Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2012., 21:53   #21
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
Pa eto, iz totalno neprovjerenih izvora - da su provjereni, ne bih postavila pitanje.

Prva osoba mi je rekla da je bilo nedavno na vijestima (?!), a druga osoba je kvotana zarababaloo. Prvoj osobi sam rekla da je definitivno nešto krivo čula, ali sad kad ponovno vidim istu stvar, jednostavno ne razumijem gdje i kada je izvirila takva informacija?
Ja sam od jedne kolegice čula da dm ima rok trajanja 5 godina tako da očito ima puno teorija o tome. U svakom slučaju, mislim da dm traje neograničeno. Trebalo bi nazvati onaj br za informacije na postani student.
lala787 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 19:39   #22
Državna matura vrijedi doživotno.
No, taj podatak o 'dvije godine' se pojavljuje zbog sljedećeg:

Ako učenik položi ispite državne mature, ali nije zadovoljan
rezultatom koji je ostvario, ima pravo još jednom polagati taj
ispit u nekome od sljedećih ispitnih rokova bez plaćanja troškova
polaganja. To pravo može se ostvariti iz najviše dvaju ispita
unutar razdoblja od dvije godine
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:05   #23
E pa sad kad je to riješeno, idem pojest burek do kraja.

Tnx
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 15:52   #24
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post

Ako učenik položi ispite državne mature, ali nije zadovoljan
rezultatom koji je ostvario, ima pravo još jednom polagati taj
ispit u nekome od sljedećih ispitnih rokova bez plaćanja troškova
polaganja. To pravo može se ostvariti iz najviše dvaju ispita
unutar razdoblja od dvije godine
Izvor?

Ja sam jedan od onih koji je maturirao i staru maturu i drzavnu maturu, 2010./2011. Sljedece godine planiram ponovno prijaviti drzavnu maturu i pisati samo dva predmeta, hrvatski i psihologiju (upisujem jos jedan faks), kako bi popravio rezultat od onda.

Koliko vidim, moguce je ponavljati pojedinacno predmete? Predpostavljam da cu morat platit tih cca 200kn po ispitu, s obzirom da je proslo vise od dvije godine. No, samo je bitno da ne moram ponavljat cijelu drzavnu maturu.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 17:37   #25
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Izvor?

Ja sam jedan od onih koji je maturirao i staru maturu i drzavnu maturu, 2010./2011. Sljedece godine planiram ponovno prijaviti drzavnu maturu i pisati samo dva predmeta, hrvatski i psihologiju (upisujem jos jedan faks), kako bi popravio rezultat od onda.

Koliko vidim, moguce je ponavljati pojedinacno predmete? Predpostavljam da cu morat platit tih cca 200kn po ispitu, s obzirom da je proslo vise od dvije godine. No, samo je bitno da ne moram ponavljat cijelu drzavnu maturu.
Brošura na stranicama NCVVO-a koju preporučam pročitati.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 17:43   #26
Ljudi mi koji smo završili srednju školu ove godine, i želimo sada ove, tj. iduće 2013. godine pisati državnu maturu u ljetnom roku se isto prijavljujemo u postani student sustav preko iste stare lozinke i korisničkog imena? I ako da, je li istina da te ispite ne pišemo u školi koju smo završili nego u nekim ispitnim centrima npr. Zg, St? Ima li netko iskustva s tim da mi malo pobliže objasni. Imam onu malu plavu knjižicu za državnu maturu što smo dobili još u školi ali u njoj nema nešto tako..
Lady.Bat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 16:04   #27
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Brošura na stranicama NCVVO-a koju preporučam pročitati.
Procitao Na 48. stranici se nalazi nesto zanimljivo. Naime, pise da ako si predhodno polozio ispit drzavne mature na visoj razini te na ljetnom dobio 80%, a na jesenskom roku 90% bodova, a ove godine NE POLAZES taj predmet, konkurirati ces s najbolje predhodno polozenim rezultatom, dakle 90%.
ALI, ako ove godine ponovno polazes isti predmet, vrednuju se rezultati od ove godine kakvi god oni bili!
U prijevodu, ako iste godine popravljas rezultat pojedinog predmeta, vrednovat ce se najbolji rezultat. Pristupanjem ispitu svake sljedece godine, vrednovat ce se rezultat iz tekuce godine. :-)

A sta se tice onog pitanja (i odgovora) gore, dosta nerazumljivo i dvosmisleno su to napisali. Nije mi jasno ovo "dvije godine". Misli li se da imam pravo unutar dvije godine ponovno pristupiti polaganju BEZ TROSKOVA POLAGANJA, ili imam pravo unutar dvije godine ponovno pristupiti polaganju kako bi pokusao ostvariti bolji rezultat? Nadam se ovo prvo, jer ako ne, kukulele.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 21:02   #28
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Procitao Na 48. stranici se nalazi nesto zanimljivo. Naime, pise da ako si predhodno polozio ispit drzavne mature na visoj razini te na ljetnom dobio 80%, a na jesenskom roku 90% bodova, a ove godine NE POLAZES taj predmet, konkurirati ces s najbolje predhodno polozenim rezultatom, dakle 90%.
ALI, ako ove godine ponovno polazes isti predmet, vrednuju se rezultati od ove godine kakvi god oni bili!
U prijevodu, ako iste godine popravljas rezultat pojedinog predmeta, vrednovat ce se najbolji rezultat. Pristupanjem ispitu svake sljedece godine, vrednovat ce se rezultat iz tekuce godine. :-)
Točno, da

Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
A sta se tice onog pitanja (i odgovora) gore, dosta nerazumljivo i dvosmisleno su to napisali. Nije mi jasno ovo "dvije godine". Misli li se da imam pravo unutar dvije godine ponovno pristupiti polaganju BEZ TROSKOVA POLAGANJA, ili imam pravo unutar dvije godine ponovno pristupiti polaganju kako bi pokusao ostvariti bolji rezultat? Nadam se ovo prvo, jer ako ne, kukulele.
Ovo prvo. Pojednostavljeno, njih ne zanima koliko ćeš ti puta izlaziti na ispit, dok god ga uredno plaćaš
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:20   #29
Imam jedno pitanje.Ove godine sam polagala maturu i nisam upisala željeni fakultet pa sam odlučila pričekati iduću godinu.Ostavila bih ovogodišnje rezultate mature,ali me zanima mogu li iduće godine pisati samo izborne predmete,bez da polažem ponovno obavezne.
momo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 15:36   #30
Quote:
momo3 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.Ove godine sam polagala maturu i nisam upisala željeni fakultet pa sam odlučila pričekati iduću godinu.Ostavila bih ovogodišnje rezultate mature,ali me zanima mogu li iduće godine pisati samo izborne predmete,bez da polažem ponovno obavezne.
Mozes.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:19   #31
prijave u postani-student bit će od 1.12 do 1.2. sta ne ?
znaci mi stariji maturanti se samo prijavimo sa našim lozinkama, prijavimo koje razine hoćemo i to je to ? ili moramo nešto specijalno sa ncvvo rješavati ?
hvala
Leah52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 15:05   #32
I mene to zanima, jel prijavljujemo s starim korisnickim racunom?

I znaci ako sad ponovno polažem dm. besplatno polažem (2 put ce mi biti)

I znaci onda mi se nece gledati najbolji rezultat vec samo novi rezultati, iz 2013?
doNNatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 18:26   #33
Quote:
doNNatela kaže: Pogledaj post
I mene to zanima, jel prijavljujemo s starim korisnickim racunom?

I znaci ako sad ponovno polažem dm. besplatno polažem (2 put ce mi biti)

I znaci onda mi se nece gledati najbolji rezultat vec samo novi rezultati, iz 2013?
Da.

Ne. Besplatno je ako se polaže dvaput u istoj godini.

Tako je.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 14:49   #34
[QUOTE=doNNatela;42333920]I mene to zanima, jel prijavljujemo s starim korisnickim racunom?

Ne, treba se ponovo aktivirati - opcija preko postani.student ( a ti podaci onda vrijede za daljnje prijave neograničeno ):

"Završio/la sam srednje obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u RH 2010. ili 2011. godine i želim se aktivirati "
__________________
whitelihgt je whitelight
WhiteLihgt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:42   #35
pozz, ja sam ove godine pisao DM ali nisam informatiku, to planiram na godinu, vidim da je 175 kn. Gdje se u Zg točno ide to polagati
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 12:31   #36
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
pozz, ja sam ove godine pisao DM ali nisam informatiku, to planiram na godinu, vidim da je 175 kn. Gdje se u Zg točno ide to polagati
to i mene zanima.... zna netko?
tinna_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 13:59   #37
Quote:
tinna_3 kaže: Pogledaj post
to i mene zanima.... zna netko?
Ili Pučko otvoreno učilište (Grada Vukovara 68) ili NCVVO (Petračićeva 4).
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:23   #38
Imam jedno pitanje šta se tiće studiranja!
Naime,položio sam državnu maturu na ljetnom roku 2012. i redoviti sam student prve godine trgovinskog poslovanja u Splitu. Ovaj stručni fakultet studiram samo zato što sam jedino na njega upao nakon što sam iznimno loše riješio državnu maturu. Znam da imam pravo ponovo pisati državnu maturu (već sam zatražio novu lozinku,pin i tan). I svjestan sam da cijena svakog ispita iznosi 175,00 kn i znam da će se vrednovati samo rezultati državne mature za tekuću godinu. Nažalost,zakon nalaže da "stari-novi" brucoši nemaju pravu na besplatnu prvu godinu čak i ako upadnu kao redovni studenti s ozbirom da su svoje pravo besplatnog studiranja već iskoristili. No znam i da svaki fakultet vodi svoju politiku šta se tiće participacije,stoga menee zanima da li postoji neki način na koji ću biti oslobođen plačanja ako upadnem kao redovan student. Znam da će zvučati glupo ovo šta ću sada napisati,al ne vjerujem da oni u referadi mogu znati da sam ja studirao negdje prije ukoliko ja to ne napišem na upisnom obrascu ili na postani student,onaj dio - "moji podaci". Recite mi ako poznajete nekog ko je ponovni brucoš na redovnom fakultetu,a da nije platio školarinu,kao da prvi put studira. Odnosno,ako poznajete nekog tko se "provukao" i tako se oslobodio plačanja.
mislav0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 21:57   #39
Ako učenik položi ispite državne mature, ali nije zadovoljan
rezultatom koji je ostvario, ima pravo još jednom polagati taj
ispit u nekome od sljedećih ispitnih rokova bez plaćanja troškova
polaganja. To pravo može se ostvariti iz najviše dvaju ispita
unutar razdoblja od dvije godine
[/QUOTE]

konkretno, prošle godine sam završio srednju, polagao sam 3 izborna predmeta, znači li ovo da ja mogu besplatno pokušati popraviti ocjenu iz tih predmeta ove godine na maturi?

i kakva je procedura sa ponovnom prijavom na državnu maturu? sve isto kao za maturante ili je ipak nešto drugačije? nisam više u toku a izgleda da ću morat na maturu
slavonija035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 20:38   #40
Quote:
mislav0707 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje šta se tiće studiranja!
Naime,položio sam državnu maturu na ljetnom roku 2012. i redoviti sam student prve godine trgovinskog poslovanja u Splitu. Ovaj stručni fakultet studiram samo zato što sam jedino na njega upao nakon što sam iznimno loše riješio državnu maturu. Znam da imam pravo ponovo pisati državnu maturu (već sam zatražio novu lozinku,pin i tan). I svjestan sam da cijena svakog ispita iznosi 175,00 kn i znam da će se vrednovati samo rezultati državne mature za tekuću godinu. Nažalost,zakon nalaže da "stari-novi" brucoši nemaju pravu na besplatnu prvu godinu čak i ako upadnu kao redovni studenti s ozbirom da su svoje pravo besplatnog studiranja već iskoristili. No znam i da svaki fakultet vodi svoju politiku šta se tiće participacije,stoga menee zanima da li postoji neki način na koji ću biti oslobođen plačanja ako upadnem kao redovan student. Znam da će zvučati glupo ovo šta ću sada napisati,al ne vjerujem da oni u referadi mogu znati da sam ja studirao negdje prije ukoliko ja to ne napišem na upisnom obrascu ili na postani student,onaj dio - "moji podaci". Recite mi ako poznajete nekog ko je ponovni brucoš na redovnom fakultetu,a da nije platio školarinu,kao da prvi put studira. Odnosno,ako poznajete nekog tko se "provukao" i tako se oslobodio plačanja.
mene isto to zanima. ja sam se ispisala sa faksa 2011. i ove godine ponovo upisujem drugi faks u drugom gradu (eto splet okolnosti, da ne objašnjavam cijelu priču). Pa me zanima dal moram platiti? Mislim totalno mi je glupo ako moram platiti jer nisam pala godinu, bila lijena il tako nešto nego jednostavno nisam imala para za dalje studirat pa me zanima eto ta infomacija ako bilo tko zna.
Maryana MJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.