Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2015., 10:07   #241
Quote:
dno-dna kaže: Pogledaj post
Stand your ground and fight
ne. pokušaj opet.
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 16:28   #242
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
ne. pokušaj opet.
Onda studiraj ono što ne želiš i budi se na posao nesretan svaki dan do kraja karijere
dno-dna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 11:52   #243
na upisima sam upisao prvu godinu na studomatu, ali sada kada se pokušam ulogirati AAI@EduHr elektroničkim identitetom kaže da je kriva lozinka. nezz jesam li krivo upisao brojeve na upsima za lozinku ili je oni jednostavno nisu još aktivirali. jel ima neko iskustva s tim?
whatever1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:26   #244
I ja imam isti problem.Upisao sam prvu godinu (pravo u Rijeci,vanredno).Na studomat se za sad ulogiram jedino putem jmbag-a i lozinke.Mislim da će se putem [email protected] el.id. moći tek od rujna.
Nisam dobio nikakvu lozinku koja bi išla uz [email protected] el.id. pa pretpostavljam da je ista koa ona za studomat.U protivnom ću morati se morati uputiti u inf.službu faksa da riješim to (nisam dobio ni lozinku za webmail).
Jel zna tko kad se dobivaju te smartx kartice koje su zamijenile papirnate indekse.Početkom redavanja ili?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 08:43   #245
Ček malo, pa s čim se vi logirate u studomat? S onim "imenom" koje vam stoji ispred @faks.hr ili JMBAG-om?
Jer u studomatu korisničko ime znači JMBAG i ona lozinka koju ste si sami stavili, a za webmail (ako ste ga već dobili) onda bi trebali dobiti i lozinku - AAIEDU je samo za moodle (ELF) i za webmail i za još neke stvarčice vezane uz knjižnicu koje sumnjam da ćete koristiti.
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 12:31   #246
Postoje dvije opcije ulogiranaj na studomat,jedna putem jmbag-a (to radi) aa druga putem AAI@EDU el.id.
https://www.isvu.hr/studomat/prijava
Kolko sam pročitao od1.9.2015. moći će se koristit samo AAI@EDu podaci za rad na studomatu.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 01:44   #247
Ulogiravajte se putem JMBAG-a, jer to mora radit. Mislim da ovo preko AAI-ja još uopće nije aktivirano.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 18:55   #248
Kod prijava matura,koliko izbora za fakultet moram imati,znam da se moze do 10,ali ne znam koliko se mora imati
marichuy777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 19:03   #249
Quote:
marichuy777 kaže: Pogledaj post
Kod prijava matura,koliko izbora za fakultet moram imati,znam da se moze do 10,ali ne znam koliko se mora imati
Ne mora se imati ijedan. Znači ti možeš imati nula, jedan, dva, tri itd. Samo su ti pustili na izbor da ako zelis deset, mozes imati i deset.
kofitugou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 15:24   #250
Ljudi jedno pitanje, koliko puta ili koliko godina drzava placa studiranje?
Npr. upises faks, placa ti jednu godinu i onda drugu ti platis(jer nemas uvjet) i onda se nakon te druge ispises s faksa i hoces upisati nesto drugo, ne prebacivat se, vec bas ici preko postani student, upisivat prvu godinu i ako se upadne redovno jel se placa godina ili drzava placa, pa opet se gleda ako imas uvjet za drugu itd.
Pezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:43   #251
Imaš pravo na jedan besplatan upis na teret države. Ako redovito polažeš i daješ godine - i dalje država plaća. Ako mijenjaš fakultet, odnosno nešto ponovno upisuješ, neovisno o tome kakav si student bio, sve ide na teret tvog džepa jer si iskoristio pravo na jedan besplatan upis.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:06   #252
Smile Medicina upis

Ekipa, imam par pitanja..

1. Koja je najbolja literatura za prijemni, a koja za maturu na medicini?

2. Što učiti detaljnije.
Hvala
jesenjinovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:08   #253
ako postoji samo jedan fax koji želim upisati i nakojem redovno nikad ne ostane mjesta na jesenskom roku,dali da odmah prijavim redovno i izvanredno?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:16   #254
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
ako postoji samo jedan fax koji želim upisati i nakojem redovno nikad ne ostane mjesta na jesenskom roku,dali da odmah prijavim redovno i izvanredno?
pa to ti je pametno, sam stavi prioritete po listi kako ti odgovara.

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na jedan besplatan upis na teret države. Ako redovito polažeš i daješ godine - i dalje država plaća. Ako mijenjaš fakultet, odnosno nešto ponovno upisuješ, neovisno o tome kakav si student bio, sve ide na teret tvog džepa jer si iskoristio pravo na jedan besplatan upis.
i ovaj da, ovo je točno, al recimo ja sam tu godinu kod promjene faksa platio, a s obzirom da sam na tom drugom faksu položio s 55 ECTS-a, sad ovu drugu godinu ne moram plaćat. al svaki faks ima svoja pravila s obzirom na broj studenata i prosjek. meni je glavni uvjet 55 ECTS-a da ne plaćam sljedeću godinu i taj sam uvjet ispunio (to vrijedi za redovne studente).
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 15:15   #255
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
i ovaj da, ovo je točno, al recimo ja sam tu godinu kod promjene faksa platio, a s obzirom da sam na tom drugom faksu položio s 55 ECTS-a, sad ovu drugu godinu ne moram plaćat. al svaki faks ima svoja pravila s obzirom na broj studenata i prosjek. meni je glavni uvjet 55 ECTS-a da ne plaćam sljedeću godinu i taj sam uvjet ispunio (to vrijedi za redovne studente).
Upravo to sam i rekla. 55 ECTSa je univerzalno pravilo. Pod "redovito polažeš" sam mislila ako skupljaš više 55 ECTSa na godinu

Dakle, 2. i ostali upisi se plaćaju, a sve uvijek ovisi o tome kako polažeš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 01:44   #256
Ne znam jesam li promašio temu, ali zanima me gdje se mogu vidjeti rang liste od prošle godine(konkretno me FESB zanima). Ne znam jesam li ja toliko smotan da ne mogu naći ili toga nema na netu.

Da se mogu po bodovima orijentirati, koliko treba, koju razinu i sl.
-Damon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:06   #257
Quote:
-Damon kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li promašio temu, ali zanima me gdje se mogu vidjeti rang liste od prošle godine(konkretno me FESB zanima). Ne znam jesam li ja toliko smotan da ne mogu naći ili toga nema na netu.

Da se mogu po bodovima orijentirati, koliko treba, koju razinu i sl.
Toga nema na netu. Pitaj eventualno na temi od FESB-a koliko su ljudi otprilike imali.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:52   #258
Recimo da ja sad platim tu godinu kod promjene faksa jesam li ja redovan student na tom drugom faksu ?

I ako položim redovito prvu godinu na tom drugom faksu drugu ne trebam plaćati ?
clux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:34   #259
Što ako smo upali na faks, ali smo onemogućeni doći na upise. Jel nas može neko drugi upisati npr. otac, majka, brat?
IRON-MAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:05   #260
Quote:
clux kaže: Pogledaj post
Recimo da ja sad platim tu godinu kod promjene faksa jesam li ja redovan student na tom drugom faksu ?

I ako položim redovito prvu godinu na tom drugom faksu drugu ne trebam plaćati ?
Da, redovit student si. I da, ako položiš sve redovito i skupiš 55 ECTS-a, ne plaćaš ništa dalje.

Quote:
IRON-MAN kaže: Pogledaj post
Što ako smo upali na faks, ali smo onemogućeni doći na upise. Jel nas može neko drugi upisati npr. otac, majka, brat?
Ne. Moraš dolaziti osobno.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.