Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2015., 01:03   #1881
Idemo redom !

Upscalig slike nije "sveto pismo". Kod DVD playera je to bilo bolje samo u nekim segmentima, kad sam to postavio (rubovi, malo "oštine") i sl.
Kod Media playera i BRD playera je slična stvar i neki SD materijal (pa i 720) neče nikad biti isti kao nativni materijal , snimljen u maximalnoj rezoluciji !
OPPO player (105, a pogotovu Signature) prije svega ima vrhunsku sliku za nativne zapise (1080p i Blu Ray). Upscaling je i tu samo "usput", dodatni alat koji ne može biti previše blizu izvornom zapisu u max. rezi.
Korisnici ga nemaju, baš samo zbog dobrog upscalinga...

Susjed mi ima Popcorn C-300 (3.000 kn) i Panasonic BRD (neki malo skuplji od 2.000 kn). Kako sam mu ja podešavao parametre za K.kino 11.2 sustav (prevenstveno zvuk; ima AV rec. od 20.000 kn !)), vidio sam, da je slika preko Smart Tv-a playera, lošija od oba gore izvora ! Tamo sam svaki tjedan.
On se uopće ne zamara nekim upscalingom ! Ima više od 15 TB vanjskih diskova, punih filmovima, a u zadnje vrijeme skida samo one "deblje" i one od 35 GB.
Billo bi čudno da interni player u TV-u to povozi.
Nije tu samo procesor i goli čip u pitanju. Radi se o boljem (zasebnom) napajanju i ostalim (zasebnim) sklopovima, u zasebnom uređaju.

Uspoređivati samo interni player kod Samsa H6500 i F8000 je besmisleno !
Pa nemaju isti panel, microdiming i ostale sklopove za kvalitetu slike.
Ja imam npr. zadnji od zadnjih model Samsa F7000, jači procesor od susjedovog F8000 i opet imam malo "lošiju" sliku nego on.

Nije za usporedbu, ali samo da navedem da u temi (Hifi komponente i ...") navodim primjer vrhunskog uređaja za upsampling zvuka, koji to dobro radi, koristeći složene algoritme.
Ali se sastoji od 2 kutije (4 zapravo) i košta 90.000 € !!!!
I opet je i tu najvažnija kvaliteta nativnog zapisa....upsampling je samo pride......

Dakle, nema vrlo dobrog za male pare......
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 09:04   #1882
Quote:
Billo bi čudno da interni player u TV-u to povozi.
Nije tu samo procesor i goli čip u pitanju. Radi se o boljem (zasebnom) napajanju i ostalim (zasebnim) sklopovima, u zasebnom uređaju.
Olife, morat ću u malu diskusiju s tobom...

procesori koji vrte kompresirane zapise nisu primarno procesori opće namjene već su namijenjeni upravo dekodiraju mpeg kompresije, svojevrsni DSP, s ograničenim mogućnostima ganjanja OS-a i aplikacija (tzv SoC)...tako je u svim televizorima,media plejerima (osim androida), bluray plejerima itd...ako skineš film velikih gabarita, to nije nikakav znak da ga neki uređaj ne može uplejati, jer su fimovi kodirani u parametrima da rade na referentim dekoderima...svaki čipset će odvrtiti video koji je napravljen unutar tih specifikacija...nema tu jačih ili slabijih procesora po pitanju dekodinga...razlika je primarno u boljem ili lošijem upscaleu, redukciji mpeg šuma, uklanjanju makroblokova i sl...

Quote:
Uspoređivati samo interni player kod Samsa H6500 i F8000 je besmisleno !
Pa nemaju isti panel, microdiming i ostale sklopove za kvalitetu slike.
Panel ti nema veze, panel je prilično glupa komponenta koja samo pretvara što dobije od SoC-a u gledljivu sliku i to dvoje ne dolazi u "bloku"...znači možeš imati isti panel a drugačiji, kako kažeš, interni plejer (mada niti to nije povezano tj mogućnosti plejera - softverski dio s mogućnostima deodera u SoC-u)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 10:15   #1883
Naravno, potpuno se slažem s tobom glede procesora, jer to može odvrtiti i neki slabiji. To sam naveo, onako samo radi nabrajanja.
I ono drugo si u pravu. Najvažnije je kako se to hardverski i sotverski, zajedno ukomponira, glede i internog i zasebnog plejera.

Ja po znanju te video tematike, nisam baš blizu tvojih iskustava i znanja, dakako.

Navodim samo neka općenita saznanja, a najvažnija su mi praktična iskustva.
Dakle, kako nešto uživo radi, ne glede previše na vrstu iznutrica (mada to ponekad navedem).

Mislim da se i ti slažeš, da zasebni, strogo namjenski, uređaji (pravo napajanje, hardware i software, i dobar ustroj istoga), u večini slučajeva daju bolji rezultat, nego nešto slično, integrirano u neki uređaj, posve druge, osnovne namjene.

Jednostavno je, kad bi taj inteni player bio toliko dobar, ne bi susjed za plejanje HD filmova koristio Popcorn i BRD player !!!

A i ono drugo je jednostavno. Dizati nešto na višu rezoluciju upscalingom (makar i s vrloo dobrim plejerom) nije isto što i koristiti takav nativni zapis u toj visokoj rezoluciji. Dobro dođe taj upscaling (kad ga već ima), ali ima reletivno ograničene dosege.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 18:14   #1884
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Bobo, a zašto ne pustiš TV-u da ti apskejla sliku ako smatraš da TV to dobro radi? Na BD plejeru staviš 576i izlaz kad plejaš neki SD sadržaj (DVD?)i to je to...
Još nisam kupio BD player.. zato sam i ovdje da potražim savjet prije nego krenem u shopping.
Znači ako na BD playeru postavim 576i izlaz, SD slika bi trebala biti identična onoj na internom playeru od tv-a?

Zadnje uređivanje Bobo-st : 08.02.2015. at 18:41.
Bobo-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 18:24   #1885
Trebala bi, da...što ne znači da upscale s bluray pleyera neće biti bolji...ne znam kakve SD izvore imaš, ali ako je to neki Divx i sl, šteta svog tog truda kojeg ulažeš da nađeš što bolje upscale rješenje
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:08   #1886
Od 2005. sam "aktivan" u vezi audio-video tematike,ali večina mog interesa je bila okrenuta satelitskim uređajima i konfiguraciji satelitskih tanjura. Promijenio sam brdo tv-a lcd,plazmi.. satelitskih receivera..itd.Imao sam i nekoliko media playera i brdo vrhunskih dvd playera.
Znači imam neko osnovno predznanje da mogu shvatit neke stvari i u vezi ove tematike!

Od svih tih uređaja ovaj Sony-ev interni player ima najbolju SD sliku,ali titlovi su mali i nema mogučnost sinhronizacije titlova sa audiom!
Inače kad nešto kupujem volim detaljno proučit o tome što kupujem i to radim kao i svi mi,čitam po raznim forumima sve što mogu naći o tom proizvodu..rijetko postavljam teme,ali u ovom slučaju nisam imao izbora jer je tema van gabarita mog znanja,točnije nikad se nisam "zamarao" ovim do sada!

Sinoć sam detaljno proučio Popcorn A-400.. i u usporedbi sa playerima iz svoje klase, -dune hd base 3d i mede8er med1000x3d-, A-400 ima najbolju sliku. Osim dobrog hardwarea,zbog "CPU Sigme 8911" (navodno se pokazala najbolja) a SD sliku ima najbolju zbog "VXP video procesora" uz naravno sve ostale kvalitetne komponente.
E sad čitao sam dosta na avforums gdje mnogi naglašavaju da PS3 ima bolju sliku od mnogih BD playera srednje i više klase. Od prijatelja sam posudio PS3 i vidio sam da je slika identična kao kod Sony-a.

A-400 u Ronisa 2000kn.
Van mog buđeta,ali skrpit ću nekako tih 2000kn i kupiti taj Popcorn ako je tako dobar.

Molim mišljenje od Olifa, a pogotovo MytByte-a jer vidim da se razumiš u ovu tematiku da li će taj Popcorn opravdat tako dobre recenzije..znači ne tražim nikakav precizan podatak već samo vaše objektivno mišljenje?
Hvala!
Bobo-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:45   #1887
Najbolje ti je da ti i @TBF1D da svoje mišljenje jer on dosta prtlja s media plejerima...BD plejeri nisu najsretnije rješenje ako si zahtjevniji korisnik multimedije tj jako brzo ćeš naići na nepremostive prepreke...ja glasam za Popcorn A-400 jer je sigurno dobar...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:59   #1888
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je da ti i @TBF1D da svoje mišljenje jer on dosta prtlja s media plejerima...BD plejeri nisu najsretnije rješenje ako si zahtjevniji korisnik multimedije tj jako brzo ćeš naići na nepremostive prepreke...ja glasam za Popcorn A-400 jer je sigurno dobar...
Ok..da li će jedna od tih "nepremostivih prepreka" možda biti to što navedeni uređaj nema hardwersko dekodiranje H.265/HEVC ?

Zahvaljujem na pomoči i preporuci.
Bobo-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:35   #1889
Da....ali za sada nema mnogo izbora po tom pitanju tako da ili sada kupuješ, znajući da će te vrijeme ubrzo pregaziti ili čekaš da se pojavi više (suvislih i funkcionalnih) hardverskih h265 media plejera...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 01:23   #1890
Zadnjih 10 dana intezivno(6-8 sati dnevno) sam tražio uređaj koji zadovoljava kriterije koje sam postavio.
I sad kad sam našao uređaj očigledno ću "morat stat na balun" .. nema smisla sad kupovat uređaj koji nema hardwerski H.265 dekoder. a u ovoj godini (bar kako sam čitao danas) H.265 će doživiti punu ekspanziju.
Čak sam na njuškalu našao polovni Popcorn-A-400 u mojoj županiji za 1500kn.
Na jednom Francuskom site-u danas sam pročitao da navodno Popcorn Hour sprema uskoro pustit u prodaju novi model sa Sigmom 8921 i H.265 hardwerskim dekoderom.
Sad sve su to neprovjerene informacije,ali.. svi "oni" moraju pratit trend!
Jasno mi je da će Popcorn Hour softwerski riješiti taj problem na večini starijih modela,samo pitanje je kad,ako izbace ovaj novi model i koliko će to kvalitetno radit u odnosu na nove uređaje sa H.265 dekoderom.

U svakom slučaju nešto sam naučio zadnjih 10 dana i donio sam odluku da ako ne izađe od nekog drugog proizvođača neki bolji model od Popcorn-a (u što čisto sumnjam,ali nikad ne znaš..) u bližoj budućnosti kupujem isključivo slijedeči Popcorn sa H.265 hardwerskim dekoderom.

Hvala tebi i svima ostalima na pomoći.

Zadnje uređivanje Bobo-st : 09.02.2015. at 01:38.
Bobo-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 07:25   #1891
h.265 je jaaako procesorski intenzivan, stari popcorni teško da imaju tu snagu da ga softverski ganjaju
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:39   #1892
Moze mala pomoc.

Razmisljam se o kupovini kucnog kina samsung ht h5200 ili 3d blu ray playera samsung bd h6500 sa soundbarom .

Najvise bi ga koristio za gledanje 3d mp4 filmova i bitno mi je da mogu gledati sa titlovima.

Ako netko ima navedene molim da mi preporuci jer u prciji od grada gdje ja zivim (sl.brod) nemogu ih nigdje naci te mi preostaje kupnja na slijepo preko neta.

Hvala unaprijed.
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 14:14   #1893
Koji od ova dva, Samsung BD-H5500/EN 3D Player ili LG 3D blu ray player BP325, kakva su vasa iskustva, jel citaju sve sa USB prikljucka, mogucnost povecanja titla, eventualno promjena boje slova.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:31   #1894
Pa ne vjerujem da niko nema jedan od ova dva BluRay playera da napise par rijeci o njima.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:23   #1895
Ja ti ne znam osobno nikoga osim sebe i jednog frenda, tko ima bluray plejer (a i on ima isti kao i ja) pa si misli
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:59   #1896
Znaci po tebi LG ili ako se dobro sjecam cak si u nekim postovima spominjal i Philipsa.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:11   #1897
Philips je, kad sam kupovao, imao najboji omjer funkcija/cijene...danas bih ti preporučio LG....za multimediju...za kvalitetu/trajnost rekao bih: panasonic ili pioneer
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:10   #1898
Da osvježim temu. Imam problem sa dvd hdd recorderom. Naime, kada ga uključim ili snimim nešto na hard disk, on se nakon 3-4 sata sam upali. Sinoć se isto to ponovilo i nisam ga više koristio, kad, večeras se opet upali sam od sebe. Ne znam zašto se to dešava i u čemu je problem.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 10:26   #1899
Provjeri timer opciju da nije nešto uprogramirano,... napiši o kojem se modelu radi.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 00:00   #1900
HDMI adapter

Imam LCD TV koji nema ulaz za USB stick, samo HDMI i SCART, a htio bih gledat filmove.

U dućanima nema za kupit prijenosne hard diskove koji koštaju ispod 400-500 kn, svi imaju najmanje 500 GB, meni bi bilo dovoljno i 10 GB, samo da to mogu spojit na TV, ali takvih nema.

Imam neki USB player kojeg spojim s TV-om preko SCART-a, ali problem je što taj player reproducira samo .avi format, a takve mi je u zadnje vrijeme praktički nemoguće nać na internetu.

Postoje li neki kablovi kojima bih mogao spojiti USB stick s TV-om, ili možda tablet s TV-om, tako da onda mogu tablet koristiti za reprodukciju, a TV za gledanje. U tom slučaju bi mi dobro došao i neki audio kabel da spojim tablet s linijom i zvučnicima.
mammoth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.