Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2006., 15:32   #521
Ja se mučim s alergijama od prvog srednje, dakle već više od pola života i iako sam išla godinama na hiposenzibilizaciju niš mi nije opmoglo. Nekad mi je alergija trajala samo tjedan dana u proljeće (na ambroziju), a sad mi traje cijelu godinu (na poludi korova, trava, stabala... sve se to izmjenjuje tijekom cijele god), pa mi je specijalist u bolnici zabranio odlaske u parkove, a kamoli izlete u prirodu ili na selo. Naravno da sam svaki dan na travi jer šetam psa i uopće se ne obazirem na te zabrane, jer kad popijem Telfast od 180 mg gotovo da sam ok. Naravno da svako jutro kišem ko luda i da povremeno šmrcam, ali bar mogu normalno disat i ne peku me oči dok pijem te tablete. No moja doktorica opće prakse mi je popila živce s tim što se svaki put pravi blesava i napiše mi recept samo za kutiju od 10 tableta, a postoji kutija s 30 tableta i trebala bi mi to napisati da imam za cijeli mjesec. Baš svki put se moram oko toga svadit s njom i počelo mi je ić na živce to dizanje recepata, a ne dam lovu za Belodin.
Nego, javila mi se zadnjih godina i alergija na sunce, moja prva kožna alergija. Jedino ako se namažem s faktorom 40 onda mogu na sunce, inače dobijem opekline koje izgledaju svrbe slično ko komarci.

Zapravo cijelo vrijeme želim napisati da sam na internetu pročitala članak o utjecaju kalcija na kožne alergije, i kad sam popila šumeću tabletu kalcija alergija na koži se smirila a nije više bilo ni jutarnjeg kihanja. Opa! Dobro, znam da nikad nisam bila ljubitlje mliječnih stvari, no počela sam dodavati sir u hranu i pit te šumeće tbl kalcija i stvar se stvarno popravila iako ne dovoljno. A kako sam nedavno krenula na UN dijetu za mršavljenje u kojoj piše da treba obavezno pojest rebro tamne čokolade (za kuhanje) "zbog alergija koje se javljaju pri lošoj ishrani u dijeti" - počela se ja kljukat još i tom čokoladom za kuhanje i sad više ne pijem NIKAKVE GLUPE TABLETE. Možda je to samo moj slučaj, ne znači da će i drugima biti tako, no možda se te alergije stvarno javljaju kod pomanjkanja nekih minerala u tijelu. Uglavnom, ja sam si problem riješila kalcijem i kakaom.
__________________
Pikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 18:45   #522
Prošla je ambrozija. Mene sad deka guši, uvijek nešta
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:54   #523
Quote:
papa štrumf kaže:
Prošla je ambrozija. Mene sad deka guši, uvijek nešta


vraga prošla! neki dr mr sci me poklopio kada sam rekala da sam ukinula antihistaminike jer navdno više nema ambrozije!

pa do kada više to traje?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 19:17   #524
kod mene je prošli tjedan prošla i nos mi se vraća u normalu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:48   #525
phototerapija

bok svima,
evo samo jedna preporuka ... malo sam citala prijasnje postove i sasvim razumijem. imam (imala sam?) iste probleme: alergija na ambroziju, prasinu, pelud trave, dlaku zivotinje, perje, ma svasta i naravno najgore je u proljece ali i zimi se nadje nesto, deka ili prasina ili bilo sto. i onda sam prije 3 dana probala medinose tj onaj proizvod koji koristi photo terapiju (ili drugim rijecima gurnem dva stapica u nos pa svijetle crvenim svjetlom par minuta tri puta dnevno) i nakon tri dana mi je apsolutno bolje. danas sam se igrala s macama mojih roditelja i iako sam osjetila malo peckanje po licu - sto bi inace bio prvi znak da ce mi poceti suziti oci, kihanje, kasljanje, vlazni rucnik na glavu i zamracena soba ... - ostalo je na samo tome. cudan osjecaj, kao da imam alergiju ali svi simptomi koje poznam se ne pojavljuju. vec drugi dan sam u kuci stalno s mackama i alergije uopce nema. nadam se da ce se tako i nastaviti ...

pa eto, ne znam ni gdje su moji to kupili ni koja je cijena a i ne zelim da ovo bude reklama samo jednom proizvodu (nadje se na netu sigurno na brzinu) ali eto, samo da podijelim s vama da meni za sada apsolutno funkcionira i to nakon barem 25 godina alergija i mucenja ...
sretno svima
pozdrav
Malik
Malik_26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 22:07   #526
Quote:
Malik_26 kaže:
i onda sam prije 3 dana probala medinose tj onaj proizvod koji koristi photo terapiju (ili drugim rijecima gurnem dva stapica u nos pa svijetle crvenim svjetlom par minuta tri puta dnevno) i nakon tri dana mi je apsolutno bolje.
Evo, ja nisam bio lijen pa potražio neki link.
I, gle, evo nešto.

Još da znamo da se to negdje može isprobati....670 kuna na lijepe nosnice nije baš za bacati.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 09:40   #527
Quote:
Malik_26 kaže:
bok svima,
evo samo jedna preporuka ... malo sam citala prijasnje postove i sasvim razumijem. imam (imala sam?) iste probleme: alergija na ambroziju, prasinu, pelud trave, dlaku zivotinje, perje, ma svasta i naravno najgore je u proljece ali i zimi se nadje nesto, deka ili prasina ili bilo sto. i onda sam prije 3 dana probala medinose tj onaj proizvod koji koristi photo terapiju (ili drugim rijecima gurnem dva stapica u nos pa svijetle crvenim svjetlom par minuta tri puta dnevno) i nakon tri dana mi je apsolutno bolje. danas sam se igrala s macama mojih roditelja i iako sam osjetila malo peckanje po licu - sto bi inace bio prvi znak da ce mi poceti suziti oci, kihanje, kasljanje, vlazni rucnik na glavu i zamracena soba ... - ostalo je na samo tome. cudan osjecaj, kao da imam alergiju ali svi simptomi koje poznam se ne pojavljuju. vec drugi dan sam u kuci stalno s mackama i alergije uopce nema. nadam se da ce se tako i nastaviti ...

pa eto, ne znam ni gdje su moji to kupili ni koja je cijena a i ne zelim da ovo bude reklama samo jednom proizvodu (nadje se na netu sigurno na brzinu) ali eto, samo da podijelim s vama da meni za sada apsolutno funkcionira i to nakon barem 25 godina alergija i mucenja ...
sretno svima
pozdrav
Malik


ajde pitaj svoje gdje su kupili i po kojoj cijeni?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 20:38   #528
ja sumnjam da sam na ambroziju alergična, ne pijem više tablete, ali ju još uvijek na očima osjećam... nekako mi je malo vjerojatno da još uvijek širi svoje zlo :?
__________________
.......
povijest smrti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 11:38   #529
evo tu da vas pitam, mene su svrbile oči kad bi izašla van zadnjih par dana. jel već netko pije lijekove? malo sam i zeznula svoju terapiju s petrovićevim medom prek zime...
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 12:46   #530
Ja zasad lagano kišem,još nisam počeo pit lijekove.
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:23   #531
i ja ću trpit još neko vrijeme dok zbilja ne počne cvijetat sve. a dotad se vraćam na med.
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:30   #532
kako?

od kada dakle se računa to s ambrozijom?

moj mali u zadnje vrijeme ima ono suho začepljenje nosa i suho kašljucanje po noći pa sam mu uvela rinolan i flixotide.


kakvu terapiju koristite vi koji ste alergični na ambroziju?

ima li kakvih trikova i savjeta?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 11:25   #533
nema posebnog topica za alergiju na pelud pa sam ovdje postavila pitanje.
evo vrati se stranicu unatrag kad smo svi u rujnu skapavali od ambrozije. ima link za neki peludni kalendar prema kojem sad cvatu lijeska i breza.
osobno nemam nikakvih trikova, pijem letizen (kad mi postane nepodnošljivo), a i evo obećajem da ću jest petrovićev med za podizanje prirodnog imuniteta. to mi je tata kupio na jesen pa sam ga konzumirala za vrijeme ambrozije, no poslije sam prestala pa ne znam dal ima kakvog učinka .
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:46   #534
Lijeska prva cvijet,a ja sam i na plod alergičan,dakle lješnjak plus pelud,
Koristim flonidan- tablete,i gnadion.inhakator za nos,i kolko.tolko pomaže,a htio sam si kupit sprej Flexinase il kako li se već zove,al mi nije htjela prodat u apoteci jer se nisam konzultirao sa liječnicom.
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:48   #535
Quote:
reggie kaže: Pogledaj post
nema posebnog topica za alergiju na pelud pa sam ovdje postavila pitanje.
evo vrati se stranicu unatrag kad smo svi u rujnu skapavali od ambrozije. ima link za neki peludni kalendar prema kojem sad cvatu lijeska i breza.
osobno nemam nikakvih trikova, pijem letizen (kad mi postane nepodnošljivo), a i evo obećajem da ću jest petrovićev med za podizanje prirodnog imuniteta. to mi je tata kupio na jesen pa sam ga konzumirala za vrijeme ambrozije, no poslije sam prestala pa ne znam dal ima kakvog učinka .

ja sam svom malcu kupila nešto od twinlab-a specijalno za dijecu s alergijama i do sada sam primjetila da je vidno ojačao(nabujao ko kvasac) a do tada smo uvijek imali problema s jelom.

da li će to utjecati na njegov imunološki sustav da se bolje bori protiv alergija to ćemo tek vidjeti...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 15:50   #536
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Evo, ja nisam bio lijen pa potražio neki link.
I, gle, evo nešto.

Još da znamo da se to negdje može isprobati....670 kuna na lijepe nosnice nije baš za bacati.
Glede rinofototerapije, jedan od sajtova, sajt prikazuje i medicinsku potvrdu korisnosti uređaja poput Medinose.
Hm, možda ću to i kupiti...
Pišem ovdje ponovo da vam skrenem pažnju na to pošto jako dobro zvuči. Ja ga (još) nemam, ali ako ću kupiti aparat, javit ću se s dojmovima.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 11:23   #537
ajmo alergičari sa iskustvom!

šta trenutno izaziva alergije? čega ima u zraku?

moj sin otežano diše(više kao začepljen nos ali bez ičeg vidljivog) i kiše sve u šesnest! trenutno smo na rinolanu i flixonase.
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:17   #538
Quote:
Al Rassan kaže: Pogledaj post
Lijeska prva cvijet,a ja sam i na plod alergičan,dakle lješnjak plus pelud,
Koristim flonidan- tablete,i gnadion.inhakator za nos,i kolko.tolko pomaže,a htio sam si kupit sprej Flexinase il kako li se već zove,al mi nije htjela prodat u apoteci jer se nisam konzultirao sa liječnicom.
Moj suprug koristi nasaleze prah za nos.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 20:09   #539
Uglavnom pisete o tabletama, lijecnicima...
Kolko mi se cini, dosta se toga moze rijesiti (ako ne rijesiti onda ublaziti alergijsku reakciju), prilagodjenom prehranom, boljom higijenom prostora, a posebno kose.
Npr. kosom izvana donosimo alergene i ostavljamo ih na jastuk na kojem spavamo cca 8 sati. i tako svaki dan. Kada se to zbroji, ispadne da previse vremena provedemo na mjestu sa visokom koncentracijom alergena.
Mene muce ljeska i breza.
Sto mozete savjetovati glede prehrane.
Ne uzimam nikakve lijekove. Ne zelim se navuci, osim toga od toga mi se spava, i mamuran sam.
Uzimam 500-1000 mg vitamina C dnevno. To me drzi dalje od reakcije. Ali ipak bi htio to vise regulirati prehranom. Znam da se to moze samo ne znam pravila, a ne da mi se eksperimentirati.
Savjete molim.
makinator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 00:20   #540
Da li pomaze nasaleze? Jel se to kupuje normalno u apoteci?
ja22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.