Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 22:17   #4301
Quote:
Vlatka1975 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja sam stari student generacija 2001/2002 i trebam svu raspoloživu pomoć. Naime, odslušala cijelu prvu i drugu i ostalo mi je 5 ispita s prve i cijela druga (smjer odgajatelj); frendica mi je rekla da pod hitno tražim odobrenje za nastavak studija, jer će mi sve propasti, ako do sljedeće godine to ne rješim. Raspitala se ja u referadi, predala zahtjev i dobila odobrenje. Obavila sam manje-više konzultacije za prvu godinu (hrvatski j.(Vignjević), Filmska (Mikić), dječja književnost (Zalar), Psihologija 1i 2 (Riđički) i zaštita zdravlja (Jovančević), a drugu neću ni počinjati dok ne očistim sve s prve. S obzirom na troje djece i posao, bit će mi dosta teško, a i od moje generacije dosta ih je već diplomiralo, a pola odustalo. Bilo bi mi lakše kada bih imala nekoga, a vidim da vas tu ima puno, tko bi mi mogao pomoći oko skripti, preporuka, ispita......Danas sam ubacila prijevnicu za hrvatski sljedeći tjedan, pa ako netko zna kako to ide kod prof. Vignjević, nek javi. Posudila sam u knjižnici pravopis i gramatiku (tako mi je rekla), ali ne znam na čemu se bazirati, što učiti?????Ako ima netko s voljom da pomogne jednoj gđi. da završi fax, nek se javi, a za uzvrat pečem fine kolače i torte
osposbi privatne poruke
leeloo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:51   #4302
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Za razrednu + moduli - viša matematika, viši hrvatski, niži strani jezik
za razrednu + njemački - viša matematika, viši hrvatski, viši njemački
za razrednu + engleski - viša matematika, viši hrvatski, viši engleski
za predškolski - niža matematika, viši hrvatski, niži strani jezik

Ukida se vanredni predškolski jer se tom kvotom popunjuju mjesta na diplomskom.
nnneeeeeeeeeee,samo neee matematika . . . . .hvala na informacijama ali još uvijek se nadam da će 1.12 objaviti MATEMATIKA -B
dbezj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:43   #4303
Quote:
dbezj kaže: Pogledaj post
nnneeeeeeeeeee,samo neee matematika . . . . .hvala na informacijama ali još uvijek se nadam da će 1.12 objaviti MATEMATIKA -B
Mnogi se tome nadaju, makar se sve više čini da će ipak biti viša razina.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:33   #4304
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Mnogi se tome nadaju, makar se sve više čini da će ipak biti viša razina.
optimizma malo hehe XD
što se mora nije teško ali matematika mi ne nikako ne radi
dbezj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:36   #4305
Quote:
leeloo01 kaže: Pogledaj post
osposbi privatne poruke
Jesam, valjda...nadam se da je sve o.k.

Quote:
zwizda kaže: Pogledaj post
koliko si dugo čekala odobrenje? ja sam predala zadnji petak u 9.mj., žena u referadi rekla da će mi kroz 7-10 dana poslat poštom obavijest o odobrenju ali još ništa nije stiglo. pa me sad već malo frka. bitno da sam ja u petak išla na predavanje a ni ne znam dal će mi odobrit

nije ni moja situacija bajna: upisala 2007/2008 (izvanredno), odslušala 1.g., dala uvjet za 2.g.(ostali mi filozofija i razvojna 2), odslušala 2.g. i stala. dakle, samo odslušala, ništa položila.
onda sam rješavala diplomski na ekonomiji, zaposlila se, udala se, itd... ispala iz kolotečine, pa samu sebe nagovarala vratit se na fax, i sve sad ću, sad ću, idući vikend, idući mjesec, e idući ponedjeljak idem u referadu... aha. ništ od toga. i tako skoro 2 g. al evo, bar sam sad predala zamolbu i sad čekam odobrenje.

ja sam ove neke predmete koje spominješ s 1. imala na 2. (filmsku i zaštitu zdravlja). za hrv.j.se ne sjećam baš ispita, al čini mi se da mi je ostala u sjećanju kao korektna.
jao, za dječju sam imala tako divnu skriptu...i lektire i sve, al nažalost dala nekoj curi koja mi nikad nije vratila sad ni ne znam kako bi došla do nje.
preostaje mi samo da ti budem moralna podrška . znači ništ od finih kolača i torti za uzvrat, ali recepti su itekako dobrodošli
Hej! Dok ja skužim Uglavnom, ja sam papire predala prije godišnjih odmora, tako da se to jaaaako odužilo i odobrenje sam dobila 19.09., ali sam prije toga svaki dan visila u referadi, jer se čekao samo dekanov potpis. Baš mi je žao za skriptu iz dječje, dobro bi došla, jer sad moram čitati hrpetinu knjigica Bila sam jučer na ispitu iz hrvatskog i doslovno sam se "oduzela" i zblokirala, te sve zaboravila Ne mogu reći da je test težak, ali nakon toliko godina....gramatika.....sve mi se pomiješalo,a osnovnih stvari se nisam mogla sjetiti Sad ću morati na drugi rok u 12-om mjesecu, a mislila sam kako ću se toga rješiti i krenuti dalje. Idem dalje, ali opet sve ispočetka....No dobro, i tebi držim fige, pa ako nešto trebaš javi se...

Zadnje uređivanje Alpagueur : 28.10.2011. at 10:21. Reason: Spajanje postova
Vlatka1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:42   #4306
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
pa to imaš u dabi za fotokopirat, ako si u zg
Ok, ajd molim te ponovno objasni gdje se nalazi ta čuvena kopiraonica jer ja ju nisam našla?!
Znači, to nije ona unutar faxa nego nekakva kućica kraj faxa ali koja kućica?!
Prvo je rampa onda je s lijeve strane ulaz u fax....malo dalje je ulaz za likovnu katedru em aj rajt? još dolje niže kad ideš uz zgradu faxa s lijeve strane, a parkić i klupice s desne, dođeš do onog nekog prolaza/vrata koja vode u drugu ulicu (ak sam dobro skužila)...ja nigdje nisam vidjela nekakav kučerak na kojem bi pisalo fotokopiraonica daba?!

E da, što se dotikavle Špoljar i 4 knjige...koje pak sad 4 knjige? Ona je na predavanju u subotu pokazivala/prodavala samo 3 knjige?! Zbunj?!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:09   #4307
Izvanredni! - Jel tko bio na onom koncertu sinoc? Navodno je bilo obavezno...
UnluckyToBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:09   #4308
ženo nije kućica nego ZGRADA pokraj faksa znači u toj ZGRADI di je kafić Akademija na početku, iza njega Mlinar itd. znači zgrada na glavnoj cesti, na savskoj
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:29   #4309
kakav koncert?:S
i da kad ce nama pocet tjelesni i instrument?
Harper Seven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:04   #4310
Quote:
UnluckyToBe kaže: Pogledaj post
Izvanredni! - Jel tko bio na onom koncertu sinoc? Navodno je bilo obavezno...
WTF?!?! Kakav koncert?!
Ja nisam nigdje bila niti sam se prijavila na te koncerte-zar je to obavezno?

Quote:
ženo nije kućica nego ZGRADA pokraj faksa znači u toj ZGRADI di je kafić Akademija na početku, iza njega Mlinar itd. znači zgrada na glavnoj cesti, na savskoj
Aaaa tako znači...ne znam od kud meni kučerak na pameti

Quote:
da kad ce nama pocet tjelesni i instrument?
Pa zar instrument nemamo tek u drugom semestru?!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:29   #4311
ahahha krepala sam kad sam vidjela kuću da tražiš
za koncerte se nigdje ne prijavljuje nego se pojaviš i tamo ti daju kartonić i žig, pa moraš skupiti određen broj da bi dobila potpis. no to bi vam profesor trebao reći. iz instrumenta ili glazbenog.
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 00:57   #4312
Quote:
Vlatka1975 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja sam stari student generacija 2001/2002 i trebam svu raspoloživu pomoć. Naime, odslušala cijelu prvu i drugu i ostalo mi je 5 ispita s prve i cijela druga (smjer odgajatelj); frendica mi je rekla da pod hitno tražim odobrenje za nastavak studija, jer će mi sve propasti, ako do sljedeće godine to ne rješim. Raspitala se ja u referadi, predala zahtjev i dobila odobrenje. Obavila sam manje-više konzultacije za prvu godinu (hrvatski j.(Vignjević), Filmska (Mikić), dječja književnost (Zalar), Psihologija 1i 2 (Riđički) i zaštita zdravlja (Jovančević), a drugu neću ni počinjati dok ne očistim sve s prve. S obzirom na troje djece i posao, bit će mi dosta teško, a i od moje generacije dosta ih je već diplomiralo, a pola odustalo. Bilo bi mi lakše kada bih imala nekoga, a vidim da vas tu ima puno, tko bi mi mogao pomoći oko skripti, preporuka, ispita......Danas sam ubacila prijevnicu za hrvatski sljedeći tjedan, pa ako netko zna kako to ide kod prof. Vignjević, nek javi. Posudila sam u knjižnici pravopis i gramatiku (tako mi je rekla), ali ne znam na čemu se bazirati, što učiti?????Ako ima netko s voljom da pomogne jednoj gđi. da završi fax, nek se javi, a za uzvrat pečem fine kolače i torte

Imam iste probleme...za Mikića ući iz njegove skripte ustvari bolje s neta..moraš imati šifru.. da uđeš na njegovu skriptu na stranicama UFZG-a...najbitnija su ti Filmska izražajna sredstva, ali preporučam da obavezno prođeš i povjest filma...voli kad znaš povezivat...u zadnje vrijeme pita usmeno imam vas po 15 u prostoriji, pa koje te pitanje zapadne..a to je stavr sreće...uglavno vidjela sam da neki ljudi dođu samo slušati ispit...pošto si stara ako te sruši vraća ti prijavnicu.........
odi kod njega na konzultacije, neka te zapamti

jovančević_ ja sam učila iz njegove knjige Godine prve zašto su važne i neke djelove iz skripte-preporučam da odeš na konzultacije-možeš miu se javiti e-mailom

oba sam ispita položila s 5

Hrvatskog me strah jer mi je neki dan rekla da osim pravopisa i gramatike imaju 2 pitanja iz jezične komunikacije(učiš iz knjige Komunikacijom do gramatike) uglavnom taj ispit ti je preduvjet za Velički za drugu godinu

test hrvatski; ije, je, dž.đ, padeži, glasovne promjene, veliko i malo slovo , subjekt,predikat...osnovno itd.

Zalar- bila sam prošle godine na konz. ali vidim da ću ponovno morati....uz literaturu imaš jedno 40 lektira za pročitati

Mene muči druga godina-zašto?

Za svaki predmet trebaš imati pripreme s prakse-Sočo,Velički, tjelesni, Likovni 4 lutke, 3 pripreme s dječjim radovima...Lutkarstvo 3 predstave-procesna drama

Hedu neću ni spominjat-taj ispit ostavljam zadnji

ako ti meni možeš kako pomoć javi se na pp.
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 10:01   #4313
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
ahahha krepala sam kad sam vidjela kuću da tražiš
za koncerte se nigdje ne prijavljuje nego se pojaviš i tamo ti daju kartonić i žig, pa moraš skupiti određen broj da bi dobila potpis. no to bi vam profesor trebao reći. iz instrumenta ili glazbenog.
Obzirom da mi još nismo imali glazbeni, neću se previše uzrujavati po tom pitanju

Ok, ima li još nekoga, a da nije registriran na IVU?! Ja poslala upit njima na mail, al ni A ni B od ikoga po tom pitanju?!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 10:34   #4314
imam pitanje u vezi IVE... prijavila sam se u sustav, i krenula prijavit kolegije za 1. semestar... (PO) ali problemičić je nastao kad sam skužila da uopće nisu navedeni svi kolegiji koje imamo (nema zaštite zdravlja, nema statistike i nema prirodoslovlja) oće se to pojavit? kak uopće funkcionira taj IVA-sustav... jel možda profači trebaju neš napravit pa će se tek onda pojavit taj predmet na popisu ili to ovisi o jednoj osobi koja je zaboravila stavit te predmete na popis?
__________________
*snježna pahuljica nikad ne padne na krivo mjesto*
pinky *.* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:02   #4315
Quote:
pinky *.* kaže: Pogledaj post
imam pitanje u vezi IVE... prijavila sam se u sustav, i krenula prijavit kolegije za 1. semestar... (PO) ali problemičić je nastao kad sam skužila da uopće nisu navedeni svi kolegiji koje imamo (nema zaštite zdravlja, nema statistike i nema prirodoslovlja) oće se to pojavit? kak uopće funkcionira taj IVA-sustav... jel možda profači trebaju neš napravit pa će se tek onda pojavit taj predmet na popisu ili to ovisi o jednoj osobi koja je zaboravila stavit te predmete na popis?
Svaki profesor sam upravlja svojim predmetom, prihvaća studente i prijave za ispite.
Tak da vjerojatno nisu još to napravili.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 12:04   #4316
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Svaki profesor sam upravlja svojim predmetom, prihvaća studente i prijave za ispite.
Tak da vjerojatno nisu još to napravili.
aha... hvala puno...
__________________
*snježna pahuljica nikad ne padne na krivo mjesto*
pinky *.* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:31   #4317
Imam par pitanja na koje valjda nitko ne zna odgovor...???Izvanredni sam upisala i ne znam šta s onim izbornim predmetima do kad se oni moraju upisat ....i upisivanjem predmeta u indeks,dal nam oni daju popis koji samo prepišemo ili kak...a ovi u referadi ne znaju...ako tko zna molim pomagajte...PUNO HVALA!!!
laguna I is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:25   #4318
Quote:
laguna I kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja na koje valjda nitko ne zna odgovor...???Izvanredni sam upisala i ne znam šta s onim izbornim predmetima do kad se oni moraju upisat ....i upisivanjem predmeta u indeks,dal nam oni daju popis koji samo prepišemo ili kak...a ovi u referadi ne znaju...ako tko zna molim pomagajte...PUNO HVALA!!!
Što se tiče indexa i prepravljanja krivo upisanih predmeta, niti oni sami još ne znaju što i kako, pa ako ne znaju oni, čemu onda da se mi opterećujemo oko toga
Ne brini, reći će nam na vrijeme.
Što se tiče izbornih, ako sam dobro skontala voditeljicu Dejanu Bouillet-za sada još ništa od toga jer izborne imamo tek u drugom semestru.
Čini mi se da je rekla da ćemo na vrijeme biti obaviješteni što se tiče izbornih.


NOVO! OBNOVLJENI RASPORED ZA 1. GODINU IZVANREDNOG STUDIJA – SREDIŠNJICA FAKULTETA, MOŽETE PREUZETI OVDJE: http://www.ufzg.unizg.hr/wp-content/...RED-ISSPO2.pdf Dejana Bouillet, voditeljica studija
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 12:42   #4319
Jel imao ko Milana Matijevića iz teorija nastave i obrazovanje? Kak se treba učit kod njega,tj iz čega,kakva su pitanja i to?
choch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 14:36   #4320
Quote:
choch kaže: Pogledaj post
Jel imao ko Milana Matijevića iz teorija nastave i obrazovanje? Kak se treba učit kod njega,tj iz čega,kakva su pitanja i to?
On ti voli da pišeš svojim riječima.
Kad sam ga ja slušala, bila su ispiti tipa oko 5,6 pitanja.

Dva onako općenita, da možeš kenjati.

Jedno je znalo biti ful jednostavno, tipa da je odgovor samo jedna rečenica.

Ne mogu se sad točno sjetiti kaj se uči iz teorije n. i o., ali ako imaš nekakvih računanja ili varijabli ili tak nešto, to će ti isto biti.

Dvojka se može dobiti bez problema, pa čak i trojka.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.