Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 03:13   #81
Projektor specifikacije

dakle trebam neke savjete oko cega trebam pripaziti sto se performansi
projektora tiche

potrebno mi je nesto barem 1280*1024 rezolucije da je sposobno
prikazivati diagonalu od kojih 12m sa udaljenosti od ~ 6m

pretpostavljam da mi je potrebno minmalno koih 3000 ANSI lumena?
Nemam iskustva niti imam osjechaj koliko mi je lumena za tu udaljenost
potrebno pa bi bio zahvalan na savjetima

hvala
_saiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 10:24   #82
Jesi li siguran za ovu diagonalu od 12 m.? Otvaras kino ?
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:00   #83
ne postoje projektori nativne rezolucije 1280x1024 koliko znam i što misliš prikazivati na njemu, text, prezentacije, filmove, TV?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:01   #84
projektor spajanje

Kada sam spojila projektor i laptop nemam slike.Da li trebam s-video spojiti ili ne?A kada obicnu prezentaciju pustim sljaka.sta da uradim?
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:49   #85
Ajde malo truda! koji projektor, kako si spojila? Ako radi prezentacija, što ti NE RADI? Hop hop!!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:24   #86
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ajde malo truda! koji projektor, kako si spojila? Ako radi prezentacija, što ti NE RADI? Hop hop!!
htjela bih gledati film preko projektora
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 13:42   #87
Platno za projektor

Skoro smo kupili u selu neki Acer-ov projektor za gledanje utakmica i prvi put smo pratili na velikom zidu od sportske dvorane, i nije bilo lose.
Sada me interesuje koji materijal je najbolji da se moze koristiti za platno od projektora, jer nekada necemo moci gledati na otvorenom pa ce nam trebati i platno.
Gledao sam na ovom sajtu neko platno pa ne znam koji je ovo materijal i moze li se kod nas naci isto ili slicno?
http://www.carlofet.com/store/index....ff4f53120f84dc

Hvala
elvirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 19:27   #88
ja sam za 3 škole i nekolicinu privatnika (upravo za gledanje utakmica) kao platno nabavio ceradu (kamionsku) bijelu, mat, fino tkanje, za smiješnu cijenu u odnosu kolika bi bila da smo kupovali originalno platno te veličine,
platno su nam izrezali, prošili po želji, stavili metalne prstenove da ga možemo zakačiti i pričvrstiti po želji, veličine platna su 4 x 5m (širina je ograničena, duljina nije),
slika je zadovoljavajuća, u školi imamo i originalna stropna platna ali ne primjećuje se neka razlika prilikom projekcije
been is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 20:54   #89
Treba bitio oprezan kod kupnje platna za projektor jer dosta njih je jako loše izrade pa ovisno gdje ga postavljate (caffe ...) zna doći do lakog pucanja.
teo.k.g. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:05   #90
Odeš u Ikeu i uzmeš bijelu Tupplur roletu Ne šalim se...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 13:03   #91
Quote:
been kaže: Pogledaj post
ja sam za 3 škole i nekolicinu privatnika (upravo za gledanje utakmica) kao platno nabavio ceradu (kamionsku) bijelu, mat, fino tkanje, za smiješnu cijenu u odnosu kolika bi bila da smo kupovali originalno platno te veličine,
platno su nam izrezali, prošili po želji, stavili metalne prstenove da ga možemo zakačiti i pričvrstiti po želji, veličine platna su 4 x 5m (širina je ograničena, duljina nije),
slika je zadovoljavajuća, u školi imamo i originalna stropna platna ali ne primjećuje se neka razlika prilikom projekcije
i koliki gain ima cerada ?

Nemam ništa protiv diy rješenja ali mi mi je apsurd da svi koji kupe platno ispadnu budale koji su nasjele i skupo platile ništa jer to isto mogu imat neusporedivo jeftinije.

btw, nemam platno

2 btw, možda nekom bude zanimljivo ovo
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 23:17   #92
po meni su posebne boje nižeg gaina za na zid najbolje rješenje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 03:22   #93
Savjet o kupnji projektora

Pozdrav, došao sam na ideju da ja kupim jedan projektor.
Znači bi bi upotrbljen samo preko ljeta, ali icjelo ljeto, na mojoj vikendici.
Projekcija bi bila na platnu dijagonale oko 3.20 m-
Sad najveći problem, on bi trebao projecirat po danu, i to izvan kuce, pa bi trebao bit dovooljno jak da ga mogu raspoznat (sliku naravno)
Spreman sam dati do 10.000 kn.
Za sada sam nasao ovaj http://www.video-interaktiv.hr/proiz...emp-tw680.html

I otvoren sam za savjete, pošto se baš ne kužim u ovo.
izzydark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 08:40   #94
ako je po danu, ljeto, ne znam da li će ti i najači projektor pomoći, jer sunce je jače od svega...nešto će se vidjeti ali dosta isprano...zato uzmi onaj s najviše ANSI lumena, i pokušaj napraviti tako da je platno u sjeni!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:07   #95
Projektori

Evo čitam stare postove pa nikako da nađem neki konkretan savjet.
Da objasnim što me zanima.
Kupio bi projektor za kućnu upotrebu. Čitajući po starim postovima sam vidio da je netko spomenuo da su DLP projektori puno bolji od LCD, a pošto neznam niti o jednoj tehnologiji ništa bilo bi mi drago da mi netko objasni ukratko razlike. I malo o rezolucijama, pošto mi mislimo gledati i TV i filmove sa kompjutera. Koja bi bila ok, vidim da su cijene vrlo različite.

Isto tako sam pročitao da je važan ANSI lumen i kontrast, što pretpostavljam da je jačina svjetlosti? Vidim na nabavi.net da ima jako puno projektora sa raznim rasponima tih vrijednosti, pa me zanima kolika je minimalna vrijednost potrebna da slika bude kvalitetna (naravno za kućnu upotrebu).

Isto tako što se tiče platna jedan je ovdje rekao da nema potrebe kupovati skupa originalna platna već da je praktički princip takav da se traži samo što veća refleksija i da je utvari čak bolje od platna imati nekakvu lakiranu površinu jer ona daje puno bolju refleksiju od samog platna.

Isto koja je udaljenost projektora od samog zida najbolja?

Sad nadam se da ćete mi malo pomoći oko problematike...
Hvala

Zadnje uređivanje brandoholik : 09.03.2010. at 14:13.
brandoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:11   #96
Sve gluposti! Za kućno kino - što manje ANSI lumena i što manje refleksna površina, najbolje bijeli zid...ako jest za kućno kino, dakle gledanje u zamračenoj prostoriji i ako projekcija nije na 20 metara od lampe...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:23   #97
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Sve gluposti! Za kućno kino - što manje ANSI lumena i što manje refleksna površina, najbolje bijeli zid...ako jest za kućno kino, dakle gledanje u zamračenoj prostoriji i ako projekcija nije na 20 metara od lampe...
a što je uopće taj ANSI lumen? Jel može bar kratko objašnjenje?
brandoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:35   #98
Jačina svjetla koje daje projektor! Što više ANSI lumena, to projektor daje više svjetla na projekcijsku površinu...u uvjetima stana i upotrebe za kućno kino, previše ansi lumena može zaslijepiti i isprati konstrast slike...

pravi projektori za kućno kino, A NE DATA PROJEKTORI, nikad nemaju mnogo ANSI lumena...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:45   #99
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Jačina svjetla koje daje projektor! Što više ANSI lumena, to projektor daje više svjetla na projekcijsku površinu...u uvjetima stana i upotrebe za kućno kino, previše ansi lumena može zaslijepiti i isprati konstrast slike...

pravi projektori za kućno kino, A NE DATA PROJEKTORI, nikad nemaju mnogo ANSI lumena...
Evo malo sam i sam proučio na internetu, tako da sad kužim i koja je razlika između LCD i DLP tehnlogije. Ova LCD koristi kristale, dok DLP ide kroz čip. Uglavnom kažu da i jedna i druga tehnologija imaju prednosti i mane i dobro su nabrojane.

Ono što mene zanima je što se tiče kućnog kina za gledanje TV-a i filmova, kolika je rezolucija potrebna? Kažu da je ova 800x600 dovoljna za slajdove iz Powerpointa, onda ova 1024x768 za prikazivanje podataka, jer koristi puno više pixela, a da je 1280x720 još kvalitetnija.

Uglavnom, mene zanima odgovor iz osobnog iskustva! Da li je ova 800x600 rezolucija dovoljna za gledanje filmova?
brandoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:01   #100
Quote:
brandoholik kaže: Pogledaj post
Evo malo sam i sam proučio na internetu, tako da sad kužim i koja je razlika između LCD i DLP tehnlogije. Ova LCD koristi kristale, dok DLP ide kroz čip. Uglavnom kažu da i jedna i druga tehnologija imaju prednosti i mane i dobro su nabrojane.

Ono što mene zanima je što se tiče kućnog kina za gledanje TV-a i filmova, kolika je rezolucija potrebna? Kažu da je ova 800x600 dovoljna za slajdove iz Powerpointa, onda ova 1024x768 za prikazivanje podataka, jer koristi puno više pixela, a da je 1280x720 još kvalitetnija.

Uglavnom, mene zanima odgovor iz osobnog iskustva! Da li je ova 800x600 rezolucija dovoljna za gledanje filmova?
prva stvar, za filmove je preporuka

1) projektor sa omjerom slike 16:9!!!, 800x600 je 4:3 i nije dobro jer ćeš ima ti jako debele crte gore i dolje i manju sliku nego bi dobio sa 16:9 projektorom pogotovo ako je udaljenost projektora od platna/zida relativno mala...

2) projektor sa što većom nativnom rezolucijom jer je riječ o veeelikoj slici i na toj veličini ćeš vidjeti crni razmak između piksela, tzv "screen door", koji dosta ubija doživljaj...najbolje je naravno 1920x1080, ali to ti je vjerojatno preskupo, traži 1280px720 ali obavezno da je 16:9

kao izvor naravno najbolje blu-ray, ali svakako HD ako je moguće, dakle mkv i sl...DVD tak-tak, Divx skoro pa nikak - HD je ipak HD

stvarno, batali data projektore i gledaj samo home theatre projektore..
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.