila u pitanju ideologija (fasizam) vec su se priklonili onima koji su njih ubijali.
U principu, vecina Bosnjaka je bilo protiv ustasa.
Spominjanje Handzar divizije je postalo vise ofucano. Jedna divizija vam je bila i ostala. Sve ostalo su bile ustase i to zna se koje nacionalnosti...kao i naravno sam ideolog fasizma na Balkanu.
Normalno i Ustaše iz RH su bile obranbene snage protiv velike srbije.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.