Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2015., 23:28   #1
Današnja glazba

Kakvo mišljenje imate o današnjoj glazbi?
Ja sam ljubitelj 70-80-90 godina. Po meni je današnja glazba čista glupost.

Nadopuna uvodnog posta:

Danas je malo onih koji ce ti prenjeti nekakvu poruku u svojoj glazbi, oni koji ce ti pokrenuti osjecaje. Sta se danas najvise vrti? Skrillex, Dubstep, Bieber..... glazba koja postoji samo za biznis. Malo je onih koji imaju dar, talent. Sve je u računalima, software-i za stvaranje glazbe. Volim hard rock tip ac/dc , punk/rock-U2, Ramones... U njihovim glazbama ima ritma, duse , pouke, na sam nacin kad slusas teks i melodiju dozivis nesto sasvim pedeseto. Da li ima takvih danas? Mozda ima ali su vise oni koji ce ti melodijom usi probit. Od electro vise volim starije stvari- NewRetroWave ima dosta dobrih stvari.
Od nasih stvari ne slusam nist. Severina, Jelena Rozga- boze sacuvaj. Njihova uloga je izbaci sise i guzicu ,a nek glazba ide u drugom smjeru.
__________________
Sinoc sam, sinoc sam pola kafane popio....

Zadnje uređivanje KingCrimson : 21.07.2015. at 16:37. Reason: Nadopuna uvodnog posta
CaptainAsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 01:13   #2
Kopaj više i dublje. To ti je moj savjet za početak.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 01:27   #3
današnja glazba je puno bolja
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 08:46   #4
Bolja je? Prije si trebao imati talent za stvaranje glazbe, a danas je sve to utipkavanje u računalo kao što je Skrillex, Dubstep.....
Danas nema pjevača koji ne koristi auto tune. Prije nekoliko dana Kanye se žestoko osramotio kada je pjevao Mamma Bohemian Rhapsody Od Freddie-a Mercury-a. Ne mislim da su danans sve vrste glazbe sranje ali većina je.
__________________
Sinoc sam, sinoc sam pola kafane popio....
CaptainAsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 09:00   #5
Quote:
CaptainAsh kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana Kanye se žestoko osramotio kada je pjevao Mamma Bohemian Rhapsody Od Freddie-a Mercury-a. Ne mislim da su danans sve vrste glazbe sranje ali većina je.
Bilo je i prije pojedinačnih sramoćenja pretpostavljam, a Kanye je daleko od prosječnog profesionalnog ili poluprofesionalnog vokala, tako da... Iako, držim da je danas došlo do manjka kvalitetnih ideja u glazbi, ne mislim da ih je nestalo u potpunosti, nego da ih je manje u odnosu na pojedina prijašnja razdoblja.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +

Zadnje uređivanje Stronger Free : 20.07.2015. at 09:16.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:13   #6
Quote:
CaptainAsh kaže: Pogledaj post
Bolja je? Prije si trebao imati talent za stvaranje glazbe, a danas je sve to utipkavanje u računalo kao što je Skrillex, Dubstep.....
Danas nema pjevača koji ne koristi auto tune. Prije nekoliko dana Kanye se žestoko osramotio kada je pjevao Mamma Bohemian Rhapsody Od Freddie-a Mercury-a. Ne mislim da su danans sve vrste glazbe sranje ali većina je.
Znači talent treba imati samo za gitaru, bas i bubanj? I ostale instrumente korištene u rock glazbi?
Nije istina da danas nema pjevača koji ne koristi auto tune.
Gle, ako se usporedi najpopularnija glazba današnjice i ona iz recimo 70-ih onda se vidi razlika. Ako na to ciljaš. Uvijek je bilo svakakve muzike, pa i tada, u dobu za koje se mnogu kunu da je najbolje, je isto bilo itekako smeća. Svako desetljeće je donijelo svoje. Danas je recimo lakše snimiti nešto i plasirati u svijet, nego što je to bilo prije. Zato postoji ta poplava svega i svačega.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:30   #7
Današnja glazba jednostavno "nema dušu". Sve je u guzicama i cicama ili pjevanje o nečemu čega smo i sami svjesni (pametovanje oko krize i budala koje vladaju i bla bla bla). A da ne spominjem našu domaću glazbu. Šljam koji ekipa ipak upija.
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:42   #8
Quote:
Zato postoji ta poplava svega i svačega.
Zato je teže nači dobru i kvalitetnu glazbu jer je na dnu.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:32   #9
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Zato je teže nači dobru i kvalitetnu glazbu jer je na dnu.
Teže je naći, da, ali nije nemoguće kako se danas priča. Što god te interesira i danas postoji, jedina razlika je u tome što praktički ne postoji scena. Danas glazba ne mijenja ljude i svijet kao što je nekada. Nekada je glazba značila puno više. I to baš ta popularna. Ljudi su promijenili stav prema glazbi.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:51   #10
pa i prije je glazba bila samo zabava ali su ju neki shvaćali preozbiljno. Baš kao i danas
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:52   #11
Koliko je samo puta ova tema već prežvakana, zaš se ljudi još ovim bave?
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 13:05   #12
DA SMO SE BAR SVI SAMOUBILI KAD SUSE CEPELINI RASPALI PA DA SE NE ZLOPATIMO VIŠE
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 13:43   #13
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Današnja glazba jednostavno "nema dušu". Sve je u guzicama i cicama ili pjevanje o nečemu čega smo i sami svjesni (pametovanje oko krize i budala koje vladaju i bla bla bla). A da ne spominjem našu domaću glazbu. Šljam koji ekipa ipak upija.
Ako te pali starija muzika barem danas imaš hrpu retro fora koje se prodaju već godinama. Svi sretni i zadovoljni.
Ma kad vidim tu razinu sreće u ljudima na koncertu Rozge odmah mi je toplo oko srce. Pa kaj sad ako ljudi upijaju šljam?
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:21   #14
Quote:
Lost Forever kaže: Pogledaj post
Ako te pali starija muzika barem danas imaš hrpu retro fora koje se prodaju već godinama. Svi sretni i zadovoljni.
Ma kad vidim tu razinu sreće u ljudima na koncertu Rozge odmah mi je toplo oko srce. Pa kaj sad ako ljudi upijaju šljam?
Niš niš. Svatko ima svoje veselje.
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:45   #15
Quote:
Lost Forever kaže: Pogledaj post
Kopaj više i dublje. To ti je moj savjet za početak.
Baš to.

Što se tiče glazbenih žanrova koje najviše volim, taj mit o 70-tima/80-tima/kojem god desetljeću nema nikakvog smisla. Sad, vjerojatno je druga stvar što su žanrovi koje volim sami po sebi izrazito udaljeni od "sise&guzice" pristupa, ali mainstream isto može izbaciti kvalitetne kompozitore i izvođače. Evo, prva osoba koja mi pada na pamet je Florence Welch.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 16:16   #16
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Koliko je samo puta ova tema već prežvakana, zaš se ljudi još ovim bave?
zato jer je njihova glazba jača od naše djeca
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 16:22   #17
bas je u kurcu ta danasnjica
PonosRetajevih is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:30   #18
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Današnja glazba jednostavno "nema dušu".
Kratko i jasno.

Apsolutno se slazem.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:01   #19
Definirajte: "današnja glazba".
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 08:49   #20
Glazba koja se stvara i izvodi u današnje vrijeme, na dan Gospodnji 21.srpnja.2015. te pokoji dan prije i poslije tog.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.