Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 18:03   #1
Hi-fi i sve u vezi njega

Evo, otvorih ovu temu kako bi forumaši mogli razmjenjivati iskustva, mišljenja te dojmove i doživljaje vezane uz hi-fi.
Dakle možete se pohvaliti s novom komponentom i opisati kakve promjene u zvuku ste dobili s njom.
Ili ako ste kod nekoga slušali sistem, napišite koju i o tome.
Dobrodošli su i oni koji će se s nostalgijom prisjetiti svojeg prvog sistema, ili svoje prve hi-fi igračke.
Navalite.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 11:41   #2
kupio music fidelity a.2.3 integrirac ali nisam zadovoljan, pa ga prodajem, zainteresirani javite se!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 11:46   #3
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
kupio music fidelity a.2.3 integrirac ali nisam zadovoljan, pa ga prodajem, zainteresirani javite se!
Trebao si kupiti MF 3.2 to je puno bolje pojačalo!
I daj nam pojasni zašto si ga kupio ako nisi zadovoljan? Koje zvučnike tjera?
Malo više o tome inače ćeš dobiti opomenu zbog oglašavanja na mjestu koje nije za to predviđeno.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 22:48   #4
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Trebao si kupiti MF 3.2 to je puno bolje pojačalo!
I daj nam pojasni zašto si ga kupio ako nisi zadovoljan? Koje zvučnike tjera?
Malo više o tome inače ćeš dobiti opomenu zbog oglašavanja na mjestu koje nije za to predviđeno.
zato što me je frajer zaj., odnio doma isprobavao preko vikenda, nazvao frajera i kažem prema dogovoru nisam zadovoljan vračam, hebiga frajer veli nemože!
tjera vandersteene 2ce, cd plejer rega apollo, zvuk je loš, pršte visoki, bas razmazan i predubok, zavisi od snimke ali svejedno loše.
imao maranca doduše slabog samo 50w na 8oma, ali bio je puno topliji i rezolucija daleko bolja samo kad sam pojačao zvučna slika se raspala.
ima m.f. i dobrih strana, autoritativno, čvrsto, jako, svijetlijeg zvuka, 115w na osam oma ipak se osjeti razlika, sigurno bi se u nekoj drugoj kombinaciji dobro uklopilo u sistem.
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 02:10   #5
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
tjera vandersteene 2ce, cd plejer rega apollo, zvuk je loš, pršte visoki, bas razmazan i predubok, zavisi od snimke ali svejedno loše.
imao maranca doduše slabog samo 50w na 8oma, ali bio je puno topliji i rezolucija daleko bolja samo kad sam pojačao zvučna slika se raspala.
ima m.f. i dobrih strana, autoritativno, čvrsto, jako, svijetlijeg zvuka, 115w na osam oma ipak se osjeti razlika, sigurno bi se u nekoj drugoj kombinaciji dobro uklopilo u sistem.
Taj "frajer" je smrad i nečovjek ako se nije pridržavao dogovora.
Nego, da li si siguran da neki "stručnjak" nije modificirao pojačalo jer MF 3.2 je izuzetno ugodnog zvuka, ponekad i pretoplog. Rega isto naginje na tu, topliju stranu, pa me čudi ovakav konačni rezultat. 2C je isto tako jako dobar zvučnik, i zna biti prominentan u visokima ako nije u dobrom set-upu.
Koje kabele koristiš i koliku sobu imaš? I da, koliko novaca si istovario za MF?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 20:13   #6
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
zato što me je frajer zaj., odnio doma isprobavao preko vikenda, nazvao frajera i kažem prema dogovoru nisam zadovoljan vračam, hebiga frajer veli nemože!
tjera vandersteene 2ce, cd plejer rega apollo, zvuk je loš, pršte visoki, bas razmazan i predubok, zavisi od snimke ali svejedno loše.
imao maranca doduše slabog samo 50w na 8oma, ali bio je puno topliji i rezolucija daleko bolja samo kad sam pojačao zvučna slika se raspala.
ima m.f. i dobrih strana, autoritativno, čvrsto, jako, svijetlijeg zvuka, 115w na osam oma ipak se osjeti razlika, sigurno bi se u nekoj drugoj kombinaciji dobro uklopilo u sistem.
Zanima me kako je završila ta priča. Jesu li Vadersteeni prosvirali uz pomoć nekog drugog pojačala? Iako ja mislim da je do playera u ovom slučaju (presvijetlo). Da si kojim slučajem imao MF ili čak Nad-ov player, ne bi trebao mijenjati to pojačalo.
mangata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 00:06   #7
Quote:
mangata kaže: Pogledaj post
Zanima me kako je završila ta priča. Jesu li Vadersteeni prosvirali uz pomoć nekog drugog pojačala? Iako ja mislim da je do playera u ovom slučaju (presvijetlo). Da si kojim slučajem imao MF ili čak Nad-ov player, ne bi trebao mijenjati to pojačalo.
Koliko vidim neki Vandersteeni se prodaju s pojačalom MF 3.2 i mislim da se radi o baš spomenutom set-upu. Glavni problem je što ti zvučnici trebaju puno struje da bi prosvirali, a MF unatoč snazi nema puno struje jer su im napajanja switchevi a ne trafoi. Dakle, puno bolji izbor bio bi Naim ili Rotel, ali Porta 1 se izjasnio kako ne želi niti čuti ta pojačala.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 07:53   #8
Quote:
mangata kaže: Pogledaj post
Zanima me kako je završila ta priča. Jesu li Vadersteeni prosvirali uz pomoć nekog drugog pojačala? Iako ja mislim da je do playera u ovom slučaju (presvijetlo). Da si kojim slučajem imao MF ili čak Nad-ov player, ne bi trebao mijenjati to pojačalo.
Koje nebuloze! Da Rega presvijetla? Imao je doma, nema to veze ra Regom.
Ima sa njegovim ušima ili sa MF.
Slažem se da 2Ce traže jače pojačalo, tako da najmanji Naim 5i otpada.
Bolji su se pokazali sa jeftinijim NAD-om 372.
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 10:53   #9
ništa nije dirano, to se vidi pogotovo kod imbus šarafa jer staviti imbus ključ u taj mali šarafič na prednjoj ploči odmah bi se vidla i najmanja ogrebotina unutar šarafiča!
ne to nije definitivno topli zvuk ( premda ja i nevolim pretopli zvuk), to je ztvoreniji zvuk, ali oštrog karaktera, to pojačalo definitivno dobro drži vandeerstene tj. dobro se nosi sa njima jer oni imaju malu osjetljivost 86,5 db i imaju snage za to tjerati!
recimo marantz je do određene granice svirao odlično, toplo, široko, rezolucija dobra, jedino je imao problema sa dubokima, prozračno. srednji odlični( što i je jedna od odlika vandersteena) e sad da je u tom marantzu bilo 120-150w e to bi bilo odlično!
a m.f. ništa od toga nema zamorno za slušanje, sirovo, oštro, rezolucija za kua, slušajuči vrhunski cd. od chesky jazz to nije ni do koljena marantzu!
kablovinje interkonekti atlas mk2, zvučnički xindak fs1 mislim, ništa posebno , prije je to radilo ok, jednostavno nema sinergije sa ovim pojačalom, soba 30 kvadrata!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:04   #10
Hm i meni je čudno da ti MF tako zvuči.
Šteta; ako si bio zadovoljan s Marantzom, trebao si probati pm 7001 ili
7001 KI. To nije loše pojačalo. Mislim da ima snage za sobu i do 30m2 (70W rms).
Tja, sad je lako biti pametan. U pravilu bi trebalo komponentu isprobati u sobi doma, ali
trgovci.....

Zadnje uređivanje olif : 18.10.2008. at 12:09.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:32   #11
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
recimo marantz je do određene granice svirao odlično, toplo, široko, rezolucija dobra, jedino je imao problema sa dubokima, <cut>
a m.f. ništa od toga nema zamorno za slušanje, sirovo, oštro, rezolucija za kua, slušajuči vrhunski cd. od chesky jazz to nije ni do koljena marantzu!
Ovo me stvarno čudi jer bih ja prije rekao da MF svira onako kako si opisao Marantza i obratno MF sam imao i doma i slušao kod frenda i nikada nije bio na tu, svijetliju stranu. Jedan jedini put je bio i to modificiran od stanovitog "stručnjaka" pa je nakon kritike uratka malo popravio stvar ali je ostao taj "otvoreniji" štih. Zato sam i pitao da li je modificiran.
Nisi mi napisao koliko si platio taj MF, a i koliko bi novaca odvojio za neko drugo pojačalo. Možda možemo s nekim dogovoriti kakvu razmjenu dobara uz nadoplatu.
Šteta da se ne uživa u onome što mogu 2C.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:54   #12
platio 5500kn, ma nije on svijetli nego prije zatvoren mutnjikav, a visoki iskaču malo previše, oču reč nema prozračnosti!
e sad, kad sam kupovao vandersteene u audio sustavima slušao sam ih na pliniusu i na naimu, naravno meni se plinius više sviđao ali to đubre košta dozlaboga puno, naim ne nikako! možda electrocompanient ili tako nešto, ali nemam više love ni volje, jedino mi je da ovo prodam, a možda nekog jakog marantza probat, rotel isto ne!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:23   #13
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
platio 5500kn, ma nije on svijetli nego prije zatvoren mutnjikav, a visoki iskaču malo previše, oču reč nema prozračnosti!
Gle, ne može biti mutnjikav a da mu visoki iskaču. Ili je mutan, zatvoren ili svijetao sa istaknutim visokima. Ovo što ti pišeš nema logike. Vjerujem da te malo hifi terminologija buni pa ćemo se zadržati na prozračnosti koje ti nedostaje. Visoki znaju biti zrnati kod MF-a što se da "popeglati" kabelima.
Visoki ti očito strše zbog nepovezanosti sa srednjetonskim spektrom. Nisam slušao tvoje zvučničke, ali neki jeftiniji kabeli tipa 47 Labs znatno poprave zvuk tog pojačala.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 18:09   #14
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Gle, ne može biti mutnjikav a da mu visoki iskaču. Ili je mutan, zatvoren ili svijetao sa istaknutim visokima. Ovo što ti pišeš nema logike. Vjerujem da te malo hifi terminologija buni pa ćemo se zadržati na prozračnosti koje ti nedostaje. Visoki znaju biti zrnati kod MF-a što se da "popeglati" kabelima.
Visoki ti očito strše zbog nepovezanosti sa srednjetonskim spektrom. Nisam slušao tvoje zvučničke, ali neki jeftiniji kabeli tipa 47 Labs znatno poprave zvuk tog pojačala.
nebuni mene ništa, točno kako sam napisao, sve skupa nije u nikakvom skladu!
neznam jeli labs 47 radi kablovinje, a ako i radi ne pada mi napamet kupovati kablovinje ionak imam doma kablova dosta!
zaboravih reči da ni phono stage nije nešto, zapravo katastrofa!
ionako ne vjerujem u kablove previše, od dreka nemreš napraviti pitu!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 16:33   #15
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
ionako ne vjerujem u kablove previše, od dreka nemreš napraviti pitu!
Ne moraš ti vjerovati u kabele samo poslušaj neki drugi osim tog Xsinadx-a. Ne pišem ti napamet kad pišem kako je moj poznanik riješio, zrnate visoke 47 Labs kabelima. I ako sam spomenuo 47 Labs kabele onda znači da oni rade i kabele a ne samo pojačala i cd playere.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 20:40   #16
Question

Pozdrav audiofilima!
Pratim u posljednje vrijeme ovu grupu,a sve u svrhu da nešto naučim o Hi-Fi-u.

Krenimo redom: prvotna ideja mi je bila uzeti neku solidniju mini liniju, zatim sam prešao na Yamahin Piano Craft i na kraju ste me navukli svojim komentarima da idem na komponente.
Mislio sam uzeti entry model A/V receivera od Yamahe i par bookshelf zvučnika tipa Mission i sa time biti neko vrijeme zadovoljan.
Ali sad su mi se apetiti povećali i da ne dužim mislite li da mi kao prosječnom slušatelju i početniku (sve i svašta od radija pa do klapa, klasike, rocka...) slijedeća kombinacija ispunjava očekivanja (dnevna soba cca. 30 m2):

• Yamaha RX 397 ili 497 + Dali CONCEPT 2+ Sony HDD recorder (već ga imam) kao player

Ili možda
• Yamaha RX 397 ili 497 + WHARFEDALE Diamond 9.1 ili 9.3 + Sony

Stalci za zvučnike bi došli naknadno...

A/V receivere sam odbacio kao kombinaciju mada mi se čini kao dobra osnova za eventualnu nadogradnju za HT. Jesu li zbilja tolike razlike u reprodukciji između njih i stereo pojačala?

Gledao sam i Marantz PM 4001 ali onda moram kupiti tuner, a ovako bih ipak nešto uštedio (možda)???

Sto kombinacija mi je u glavi, svaki savjet je dobrodošao, a po mogućnosti do Zagreb A/V show-a jer se nadam tamo dobiti kakav popust.
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 16:56   #17
mirko, pa šiljici upravo služe tome da riješe to s čime ti imaš problem...stavljaj to smjesta...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 17:16   #18
@Nucleus i MytByte - uistinu su ružni oni šiljci..probat ću nešto s tapetićem izvuč ..

..ili hajde probam i šiljke pa ih skinem ako neosjetim nešto bitnije
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 17:22   #19
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
..ili hajde probam i šiljke pa ih skinem ako neosjetim nešto bitnije
Probaj obavezno!!!
A imaš u Splitu hifi dućan imenom Media Audio u kojem prodaju neke mesingane šiljke koji se našarafe na postojeće (one tebi ružne i tanke) i još dobiješ podložne pločice sve za 300 kn. Zvuk još bolji a izgled za duplericu u Playboyu.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:31   #20
@DoomsdayST - hvala na detaljnim objašnjenjima

Stavit ću šiljke i sve probati, pločice su ispod pa nema se što oštetiti..

Što se tiče zvučnika i zida tu nemogu puno učiniti, dok je desni zvučnik odlično smješten (ima mjesta koliko hoće) ovaj ljevi je blizu kantuna,
i nemogu tu puno učiniti, makao sam ga maksimalno, 60cm od bočnog zida i 30cm od stražnjeg zida, kod niskih frenkvencija dolazi ponekad do zasičenja
bas-a ili kako to već nazvati, obično dok slušam glasno, ali tada ja izvučem malo zvučnik vanka i okrenem zvučnik malo pod kutem da bočna bas jedinica negleda baš direkt na zid i sve 5 ...naravno izvučem malo i desni zvučnik da budu u istoj crti..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.