Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2015., 20:26   #3401
Pozdrav,

Trenutno doma imam konfiguraciju Yamaha rx-a830 i zvucnike Tannoy Mercury MX3-M... Molim vas misljenja o trenutnoj konfiguraciji... prvenstveno me zanima da li su zvucnici slaba karika ovog sustava... recimo da mi je zvuk sada OK... medutim stalno me kopka kako bi zvucali bolji zvucnici u kombinaciji s Yamahom.... Prioritet mi je slusanje glazbe....

Hvala!
miroslav23 is offline  
Old 21.05.2015., 21:24   #3402
Quote:
miroslav23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trenutno doma imam konfiguraciju Yamaha rx-a830 i zvucnike Tannoy Mercury MX3-M... Molim vas misljenja o trenutnoj konfiguraciji... prvenstveno me zanima da li su zvucnici slaba karika ovog sustava... recimo da mi je zvuk sada OK... medutim stalno me kopka kako bi zvucali bolji zvucnici u kombinaciji s Yamahom.... Prioritet mi je slusanje glazbe....

Hvala!
Na to pitanje nema odgovora , razloga ima više -prvo bi netko morao imati barem sličnu postavu, nadalje koji interkonekti se koriste pa zatim zvučni kabeli
,zatim postava u prostoru pa uz sve to i slušanje onog tko bi ti dao neku sugestiju .Dakle moj savjet ako ti je zvuk po tvom ukusu to je to sve ostalo su isprazne pričice. Po onoj use i u svoje kljuse .
__________________
ZGB
plisani is offline  
Old 21.05.2015., 21:56   #3403
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
Na to pitanje nema odgovora , razloga ima više -prvo bi netko morao imati barem sličnu postavu, nadalje koji interkonekti se koriste pa zatim zvučni kabeli
,zatim postava u prostoru pa uz sve to i slušanje onog tko bi ti dao neku sugestiju .Dakle moj savjet ako ti je zvuk po tvom ukusu to je to sve ostalo su isprazne pričice. Po onoj use i u svoje kljuse .
Znam da je komplicirano... Najbolje bi bilo kad bi mogao isprobati neke zvucnike... Ono sto me muci je to sto neznam koliko na zvuk utjecaj imaju zvucnici a koliko receiver.... Da li je ovaj receiver mozda limitiran ovim zvucnicima....
miroslav23 is offline  
Old 22.05.2015., 08:11   #3404
Dakako, nema decidiranog odgovora koji bi (napamet) detaljno ukazao koliko je koja komponenta "slabija" karika u lancu ovog sustava.

Ali ima nekih "općih" stajališta koja mogu (ne uvijek isto), imati utjecaja na zvuk (kao zasebna komponenta).
Tu bih privremeno isključio kabele (interkonekte, zvučničke, strujne), stalke, podloge i sl. Navedeno ipak ne mijenja osnovni karakter sutava u tolikoj mjeri, da bi to (trenutno) uvrstili u razmatranje.

Već je u tekstovima iznad, navedeno da je u piramidi utjecaja na zvuk pri vrhu soba, pa zvučnici (i njihov smještaj), pa onda amplifikacija i izvor, pa tek onda kablovinje i ostalo.

E sad, kada bi ti u praksi mogao posuditi i isprobati neke kvalitetnije zvučnike, to bi zasigurno zvučalo još bolje. Ili kada bi npr. k nekome nosio svoj AV receiver (i izvor i kabele), a taj ima, kao; bolje zvučnike, čuo bi vjerojatno bolji zvuk.

Međutim, kažeš da ti je prioritet slušanje glazbe.
Npr, tu bi zamjena tog Yamaha AV receivera, nekim stereo pojačalom (iste cijene) polučila btno bolje zvukovne rezultate.
Kako tvoja Yamaha ima Front PREOUT izlaze, dodavanje stereo (izlaznog ili integriranog) pojačala na front zvučnike je izvedivo.
Dakle , zadržavaš Yamahu za K. Kino, a Front kanal ( i za HT i napose, za stereo glazbu) tjera stereo izlaz ili integr. pojačalo; bitno kvalitetnije.
Pisali smo o tome i u ovoj temi i u temi za K.kino.

Onda se tu opet postavlja pitanje, a što je sa (starim) zvučnicima ?
Naravno, kvalitetniji bi još više doprinjeli zvukom u takvim riješenjima.
I opet se sve vrti u krug, jer; uvijek se može bolje....

Dakle, da skratimo ovu (teoretsku) priču; ako imaš prilike isprobati neke zvučnike, stereo pojačalo i sl. u svom sustavu, samo naprijed!
Sve ostalo bi bile ipak samo pretpostavke.
olif is offline  
Old 25.05.2015., 17:25   #3405
Namjeravam kupiti Denon pojačalo PMA 720AE i CD player Denon PMA 720AE, ali neznam koje zvučnike uzeti. Cijena do 3000 kuna. Da li bi odgovarali ovi zvučnici - WHARFEDALE Vardus VR-300?
abraxas75 is offline  
Old 25.05.2015., 20:34   #3406
Koja muzika se sluša?
dredder is offline  
Old 25.05.2015., 23:19   #3407
Možda prije da navede kolika mu je kvadratura sobe ?
Ako je soba manja od 20 m2, onda bi mogli ići i Bookshelf zvučnici (veća kvaliteta za istu cijenu).

A mogli bi i rabljeni zvučnici, dakako.
Jer, dobri samostojeći za 2.500 kn...teško.....
Relativno dobri samostojeći, rabljeni; za npr. 3.000 kn ...to bi već bilo bolje...

Koji zvučnici na taj Denon 720AE amp i CDP ?
Pa, uvjetno....kao... mnogi....najbolje bi bilo da se mogu isprobati na toj amplifikaciji, ako se ima prilike,iskustva i sl....
olif is offline  
Old 26.05.2015., 15:19   #3408
Denon PMA-2010AE integ. pojačalo i
Blacknote DAC 30 D/A konverter - osvrt:

Nakon određene pauze, odlučih ipak nešto napisati i o uređajima iz gornjeg naslova.
Uređaji su slušani jučer poslijepodne, tako da su dojmovi prespavani, ali svježi.
Znam da to možda nisu uređaji koji bi cijenom zanimali neki širi krug čitatelja ovog foruma, al isu podosta zanimljivi, a možda se nekome ukaže povoljna prilika u SH.

Denon PMA-2010AE plijeni svojom kvalitetnom završnom obradom i meni osobno prihvatljivim dizajnom.
U specifičnoj srebrnoj boji i sa svojih 24 kg, daje dojam "ozbiljnije" komponente, pa time (dakako i cijenom) odskaće od svoje jeftinije braće i više naginje duplo skupljem bratu PMA-SA1.
Nismo mnogo čekali sa spajanjem, jer po riječima vlanika, treba mu malo više da se zagrije.
Dakako, to je bilo točno, jer se tijekom slušanja, kvaliteta izvedbe mijenjala čujno, na bolje.
Osobno mi je prvotni dojam bio da je navedeno integrirano pojačalo dosta brzo, a složio bih se i s opisom kolege koji je naveo da je i prezentno.
Dakle, bas sa dovoljnom dozom kontrole, sasvim zadovoljavajuća rezolucija, detalji i relatvna uravnoteženost u cijelom spektru.
A opet, uz sve te karakteristike "modernog" zvuka, zadržala se barem mala naznaka "stare škole" (ugoda srednjih tonova, emocije i sl.), a slično mišljenje sam našao danas u na OVOM članku (stisnuti na kraju "weiter" za dalje...).
Uza sve to, pojačalo je otvorenog zvuka, bez nekih ekcesa na rubovima spektra, dakle primjereno slušljivo......pogotovu na duže staze...
Dakle, ovo se pojačalo nema čega sramiti glede iznošenja glazbenog zapisa!
Naprotiv, u rangu cijene to je sasvim prihvatljiv japanski proizvod, koji po riječima vlasnika koji posjeduje i većeg PMA-SA1, ne zaostaje toliko za zvukom od većeg brata.

Svakako je tome pridonio i izvor, na koji je bilo spojen taj Denon Integrirac.
A to je kvaklitetan externi DAC, Blacknote DAC 30..
Radi se o cijevnoj izvedbi talijanske škole dizajna i zvuka u crnoj boji.
Čak se tu o dizajnu niti nema što osobito raspravljati, jer je isti podosta nenametljiv, a talijani tu znaju biti i "raskošniji" i sl...
DAC ima sve moguće potrebite ulaze i izlaze, ide do 24/192 KHz, praktičan je za smještaj, kvalitetne je završne obrade.....ukratko poželjan...
Spojili smo ga preko Musical Fidelity V-LINK 192 SPDIF konvertera, koristeći AESEBU vezu (pokazala se boljom od Coax).
A i mnogi navode da je bolje preko SPDIF konvertera, nego drito sa USB kabelom iz PC-a na Blacknote (bez konvertera).
A kako je sa zvukom ??
Dakako, niti tu nimalo ne zaostaje...nimalo !!!
Nameće se finoćom, te autoritativnom izvedbom !
Zapravo, kao i sve kvalitetne, a napose vrhunske komponente, zvuk mu je smiren, jasan, čist, a opet nije lišen dinamike, detalja i otvorenosti.
To je ona karakteristika koja se nameće kada se kvalitetna komponenta uspoređuje sa onom malo nižeg ranga; taj "gospodski odmjeren" prizvuk...
Dakle, moglo bi se kazati da je baš tu negdje; i cijenom (cca 3.500 €), također i zvukom malo bolji od mog C.E.C. DX 71 MKII Dac-a (koji je doduše i preamp).
Zbog toga je i Denon tako lijepo pjevao.
A još je malkice ljepše sve pjevalo, kada smo Blacknote spojili sa mojom Audio Note/Pass Aleph 5 kombinacijom.

Zaključno, Denon integrirac je meni osobno dao sasvim zadovoljavajuću izvedbu (u okviru svoje cijene). U kvalitetnom okruženju, to je vrlo dobro pojačalo. Pače, bio je ugodno iiznenađenje.

Blacknote DAC 30 je uređaj još višeg ranga, za koji smo i očekivali da će dati veliki doprinos kvaliteti zvuka. Nismo se nimalo razočarali.
Sada se vidjelo, što znači kvalitetan izvor zvuka i to na dvije različite amplifikacije.
Znači mnogo....zasigurno....

Sustav:
Zvučnici: Vandersteen 2CE Signature
Izvor: PC, M.Fidelity V-Link192, CEC DX71 MKII DAC, Blacknote DAC 30
Preamp: Audio Note M2 Phono
Integrirac: Denon PMA-2010AE
Izlaz : Pass Aleph 5
Zv. Kabeli: Sumić Audio Overture, Jumperi Sumić Audio Ref.
USB Kabel: Sumić Audio
AESEBU kabel: Mogami
Interkonekti: DIY srebro, 9.9999 RCA (dvije vrste), Audio Note Lexus RCA







olif is offline  
Old 01.06.2015., 12:28   #3409
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Možda prije da navede kolika mu je kvadratura sobe ?
Ako je soba manja od 20 m2, onda bi mogli ići i Bookshelf zvučnici (veća kvaliteta za istu cijenu).

A mogli bi i rabljeni zvučnici, dakako.
Jer, dobri samostojeći za 2.500 kn...teško.....
Relativno dobri samostojeći, rabljeni; za npr. 3.000 kn ...to bi već bilo bolje...

Koji zvučnici na taj Denon 720AE amp i CDP ?
Pa, uvjetno....kao... mnogi....najbolje bi bilo da se mogu isprobati na toj amplifikaciji, ako se ima prilike,iskustva i sl....
Pa veličina sobe je 4.5 x 4.5 metara. To je nekih 20 kvadrata. Nebi htio kupovati ništa rabljeno. Priliku za isprobavanje baš i nemam jer bih naručio to sve preko interneta. Ako može koji prijedlog onda za zvučnike. Hvala unaprijed.
abraxas75 is offline  
Old 01.06.2015., 12:30   #3410
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Koja muzika se sluša?
Pa muzika je isključivo rock i heavy metal!
abraxas75 is offline  
Old 01.06.2015., 16:34   #3411
Ja imam kombinaciju pma 520ae/500 dcd ae, spojeno na Indiana Line Arbour.


Inače Denon ide uz Focal i Wharfedale, koliko znam, ako je rock onda možda Focal prije? 20 kvadrata i nje malo, šteta što ne može rabljeno.
dredder is offline  
Old 05.06.2015., 17:53   #3412
Pozdrav, možete li mi preporučiti neko Hi-Fi audio pojačalo da je relativno jeftino. Bitno mi je da mogu 5 zvučnika spojiti na pojačalo i da ima onaj optički ulaz za zvuk. Unaprijed hvala.
daribor is offline  
Old 06.06.2015., 13:54   #3413
HI-FI - komponente, slaganje sustava i sl.

Može reciever? Cijena sitnica. http://www.ronis.hr/av-receiver-deno...-X500/product/

Mislim da ti svi modeli imaju digitalni optički ulaz pa slobodno odabereš nešto skuplje ovisno o snazi koju trebaš i ostalim karakteristikama.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 06.06.2015. at 20:29.
donktard is offline  
Old 12.06.2015., 10:21   #3414
Imam dilemu između Maranzta PM6005 i Onkya A-9050.
http://www.ronis.hr/pojacalo-marantz...-6005/product/
http://www.ronis.hr/stereo-pojacalo-...black/product/

U kombinaciji s Bowers & Wilkins 685 S2.
http://www.ronis.hr/zvucnici-bowers-..._S2BA/product/

Pošto Marantz ima slabiji output zanima me mislite li da bi mogao iskoristiti ovakve zvučnike ili je to ipak premalo snage?
Lost Forever is offline  
Old 12.06.2015., 11:56   #3415
Zašt ne nešto iz SH ima mnogo pojačala koja su bolja od navedenih NPR
yamaha 500 neki od starijih denona i sl.
__________________
ZGB

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.06.2015. at 15:43. Reason: Q
plisani is offline  
Old 13.06.2015., 07:48   #3416
Ja bih prije (od rabljenog) tražio neki Rotel, Regu, pa i AudioLab i Arcam u cijeni do 3.500 kn.

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-10956530
http://sound-news.net/index.php/ogla...ega-brio-3,436
Oglas za Regu je star, pa pitati....
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-13988982
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-15602049

Naravno, redosljed linkova ne određuje i redosljed kvalitete......
....isprobati uređaj prije kupnje (po mogučnosti u svom sustav).
olif is offline  
Old 23.06.2015., 22:30   #3417
Dilema

Pozdrav,

u dilemi sam izmedju Denon AVR-x1100 i yamahe RX-477? Sta kupiti? Sta se vise kvari, mrzim kad se stvari kvare?
Jel denon ima bolji zvuk?

Hvala na pomoci.

LP
arcobaleno is offline  
Old 23.06.2015., 22:43   #3418
Denon mi izgleda kao ozbiljniji proizvod no mislim i da je skuplji? Sad vidim da i nije puno.

A možda od svih prije Onkyo po nekim ocjenama.


http://www.ronis.hr/av-receiver-onky...ILVER/product/
dredder is offline  
Old 23.06.2015., 22:51   #3419
Quote:
arcobaleno kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

u dilemi sam izmedju Denon AVR-x1100 i yamahe RX-477? Sta kupiti? Sta se vise kvari, mrzim kad se stvari kvare?
Jel denon ima bolji zvuk?

Hvala na pomoci.

LP
U tom cjenovnom rangu ono kaj ti ljepše zgleda i kaj zadovoljava sve tvoje potrebe za kanalima plus ostalim funkcionalnostima. Osobno ne znam koliko je kvalitetna Yamahina YPAO kalibracija, probao sam samo Denon, ali vjerujem da i jedan i drugi odrađuju solidan posao. Što se Denona tiče, pravo veselje počinje s modelom X4100 i njegovom Audyssey MultEQ XT32 kalibracijom koja radi čuda.
donktard is offline  
Old 24.06.2015., 09:11   #3420
Da, kao što i kolega gore kaže, u tom rangu i nema jako bitnih razlika.
Možda malo u snazi i nekim specifikacijama i sl.

Glede kvarova, je sve u Božjim rukama, jer i kod istog proizvođaća ima modela koji imaju te stvari manje ili više izražene.

I ja bih osobno također stavio u razmatranje i Onkyo, jer nudi možda malo više ulazno/izlaznih mogučnosti, ako je to nekome uopće bitno.
Ajde, i 2 tj. 2,5 kg je teži od Denona (8,6 kg) i Yamahe (8,0 kg), mada to uvijek ne mora biti bitno (mrežni trafo i sl.)
Ako treba nešto manji (slim) uređaj, onda u obzir dolazi i Marantz Nr1504...

Glede kalibracije, tu su danas svi uglavnom ok. Moja iskustva s Onkyom su tu bila zadovoljavajuća.
Npr., ovaj Onkyo ima i taj novi Dolby Atmos, ali koliko je to dobro urađeno na uređaju od cca 3.000 kn je pitanje.
Na referentnom Onkyu (cca 21.000 kn, a i skupljem) koji sam kod frenda kalibrirao, je to već druga stvar...

I da, kako je pitanje postavljeno na Hifi temi (ne na K. Kinu), glede slušanja glazbe na navedenim receiverima, ne treba puno očekivati.
To je za HT (k.Kino), jer će svaki Stereo Receiver iste cijene (o stereo pojačalu da ne govorim), dati osjetno bolji stereo zvuk.
olif is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.