Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 18:56   #1701
Quote:
FalseShepherd kaže: Pogledaj post
a jel znas definiciju cjepidlacenja?
A jel ti znaš da se radi o maturi u kojoj mora postojati isključivo jedan odgovor koji je bez ikakve sumnje točan, a s obzirom da se radi o slušanju, taj odgovor mora nedvojbeno proizaći iz poslušanog?
__________________
Mi smo kazalište. U jednom trenu glumci, a u drugome publika. - R. Goffman
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 18:57   #1702
Hoce li se priznati u 5. zadatku readinga in. Nasla sam da in behalf i on behalf imaju isto znacenje
stitch1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:00   #1703
Quote:
random96 kaže: Pogledaj post
A jel ti znaš da se radi o maturi u kojoj mora postojati isključivo jedan odgovor koji je bez ikakve sumnje točan, a s obzirom da se radi o slušanju, taj odgovor mora nedvojbeno proizaći iz poslušanog?
"I'll never forget how relieved I felt with such a backup" iz ovoga je jasno da ne moze biti nista drugo osim classmates
FalseShepherd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:02   #1704
Quote:
stitch1996 kaže: Pogledaj post
Hoce li se priznati u 5. zadatku readinga in. Nasla sam da in behalf i on behalf imaju isto znacenje
Ija san stavila in behalf , jednako ka sta korean goverment i their government je ista stvar
Nadan se da ce priznat iako cisto sumnjan
falentom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:29   #1705
Jedno i drugo bi trebalo biti oko 85%. U 1. zadatku kod čitanja su me neka rješenja poprilično iznenadila, a za slušanje sam si sam kriv jer sam pogriješio 2 najlakša pitanja.

Mislim da sam esej dobro napisao pa se nadam da će biti 19+ bodova.

Ali i dalje mi je jednostavno glupo da esej nosi 20/85 bodova, a ne 1/3 bodova kao što nalaže katalog.
dan222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:44   #1706
Ja imam 93% riješeno. 4 su mi samo netočna i za 2 od ta 4 se ne sjećam šta sam stavio pa sam ih pod netočno pisao.. Kolko posto treba za 5?
Elu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 20:57   #1707
Mislim da trebaš 85% posto za 5, ali nije ti bitna ocjena, bitan ti je što veći postotak. Jedno pitanjce ja sam umjesto among stavio amongst, to je ista riječ, samo što je zastarjelica, a u rječniku piše da se oba oblika koriste. Mi te naše testove ne možemo više vidjet ili kako to funkcionira, znam da ima onih 4 dana za žalbu?
ChibiiJoltik11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 22:24   #1708
Quote:
dan222 kaže: Pogledaj post

Ali i dalje mi je jednostavno glupo da esej nosi 20/85 bodova, a ne 1/3 bodova kao što nalaže katalog.
A zar ne nosi? Ja sam mislila da,bez obzira što ima samo 20/85 bodova da nosi, tipa da zbroje postotke iz svakog pojedinog dijela i podijele s tri.

Inače, reading 36/40, slušni 25/25.

Ja sam isto stavila amongs, mislim da bi trebali priznati. Pa nije krivo. I onaj primjer gdje treba staviti which, ja sam stavila that, a znam da je i puno drugih, mislite li da bi i to mogli priznavati? Mislim da bi to isto trebalo biti dobro.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:29   #1709
Koliko sam vidla iz toga što je netko gore napisao, that u tom kontekstu ima potpuno drugo značenje.

Što se tiče bodovanja mature, svaki dio i nosi 1/3 bodova. Neovisno koliko svaki dio sam po sebi nosi bodova, svaki dio u finalnoj ocjeni ima udio od 33%.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 14:50   #1710
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
A zar ne nosi? Ja sam mislila da,bez obzira što ima samo 20/85 bodova da nosi, tipa da zbroje postotke iz svakog pojedinog dijela i podijele s tri.

Inače, reading 36/40, slušni 25/25.

Ja sam isto stavila amongs, mislim da bi trebali priznati. Pa nije krivo. I onaj primjer gdje treba staviti which, ja sam stavila that, a znam da je i puno drugih, mislite li da bi i to mogli priznavati? Mislim da bi to isto trebalo biti dobro.
Trebali bi zbrojiti postotke i podijeliti s 3, ali neki su rekli da samo zbrajaju bodove, a i pogledaj prijašnje pragove prolaznosti i ispitni katalog - piše da je broj bodova 85.
dan222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:15   #1711
Quote:
Elu kaže: Pogledaj post
Ja imam 93% riješeno. 4 su mi samo netočna i za 2 od ta 4 se ne sjećam šta sam stavio pa sam ih pod netočno pisao.. Kolko posto treba za 5?
Oko 86-87% pretpostavljam

Ja sam za sada bez eseja na 86% što je odlično jer nisam skoro ništa radila na engleskom, imali smo groznu profesoricu i nisam talent za razlikovanje sinonima i sličnih pizdarija.
alex3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 02:18   #1712
Ja sam 14.srpnja poslala žalbu tj. prigovor na ispit iz Eng koji je prihvacen sljedeći dan, no ti bodovi mi se na mom profilu na postani student ne prikazuju , a koliko znam (sto sam cula) je da se bodovi, odnosno promjene koje se odnose na bodove mature događaju u ponoć.
Cherry12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:17   #1713
Quote:
Cherry12 kaže: Pogledaj post
Ja sam 14.srpnja poslala žalbu tj. prigovor na ispit iz Eng koji je prihvacen sljedeći dan, no ti bodovi mi se na mom profilu na postani student ne prikazuju , a koliko znam (sto sam cula) je da se bodovi, odnosno promjene koje se odnose na bodove mature događaju u ponoć.
tako mi je isto...
12345- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:55   #1714
Quote:
12345- kaže: Pogledaj post
tako mi je isto...
isto...
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:31   #1715
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
isto...
valjda ce se u petak pridodati tek..
12345- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 06:16   #1716
engleski na maturi je otprilike B2 ili C1?
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 19:01   #1717
C1 sigurno nije. Ja bih rekla B1, max. B2.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 19:44   #1718
Imate kakve savijete za rijesavanje zadatka nadopunjavanja (Gapped Text, ono gdje treba umetnuti jednu specificnu rijec) za visu razinu? Znam da se cesto pojavljuju tipa linking words, time references, frazalni glagoli (...), ali postoje li još kakve pravilnosti na koje se mogu orijentirati? Taj me zadatak baš jebe nekad...
Daniman123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 12:37   #1719
Prolazim s 4.6, htio bih upisati engleski jezik i povijest na FFZG-u, prosjek mi je kao dobar, a osim njega je za upis bitan i taj neki test i državna matura. E ona me brine, potrebno je imati 80%, i bojim se da ce sve pasti u vodu ako to jutro ne budem skoncentriran, i kakva su vaša iskustva za razinu A iz engleskog, jeli teško postići preko 80%? Koliko dobar trebaš biti? Meni je recimo engleski svih ovih godina 5, mislim da mi je jednom bio 4 prije 3 godine...Do profesorice... Uglavnom htio bih znati jeli teško postići preko 80% ?
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 18:13   #1720
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Prolazim s 4.6, htio bih upisati engleski jezik i povijest na FFZG-u, prosjek mi je kao dobar, a osim njega je za upis bitan i taj neki test i državna matura. E ona me brine, potrebno je imati 80%, i bojim se da ce sve pasti u vodu ako to jutro ne budem skoncentriran, i kakva su vaša iskustva za razinu A iz engleskog, jeli teško postići preko 80%? Koliko dobar trebaš biti? Meni je recimo engleski svih ovih godina 5, mislim da mi je jednom bio 4 prije 3 godine...Do profesorice... Uglavnom htio bih znati jeli teško postići preko 80% ?
Ukoliko znaš engleski, razumiješ ga normalno tj. govoriš ga normalno (ko englez xD), tada ne bi trebalo biti problema. Prije 2 godine (ne znam kako je bilo prošle), imali smo problema sa slušnim dijelom (nerazumljivost, no dalo se slušat normalno), no to je najvjerojatno do uređaja. Što se tiče eseja, stvarno se možeš raspisati, a i nisu teške teme. Što se tiče pismenog dijela, tu treba više puta čitati tekst, budući da zna biti više točnih odgovora, a ti trebaš onaj najtočniji (tu dolazi do izražaja tvoje razumijevanje engleskog, a i to ti je dobra priprema za faks, za kolokvije ). Smatram da ne bi trebalo biti problema s engleskim na maturi, više se baziraj na ostalim predmetima (nemoj podcijeniti postotak bodova državne mature pri upisu za ove ostale predmete poput hrv i mat). Sretno
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.