Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 20:28   #1
Aktivni medicinski ugljen

Imam prijateljicu koja redovito jednom tjedno pije medicinski aktivni ugljen da bi navodno očistila organizam od otrova kojih ima u hrani.(konzervansi, boje...) To je ona sama izmislila bez savjetovanja sa liječnikom. Zapravo je jako zdrava i nikad ne ide liječniku. Moram priznati da je inače vrlo pametna i načitana, a uvijek me zadivi kako ljudima postavlja dijagnoze i terapije. Sad i mene nagovara da pijem taj ugljen pa me zanima da li je to možda stvarno dobro ili ima kakvih štetnih nuspojava?
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 20:40   #2
koliko znam ugljen se pije kod manjih trovanja zeluca, te za probavne smetnje, npr proljev.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 20:40   #3
ne bi trebalo imati nikakvih posljedica naravno ako prestane sa tim...dugoročni učinci aktivnog ugljena mi nisu poznati
ali on se koristi kao adsorbens u ingestijskim otrovanjima...tako da donekle bi teorijski njena hipoteza imala smisla međutim kad se hrana apsorbira nema više koristi uzimati ugljen...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:05   #4
treba li povecati unos vitamina za vrijeme uzimanja aktivnog ugljena, odnosno smanjuje li resorpciju istih? jel' pise sta na pakiranju?
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:27   #5
aktivni ugljen je nespecifičan dakle sve što stigne pokupi
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:36   #6
a-ha! smanjena resorpcija hranjivih tvari plus crna stolica... ne bih, hvala!
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:40   #7
pametan odg! aktivni ugljen ima svoju terapijsku indikaciju i ona svakako ne podrazumjeva "čišćenje od toksina uneseni svakodnevnom prehranom"
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:26   #8
+ ne uzimati ga za vrijeme korištenja oralnih kontraceptiva, jer i njeh apsorbuje.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:34   #9
Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Imam prijateljicu koja redovito jednom tjedno pije medicinski aktivni ugljen da bi navodno očistila organizam od otrova kojih ima u hrani.(konzervansi, boje...) To je ona sama izmislila bez savjetovanja sa liječnikom. Zapravo je jako zdrava i nikad ne ide liječniku. Moram priznati da je inače vrlo pametna i načitana, a uvijek me zadivi kako ljudima postavlja dijagnoze i terapije. Sad i mene nagovara da pijem taj ugljen pa me zanima da li je to možda stvarno dobro ili ima kakvih štetnih nuspojava?
Mislim da se tvoja prijateljica malo, da prostiš, prenemaže....seljački rečeno, preserava.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:10   #10
kako je njoj super pametnoj moglo promać da jednotjedno korištenje med ugljena nema ni teorijsku koristi? btw nije za pohvalit da određuje ljudima dijagnoze i terapije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 00:33   #11
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
kako je njoj super pametnoj moglo promać da jednotjedno korištenje med ugljena nema ni teorijsku koristi? btw nije za pohvalit da određuje ljudima dijagnoze i terapije
Vidiš da je meni odredila da pijem taj ugljen. Lakše mi je popit nego se njoj suprostavit.
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 18:45   #12
lol
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:04   #13
koliko dodje taj prah?
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 01:01   #14
Ja sam cula da bi ga trebalo popiti koji sat prije jela ili koji sat poslje jela i svakako
da se netreba pretjerivati s tim jer kako apsorbira otrove tako apsorbira i dobre stvari.
Svaki tjedan.... pa to nema nikakvog smisla to je pretjerano i bez razloga.
beautifullcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 17:23   #15
Question Aktivni medicinski ugljen

Molim moderatore da ako ova tema nije na pravom mjestu da je presele.
Naslov sve kaže. Da li je imao ko iskustva s njime i kako djeluje?
Hvala.
LoveGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 19:05   #16
Quote:
LoveGood kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da ako ova tema nije na pravom mjestu da je presele.
Naslov sve kaže. Da li je imao ko iskustva s njime i kako djeluje?
Hvala.
Univerzali nespecifični antidot...tj zbog velike površine ima sposobnost vezanja na sebe svakojakog dreka unutar probavne cijevi čime sprečava resorpciju istog u krv....S aktivnim ugljenom nikad ne možeš pogriješiti i možeš ga uzeti na lopate bez bojazni....Kod pijanstava, intoksikacija slučajnih ili namjernih, proljeva, ovog ili onog....ugljen to izneutralizira i u velikom mjeri pomogne tijelu u oporavku....Moš neko vrijeme malo crno kakit da prostiš...i to je to od nuspojava....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:16   #17
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Univerzali nespecifični antidot...tj zbog velike površine ima sposobnost vezanja na sebe svakojakog dreka unutar probavne cijevi čime sprečava resorpciju istog u krv....S aktivnim ugljenom nikad ne možeš pogriješiti i možeš ga uzeti na lopate bez bojazni....Kod pijanstava, intoksikacija slučajnih ili namjernih, proljeva, ovog ili onog....ugljen to izneutralizira i u velikom mjeri pomogne tijelu u oporavku....Moš neko vrijeme malo crno kakit da prostiš...i to je to od nuspojava....
Hvala na odgovoru
A ima kakvih nuspojava? koliko se smije popit i u kojim razmacima? (ako ko zna molim da napiše)
Hvala

Zadnje uređivanje LoveGood : 21.04.2012. at 13:25.
LoveGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:30   #18
Quote:
LoveGood kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
A ima kakvih nuspojava? koliko se smije popit i u kojim razmacima? (ako ko zna molim da napiše)
Hvala
Pa lijepo ti je rekao čovjek, na lopate. Apsorbira sve živo na sebe, pa bi analogno tome nuspojava mogla biti glad i nedostatak nekih za tijelo potrenih vitamina, minerala i dr. tvari. Osim toga oboji ti se stolica. Kod otrovanja hranom npr. razmuti se obično žličica u čaši vode, i to radiš dokle god se stvar ne smiri.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:42   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa lijepo ti je rekao čovjek, na lopate. Apsorbira sve živo na sebe, pa bi analogno tome nuspojava mogla biti glad i nedostatak nekih za tijelo potrenih vitamina, minerala i dr. tvari. Osim toga oboji ti se stolica. Kod otrovanja hranom npr. razmuti se obično žličica u čaši vode, i to radiš dokle god se stvar ne smiri.
Hvala
LoveGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:51   #20
Quote:
LoveGood kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
A ima kakvih nuspojava? koliko se smije popit i u kojim razmacima? (ako ko zna molim da napiše)
Hvala
Piše ti na uputi o lijeku.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.