Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 18:27   #501
imat cu garantrno pismo, pa idem kod rodbine...
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:39   #502
onda nebiš trebao imati problema...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 21:09   #503
OK, dobih danas vizu za SAD, ali mi nitko nije rekao od kada vrijedi i na koliko dugo. Na papirima koje sam predao prilikom razgovora pisalo je da planiram ići u mjesecu kolovozu, pa me zanima u kojem bi mi terminu mogli dati vizu, odnosno da li 100% sigurno oni vode računa o tome kada osoba koja predaje zahtjev planira ići u SAD? Da mi ne bi poslali putovnicu natrag sa vizom na 3 mjeseca.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 17:07   #504
Na vizi piše do kada ona vrijedi odnosno pazi sada: vrijedi u smislu do kojega zadnjega dana trebaš ući u USA te tek tamo će ti carinici odrediti koliko možeš ostati tj. min. 1mj. do max. 1god. . Ako ti na vizi piše slovo M to ti je neograničeno ulaza odnosno izlaza.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:22   #505
Eh ovako. Da li ja kao Hrvat mogu izvaditi vizu za Kanadu u Bangkoku? Naime sada zivim tu, a trebao bi iz Bangkoka u Toronto na svatove kod rodbine. To se pretpostavljam moze rijesiti ovdje ali ima li netko pouzdanijih informacija?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 19:17   #506
Trebalo bi , ali ako imaš radnu dozvolu za Tajland onda 100% jer te onda tretiraju da tamo živiš i da pripadaš onoj ambasadi u Bangkoku....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 19:33   #507
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Trebalo bi , ali ako imaš radnu dozvolu za Tajland onda 100% jer te onda tretiraju da tamo živiš i da pripadaš onoj ambasadi u Bangkoku....
Imam business vizu ali jos nemam radnu dozvolu.. Nazvat cu ih sutra ovdje pa pitati, ali isto mislim da moze i da ne bi tebalo biti problema.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:36   #508
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Sve ok ako mi treba viza za državu koja ima
I šta sad? Zna li netko neki jeftiniji način? Budući mi se još ne žuri, da li se to u inozemstvo može poslati običnom poštom vulgaris, nešto kao preporučeno. Tako da budem siguran da će sve stići na točnu adresu bez da se pogubi. Da li je netko vizu vadio na taj način?

btw. nemam vremena odlaziti sam
Slao ja prosle godine, platio nekih 25 eura ak se ne varam preporuceno iz Beca za Osijek i stiglo za 4 dana samo, a DHLom stigne za 2-3, a 10x skuplje.
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:51   #509
koji mi sve dokumenti, papiri, whatever trebaju kad idem za napravit (kanadsku) vizu? (zvala sam ih, al se nitko ne javlja)

osim putovnice, osobne, garantnog pisma, 2 slike 30x35?

bude li to u zagrebu gotovo taj dan (znam da se ceka nesto vise od mjesec) ali hocu li morat doc jos jednom u zg zbog toga?
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 17:35   #510
Ja sam je vadio u Beču jer je tamo potrebno samo jedan da .......BDW osobna ti je nepotrebna...

p.s.možda nam ukinu vizu prije nego ti budeš otutovao......molimo boga !!!!!
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 17:52   #511
Viza za USA..pitanja

Pozdrav.Evo prvi post i odma žicam pomoć. Kao što naslov kaže, trebala bih se uskoro prijavit za vizu za US jer namjeravam posjetit dečka u Miamiju u lipnju. Budući sam zadnji put tražila (i dobila) vizu za US još davne 2001. (ali prije 9/11) nemam blage veze kakav je to novi postupak al čujem da je prilično postrožen. Imat ću garantno pismo, potvrde o deviznim računima iz dve banke i sve moguće kaj su tamo nabrojili. Ali imam i par pitanja.

Jel netko u zadnje vrijeme tražio vizu, koliko je dugo razdoblje od application do intervjua? Mislim, znam da si sam određuješ termin, ali koliko unaprijed su popunjeni?
Drugo, već sam kupila kartu. Znam da treba prije vadit vizu, al nisu mi htjeli držat rezervaciju tak dugo, i mogu je vratit ak ne dobijem vizu. Tako da nisam imala izbora.
E sad, ja bi trebala donijet tu kartu, zar ne? Netko mi je rekao da to zgleda ko pritisak? Valjda ne..mislim ak me pita zakaj sam već kupila reć ću mu. Jel itko išao s kartom na intervju, a ne samo potvrdom o rezervaciji?
I zadnje, kakav je to intervju? Jel gnjave?
Hvala puno unaprijed. Bilo kakvi tips&tricks su dobrodošli. Stvarno mi je važna ta viza.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 18:40   #512
Ja sam jučer digao vizu... Nije bilo nikakvog intervjua, samo sam dao otiske prstiju. Doduše, teta na šalteru me pitala oću to ja prek ljeta ići i kad sam zadnji put vidio te rođake kod kojih idem, pa eto to možeš smatrat intervjuom

Jedino su me jebali s fotkom, jer je nisam imao... Pa sam se išao fotkat tamo u onaj njihov aparat, pa mi se vidjela refleksija vanjskog svjetla u naočalama i morao sam ponovo... Onda sam malo zakrenuo glavu da izbjegne svjetlo, al ni onda nije valjalo jer moraš direkt piljit naprijed... Onda sam se fotkao bez naočala
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 22:17   #513
Nije neki bauk kao što mi se činilo prije nego sam sve obavio. Ako imaš pismo, lovu na računu (preporučam da imaš malo više od $100 po danu boravka), stalni posao, mislim da se nemaš oko čega brinuti. Još ako imaš i nekretninu, super. Mada bi bilo dobro da ne veliš da ideš dečku, da ne pomisle da planiraš tamo ostati. Veliš da ideš u posjetu prijatelju.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 10:39   #514
Moj je prijedlog da ne spominjes decka. To ti moze samo odmoci...Bitno je da im dokazes da imas dovoljno razloga za povratak u zemlju iz koje putujes u SAD.
__________________
"What's the use of watching?A watched pot never boils".
Elizabeth Gaskell
Telma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 13:06   #515
Thanks na savjetima. Ne, naravno nisam namjeravala spominjat dečka uopće. Budući mi garantno pismo ionak ne daje on nego njegovi...idem posjetit "family friends". :-) A novca imam dosta preko 100$/dan. Doduše ne stalan posao, ali studiram farmaciju koja zvuči (ak niš drugo) strašno fensi i ne mogu ni oni bit tak glupi i mislit da bi ostavila faks koji u budućnosti nosi dobro zanimanje, da bi prala čaše u Americi. Tak se ja bar tješim :-)
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:02   #516
ja sam na prvi slobodan termin za razgovor čekala 15 dana. Razgovor je bio puka formalnost, vizu sam dobila na 5 godine (okej, koji dan manje od 5g )
i da, ja sam nosila rezervaciju avio karte i još hrpu papira (potvrdu o zaposlenju, prosjek plaće isl - što je totalni shit jer mi je plaća toliko mizerna i da je do toga sigurno bi ostala tamo )
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 18:06   #517
To što nemaš stalni posao, odnosno što studiraš možda im se neće jako svidjeti, ali ako je tako...
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 21:37   #518
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
To što nemaš stalni posao, odnosno što studiraš možda im se neće jako svidjeti, ali ako je tako...
A nadam se da neće radit frku oko tog..mislim bubnut ću im indeks pod nos. Pročitala sam ranije u ovom threadu da su nekome gledali kad je položio zadnji ispit. Mislim svašta. Al ja sam ga položila pred 3 tjedna. Nije da namjeravam prekinut faks.
Po mojoj logici je studij bolja obaveza i sigurnost da ćeš nazad (u mom slučaju, ja još imam za gulit bar godinu i pol) nego neki posao sa plaćom od 3000 kn, ili da imaš školu neku završenu i nemaš posao. Al imam osjećaj da tu logika i nema neki veliki utjecaj.
Niš, imat ću papire i nadat se da će past na moj angel-face

Thnx svima na savjetima/iskustvima
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 20:39   #519
Evo, opet smo mi žrtva EU . Danas Novi Zeland ukinuo vize Rumunjskoj i Bugarskoj a nama ....ko nas jebe...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:24   #520
Kaj je tu tak čudno? Ipak su oni primljeni u EU.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.