Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 14:33   #541
Quote:
dimpledaisies18 kaže: Pogledaj post
Masaccio freska u kapeli Branacci
A znala sam i ja da je to ta freska. Samo što npr. ona freska koja je navedena u damjanovki se zove Izgon iz raja, a ne samo freska u kapeli Brancacci. Pa sam mislila da bi i ova trebala imati neko posebno ime. :nezna:

Ja sam tu zaokružila onog lika u narančasto plavoj odjeći.

edit: Sad sam našla, zove se Porezni novčić.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:37   #542
A znam, ja sam stavila "freska u kapeli Branacci, Petar i carinik"
__________________
A great architect is not made by way of a brain nearly so much as he is made by way of a cultivated, enriched heart.
dimpledaisies18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:49   #543
O s*****. Ipak je tri puta sv.Petar. Onaj lik što vadi nešto iz vode. Njega nisam skontala, činio mi se prenebitan.

Ona mala crkvica je u blizini Splita. Ja sam tlocrt nacrtala kao cvjetić sa šest latica.

Nego, ona jedna zgrada, što je bilo samo pročelje i bilo je pitanje je li u Splitu, Zagrebu, Osijeku ili Rijeci. Ja sam stavila da je Zagreb, državni arhiv ja mislim.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:56   #544
Da, taj lik skroz lijevo i jedan iz ove skupine u sredini i jedan od one dvojice. Ja sam ga trazila po sijedoj kosi i bradi haha.
Oh man.. ja sam stavila da je u Ninu, koliko se sjećam. I građevina mi je toliko poznata da se nisam sjetila sto bi to moglo biti ali sam isto zaokružila da je u zgu. A oni trgovi.. sve sam bacala neke odgovore
__________________
je ne sais pas
cmyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:04   #545
Test je bia sjeban ne mogu rec. Pogodia san tog svetog petra od tri puta, jedan sta je bia kod mora, jedan kraj krista i jedan koji se rukova. Pogodia san bia i da je ono katedralanu reimsu, al san stavia 16. umisto 13. stoljece, a slika di se trazia petar ja stavia naziv slike krist filozif lol. Sican se inog tlocrta od one palace, ja stavua da je namjena javna i tu san fula zivot. Sta se tice eseja valjda san dobro zaokruzia trazeno. Balkon je bia onaj ogromni prostor desno s plocicama. Dnevni odma prije njega onaj ogromni prazni prostor. Kuhinja odma do dnevnog i soba di je bia onaj krvet. A rampu san centrira na sredinu. I kod one okrugle vile napisa san da je arhitekt stjepan panic umisto planic. Valjda nece uzet za zlo...hjooo
s251 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:10   #546
Sta mislite hoce li mi priznati ako sam napisao naslov djela: Porezni novcic Sv.Petra? jer vidio sam na par mjesta:Porezni novcic,Sv.Petar..znam da nije isto al eto
Jc72023I is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:13   #547
prvi dio onih zadataka mi je bio lagan i mislim da sam to točno riješila,a onda od 2o i neke stranice je počelo fakat sve teže i teže, dosta tog nisam znala, bilo je puno hrvatskih slikara i arhitekta a njih baš nisam stigla dobro naučit. za nu fresku od masaccia sam stavila da se zove petrov novčić. esej mi je bio užas, i malo dijete bi bolje napisalo od mene.. nadala sam se da će bit neka slika, al dobro, barem sam znala primjer i arhitekta. fulala sam godinu i brijem da sam sve prostorije krivo označila. kak ste vi odgovorili na ta pitanja iz eseja, ak vam se da napisat?
NinjaKornjacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:31   #548
jel zna itko na onoj jednoj slici gdje je bio Isus MArija Ivan..jel ono jos ispod Sv.Andrija ili?
Jc72023I is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:37   #549
Quote:
Jc72023I kaže: Pogledaj post
jel zna itko na onoj jednoj slici gdje je bio Isus MArija Ivan..jel ono jos ispod Sv.Andrija ili?
Mislim da je donator
kaktus9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:37   #550
Quote:
Jc72023I kaže: Pogledaj post
jel zna itko na onoj jednoj slici gdje je bio Isus MArija Ivan..jel ono jos ispod Sv.Andrija ili?
wikipedia kaže da je to donator, i ja sam stavila sv. Andrija
lucidity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:39   #551
Quote:
lucidity kaže: Pogledaj post
wikipedia kaže da je to donator, i ja sam stavila sv. Andrija
Ja sam stavila Marija Magdalena, haha, činilo mi se da je žensko. Barem sam ostale likove ispravno povezala.

Bolje da se više ne pojavljujem na ovoj temi, samo ću vidjet što sam sve zabrljala.

Jel ona crno bijela kompozicija djelo Ivana Picelja?

I zeznula sam Kraljevića, nisam se nikako mogla odlučit jel se slika zove Autoportret ili Čovjek s lulom. Stavila sam čovjek s lulom, ispada da se zove Autoportret s lulom.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:45   #552
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Ja sam stavila Marija Magdalena, haha, činilo mi se da je žensko. Barem sam ostale likove ispravno povezala.

Bolje da se više ne pojavljujem na ovoj temi, samo ću vidjet što sam sve zabrljala.

Jel ona crno bijela kompozicija djelo Ivana Picelja?

I zeznula sam Kraljevića, nisam se nikako mogla odlučit jel se slika zove Autoportret ili Čovjek s lulom. Stavila sam čovjek s lulom, ispada da se zove Autoportret s lulom.
Mislim da to je Picelj. ja se nikako nisam mogla sjetit kak se zove pa sam neš izmislila mislim da sam piljar ili piljec ili tak neš napisala jel taj autoportret naslikan u en faceu ili poluprofilu?
NinjaKornjacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:10   #553
Poluprofil. I guess
__________________
je ne sais pas
cmyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:14   #554
Ima li još itko da je gledao rješenja?
Ja sam sad gledala, trebala bih imati oko 75%.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:05   #555
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Ima li još itko da je gledao rješenja?
Ja sam sad gledala, trebala bih imati oko 75%.
Ja imam valjda oko 70ak %. Sveukupno s onim drugim dijelom (to sam nesto kombinirala s uracunavanjem brojeva) tako da nisam sigurna. Tebi je taj postotak samo iz prvog dijela?
__________________
je ne sais pas
cmyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 07:22   #556
Quote:
cmyk kaže: Pogledaj post
Ja imam valjda oko 70ak %. Sveukupno s onim drugim dijelom (to sam nesto kombinirala s uracunavanjem brojeva) tako da nisam sigurna. Tebi je taj postotak samo iz prvog dijela?
Ne, iz prvog dijela imam 64/80, znači 80% prvi dio, a iz drugog mislim da bih trebala dobiti barem 11 bodova, barem što sam gledala u onom ključu za odgovore kako će bodovati, znači 75/100.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 18:47   #557
Što je ovo? Zar ste tako loše napisali pa vas je sram reći?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:02   #558
Ljudi, ne znam jel prekasno, ali ako netko nema knjiga iz kojih bi učio za ovogodišnju maturu; prodajem 2 knjige iz kojih sam i ja učila prošle godine, a jedne su od knjiga koje obuhvaćaju sve najbitnije elemente. Anyway, jedna je od 1. - 3. razreda, a druga je samo 4. razred. Za još info mi se javite u inbox
__________________
je ne sais pas
cmyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:41   #559
Quote:
cmyk kaže: Pogledaj post
Ljudi, ne znam jel prekasno, ali ako netko nema knjiga iz kojih bi učio za ovogodišnju maturu; prodajem 2 knjige iz kojih sam i ja učila prošle godine, a jedne su od knjiga koje obuhvaćaju sve najbitnije elemente. Anyway, jedna je od 1. - 3. razreda, a druga je samo 4. razred. Za još info mi se javite u inbox
edit: od 1. - 3. razreda je knjiga od autorice Jadranke Damjanov, a za 4. razred je autor Radovan Ivančević.
__________________
je ne sais pas
cmyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 21:40   #560
Zna li netko, hoce li mi priznati ako sam koristila crni flomaster na zadatcima s upisivanjem necega na tlocrte i slicno. Jasno se vidi i sve,ali brine me jer pise da se mogu koristiti flomasteri u boji
SophieLuana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.