Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 18:54   #1
Nostalgija

Pozdrav svima!

Dolazim iz malog mjesta, i puca me neopisiva nostalgija ili kako da to nazovem.. Skoro svako predvečerje odšetam do jednog uzvišenja, gdje često budem sam i imam pogled na cijelo naselje.

I ne mogu opisat osjećaj, neko stezanje kad pogledam kuće i ulice gdje je nekad bilo toliko smijeha, života, djece..

Dosta je ljudi preminulo, najviše ih se odselilo u inostranstvo.. Sjetim se mnogih prijatelja koji nisu više tu, zajedničkih roštilja, nogometa.. Mlad sam, student, ne treba mi toliko tuge ali eto ne mogu si pomoći. Ja sam još tu sa porodicom, uskoro završavam fax, vjerovatno ću morati i ja da odem.
Kako se nositi sa toliko nostalgije ili kako da to već nazovem ?
fuke24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:02   #2
Quote:
fuke24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Dolazim iz malog mjesta, i puca me neopisiva nostalgija ili kako da to nazovem.. Skoro svako predvečerje odšetam do jednog uzvišenja, gdje često budem sam i imam pogled na cijelo naselje.

I ne mogu opisat osjećaj, neko stezanje kad pogledam kuće i ulice gdje je nekad bilo toliko smijeha, života, djece..

Dosta je ljudi preminulo, najviše ih se odselilo u inostranstvo.. Sjetim se mnogih prijatelja koji nisu više tu, zajedničkih roštilja, nogometa.. Mlad sam, student, ne treba mi toliko tuge ali eto ne mogu si pomoći. Ja sam još tu sa porodicom, uskoro završavam fax, vjerovatno ću morati i ja da odem.
Kako se nositi sa toliko nostalgije ili kako da to već nazovem ?
a nikako, jednstavno nemoj bježati od tog osječaja, pusti da ga osjetiš. svi to osjetimo tu i tamo, rastanci su teški, ali u životu ih ima jako puno. A tako će doći i nova mjesta, novi ljudi..sa jednima se opraštaš, drugi upravo kreću prema tvom životu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:59   #3
Tvoja priča me podsjeća na moje djetinjstvo, išla sam kod bake na selo za ljetne praznike i sad kad dođem gore i kad vidim poput tebe te prazne kuće, mnoge ljude koje sam poznavala više nema već duži niz godina, to je jednostavno tako. Budi sretan dok je tvoja obitelj na okupu! To je dio života, znam da budi sjetna raspoloženja al s vremenom ćeš se naučiti nositi s tim.
Nema druge! Nemoj puno o tome razmišljati a kad već razmišljaš stavi naglas na sve ono lijepo što ti se dogodilo u takvom okruženju, na sve one ljude koji su ti bili dragi i koji su utjecali na tebe, stavi naglas na pozitivu, što si dobio iz jednog mirnijeg života u odnosu na ono što te sad čeka i razmišljaj o budućnosti. Život ide dalje...
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:39   #4
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
Tvoja priča me podsjeća na moje djetinjstvo, išla sam kod bake na selo za ljetne praznike i sad kad dođem gore i kad vidim poput tebe te prazne kuće, mnoge ljude koje sam poznavala više nema već duži niz godina, to je jednostavno tako. Budi sretan dok je tvoja obitelj na okupu! To je dio života, znam da budi sjetna raspoloženja al s vremenom ćeš se naučiti nositi s tim.
Nema druge! Nemoj puno o tome razmišljati a kad već razmišljaš stavi naglas na sve ono lijepo što ti se dogodilo u takvom okruženju, na sve one ljude koji su ti bili dragi i koji su utjecali na tebe, stavi naglas na pozitivu, što si dobio iz jednog mirnijeg života u odnosu na ono što te sad čeka i razmišljaj o budućnosti. Život ide dalje...
Hvala puno Već mi je lakše.. Teško se može uticati na sopstvenu sudbinu, a kamoli sudbinu drugih.
fuke24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:33   #5
U proteklih desetak godina najnostalgicniji dani su uglavnom bile nedjelje, narocito predvecerja, a ponekad je pozitivna, al cesce negativna nostalgija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.