Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 13:10   #21
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Osjećam se malo prozvano pa eto da se oglasim

Kako uzimati anksiolitike po potrebi kad si anksiozan 0-24? Ti paničariš kad si okružen ljudima, meni su se panični događali i na javnim mjestima i dok sam bila sama u sobi. Osim toga me prati neprestana tjeskoba.

Ova priča s antidepresivima zvuči jako utopijski. Možda bi držala vodu kad bi svaki AD svakome odgovarao, kad ne bi u početku samo pogoršavao simptome i kad ne bi trebali tjedni da se uopće vidi djeluje li. U stvarnosti za sve to treba jako puno vremena, a za nekakav napredak u psihoterapiji još i više.

Znam da si doktor, ali ne zaboravi da i svi mi koji pijemo psihofarmake imamo doktore koji nadgledaju naše liječenje, da ne pijemo te tablete iz vlastitog hira i da nisu svi problemi iste prirode. Ničije mišljenje ne prihvaćam bez kritičkog odmaka, ali već sam i psihijatrici i doktorici opće prakse cmizdrila zbog straha od ovisnosti i obje su mi neovisno jedna o drugoj rekle praktički istu stvar: da nekad jednostavno NE IDE drukčije, da se ne mogu preko noći riješiti anksioznosti koja se godinama gradila, da treba pogoditi pravu terapiju i da mi neće ništa biti ako budem jako postupno smanjivala dozu anksiolitika jednom kad mi bude dobro.
čekaj ti piješ AD ili ne? meni je moja psihijatrica rekla da su ti anksiolitici nužno zlo i da ih treba samo prema potrebi piti jer se lako navučeš, kao što si i sama napisala, ali AD je taj koji smanjuje tjeskobu...
sunceimjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:35   #22
Angry

Ja sam sad popila Helex(0,25) jer nam dolaze prijatelji u posjetu, samo to, ništa više...
Ma to nije normalno
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:17   #23
Quote:
sunceimjesec kaže: Pogledaj post
čekaj ti piješ AD ili ne? meni je moja psihijatrica rekla da su ti anksiolitici nužno zlo i da ih treba samo prema potrebi piti jer se lako navučeš, kao što si i sama napisala, ali AD je taj koji smanjuje tjeskobu...
Točno.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:18   #24
Ja sam popio Olanazapin,Seroxat i Bromazepam,mjesec i po,i prekinuo sam.Stvarali impotenciju .Nisam mogao odmah prekinuti,morao sam postepeno smanjivati dozu.Posle mjesec dana jos po nekad pijem samo Bromazepam zbog nesanice.
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:20   #25
Quote:
Calistam kaže: Pogledaj post
Ja sam sad popila Helex(0,25) jer nam dolaze prijatelji u posjetu, samo to, ništa više...
Ma to nije normalno
Ma to je ok. Bojiš se da bi mogla dobiti PA,pa si popila iz predostrožnosti. Imaš socijalnu fobiju. Welcome to the club
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:20   #26
Quote:
toni- kaže: Pogledaj post
Ja sam popio Olanazapin,Seroxat i Bromazepam,mjesec i po,i prekinuo sam.Stvarali impotenciju .Nisam mogao odmah prekinuti,morao sam postepeno smanjivati dozu.Posle mjesec dana jos po nekad pijem samo Bromazepam zbog nesanice.
Svi ti AD tipa seroxata smanjuju libido.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:22   #27
Quote:
Calistam kaže: Pogledaj post
Ja sam sad popila Helex(0,25) jer nam dolaze prijatelji u posjetu, samo to, ništa više...
Ma to nije normalno
Koliko ovaj lijek pomaze?
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:25   #28
Quote:
toni- kaže: Pogledaj post
Koliko ovaj lijek pomaze?
Djeluje brzo,ali također brzo prestaje djelovati. Neki ih uzimaju 3x dnevno. Postaju ovisnici.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:35   #29
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Djeluje brzo,ali također brzo prestaje djelovati. Neki ih uzimaju 3x dnevno. Postaju ovisnici.
Pa moras, kada svaki dan si u kontaktu sljudima,i anksiozan
Ja u ranijim godinama popio sam mnogi ljekove koje stvaraju ovisnost,ali kad trebas prekinuti moras postepeno to raditi.To uzima mozda mjesecima.
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:45   #30
Quote:
toni- kaže: Pogledaj post
Pa moras, kada svaki dan si u kontaktu sljudima,i anksiozan
Ja u ranijim godinama popio sam mnogi ljekove koje stvaraju ovisnost,ali kad trebas prekinuti moras postepeno to raditi.To uzima mozda mjesecima.
Uzimaš ih samo onda dok ti AD ne počne djelovati.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:50   #31
Meni je zadnji puta kad sam bila kod psihičke (prije kojih cca dva tjedna) dala u terapiju da pijem na dan 3x0.5 mg Helex. Zato jer sam rekla da mi tjeskoba nikako ne prolazi (iako sam povećala AD prije 2 mjeseca). Rekla sam joj da kaj mi to neće stvoriti ovisnost, nije ništa odgovorila samo je rekla da moram tak pa ćemo vidjeti kak dalje. Napisala mi je tu terapiju ali ja je ne uzimam, užasavam se da se navučem na to. Pijem ga i dalje prema potrebi na svoju ruku a ne stalno. Istina, ko što je netko tu već rekao, nekad prođe nekoliko dana da ga ne popijem a nekad da moram par dana zaredom jer drugačije ne mogu, zbog situacija u kojima se nađem. Moglo bi se reći da nisam ovisnik ali isto bi se tak moglo reći da jesam jer kad ga zatrebam psihički popijem ga, dakle u neku ruku i jesam ovisnik.
maiam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 18:31   #32
Quote:
sunceimjesec kaže: Pogledaj post
čekaj ti piješ AD ili ne? meni je moja psihijatrica rekla da su ti anksiolitici nužno zlo i da ih treba samo prema potrebi piti jer se lako navučeš, kao što si i sama napisala, ali AD je taj koji smanjuje tjeskobu...
Pijem AD Naravno da ne zagovaram liječenje samo anksioliticima. Samo hoću reći da su antidepresivi jednostavno lijekovi kojima treba jako dugo da prodjeluju i da ne postoji način da se unaprijed predvidi hoće li ti određeni lijek odgovarati jer na svakoga djeluju drugačije i onda ta potraga za odgovarajućim antidepresivom može potrajati jako dugo i stvarno ne znam što bi čovjek trebao u međuvremenu nego pomagati si anskioliticima, pogotovo ako mu je glavni problem anksioznost, kao meni.
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 21:37   #33
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Osjećam se malo prozvano pa eto da se oglasim

Kako uzimati anksiolitike po potrebi kad si anksiozan 0-24? Ti paničariš kad si okružen ljudima, meni su se panični događali i na javnim mjestima i dok sam bila sama u sobi. Osim toga me prati neprestana tjeskoba.

Ova priča s antidepresivima zvuči jako utopijski. Možda bi držala vodu kad bi svaki AD svakome odgovarao, kad ne bi u početku samo pogoršavao simptome i kad ne bi trebali tjedni da se uopće vidi djeluje li. U stvarnosti za sve to treba jako puno vremena, a za nekakav napredak u psihoterapiji još i više.

Znam da si doktor, ali ne zaboravi da i svi mi koji pijemo psihofarmake imamo doktore koji nadgledaju naše liječenje, da ne pijemo te tablete iz vlastitog hira i da nisu svi problemi iste prirode. Ničije mišljenje ne prihvaćam bez kritičkog odmaka, ali već sam i psihijatrici i doktorici opće prakse cmizdrila zbog straha od ovisnosti i obje su mi neovisno jedna o drugoj rekle praktički istu stvar: da nekad jednostavno NE IDE drukčije, da se ne mogu preko noći riješiti anksioznosti koja se godinama gradila, da treba pogoditi pravu terapiju i da mi neće ništa biti ako budem jako postupno smanjivala dozu anksiolitika jednom kad mi bude dobro.
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
baš to. ja si npr. ne mogu priuštiti takva eksperimentiranja. već dovoljno imam lošeg osjećanja, da mi nikakav dodatak ne treba.
idem na sigurno, a to su zasad anksiolitici. i čisto sumnjam da ad rješava takva moja stanja.
ja sam u sličnoj situaciji kao vas dvije.

meni ne treba niti "dizalica" niti "spuštalica", meni treba nešto za smirenje jer mi fobije izazivaju napadaje i doma i vani i ujutro i navečer. mirna sam doslovno samo dok spavam.

ne pijem lijekove na svoju ruku, kad mi se bilo prošle godine pogoršalo stanje, liječnik mi je sam prepisao 5x0,50 helexa na dan iako sam tada pila i AD i AP. sumnjam da je on bio manje stručan od ovih forumskih mudrijaša

kad sam se skinula sa AD-a i AP-a (iz različitih razloga), smanjila sam helex, ali ga nisam ukinula.

ovisna jesam, i šta onda? ne treba mi soljenje pameti nekoga tko misli da svi drugi mogu bez tableta ako on/a može, a vrlo je upitno kako bi se on/a nosio/la sa mojom situacijom. i onda kažu da zdravi ljudi stigmatiziraju nas psihički bolesne, vraga. najviše stigmi i proizlazi od drugih bolesnika koji misle da su svi ostali pičkice i da bi se svi trebali nositi jednako
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 21:53   #34
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ja sam u sličnoj situaciji kao vas dvije.

meni ne treba niti "dizalica" niti "spuštalica", meni treba nešto za smirenje jer mi fobije izazivaju napadaje i doma i vani i ujutro i navečer. mirna sam doslovno samo dok spavam.

ne pijem lijekove na svoju ruku, kad mi se bilo prošle godine pogoršalo stanje, liječnik mi je sam prepisao 5x0,50 helexa na dan iako sam tada pila i AD i AP. sumnjam da je on bio manje stručan od ovih forumskih mudrijaša

kad sam se skinula sa AD-a i AP-a (iz različitih razloga), smanjila sam helex, ali ga nisam ukinula.

ovisna jesam, i šta onda? ne treba mi soljenje pameti nekoga tko misli da svi drugi mogu bez tableta ako on/a može, a vrlo je upitno kako bi se on/a nosio/la sa mojom situacijom. i onda kažu da zdravi ljudi stigmatiziraju nas psihički bolesne, vraga. najviše stigmi i proizlazi od drugih bolesnika koji misle da su svi ostali pičkice i da bi se svi trebali nositi jednako
Mlatis praznu slamu. Ja imam PA, agorafobiju I socijalnu fobiju. Ne mudrujem. Dajem savjete bazirane na egzaktnim dokazima I na svojem iskustvu.
Ne Znam kako mozes iznositi pausalne ocjene.
Ja Sam bio ovisnik o Xanaxu. Jedva Sam Se skinuo
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:05   #35
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Mlatis praznu slamu. Ja imam PA, agorafobiju I socijalnu fobiju. Ne mudrujem. Dajem savjete bazirane na egzaktnim dokazima I na svojem iskustvu.
Ne Znam kako mozes iznositi pausalne ocjene.
Ja Sam bio ovisnik o Xanaxu. Jedva Sam Se skinuo
jel ovo nadjebavanje tko ima više F-ova ili tko je jače bolestan?

daješ savjete na način da oni koji se ne uklapaju u tvoj okvir "normalnog" imaju potrebu opravdavati se.

i veliš bio si ovisnik. zašto onda nije tema otvorena kroz opis tvog iskustva koje si prošao skidanjem sa xanaxa? zašto nije otvorena na način da se ljudi koji ga prekomjerno piju osjećaju dobrodošli iskazati svoj zabrinutost zbog toga? zašto je svedena na to da se oni moraju opravdavati (pogledaj post od no13 baby)?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:19   #36
Sto te istina boli? Tema je namijenjena forumasima koji Se jos nisu navukli na to smece.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:25   #37
zaboravih da se ti ne znaš razgovarati kao odrasla osoba, ali ne planiram dopustiti da uvjeravaš ljude da nisu normalni samo zato što njihovoj anksioznosti ne može pomoći AD već si moraju pripomoći helexom
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:30   #38
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mirna sam doslovno samo dok spavam.
Ja ni to. Bacam se, pričam, vrištim, izbijam si plombe. :nadjebavanje:

Šalim se za nadjebavanje, ostalo je istina. Čak se ni u snu ne opuštam. I naravno da mi je draže piti lijekove i spavati ko čovjek, kaj god netko mislio o tome.
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:34   #39
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Ja ni to. Bacam se, pričam, vrištim, izbijam si plombe. :nadjebavanje:

Šalim se za nadjebavanje, ostalo je istina. Čak se ni u snu ne opuštam. I naravno da mi je draže piti lijekove i spavati ko čovjek, kaj god netko mislio o tome.
što se tog nadjebavanja tiče - aj hev nada

meni helex preko dana pomaže da ne paničar oko baš svega. inače me se može odmah smjestiti u neku instituciju. niti jedan AD nije pomogao, sad čekam koji ću opet dobit, samo što je problem u onome što si i sama napisala u prvom postu - AD-u treba vremena da prodjeluje, a ja to vrijeme ne mogu izgurat tako lako.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 22:37   #40
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
zaboravih da se ti ne znaš razgovarati kao odrasla osoba, ali ne planiram dopustiti da uvjeravaš ljude da nisu normalni samo zato što njihovoj anksioznosti ne može pomoći AD već si moraju pripomoći helexom
nitko nije rekao da nisu normalni. Samo iznosim cinjenice. Ti samo nastavi uzimati to shranje.
Anksiolitici Su samo prva pomoc, a ne standardna terapija.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.