Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Da se vi pitate, Makedonija bi se zvala
Gornja Makedonija 65 59.09%
Republika Makedonija Skoplje 45 40.91%
Glasovatelji: 110. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 01:56   #61
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, Srbija je jos 1878. bila priznata, a od 1804. de facto nezavisna.

Pa da. Cirilo i Metodije su napisali latinicu kojom se mi na forumu koristimo... Prva ruka iz Makedonije
Latinicu pises jer je HR forum, a da su vas opismenili i to je fakt i to da su vam vjeru doneli.......
snezana mk is offline  
Old 20.03.2008., 01:59   #62
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, Srbija je jos 1878. bila priznata, a od 1804. de facto nezavisna.

Pa da. Cirilo i Metodije su napisali latinicu kojom se mi na forumu koristimo... Prva ruka iz Makedonije
kako latinicu?

zar nije u pitanju pismo cirilica,tj.neki miks danasnje cirilice i glagoljice.

a ciril je taj po kom pismo cirilica/kirilica
nosi danasnje ime.

ili ja sad nesto debelo fulam!?
asatsu_ is offline  
Old 20.03.2008., 02:00   #63
Quote:
nadeivsa kaže: Pogledaj post
Pa i meni isto! Onda zasto provociras?! Nema mesto za to!!!
Balkan propagja ((
Vidi :

Nije meni cilj da provociram vas iz Makedonije, nisam ni znao da vas ima na forumu. Hteo sam da vidim reakciju pripadnika drugih naroda (hrvatskog, "bosnjackog", albanskog).

Naziv Makedonija je, po mom misljenju, najadekvatniji, jer ste vi Makedonci, jer vasa zemlja obuhvata najveci deo istorijske regije Makedonija, a Grcima ne vidim zasto bi to smetalo.

Niti se Makedonci Grcke poistovecuju sa Makedoncima Makedonije.
Niti Makedonija ima, toboz, plan da anektira Solun i ne znam ni ja sta.
U krajnjoj liniji, nema ni snage.

Ja stvarno zelim sve najbolje narodu Makedonije.
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:01   #64
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Pa da. Cak i Rasku Oblast u Srbiji zovu Sandzak.

No, kao sto rekoh...

Vama ne priznaju ime, nama granice...

Zato ce vam trebati prefiks ili skracenica ispred, ako zelite da sacuvate naziv Makedonija.
Nece nam nista trebati, ostace Republika Makedonija ma koliko se vi i grci trudili oko toga. Makedonija je spremna i da neudje u NATO ako je to cjena.
LuckyLuke is offline  
Old 20.03.2008., 02:04   #65
Quote:
LuckyLuke kaže: Pogledaj post
Nece nam nista trebati, ostace Republika Makedonija ma koliko se vi i grci trudili oko toga. Makedonija je spremna i da neudje u NATO ako je to cjena.
Procitaj moj post iznad tvog. Videces kakav je moj stav, a takav je i vecine Srba.

Ali, ti sam od Srba pravis neprijatelje. Puno je Makedonaca doslo u Srbiju i, veruj mi, ni jedan nije imao probleme zato sto je Makedonac.
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:05   #66
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post


Boze, pacenika...
Onda bar preporuči ljudima da pročitaju knjigu Mile Kordića-Dušan silni a ne ih ismijavati.
camel_2 is offline  
Old 20.03.2008., 02:06   #67
Quote:
asatsu_ kaže: Pogledaj post
kako latinicu?

zar nije u pitanju pismo cirilica,tj.neki miks danasnje cirilice i glagoljice.

a ciril je taj po kom pismo cirilica/kirilica
nosi danasnje ime.

ili ja sad nesto debelo fulam!?
Malo fulas pola-pola

Napisali su glagolicu, a Kliment Ohridski koji je bio njihov ucenik je napisao danasnju Kirilicu i ju je nazvao po svojem ucitelju Kirilu.
LuckyLuke is offline  
Old 20.03.2008., 02:06   #68
Quote:
nadeivsa kaže: Pogledaj post
Tel Aviv vidi ti ovo:

Kralstvo SHS: SRBE HOCE SVE!!!
Da, to su Hrvati govorili.

No, i mi smo :

SHS - Samo Hrvati Smetaju

PS Makedonci su se tada izjasnjavali Srbima, Bugarima, odnosno Grcima, u zavisnosti od dela Makedonije u kom su ziveli (Pirinska - BG, Vardarska - SHS, Egejska - GR).
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:08   #69
aloo

TIME OUT!!!!

Ne se karajte ))
nadeivsa is offline  
Old 20.03.2008., 02:10   #70
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Procitaj moj post iznad tvog. Videces kakav je moj stav, a takav je i vecine Srba.

Ali, ti sam od Srba pravis neprijatelje. Puno je Makedonaca doslo u Srbiju i, veruj mi, ni jedan nije imao probleme zato sto je Makedonac.
Bas suprotno, ja nemam problem sa srbima a vjerujem i vecina makedonaca nema, ali ocito da Srbija ima problem, jer ona nama ne priznaje crkvu. A i koji je pa Srbin u Makedoniji imao problema.
LuckyLuke is offline  
Old 20.03.2008., 02:10   #71
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Latinicu pises jer je HR forum, a da su vas opismenili i to je fakt i to da su vam vjeru doneli.......
Pa mogu sad postaviti pitanje da li su Kliment, Naum, Cirilo i Metodije bili etnicki Makedonci, ali koja je poenta?

Mogu reci i da je Srbin elektrificirao ceo svet... I sta sad?
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:11   #72
for good night

>U Beogradu pobjegao lav iz zooloskog vrta i na ulici napao neku djevojcicu.
>Vidjevsi to, jedan prolaznik skoci i pohrva se s lavom, te ga zadavi golim rukama.
>Sljedeceg dana "Politika" objavi naslov:
>-HRABRI SRBIN SPASIO DEVOJCICU!!!
>Istog jutra dodje ljutit covjek u redakciju:
>"Sljusajte vi, ja sam onaj koji je zadavio ljava, i ja nisam nikakav Srbin!"
>Sljedeceg dana "Politika" osvane s novim naslovom:
>-HRABRI JUGOSLOVEN SPASIO DEVOJCICU!!!
>Ubrzo eto opet junaka jos ljuceg:
>"Opet ljazete! Nisam ja Jugosljoven!"
>"Pa sta si onda covece u p. materinu!?"
>"Aljbanac !"
>I tako treceg dana "Politika" izadje s ispravljenim naslovom:
>-RAZULARENI SHIPTAR UBIO LAVA, MILJENIKA DECE!!!
nadeivsa is offline  
Old 20.03.2008., 02:14   #73
[QUOTE=Stefan_Dusan_Silni;13165774]Da, to su Hrvati govorili.

No, i mi smo :

SHS - Samo Hrvati Smetaju

PS Makedonci su se tada izjasnjavali Srbima, Bugarima, odnosno Grcima, u zavisnosti od dela Makedonije u kom su ziveli (Pirinska - BG, Vardarska - SHS, Egejska - GR).[/QUOTE]

Da ali je bitna cinjenica da su se prisilno tako izjasnjavali nisu se dobrovoljno rascepkali na cetiri dela.
snezana mk is offline  
Old 20.03.2008., 02:16   #74
Quote:
LuckyLuke kaže: Pogledaj post
Bas suprotno, ja nemam problem sa srbima a vjerujem i vecina makedonaca nema, ali ocito da Srbija ima problem, jer ona nama ne priznaje crkvu. A i koji je pa Srbin u Makedoniji imao problema.
SPC nije drzavna institucija. A da li je Ohridska Arhiepiskopija deo Pecke (odnosno) Srpske Partrijarsije, malo me dotice, jer sam licno ateista.

Sto se tice Makedonije, najvazniji su mi dobrosusedski odnosi. Nadam se da ih Makedonija nece pokvariti unilateralnim priznanjem lazne drzave Kosovo, a mi vam, za uzvrat, priznamo crkvu i ne trazimo da menjate ime... I mnogo bolje, nego da se sukobimo.

Isto i sa CG.
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:19   #75
Quote:
nadeivsa kaže: Pogledaj post
>U Beogradu pobjegao lav iz zooloskog vrta i na ulici napao neku djevojcicu.
>Vidjevsi to, jedan prolaznik skoci i pohrva se s lavom, te ga zadavi golim rukama.
>Sljedeceg dana "Politika" objavi naslov:
>-HRABRI SRBIN SPASIO DEVOJCICU!!!
>Istog jutra dodje ljutit covjek u redakciju:
>"Sljusajte vi, ja sam onaj koji je zadavio ljava, i ja nisam nikakav Srbin!"
>Sljedeceg dana "Politika" osvane s novim naslovom:
>-HRABRI JUGOSLOVEN SPASIO DEVOJCICU!!!
>Ubrzo eto opet junaka jos ljuceg:
>"Opet ljazete! Nisam ja Jugosljoven!"
>"Pa sta si onda covece u p. materinu!?"
>"Aljbanac !"
>I tako treceg dana "Politika" izadje s ispravljenim naslovom:
>-RAZULARENI SHIPTAR UBIO LAVA, MILJENIKA DECE!!!

hahaha, dobar je
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:19   #76
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Pa mogu sad postaviti pitanje da li su Kliment, Naum, Cirilo i Metodije bili etnicki Makedonci, ali koja je poenta?

Mogu reci i da je Srbin elektrificirao ceo svet... I sta sad?
Mozes slobodno znam sto ces reci, oni su Makedonci bez obzira sto su rogeni u Solun pa to je bio Makedonski grad i ne nema nikakve poente ni problema priznajte nam lepo MPC dozvolite nam posjetu Prohora Pcinjskog i nece biti nikad problema
snezana mk is offline  
Old 20.03.2008., 02:21   #77
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Mozes slobodno znam sto ces reci, oni su Makedonci bez obzira sto su rogeni u Solun pa to je bio Makedonski grad i ne nema nikakve poente ni problema priznajte nam lepo MPC dozvolite nam posjetu Prohora Pcinjskog i nece biti nikad problema
Sneze ziti se nemoj da pocnuvame so istorija,zosto ova ke nema kraj. Sekoj si ima svoja strana! Koj ke gi slusa, pa koj ke treba da objasnuva odnovo i odnovo Pozdrav
nadeivsa is offline  
Old 20.03.2008., 02:23   #78
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
SPC nije drzavna institucija. A da li je Ohridska Arhiepiskopija deo Pecke (odnosno) Srpske Partrijarsije, malo me dotice, jer sam licno ateista.

Sto se tice Makedonije, najvazniji su mi dobrosusedski odnosi. Nadam se da ih Makedonija nece pokvariti unilateralnim priznanjem lazne drzave Kosovo, a mi vam, za uzvrat, priznamo crkvu i ne trazimo da menjate ime... I mnogo bolje, nego da se sukobimo.

Isto i sa CG.
A inace je Ohridska Arhiepiskopija najstarija crkva na balkanu i kako moze biti deo Pecke Patrijarsije?
LuckyLuke is offline  
Old 20.03.2008., 02:24   #79
[QUOTE=snezana mk;13165821]
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Da, to su Hrvati govorili.

No, i mi smo :

SHS - Samo Hrvati Smetaju

PS Makedonci su se tada izjasnjavali Srbima, Bugarima, odnosno Grcima, u zavisnosti od dela Makedonije u kom su ziveli (Pirinska - BG, Vardarska - SHS, Egejska - GR).[/QUOTE]

Da ali je bitna cinjenica da su se prisilno tako izjasnjavali nisu se dobrovoljno rascepkali na cetiri dela.
I to je tacno. Niste nam bas morali ubiti Kralja zbog toga, ali

Salu na stranu.

Kod Makedonaca je mnogo manje bila razvijena nacionalna svest, bas zbog njihove rascepanosti izmedju pasaluka, a kasnije nezavisnih drzava, ali i zbog vaznog razloga - Makedonci de facto nisu imali drzavu za vreme najezde Turaka. I svaki geopopliticki planer toga vremena je video Balkan podeljen na odredjen broj nezavisnih drzava, medju kojima nema MK.
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 20.03.2008., 02:28   #80
Quote:
LuckyLuke kaže: Pogledaj post
A inace je Ohridska Arhiepiskopija najstarija crkva na balkanu i kako moze biti deo Pecke Patrijarsije?
To je hijerarhija. Arhiepiskopija je ispod partrijarsije.

Npr. kod katolika, vrhovni je Papa i nema autokefalnosti.

Mada, sto se mene tice, ako svaki pravoslani narod ima nezavisnu crkvu, sto ne biste imali i vi
Stefan_Dusan_Silni is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.